Ode mne je to z tohoto zápasu vše. Napočtenou u dalších onlajnů.

Střely na branku: 25:26
Vyloučení: 5:2 + Hager (GER) 10mn. OT
Využití přesilovek: 0:1
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Endras (NĚM) a Fleury (FRA).
Je to tak. Německo vítězí díky přesilovkové brance dosažené minutu před koncem nad Francií 2:1.
Těžko říct, jestli byli Němci lepší, ale zvládli svou obrannou taktiku a díky dvěma brankám si tedy výhru asi zaslouží.

Francouzi jsou samozřejmě velmi zklamaní. Nejen z prohry, ale také ze způsobu jak prohráli. Skoro 40 minut se snažili o vyrovnání, a když se jim to podařilo, dostali branku minutu před koncem.
60:00
59:57
Puk míří do středního pásma a tohle vedení už Němci udrží...
59:45
Hraje se sice v německém pásmu, ale Francouzi se nemohou dostat do výraznější šance.
59:30
Francouzi v šesti bez brankáře.
59:15
Francouzi zahráli icing a tak se vhazuje před Huetem.
59:00
Německo právě vstřelilo branku!
Tak to je jednak bleskově využitá přesilovka a jednak tvrdá rána pro Francii. Minutu před koncem totiž dostal nabito PATRICK REIMER a střelou z první prostřelil přesouvajícího Hueta – 2:1. Asistence Patrick Hager.
58:40
Velká šance pro Německo. Siedenberg faulován a S. Treille (FRA) jde na 2 min. na trestnou.
57:27
Reimerova střela trefuje síť, ale jen z boku, takže vzrušení části diváků je zbytečné.
56:36
Nyní tři francouzské střely za sebou srazili bránící Němci, takže Endras zasahovat nemusel.
55:44
Němci chvíli pod tlakem ve své třetině, nyní se ale už osvobojí.
55:19
Francie zakládá útočnou akci.
54:40
Nepřesnosti na obou stranách, oba týmy raději střídají.
53:57
Roussel byl v brankovišti a tak je akce a šance da Costy zastavena.
53:17
Jsou to Francouzi, kdo jakoby chtěli více strhnout výhru na svou stranu, nyní se ale dopustili icingu.
52:05
Šance na druhé straně – Roussel bombou z levého křídla míří těsně mimo.
51:30
Reider trefuje z mezikruží tyč francouzské branky!
50:43
Francie právě vstřelila branku!
Chyba Němců v rozehrávce je soupeřem tvrdě potrestána. Bombu od modré ještě Endras vyrazil, ale dorážku DAMIENA FLEURYHO už pokrýt nedokázal – 1:1.
49:36
Francouzi v plném počtu.
49:26
Němci sice v tlaku, ale bez efektu. Reimerova střela byla sice tvrdá, ale nepřesná.
48:15
Plachta využil zaváhání soupeřovy obrany a bleskově plácl do puku, Huet zachránil.
47:36
Besch (FRA) trefil Reimera holí do obličeje a už míří na trestnou.
47:00
Němci ujeli 2 na 1, ale Herquefeuille včas ztečoval přihrávku mířící na Wolfa a tak situaci zachránil.
46:30
Icing Německa.
V hledišti během komerční přestávky řádí Bob a Bobek. Kdyby tak mohli požádat kouzelníka Pokustona, aby vyčaroval z klobouku kvalitnější hokejové představení, asi by se nikdo nezlobil.
46:09
Zbrklý přechod do útočného pásma přináší německý ofsajd.
45:20
Francouzi v plném počtu, počet německých šancí v přesilovce zůstal na jedné.
45:05
Raux se dostal po úniku až k zakončení, ale netrefil branku.
44:23
A po německé nepřesnosti znovu.
44:02
Francouzi se osvobozují.
43:35
Reimer využil Piettovy nabídky a střelou z první ostře prověřil Hueta – ten odolal.
