Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a zase někdy, nejen u NHL, napočtenou.
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:

1. Tyler Toffoli (LAK) 1+3
2. Jeff Carter (LAK) 1+3
3. Tanner Pearson (LAK) 2+0
A je dobojováno. Dnešní utkání bylo v první třetině vyrovnané, poté ale přebrali iniciativu Kings. De facto celé utkání řídila lajna "sedmdesátek" Pearson, Carter, Toffoli. Ta se podílela na všech gólech a z toho čtyři vstřelil vždy některý z hráčů této lajny. Columbus od třetí třetiny už nestíhal a tahal za kratší konec, domácím patří právem všechny body za vítězství. Nyní zbývá jen doufat, že Nick Foligno bude v pořádku.

Střely po konci zápasu: 27-24
60:00
59:28
Jackets se nyní drží v pásmu Kings, ti se ale nedají a kráčí si za vítězstvím.
59:00
Poslední minuta, Los Angeles kontroluje hru.
58:31
Neuvěřitelné! Quick nyní proti střele Letestua, který stál sám proti němu, zasáhl jako Hašek zamlada a sklízí obrovský aplaus.
57:32
Columbus hraje hodně do těla, ke střele na bránu se ale už nějakou chvilku nedostal.
56:34
Domácím to ale nestačí, nyní doslova drtí bránu hostí. Naposledy si vystřelil Muzzin.
55:26
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Toto zavání debaklem. Po střele Toffoliho se puku za bránou zmocnil Jeff Carter. Ten posléze přihrál před bránu na TANNERA PEARSONA, který navyšuje skóre. Asistence: Tyler Toffoli, Jeff Carter
54:46
King bojuje v útočném pásmu. Muzzinova střela chvíli poté vypadla Bobrovskijmu z lapačky přímo na Johansena, který si dal výlet přes celé hřiště, ale Quicka nepřekonal.
54:10
Hostům zbývá necelých šest minut na to, udělat něco se skórem. Momentálně jsou u puku domácí a nevypadají, že se ho chtějí vzdát.
53:32
McNabbův pokus Bobrovskij s porcí štěstí zvládl, následně se domácí dostali do ofsajdu.
52:47
Po delší době vystřelili i hosté, Quick byl ale bezchybný.
51:49
Tak to byl opravdu rychlý gól, Toffoli přihrál vzduchem přes půlku hřiště na TANNERA PEARSONA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Bobrovskijho. Asistence: Tyler Toffoli, Brayden McNabb
51:32
Pearson se vydával do útoku ale ujel mu kotouč. Nyní jsou u puku hosté.
51:23
Po delší hře ve středním pásmu se Columbus snažil dostat se do útočného pásma. Tentokrát je ale zastavil ofsajd.
50:49
50:16
Anisimov skvěle zabránil ve střele domácích a vyhazuje kotouč. Muzzin se nyní tlačí do pásma hostů.
49:30
Los Angeles tlačilo soupeře, na bránu však nevystřelilo a Columbus vyhazuje.
48:49
Přesilovka pro domácí, Wisniewski vyloučen na dvě minuty.
48:32
Už se pokračuje v zápase. Los Angeles se nyní tlačí do útočného pásma.
48:26
Foligna zvedli lékaři a položili na nosítka. Sklízí aplaus od všech hráčů na ledě a všech fanoušků.
48:26
Pro Foligna už jedou lékaři. Do dnešního utkání už pravděpodobně nezasáhne.
48:26
To nevypadá dobře, Nick Foligno schytal tvrdý hit od Cartera a leží na zemi. K hráči Columbusu už běží týmový lékař.
47:46
Střela Prouta od modré končí na Regehrovi, následně se hosté dostávají do ofsajdu.
46:51
Blue Jackets se nedaří dostat se z vlastního pásma, toho se snaží využít LA. Těm se zase nedaří sebrat hostům kotouč.
46:32
Boll to znovu zkoušel na Quicka, který střelu bezpečně lapil do lapačky a z následného závalu před bránou nemusel mít strach.
46:06
Brown se otočil okolo brány a dostal se do pěkné šance, Bobrovskijho ale nepřekonal.
45:51
Toffoli ve velké příležitosti jen těsně minul levé víko Bobrovskijho klece.
45:30
Richardsův další pokus byl tentokrát nebezpečnější, i tak si s tím Sergej Bobrovskij poradil. Posléze střílel Doughty, jeho střela ale neměla šanci.
44:32
Bollova střela sice branku Quicka ohrozila, zkušený gólman ji ale zlikvidoval. V následné akci Richards minul branku hostí.
43:44
Muzzin byl tvrdě srovnán se zemí Murrayem. U puku jsou stále Králové ale do žádné výraznější šance se nedostávají. Stejně, jako hosté.
42:52
Regehr vysunul Williamse do útoku. Jeho střela za záda Bobrovskijho neprošla ale hosté vyhazují na icing.
42:11
Bollova střela končí u diváků. Hra se přerušuje.
41:27
Johansen se chystal ke střele, naneštěstí pro něj byl ale tvrdě sražen k zemi.
40:44
Williamsovi se ani nadvakrát nepodařilo projít přes obranu Jackets, nakonec se ke střele dostal Muzzin, Bobrovskij připraven.
40:01
Pokud máte nějakou otázku, napište mi na můj twitter @Kajaneba a já se vám pokusím co nejrychleji odpovědět!
A je za námi druhá třetina, ve které padly hned 4 góly. Nejprve ve 24 minutě vyrovnal Jeff Carter, za 13 minut navýšil skóre Toffoli a dvě minuty a dvě sekundy na to svým prvním gólem v sezóně navýšil na rozdíl dvou branek Dwight King. Půl minuty na to ale vstřelil kontaktní gól Mark Letestu. Domácí tak jdou do poslední třetiny s náskokem jednoho gólu.

