Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Důležitý souboj o postupovou osmičku zvládl lépe Traktor. Utkání, které se vyznačovalo především velkou opatrností, nenabídlo nějakou hokejovou krásu, čtyři branky jsou, dá se říct, ještě slušným počinem na to, v jakém tempo a jakým stylem se hrálo. Vše směřovala k remíze, jenže minutu před koncem si vzal slovo Francis Pare a svým druhým gólem v zápase rozhodl. V závěru pak Glinkin vítězství pouze pojistil.
60:00
Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.
59:46
Domácí lavička vypěnila naplno. Rozhodčí trestají i funkcionáře klubu, některé vykazují do šaten.
59:46
Emoce jsou na ledě znát. Vyloučen je v závěru na dvě minuty Kondratěv (ČLJ) za úder loktem.
59:40
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor rozhoduje o osudu zápasu gólem do prázdné branky, který zařídil ANTON GLINKIN. Závěr zápasu vyšel hostujícímu celku na jedničku. Bez asistence.
59:29
Lepistö vypálil od modré čáry, nicméně Děmčenko si s jeho pokusem dokázal poradit. Avtomobilistu nezbývá na vyrovnání mnoho času.
59:04
Je to jasné, domácí celek zkusí závěrečnou power-play!
59:04
Oddechový čas pro domácí.
58:51
Tohle je dost velká rána pro domácí celek. Minutu před koncem totiž soupeř otočil vedení na svou stranu. Autorem branky je znovu FRANCIS PARE. Asistence: Stanislav Čistov.
57:07
Trjamkin nyní zkusil poslat puk od modré čáry před Děmčenka, před ním však nikdo nedokázal tečovat.
56:16
Rozhodčí hru přerušili kvůli icingu. Hra se stehuje před Kováře. Avtomobilist po inkasovaném gólu nedokáže najít klid především v rozehrávce.
55:44
Pare číhal před brankou na dorážku, jenže střela od modré nebyla ideální. Přišla prostě, takže na tečování nebyl k dispozici.
55:05
Pět minut do konce. Zatím vše nyní spěje do prodloužení.
53:54
52:58
Avtomobilist dokázal dostat puk z obranného pásma, ten o vteřinku později přejel všechny čáry do bezpečného prostoru.
52:40
Traktor kombinuje v pásmu soupeře, Kovář se ale musel vytáhnout zatím jen proti jedné střele.
51:54
Držení se nyní dopustil Postnikov (JEK), v dost nevhodnou dobu oslabil svůj tým na 2 minuty čistého času.
51:05
Kovář zase musel zasahovat, tentokráte měl ale poměrně snadnu práci. Vhazovat se bude před jeho brankou.
50:31
Lazarev poslal mizerným způsobem puk pouze po mantinelu do rohu přímo na hokejku soupeře. Ani z téhle akce Avtomobilistu nezaprší.
49:10
Borodkin se z obrany vydal až k levé tyčce, odtud vypálil z blízkosti jen do Kováře. Ten pro jistotu schoval touš pod lapačku.
48:42
Osnovin to udělal parádně! Snadnou, ale zároveň elegenatní kličkou se zbavil svého soupeře, mířil na vzdálenější tyčku Kováře, ten však nakonec zasahovat nemusel, protože puk skončil mimo.
47:01
Panov se pokusil překonat Kováře z levé strany, jeho pokus byl ovšem zablokovaný. Následuje komerční přestávka.
45:30
Tak se to hostům přece jenom podařilo, bleskově využili početní výhodu. Před Kovářem si Avtomobilist nevyčistil klíčový prostor. Prvotní střelu od modré čáry český gólman zlikvidoval, pak i následnou dorážku Pareho, další pokus z blízkosti od Penkovského dokázal rovněž polapit, ale musel si přitom už lehnout na zem. Takže dorážející FRANCIS PARE, k němuž se touš odrazil zpět, nad Kováře následně pohodlně zakončil. Asistence: Arťom Penkovskij.
45:20
První vyloučení tohoto dějství. Sekání se totiž dopustil Lewandowski (JEK). Možná šance pro Traktor, jak vyrovnat stav.
44:16
Už poněkolikáté je hra přerušená, Traktor zase mizerně rozehrál možnou akci. Puk pouze přejel všechny čáry až za branku Kováře.
