2. Frederik ANDERSEN (ANA)
17 zákroků, 100% úspěšnost
3. Rickard RAKELL (ANA)
1+1, 4 střely, čas na ledě 15:19
Střetnutí mezi rivaly z Pacifické divize je tedy minulostí. Podle předpokladů v něm dominovali hráči z Kalifornie, kteří svého soupeře přehráli v poklidu o čtyři branky. Svěřenci trenéra Bruce Boudreaua vítězstvím nad kanadským soupeřem protáhli svoji vítěznou sérii již na šest zápasů a nadále tak s velkým přehledem vévodí celé soutěži.
60:00
59:28
Anaheim právě vstřelil branku!
PATRICK MAROON se po Kassianově chybě při rozehrávce prosazuje střelou do prázdné branky a pečetí tak výhru hostujícího výběru. Bez asistence.
59:04
Hned vzápětí přichází další zakázané uvolnění. Kačerům se prozatím nepodařilo trefit prázdnou svatyni domácích.
59:00
Je ohlášena závěrečná minuta dnešního střetnutí, Ducks se i nadále s přehledem brání.
58:56
Kotouč zamířil z holí hostů přes všechny čáry.
58:00
Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Kosatky hýří aktivitou, přesto je více než pravděpodobné z dnešního zápasu již nevytěží.
56:48
Anaheim se po delší době propracoval před Millera. Ten však nemusel ani zasahovat.
56:13
Ještě před závěrečným náporem domácích nás čeká komerční přestávka.
55:57
Anaheimští odolávají a vyhazují kotouč přes všechny čáry.
55:39
Kosatky to zkouší bez brankáře.
55:32
Zakázané uvolnění Kačerů, vhazovat se bude po levici Andersena.
55:25
Clayton Stoner zalehl do Dorsettovy přihrávky, čímž zabránil téměř stoprocentnímu gólu.
55:00
Vstupuje do závěrečných pěti minut. Zkorigují Desjardinsovi svěřenci skóre dnešního utkání?
54:29
Kačeři už se opravdu již nikam neženou. Kosatky jsou v posledních jediným útočícím týmem.
53:53
Burrows nahodil ze středního pásma kotouč přímo na Andersena. Dánský gólman kotouč vyrazil před sebe, čímž vybídl své spoluhráče k útočné aktivitě.
53:15
Canucks sice okupují obrané pásmo soupeře, jejich snažení nicméně chybí moment překvapení a hlavně střely.
52:45
Hamhuis nahrál Webberovi, který lehkým nahozením do ohně prověřil Andersenovu pozornost.
51:36
Z tuhého boje o kotouč v rohu kluziště vzešli lépe domácí. Tanev zahajuje další útočné snažení svého celku.
51:20
Zakázané uvolnění domácích hráčů. Vhazovat se bude před Millerem.
51:01
Canucks odzbrojili v obranném pásmu svého soupeře. Následná útočná aktivita ale ztroskotala hned v samotném začátku na modré čáře.
50:21
Beaucheminův bekhendový pokus minul o dobrý metr Millerovu bránu.
50:12
Domácí trenérovi přijde komerční přestávka vhod. Může své svěřence uklidnit a udělit jim pár pokynů.
49:20
O osudu dnešního zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. RICKARD RAKELL se v neutrální zóně dostal ke kotouči, nabral rychlost a přesnou střelou z mezikruží nad Millerovo pravé rameno navyšuje náskok svého týmu již na 3:0. Asistence: Clayton Stoner, Sami Vatanen.
48:17
Po delší době se hra přesunula před Andersena. Dánský gólman po odrazu kotouče od zadního mantinelu schoval puk do lapačky.
47:48
Tanev si poradil s poskakujícím kotoučem a nepustil Perryho ke střele.
47:35
Miller pro jistotu přikryl kotouč před jedním z dojíždějících hráčů.