43:20
Bertrand (FRA) 2 min za držení hokejky.
43:12
Ofsajd zabrzdil německý útok.
42:20
Pietta a Ehlis na druhé straně nebezpeční před Huetem, ten odolal.
41:49
Bertrand v dalším polosamostatném úniku, tentokrát střela miniula německou klec.
40:20
Roussel si nabruslil z křídla na střed a střelou šviehem trefil Endrase do ramene – štěstí pro německého gólmana.
40:01
2. třetina nepřinesla nijak strhující hokej, spíš naopak a navíc ani jednu branku. Takže Němci mají sice k výhře stále o jeden gól blíž, ale nic není rozhodnuto.
40:00
39:32
Na ledě jsou oboustranně k vidění zákroky běžně označované jako nedovolené, ale rozhodčí tohoto zápasu vidí vše jinak, takže se hraje bez přerušení dál.
38:03
Fleuryho bomba z pravého křídla nebyla přesná, pak ještě S. Treille tečoval následnou střelu a to už bylo pro Endrase mnohem nebezpečnější.
37:25
Siedenberg vyvezl puk do útočné třetiny, ale jen jej odevzdal.
36:51
Stále stejný obrázek. Francouzi na puku, Němci poctivě brání, diváci se trochu nudí.
35:58
Další založení útoku francouzským týmem, uvidíme jestli se dostanou do nějaké vyloženější šance.
35:19
Endras vyráží Treileho teč a jeho spoluhráči se mohou po dlouhém tlaku osvobodit.
34:30
Němci své protihráče brání jako ti pověstní buldoci. Někdy je to až na hranici faulu.
33:35
Vhazování před něměckým gólmanem.
33:28
Němci v plném počtu.
32:57
Endras přidržel puk pod lapačkou, hra přerušena.
32:30
Chvíle oddychu pro Německo po vyhození puku.
31:51
Němci pod obrovským tlakem, S. da Costa a Roussel ostřelují jejich branku, Endras zatím odolává.
31:28
Goc (NĚM) 2 min. za vysokou hůl.
30:46
Francouzské pokusy o únik končí pravidelně na německé obranné "zdi" na modré čáře.
29:45
Podobná situace ještě jednou, tentokrát francouzský gólman puk odpálil do rohu sám.
28:36
Bombu od modré vyrazil Huet jen na brankoviště a dotírající Raedeke byl kousek od zasunutí puku do branky.
28:00
Reimer projel pohledně s pukem přes půlku hřiště a po objetí branky hledal komu by nahrál, ale následná Muellerova střela byla sražena.
27:44
Vhazování na německé modré se bude opakovat.
27:15
S da Costa se bil za německou brankou statečně, ale přesto o puk přišel.
Druhá třetina zatím nenabízí nijak úchvatný hokej. Za 7 minut jsme viděli všehovšudy tři zákroky brankářů.
26:35
Koppchenova prudká střela těsně míjí francouzskou klec.
25:53
Goc založil útok sice rychlou a dlouhou přihrávkou, ale puk se mu zase po chvilce vrátil.
25:12
Besch mírně ztrestal Siedenberga za malou ledovou spršku, kterou si dovolil proti Huetovi.
24:18
Meunier objel branku a zadovkou přihrál před ni, ale Endras si tento puk pohlídal.
23:34
Hreje se sice rychle ale bez šancí.
22:18
Dlouho se hrálo bez přerušení, až nyní skončila Oppenheimerova střela na německé střídačce.
21:16
Bertrand vybídl své spoluhráče ke střele, ale ti se k puku nedostali.
20:37
Hager se prosmýkl do útočné třetiny, ale pak jej da Costa od puku odstavil.
20:01
První třetina je za námi a německá většina v hledišti O2 Arény může být spokojena, protože Němci vedou díky pohotové střele Michaela Wolfa 1:0.