43:33
Pare nemusel pokračovat ve hře, neboť rozhodčí přerušili hru pro ofsajd. Traktor nevstoupil do této třetině úplně ideálně, stále se mu nedaří směrem dopředu.
42:25
Panov vypálil z levé strany, ale bez většího úspěchu. Kovář opravdu chytá snadný zápas. Nutno dodat, že v důležitých chvílích byl ale na svém místě.
42:16
Rozhodčí přerušují hru, a to pro zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Děmčenkem, tam se hra stěhuje.
41:02
Třetí třetina začala vlastně tak, jako ty předchozí dvě. Tedy dost opatrně. Oba týmy se zatím nedokážou v útoku prosadit.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:38.
První dvě třetiny nám nabídly pouze jednu branku, a to tu od hokejky Arťoma Garejeva z 32. minuty. Oba celky si stále vytvářejí pramálo šancí, domácí jsou zatím jen o gól šťastnější. Uvidíme, jestli se Traktoru podaří vyrovnat, nebo gólmanovi Kovářovi v dresu Avtomobilistu nabídne čisté konto.
40:00
39:41
Avtomobilist by měl jednobrankové vedení udržet až do konce tohoto dějství.
39:28
38:30
Avtomobilistu se početní výhody prostě moc nedaří. Děmčenko mohl být v brankovišti zase úplně v pohodě.
37:28
Pestunov (ČLJ) zřejmě něco vyčinil rozhodčím, ti mu ukázali klasickou panenku. Hostující útočník půjde zchladit emoce na trestnou lavici minimálně na 10 minut za nesportovní chování.
37:28
Vyloučení na straně Traktoru. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Penkovskij (ČLJ).
37:18
Obrovská šance domácích na závěr této třetiny! Děmečenko byl v dost nehokejové pozici a ležel na zemi. Nakonec soupeři trefili jen jeho ležící tělo, položené do brankoviště.
36:22
Simakov se chtěl z levé strany prosadit do středu, jenže tvrdě narazil na svého obránce. Na druhé straně proti Čistovovi zasahoval v pohodě Kovář.
35:56
Borodkin najel od modré čáry a naplno vypálil. Kovář si však skvěle vyjel z branky a puk schoval do své výstroje.
35:19
Čistov od pravého mantinelu poslal přihrávku naslepo, nevěděl však, že před brankou nejenže nejsou jeho spoluhráči, ale ani soupeř.
34:45
34:10
Avtomobilistu nezbývá z přesilové hry mnoho. Opět sice dlouho držel pásmo, výrazněji dostat pod tlak Děmčenka se mu ale nepodařilo.
33:33
Lazarev přihrál na modrou čáru na Lepistöho, ten pak pusnul puk ještě na Loginova, jehož pumelice se znovu neujala.
32:45
Kručinin (ČLJ) byl potrestaný rozhodčími za nedovolené bránění, domácí tak budou mít k dispozici početní výhodu.
31:28
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Při signalizovaném vyloučení se v mezikruží objevil volný ARŤOM GAREJEV po přihrávce Palushaje a trošku rozhozený gólman Děmčenko nedokázal včas zareagovat. Domácí útočník dostal až příliš prostoru, takže ze své pozice trestal přesně do horního růžku. Asistence: Aaron Palushaj, Gilbert Brule.
30:47
Simakov s Rybakovem vymýšleli akci na levé straně, vyměnili si puk, ale zase na řadu nepřišel střelecký pokus. Avtomobilist je nyní o něco aktivnějším celkem než soupeř.
30:03
Bumagin si sjel až do levého kruhu, jenže odtud Děmčenka svým pokusem výrazněji neohrozil.
29:01
Lewandowski bojoval u levého mantinelu o puk, pak poslal přihrávku naslepo před branku, kde však jeho spoluhráči nebyli. Děmčenko puk mířící mimo nebezpečí pouze kontroloval.
28:32
Růžička spolu s Osnovinem dnes spolupracují velmi dobře. Tenhle útok je asi nejnebezpečnější. Střelu druhého jmenovaného teď likvidoval Kovář.
27:54
Tohle byla pěkná akce domácího celku, škoda pro něj, že Děmčenko nemusel nakonec zasahovat. Následně se střela Trjamkina od modré čáry neujala.