47:20
Burrows nabral rychlost a prořítil se do obraného pásma soupeře. Ke střele se nicméně nedostal.
46:28
Hamhuis vyslal od modré čáry střelu. Jeho projektil byl nicméně od bruslí jednoho z hráčů sražen do rohu kluziště.
46:16
Následuje komerční přestávka.
43:27
Ducks nikam nespěchají. Rozehrávají v klidu, s rozvahou a bez přehnaného shonu.
42:13
Podruhé v krátkém čase poslali Kačeři kotouč až na zakázané uvolnění.
41:58
Miller skryl Getzlafův pokus pohotově do lapačky.
41:09
Burrows ve středním pásku několika kličkami zbrzdil rozehrávku a pak poslal kotouč pouze za Andersenovu bránu.
40:57
Kačeři poslali kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
40:17
Hamhuis se na úvod třetího dějství proklčikoval do útočného pásma. Bekhendem ale Andersenovu klec netrefil.
40:01
Druhá část se nesla v podobném ducha jako ta první. Kačeři si vypracovali více vyložených šancí a právě jednu z nich v osmadvacáté minutě přetavili zásluhou Kyla Palmieriho v druhou branku. Hostující výběr tak od šestého vítězství v řadě dělí pouhých dvacet minut. Třetí třetina, v níž se domácí Kosatky pokusí zdramatizovat průběh utkání, sledujte v našem onlajn přenosu přibližně od 6:00.
40:00
39:55
Fowler ještě před sirénou lehkým nahozením hledal před bránou Perryho. Kdyby kanadskému útočníkovi sedl kotouč na holi lépe, mohlo být vymalováno.
39:23
Getzlaf se po sérii odrazů propracoval ke střele z bezprostřední blízkosti. Miller s ledovým klidem vyrazil jeho pokus z bezprostřední blízkosti.
39:00
Poslední minuta druhého dějství.
38:15
Jejich útočné snažení ale Kosatky rychle zažehnaly a nyní se samy řítí do protiútoku.
37:56
I přes urputný boj ve střední třetině se Kačeři propracovali až před Millerovu bránu.
37:37
Kyle Palmieri se vřítil do útočného pásma příliš rychle. Rozhodčí mu museli odpískat ofsajd.
37:19
Po závaru před bránou dánského gólmana ve službách Kačerů následuje poslední komerční přestávka prostřední části.
36:58
Tanev nahazoval do ohně. Po sérii odrazů se ale kotouč odrazil pouze k zadnímu mantinelu.
36:23
Oba týmy shodně ztratily kotouč při přechodové fázi ve střední třetině.
35:45
Maroon hledal marně přes čtyři hokejky domácích Getzlafa.
34:50
Tanevovi se zadovka příliš nepovedla. Svojí parádičkou poslal soupeře do přečíslení tři na dva. To naštěstí pro domácí brankou neskončilo.
34:00
Kačeři vysunutým forčekingem dělají domácím Kosatkám pořádné peklo při rozehrávce.
33:42
Cogliano se rozhodl v situaci dva na jednoho místo nahrávky střílet. Bohužel pro Kačery se jeho pokus nevešel mezi tři tyče.
32:58
Daniel Sedin ještě z pádu našel Radima Vrbatu. Český útočník ale přes dva obránce vypálit nedokázal.
32:18
Lindholm z poloviny hřiště nahodil kotouč až za Millera. Domácí pětice ale dobře zapracovala v defenzivě a získala puk na své hole.
32:05
Následuje komerční přestávka. Hráči si můžou alespoň na malou chvíli vydechnout.
31:45
Kessler byl za Millerovou svatyní odzbrojen. Následný protiútok domácích ale střelou neskončil.
31:02
Kačeři kontrolují hru, nikam se neženou.
30:45
Canucks neprošli přes útočnou modrou v souladu s pravidly. Ofsajd.