Střely po druhé třetině: 18-17
40:00
39:04
Columbus právě vstřelil branku!
MARK LETESTU se vydal kupředu a zpoza pravého kruhu se trefuje přesně pod víko a vstřeluje tím kontaktní gól. Asistence: Corey Tropp, Dalton Prout
38:32
Tak to je velká rána pro Columbus. Po střele od Williamse, kterou Bobrovskij vyrážečkou vyrazil opravdu vysoko se ke skákajícímu puku dostal DWIGHT KING, který navyšuje skóre. Asistence: Justin Williams, Jeff Carter
37:37
Columbus tento gól celkem zaskočil a momentálně hledají sami sebe.
36:30
Domácí se ujímají vedení. Regehr vystřelil od modré, odtud se puk dostal k Jeffu Carterovi, který před bránou místo střely raději přihrál na TYLERA TOFFOLIHO a ten se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Jeff Carter, Robyn Regehr
35:40
Williamsova střela od hrazení skončila v náruči Bobrovského.
34:47
Williams se dostal sám do útočeného pásma, ke střele se ale nedostal. Následnou výpravu Anisimova podél hrazení a jeho střelu kryje Quick.
34:06
Hosté se konečně osvobodili, domácí je teď drželi pod tlakem.
33:30
Kings bojují v útočném pásmu, Nolanova střela končí na hrudi hostujícího gólmana.
32:59
Brownova střela se od obránce odrazila přímo na Richardse, který ale Bobrovského překonat nedokázal.
32:46
U puku jsou nyní hosté, na bránu zatím nevystřelili.
32:18
Brown s Kingem nezvládli přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
32:10
Puk se po vhazování odrazil na Quicka, ten byl ale pozorný a vhazuje se znova.
32:07
Icing domácích, Muzzin nevystihl nahození puku.
31:38
Williams zkoušel najít Stolla, který se ale přihrávky nedočkal. O chvíli později po střele Greene stál metr před gólmanem, vystřelil mu ale pouze do betonu.
31:08
Skille skvěle objel bránu a přihrál na Johnsona, který stál tváří v tvář gólmanovi. Quick ale střelu vyrazil do ochranné sítě.
30:40
Oba týmy se nyní zasekávají při přechodu přes střední pásmo.
30:23
Domácí zkoušeli rychlý přechod do útočného pásma, ofsajd byl ale proti.
29:59
29:27
Přihrávku na Hartnella do pozice vhodné ke vstřelení gólu zblokoval Greene.
28:53
Brown s Kopitarem ujeli do situace 2 na 2. První jmenovaný byl ale tvrdě atakován a skončil na ledě. Chvíli na to vyhodil Martinez kotouč do hlediště.
28:38
Střela Anisimova končí v hledišti. Hra se přerušuje.
28:20
Po soubojích v rozích se domácí osvobozují.
27:59
Šance pro Blue Jackets na odskočení domácím. Jake Muzzin je vyloučen za nedovolené bránění.
27:28
Další obří šanci Blue Jackets zhasil výtečným zákrokem Jonathan Quick! Tentokrát se činil proti střele Letestua.
27:04
Anisimov se protáhl přes oba obránce až ke Quickovi a zkoušel ho překonat forhendovou kličkou, neúspěšně.
26:32
Domácí hrají o dost více aktivněji, hosté ale skvěle brání.
25:29
Brown před Bobrovským dlouho vymýšlel, co s pukem. Nakonec se ke střele nedostal a puk mu byl odebrán.
24:59
Johansen se po návratu z trestné lavice dostal do úniku, Quick ho ale vychytal.
24:42
24:11
Hraje se opět velice svižně, domácí se dostali do své kůže a pokračuje jejich přesilovka, teď už 5 na 4.
23:04
Přesilovka pět na tři využita. Po delších kombinacích přihrál Toffoli před bránu na Kopitara. Jeho hůl byla zblokovaná, ale hůl JEFFA CARTERA nebyla a ten tak otevírá skóre. Asistence: Tyler Toffoli , Drew Doughty
22:42
Los Angeles bude mít na 50 sekund přesilovku pět na tři. Ryan Johnson si jde sednout za hákování.
22:19
Po dlouhých kombinacích se ke střele od modré odhodlal Doughty. Bobrovskij jeho střelu vyrazil a obránci vyhodil.
21:39
Přesilovka domácích začala únikem Wisniewskiho na Quicka, ten si s ním ale poradil.
21:32
A máme zde přesilovku, Anisimov si jde sednout za nedovolené bránění vůči gólmanovi.
21:18
Pearsonova rychlá střela se odrazila od betonu Bobrovského do rohu, kde si ji přebrali obránci hostí.
20:51
Oba týmy teď pouze nahazují kotouče, ani jeden se nedokáže udržet v pásmu.
20:22
Králové začali třetinu útokem na bránu Jackets, zastavil je ale ofsajd.
20:01
A je za námi první třetina po které hosté vedou 1:0. Jediný gól vstřelil v patnácté minutě Tim Erixon, pro něj to byl první gól v NHL. Po tomto gólu byli hosté lepší a kontrolovali hru, oba týmy si sice na protější gólmany vystřelili, žádná výraznější šance se ale nekonala. Uvidíme, co nám přinese příštích 40 minut.