27:02
Golyšev dostal přihrávku přes celé kluziště, najednou byl na levé straně sám, ale vrátit se stačil jeden z obránců, který ho odzbrojil.
25:54
Panov nyní ohrozil Kováře! Před ním se objevila velká skrumáž, kterou nakonec Avtomobilist dokázal vyřešit. Ale jen s velkou dávkou štěstí.
24:58
Zatímco Růžička při zavážení puku ztratil hůl, na druhé straně Rybakov přenechal puk pouze svým protihráčům.
24:20
Čistov se na levé straně snažil přes obránce předat puk pod sebe, jenže tenhle záměr mu soupeř vystihl. Po pár vteřinách byla hra přerušená, následovala komerční přestávka.
23:35
Quint jako by se bál zavézt puk do útočného pásma a před modrou čárou zastavil. Logicky tak jeho rozehrávka akce nebyla úspěšná.
22:20
Růžička hledal před brankou své spoluhráče, jenže bez úspěchu. Jeho počínání potřebovalo být preciznější, co se přesnosti týče.
21:49
Aťušovova přihrávka nebyla přesná, nakonec se puk dostal až do útočného pásma soupeře, jenže tam ho měl pod kontrolou Avtomobilist.
21:09
Až příliš snadno projel Pestunov až před Kováře! Byl před ním úplně sám, ale neudělal žádnou kličku, jen vystřelil. Český gólman i pod tlakem puk za svá záda nepustil.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:48.
Zatím jsme viděli dost nudnou první třetinu. Zatímco v její první polovině byl o něco lepší Avtomobilist, v té druhé byl o malinko nebezpečnější Traktor. S takovou hrou směrem dopředu, jakou oba dva týmy předvádějí, se ale jen těžko dočkáme nějaké branky. Možná spíše nějakou náhodou. Kovář s Děmčenkem mohli být mezi třemi tyčemi relativně v klidu.
20:00
19:57
Ještě Osnovin v závěru hrozil před Kovářem, hosté nasadili na závěe Růžičkovu formaci. A český gólman se rozhodně musel mít na pozoru.
19:41
Glinkin neměl vůbec špatnou pozici, z jízdy napálil puk ze středu vší silou. Jenže přesnost jeho pokusu absolutně chyběla.
19:05
Klimenko se snažil zavést puk do pásma, dostal se však do kleští, takže nakonec puk rozehrál zase jen dozadu.
18:24
Veličkin vypálil z pravého kruhu, nicméně Kovářova lapačka zasáhla včas a jistě. Vhazovat se bude před jeho brankou.
17:34
Borodkin pod tlakem vypálil tvrdě od modré čáry, nicméně puk se odrazil od ležícího protihráče pouze do ochranné sítě.
16:39
16:10
Tak první vážnější šance tohoto utkání na straně Traktoru! Glinkin se u levé tyčky ocitl naprosto sám, dostal parádní přihrávku skrz mezikruží. Jenže z blízkosti trefil jen Kovářovo rameno.
15:53
Ani Traktor v početní výhodě nijak nezáří, i když drží pásmo. V tuto chvíli se Avtomobilist osvobodil.
15:29
Čistov nyní vypálil z pravého kruhu a vůbec ne špatně. Kovář ale zasahovat nemusel, puk totiž skončil na zadním mantinelu.
14:39
Další vyloučení, tentokráte bude hrát početní výhodu Traktor. Podražení se nyní dopustil Gusev (JEK).
14:32
Trjamkin vyslal nahození přes všechny čáry. Možná to bylo vyhození, ačkoli nebyl vůbec pod tlakem. Rozhodčí přerušili hru pro zakázané uvolnění, ale nakonec se hra stěhovala do středního pásma.
13:12
Růžička hezky předal puk do jízdy Osnovinovi, ten z levé strany vypálil, ovšem pouze do připraveného Kováře. Ten neměl moc práce s touhle střelou.
12:30
Další lehký zákrok Kováře proti Růžičkově nahození. Dá se říci, že tohle bylo první setkání obou jediných českých hráčů v tomto utkání. Následuje komerční přestávka.
11:58
Simakov dostal na pravé straně opravdu dost prostoru, snažil se přihrávat do středu, jenže nenašel tam ani jednoho spoluhráče.