30:21
Další pochybení Kačerů před vlastní bránou. Yannick Weber jej ale ani tentokrát nedokázal vytrestat.
29:28
Linden Vey po chybné rozehrávce Kačerů tvrdě pálil. Jeho pokus ale mířil mimo a odrazil se pouze od zadního mantinelu.
28:53
Miller musel několikrát pohotově zasáhnout.
28:16
Ducks v přesilové hře nadále hýří aktivitou.
27:19
Jannik Hansen fauloval surově Andersena a dostal od rozhodčích dvě minuty.
27:19
Ducks jdou ještě před koncem přesilové hry do dvoubrankového trháku. KYLE PALMIERI využil Rakellovy přihrávky přes celé hřiště, přebruslil jednoho z beků a přesnou střelou mezi betony překonal Millera. Asistence: Rickard Rakkel.
27:01
Až nyní musel Miller zasahovat. I přes zakrytý výhled dokázal vyrazit Rakkelovu střelu.
26:33
Nyní potřetí, Kačři se zkouší znovu usídlit ve třetině soupeře.
26:08
Prozatím ani přesilovka hostujícího výběru nemá zrovna vysoké parametry. Canucks se již dvakrát osvobodili.
25:23
Po Kassianově zákroku, který po hvizdu rozhodčích narazil jednoho z Kačerů na hrazení, se u mantinelu strhla pořádná strkanice. Rozhodčí se nakonec rozhodli vyloučit pouze hráče s číslem 9, který dostal dvě minuty za hrubost.
25:16
Kassian se na konci přesilové hry řítil před Andersena. Jednou rukou ale nedokázal zakončit příliš razantně.
25:08
Dorsett se s dost velkými problémy zvedl po jednom ze střetů z ledu. Sedmadvacetiletý kanadský forward míří do útrob stadionu, aby se zjistilo, zda-li není vážněji zraněný.
24:23
Dorsett poslal kotouč podél hrazení, nikdo z jeho spoluhráčů jej ovšem nezachytil. A tak se Kačeři opět s velkým přehledem a pohodou osvobozují.
23:54
Početní výhoda domácích má ale zatím dost podobný scénář jako v minulých případech. Nepřesné nahrávky, žádné střely.
23:28
Canucks mají další možnost napravit si svoji reputaci ve hře pět na čtyři.
23:11
Perry podle rozhodčích fauloval jedno z bratří Sedinové neprodleně po vhazování. Vysloužil si tak dvě minuty za krosček.
23:06
Beleskey nahodil ledabyle kotouč do útočného pásma. Ten skončil pouze na holích domácí pětice.
22:35
Ani tentokrát se přechod Kačerů do útočného pásma neobešel bez komplikací. Ofsajd.
22:17
Kačerům se podruhé v zápasu dost výrazným způsobem nepovedla rozehrávka. Rozhodčí museli odpískat zakázané uvolnění.
21:19
Ten měl nicméně pouze jepičí život. Kosatky svého soupeře bleskurychle odzbrojili.
20:50
Dlouhá bitva o kotouč v pásmu Kačerů skončila úspěšněji pro hostující výběr. Ten se nyní řítí do útoku.
20:10
Miller se zapojil do rozehrávky a nahrál přesně na holi jednoho z obránců.
20:01
Po úvodních dvaceti minutách vedou Kačeři zaslouženě 1:0. O prozatím jediný zápis do listiny střelců se přesnou ránou postaral na sklonku čtrnácté minuty kanadský útočník Matt Beleskey. I Canucks si během první třetiny vypracovali pár slušných šancí, dobře chytající Andersen ale prozatím všem projektilům, které mířily na jeho svatyni, odolal. Druhé dějství začne přibližně v 5:03 a vy byste u toho neměli chybět!
20:00
19:51
Ještě před úvodní sirénou si Andersen připsal dva dobré zákroky proti Matthiasovi, který střílel bekhendem z pádu a následné dorážce Kassiana.