Francouzi měli ke vstřelení branky blízko ve své přesilovce, ale zatím se neprosadili.
Výsledek zápasu je však naprosto otevřený.
20:00
19:45
Třetina se dohrává v pásmu Francouzů, kteří se z něj tak nějak nemohou vymotat.
19:00
Oppenheimer dostal nehlídaný nabito z poza brány na pravém kruhu, ale jeho střelu krotí Huetova lapačka.
18:15
Němci protečovali nahozený puk do útočné třetiny, ale moc se za ním nehrnou.
17:45
Další technický přestupek Francie – úmyslný ofsajd – a vhazovat se tak bude opět před Huetem.
17:25
Icing Francie.
16:58
Herquefeuilleovu střelu od modré si raději Endras podržel ve výstroji.
16:27
Francouzi rozvíjí útočnou akci od své branky.
16:00
15:53
A opět.
15:05
Ani tato přesilovka se Němcům nedaří, opět jsou mimo útočného pásma.
14:23
Francouzi vyhodili a S. Treille se snaží šetřit čas v soupeřově pásmu.
14:00
Ullman se už už dostával do zakončení před Hueta, ale byl faulován – Manavian (FRA) 2 min. hákování.
13:42
Reimerova střela těsně vedle.
12:09
Francouzská obrana byla rozhozená a nestačila pokrýt dorážejícího MICHAELA WOLFA, který poslal puk pěkně pod horní tyčku. Asistence: Tobias Rieder, Patrick Hager.
11:14
Pěkný průnik S. da Costy přes tři protihráče, zakončení Treilleho si Endras pohlídal.
10:30
S da Costa bojuje o puk v rohu soupeřovy třetiny.
09:39
Francouzi přesilovku celkem v pohodě přežili a už jsou v plném počtu.
09:00
Koppchen ostřeluje francouzskou branku od modré čáry, zatím mířil dvakrát vedle.
08:12
Hager sice zavezl puk do útočné třetiny, ale následně jsou Němci opět vytlačeni.
07:50
Francouzi se osvobodili, následně puk končí na německé střídačce.
07:39
Přesilovka i pro Německo – Manavian (FRA) 2 min hákování.
06:23
06:20
Vynikající francouzská přesilovka vrcholí tyčí kterou nastřelil S. da Costa!
06:02
Další šance Fleuryho a T. da Costy
05:42
Francouzi pokračují v přesilovkovém zámku.
04:48
Diedue a pak i Roussel mohli otevřít skóre zápasu, ale Endras zatím odolává.
04:23
Daschner (NĚM) 2 min. nedovolené bránění.
04:00
Výborný forčekink Hospelta dostal do šance Oppenheimera, Huet jeho střelu z úhlu se štěstím vyráží.
02:48
Roussel zatáhl puk do útočné třetiny a pak ještě chtěl tečovat před Endrasem, ale ten puk nahozený od modré v pohodě ukryl.
02:28
Další německý přestupek – ofsajd.
02:03
Francouzi jsou trochu uzavřeni v svém pásmu, hru však přerušuje německá přihrávka rukou.
01:20
Němci zatím aktivnější, Reimer po svém průniku však odstaven do rohu.
00:30
První zákrok si připisuje Huet, ale tohle pro něj byla jen pochoutka.
Švýcarsko – Rakousko 3:4sn
Německo má před sebou zdá se těžký turnaj. S omlazeným a díky mnoha omluvenkám různě poslepovaným kádrem bude chtít hlavně udržet svou příslušnost v elitní skupině. Tedy skončit jako loni v Minsku nejhůře 14. Kanadský kouč Pat Cortina to měl s poskládáním kádru opravdu složité. Napočítal totiž celkem 22 omluvenek. Spoléhat tak bude muset především na finalisty německé nejvyšší soutěže z Mannheimu a Ingolstadtu. V nominaci jsou pouze dva hráči mimo domácí DEHL – Justin Krueger z Bernu a Tobias Rieder z Arizony.