Střely po první třetině: 9-7
20:00
19:30
Útok ale hosté zvládli uhasit a Murray poslal do útoku Anisimova, který ale skončil v ofsajdu.
19:00
Nahození Columbusu zachytil Doughty a domácí rozjíždějí útok s hlášením poslední minuty první třetiny.
18:05
Pearson doslova poslal kličkou v útočném pásmu Cracknella na párek, bohužel pro něj ale byl v ofsajdu.
17:31
Domácím se nedaří už ani přechod přes střední pásmo.
16:48
Icing Columbusu, který zatím hru kontroluje ukázkově. Ihned po vhazování se ale ke střele dostal Brown, jeho střelu gólman hostí zkrotit zvládl.
15:50
Domácí tento gól trochu zaskočil, momentálně se jim nedaří vytvořit nějaká výraznější šance.
14:36
Přesilovka je využita! Střelu Ryana Johansena od modré vyrazil Quick na Scotta Harnella, od kterého se odrazila na volného TIMA ERIXONA, jenž otevírá skóre. Asistence: Scott Hartnell, Ryan Johansen
14:14
Columbus zahájil přesilovku hrou v rohu.
14:09
Drew Doughty bude pykat za nedovolené bránění, když tvrdě atakoval Cracknella.
13:51
Publikum nyní hlasitě povzbuzuje domácí hráče. U puku byli sice domácí hráči, skončili ale v ofsajdu.
12:53
Regehr vystřelil od modré, Bobrovskij byl sice stíněn a nehýbal se, puk ho ale trefil přesně do hrudi.
12:24
Po nepovedené přihrávce od Pearsona se ke střele ve výhodné pozici dostal Toffoli, trefil ale nejbližšího protihráče.
11:42
Richards s Nolanem se snažili založit útok, na obranu Blue Jackets si ale nepřišli. Hosté nyní kontrolují hru.
10:53
Puk se po boji za bránou Quicka ocitl na zcela jinde, než hráči hostí chtěli. A tak nastala příležitost pro útok domácích, výslednou střelu od McNabba Bobrovskij zvládl.
10:23
Stoll se dostal před bránu Bobrovského a snažil se ho překonat bekhendovou kličkou. Zkušený gólman ale nedovolil, aby kotouč propadl za jeho záda. Následuje komerční pauza.
09:57
Doughty se pokoušel o střelu, byl ale zablokován hostujícím obráncem. Puk je ale stále v pásmu Jackets.
09:05
Richards nahodil kotouč ze středního pásma. Jeho nahození bylo ale nebezpečnější, než se očekávalo a tak Sergej Bobrovskij puk raději přikryl.
08:42
Po delší hře ve středním pásmu se hosté vydali do útočného pásma, zastavil je ale ofsajd.
07:13
Wiesniewski dvěma střelami zaměstnal Quicka. Gólman mistrů se ale prostřelit nenechal.
06:36
Pearson skvěle vypíchl přihrávku od hostujícího hráče a mohl ujíždět sám na bránu, bohužel pro něj byl Savard rychlejší.
06:17
Proti střele McNabba se Bobrovskij vyznamenal pohotovou lapačkou.
05:58
Hraje se velmi svižný hokej, u puku jsou nyní Kings.
04:26
04:21
Richards se ocitl sám před bránou, před chycením přihrávky ale upadl.
03:55
03:25
Folignova střela z mezikruží míjí bránu. V následném úniku Martinez střílí mimo bránu Bobrovského.
02:59
Columbus se snaží protlačit se do pásma domácích, ti se ale při hře 4 na 4 skvěle brání.
02:26
Columbus o přesilovku ale rychle přichází, Scott Hartnell byl vyloučen za hrubost.
01:55
Columbus si zahraje přesilovku, vyloučen byl Greene za vyvolání bitky.
01:55
To byl opravdu tvrdý hit, Greene společně s Troppem si to poté rozdali v pěstním souboji.
01:37
Columbus se vydal kupředu vstříc bráně domácích, zastavil je ale ofsajd.
01:00
Blue Jackets vyhrazují na icing. Los Angeles zatím tvrdě atakují bránu soupeře.
00:37
Kopitar poprvé prověřil Bobrovského, ten byl připraven.
00:12
Utkání začíná atakem domácích.
00:01
Jak už je u NHL zvykem, začátek utkání se trochu zpozdí.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Martinez, Regehr, McNabb, Greene – King, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – Andreoff, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Nolan