19:21
Perry znovu v akci. Tentokrát protečoval kotouč a šel vystřídat.
18:50
Perry střelou zpoza obránce minul Millerovu svatyni.
17:58
Silfverberg hýří aktivitou. Hlubokým forčekingem vybojoval kotouč. Střela z toho nicméně nebyla.
17:19
Ani tentokrát se Canucks neusadili v pásmu soupeře. Trest Beauchemina se chýlí ke konci.
16:56
I další útočné snažení domácí pětice ztroskotalo nedaleko za modrou čárou.
16:35
Canucks mají možnost napravit si po poslední neúspěšné přesilovce svoji reputaci. Zatím se jim ale nedaří, Kačerům se podařilo již dvakrát vyhodit kotouč až za Millera.
15:54
Francois Beauchemin si odsedí dvouminutový trest za krosček na Horvata.
15:36
Andersen si proti střele Henrika Sedina připsal sedmý úspěšný zákrok v prvním dějství.
15:04
Hned na jejím počátku si Kačeři neporozuměli zcela ideálně při rozehrávce a poslali kotouč až na zakázané uvolnění.
14:59
Pomalu vstupujeme do závěrečné pětiminutovky úvodní dvacetiminutovky.
14:35
Andersen se vytasil s pohledným zákrokem lapačkou proti tvrdé ráně Daniela Sedina. Canucks mají chvilku, aby popřemýšleli, jak vyzrát na prozatím velice dobře hrajícího soupeře. Čeká nás totiž komerční pauza.
13:43
Ducks se ujímá po pohledné akci vedení v dnešním utkání.. Ryan Kessler zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal nedaleko modré Hampusovi Lindholmovi. Švédský mladík se rychle rozhlédl a poslal puk na holi MATTA BELESKYHO, který tvrdou ránou na zadní tyč z vrcholku levého kruhu překonal dosud perfektního Millera. Asistence: Hampus Lindholm, Ryan Kessler.
13:13
Andersen před dojíždějícími hráči v modrém pro jistotu přikryl kotouč do lapačky.
12:31
Rozehrávka domácích skončila pouze na hokejce Lovejoy. Ani americký bek ovšem nenašel svým pasem nikoho ze spoluhráčů.
11:57
Miller odolal další tvrdé ráně ze střední vzdálenosti. Hráči můžou vydechnout, následuje totiž komerční přestávka.
11:27
Přesilovka Kosatek pomalu ale jistě končí. Více ze hry v posledních dvou minutách však paradoxně měli anaheimští hráči.
10:38
Miller si připsal v oslabení dva veledůležité zákroky. Tváří v tvář na amerického gólman nevyzrál Silferberg, který se snažil bekhendem usměrnit kotouč pod horní tyčku. Ještě před ním pálil nadějně z pravého kruhu na zadní tyč Andrew Cogliano.
09:34
Ben Lovejoy stráví dvě minuty v boxu časoměřičů. Podle rozhodčích se proti pravidlům provinil nedovoleným bráněním.
09:23
Silferbergova přihrávka byla příliš prudká, aby ji někdo za spoluhráčů zachytil. Do útoku se tedy řítí opět Canucks.
08:36
Radim Vrbata prolétl do útočného pásma a hledal na brankovišti Henrika Sedina. Švédskému forwardovi šla ale nahrávka pouze na brusle.
08:11
Útočná aktivita Kosatek skončila za Andersenovou svatyní na holi Stonera, který pohotově zasáhl pro rozehrávce domácích.
07:55
Tanev dostal namazáno na modrou. Jeho ostrý pokus byl ale sražen do ochranné sítě. Rozhodčí budou vhazovat před Andersenem.
07:11
Smith-Pelly se s po vhazování s kotoučem příliš nemazlil a vyslal jej z vrcholku pravého kruhu přímo na Millera, který si připsal další úspěšný zákrok.