V přípravě v Euro Hockey Challenge sehráli dvojzápasy s Ruskem (0:3 a 2:3 po samostatných nájezdech), ve Finsku (0:4 a 1:6), s Francií (3:0 a 4:3) a v Dánsku (0:1 a 4:2). Ve generálce v Berlíně zdolali Slovinsko 4:3 po samostatných nájezdech. Výsledky to nejsou nijak špatné, ale uvidíme, jak se bude německému týmu dařit v Praze.

Nominace hokejistů Německa:

Brankáři:
Dennis Endras (Mannheim), Timo Pielmeier (Ingolstadt), Danny aus den Birken (Kolín nad Rýnem)

Obránci: Benedikt Kohl, Patrick Köppchen (oba Ingolstadt), Stephan Daschner (Düsseldorf), Jens Baxmann (Eisbären Berlín), Oliver Mebus (Krefeld), Björn Krupp (Wolfsburg), Nicolai Goc (Mannheim), Moritz Müller (Kolín nad Rýnem), Justin Krueger (Bern/Švýc.)
Útočníci: Marcus Kink, Kai Hospelt, Matthias Plachta, Christoph Ullmann (všichni Mannheim), Michael Wolf, Yannick Seidenberg (oba Mnichov), Thomas Oppenheimer, Nicolas Krämmer (oba Hamburk), Patrick Reimer, Yasin Ehliz (oba Norimberk), Patrick Hager (Ingolstadt), Daniel Pietta (Krefeld), Brent Raedeke (Iserlohn), Tobias Rieder (Arizona/NHL).
Reprezentanti země galského kohouta sice nepatří k favoritům, ale rozhodně nebudou chtít být na turnaji jen do počtu. Naopak budou chtít minimálně zopakovat své výborné výkony a výsledky z posledních let. Jejich výkonnost má pod vedení kanadského kouče Davea Hendersona stoupající výkonnost, což dokládá i fakt, že už se 7 let drží v elitní skupině a navíc na posledních dvou šampionátech postoupili do čtvrtfinále.

Generálky na šampionát Francii dopadly velmi slušně. S Německem, dnešním soupeřem ve skupině, sice Les Bleus dvakrát prohráli, v předchozích utkáních si však připsali "double" proti Dánsku i Lotyšsku. V posledním utkání před začátkem mistrovství světa pak dokonce porazili Švýcarsko. Podobnou bilanci před mistrovstvím světa měla Francie i loni a kdyby dokázala replikovat formu i na samotném turnaji, mohla by znovu být strůjcem nečekaného postupu.

Nominace francouzských hokejistů

Brankáři:
Florian Hardy (Red Bull Mnichov/Něm.), Cristobal Huet (Lausanne/Švýc.), Ronan Quemener (Jukurit/Fin.)
Obránci: Florian Chakiachvili (Briancon), Jonathan Janil (Rouen), Antonin Manavian (Rouen), Teddy Trabichet (Gap), Yohann Auvitu (IFK Helsinky/Fin.), Nicolas Besch (Tychy/Pol), Benjamin Dieude-Fauvel (Quad City/ECHL), Kévin Hecquefeuille (Langnau/Švýc.)
Útočníci: Julien Desrosiers, Loic Lamperier (oba Rouen), Laurent Meunier, Sacha Treille (oba Straubing/Něm.), Damien Raux (Briancon), Anthony Rech (Dijon), Yorick Treille (Grenoble), Charles Bertrand (Vaasa Sport/Fin.), Valentin Claireaux (LeKi/Fin.), Stéphane Da Costa (CSKA Moskva/KHL), Teddy Da Costa (Pelicans Lahti/Fin.), Damien Fleury (Djurgaarden/Švéd.), Anthony Guttig (Jukurit/Fin.), Antoine Roussel (Dallas/NHL).
Zdravím všechny fanoušky hokeje. Včera začalo čtyřmi zápasy Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě. Dnes se do turnaje zapojí i zbývajících osm týmů. V tomto zápase skupiny A poměří své síly Francie a Německo. Pro oba týmy to je úvodní zápas mistrovství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.