10:51
Máme za sebou nějakých prvních deset minut tohoto utkání. Jekatěrinburg je na ledě očividně aktivnější, ale proti dobře bránícímu soupeři se prosadit zatím nedokázal.
09:54
09:17
Jekatěrinburg se drží v útočném pásmu soupeře, jenže ten dobře brání. Děmčenko vlastně pořád nemusel řešit ošemetnou situaci.
Máme tu první početní výhodu tohoto utkání. Martynov (ČLJ) dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.
07:18
Penkovskij si nahodil puk dopředu, jenže byl proti přesile, takže se k němu zpátky nedostal.
06:35
Nahození Bumagina převzal za brankou Klimenko, ten si sjel k bližší tyčce a bekhendem vypálil, jeho pokus byl ovšem slabý a trefil jen betony připraveného Děmčenka.
05:31
Palushaj si vybrusil z rohu kluziště někam na modrou čáru, odtud vyslal jen takové nahození, se kterým si ovšem Děmčenko poradit dokázal.
04:40
Na ledě první pětka Avtomobilistu. Garejev ovšem dostal přes tři čáry dost špatnou přihrávku, následně puk u mantinelu nevybojoval.
03:35
Tenhle útok Traktoru nevyšel. Loginov nyní čeká za brankou Kováře na své spoluhráče, aby vystřídali.
02:29
Oba celky začaly dost opatrně. Zatím jsme neviděli jedinou vážnější příležitost, ani se nehraje v nijak ostrém tempu.
01:34
Také Kovář musel být nyní v pohotovosti. Nakonec se ale tečovaná střela dostala mimo hrací plochu.
00:48
Děmčenko musel předvést svůj první zákrok, musel likvidovat střelu odněkud z mezikruží. Spíš to bylo jen takové nahození.
00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Metljuk, Antonov, Lepistö, Loginov, Gusev, Trjamkin, Postnikov, Megalinskij – Brule, Palushaj, Garejev – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Klimenko, Něstěrov – Golyšev, Bumagin, V. Popov

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Garnett) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Davydov, Vasilčenko – Čistov, Pare, Penkovskij – A. Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Panov – Gubarev, Veličkin, Kručinin

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Maťuša, Šichanov.
Do hry s největší pravděpodobností zasáhne brankářská jednička Avtomobilistu Jakub Kovář, který by v takto důležitém utkání neměl chybět v základní sestavě. V dresu Traktoru by se měl objevit český forvard Martin Růžička.
Oba celky se střetly teprve nedávno, konkrétněji před deseti dny. Traktor hrál před vlastními fanoušky a svého soka skolil celkem snadno 4:1. Avtomobilist má tedy dostatečnou motivaci, aby soupeři vše oplatil a získal klíčové body.
Ani domácí se nemůžou pyšnit nijak oslnivou formou, za posledních šest zápasů prohráli hned čtyřikrát. Je pravda, že svůj poslední zápas sehráli naposledy před týdnem, takže by měli mít více fyzických i psychických sil než soupeř. To by opravdu mohla být ve finále klíčová výhoda.
Hostující celek byl ještě před pár dny relativně v klidu, jenže aktuální trip mu vůbec, ale vůbec nevychází. Prohrál totiž postupně v Jaroslavli, Podolsku i Nižněkamsku, přitom ze čtyř předchozích domácích zápasů získal plný počet bodů. Situaci si tak dost zkomplikoval. Případná další porážka v Jekatěrinburgu by znamenala, že by se soupeř mohl dotáhnout na rozdíl pouhých čtyř bodů.
Situace dvou velkých konkurentů Charlamovovy divize se má následovně – Traktor má 67 bodů a může ještě dohnat šestou Astanu, Avtomobilist je mezi postupujícími s 60 body jen díky lepšímu skóre, než má devátý Vladivostok. Tak napjatá situace ve Východní konferenci slibuje rozhodně tvrdý bod o koryta, tenhle zápas vůbec nevyjímaje.
Jekatěrinburg potřebuje nutně každý bod do boje o play-off, Čeljabinsk může být v současné chvíli na sedmé příčce relativně v klidu, ale ani on nesmí v závěru základní části KHL vůbec nic podcenit. Klíčový souboj o postupovou osmičku bude rozhodně na ostří nože. A oba dva týmy prahnou jednoznačně po třech bodech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.