07:08
Po Jackamanově pokusu se před Millerem strhla lehká potyčky. Rozhodčí ale situaci pohotově uklidnili, vylučovat se tedy nebude. Čeká nás nicméně komerční pauza.
07:08
Jackman vyslal na Miller lehkou pozemní střelu. Americký veterán v bráně Canucks neměl s jeho propagačním projektilem sebemenší problém.
06:03
Vancouverští ztratili za Andersenovou bránou kotouč.
05:16
Přesilovka Ducks je hodně ospalá. Miller může být v klidu, nemusí zasahovat.
04:30
Matthias se v oslabení vydal na útočný výlet. Střelou na zadní tyč ale vyprášil pouze pravý Andersenův beton.
03:47
Miller si připsal pohodový zákrok proti střele od modré čáry. Domácí Kosatky následně poslali kotouč přes všechny čáry.
03:34
Daniel Sedin je prvním vyloučeným v dnešním zápase. Od rozhodčích si vysloužil dvě minuty za hákování.
03:24
Andersen se pomazlil poprvé v utkání s kotoučem. Ten se pomalu klouzal od poloviny hřiště na branku dánského brankáře.
02:38
Jackaman si snažil neúspěšně nedaleko modré obhodit podél mantinelu jednoho z domácích hráčů.
01:34
Silfverberg si sjížděl na vrcholek pravého kruhu. Přihrávka, která na něho směřovala však byla sražena do rohu kluziště.
00:58
Miller si připisuje první úspěšný zákrok proti střílejícímu Lindholmovi.
00:27
Vrbata vybojoval za brankou kotouč. Jeden z domácích beků nicméně od modré vypálil pouze do bruslí prvního bránícího hráče.
00:01

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Corrado, Sbisa – Vrbata, Sedin H , Sedin D. – Kassian, Bonino, Mathias – Burrows, Vey, Higgins – Hnsen, Horvat, Dorsett

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Beauchemin, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Beleskey, Kesler, Palmieri – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Smith-Pelly, Thompson, Bourque.

Vancouver Canucks
útočník Radim VRBATA (18+13)
Poslední vzájemné zápasy
29.12. 2014 Anaheim – Vancouver 2:1 (PP)
21. 11. 2014 Vancouver – Anaheim 3:4 (PP)
10. 11. 2014 Anaheim – Vancouver 1:2 (PP)
8. 4. 2014 Vancouver – Anaheim 0:3
Hráči kanadského Vancouveru se momentálně nachází v dobré herní pohodě, když z posledních čtyřech utkáních dokázali zvítězit hned ve třech. Zisk šesti bodů katapultoval partu okolo bratří Sedinů zpátky na místa zajišťující postup do play off. Dnes na ně ovšem čeká nejlepší tým celé soutěže. Desjardinsovi svěřenci nicméně udělají maximum, aby rozjásali své fanoušky.

Anaheim Ducks
V letošní sezóně prozatím nejúspěšnější tým kanadsko-americké NHL zaútočí v noci již na šesté víítězství v řadě. Svými výkony celek z Kalifornie táhne především Ryan Getzlaf, který v posledních čtyřech utkáních zaznamenal pět bodů, čímž zaokrouhlil svůj bodový účet na rovnou padesátku. Ducks navíc dnes stanou proti oblíbenému soupeři.

1. Ryan GETZLAF (15+35)
2. Corey PERRY (19+12)
3. Ryan KESLER (13+17)

22. 1. 2015 Anaheim – Calgary 6:3
18. 1. 2015 L.Angeles – Anaheim 2:3 (PP)
17. 1. 2015 Anaheim – N.Jersey 5:1
15. 1. 2015 Anaheim – Toronto 4:0
Krásné středeční ráno vám při sledování kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi dvěma týmy z Pacifické divize, Anaheimem Ducks a Vancouver Canucks. Úvodní vhazování je v Rogers Aréně naplánované na 4:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.