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – Tyutin, Savard, Murray, Wisniewski, Johnson, Prout – Hartnell, Johansen, Foligno – Erixon Dano, Tropp – Letestu, Anisimov, Skille – Cracknell, Chaput, Boll
Columbus Blue Jackets

Columbus prožívá vyrovnaný start, ze sedmi duelů vyhrál čtyři. Klub z Ohia tak po sedmi zápasech zůstává s osmi body na čtrnáctém místě, Los Angeles na čtvrtém. Tyto dva soupeře sice dělí 10 pozic, bodový rozdíl je ale minimální, Los Angeles má náskok pouze tří bodů. Vymění si tyto dva soupeři po dnešním střetnutí svá místa nebo zůstane Los Angeles před Columbusem?
Los Angeles Kings

Úřadující mistr z Los Angeles zažívá hodně povedený vstup do sezóny. Ze sedmi úvodních zápasů si připsal pět vítězství v kuse. První dva zápasy proti San Jose a Arizoně sice prohrál, poté ale mistři pouze vyhrávají. Bude to dnes proti Columbusu jinak nebo si domácí připíší šesté vítězství v řadě? To a vše ostatní se dozvíte v našem přenosu.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. NHL si dnes pro nás přichystala spoustu zápasů, jedním z nich je souboj úřadujících mistrů Los Angeles Kings s Columbusem Blue Jackets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.