S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 19 163 diváků se s vámi loučím a u dalších zápasů z playoff kanadsko-americké NHL napočtenou!
Československá stopa v utkání
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:16 – utkání kvůli zranění nedohrál
Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18.00
Tři hvězdy utkání:
Corey Crawford (CHI) 34 zák., 3 góly, 91.9%
Andrew Shaw (CHI) 1+0
Erik Haula (MIN) 1+0
Dnešní fantastické utkání je u konce a Chicago může po výhře 3:4 slavit postup do finále západní konference. Minnesota se sice v posledních minutách díky heroickému výkonu dokázala dostat na rozdíl jediné branky, avšak Chicago v čele s brankářem Crawfordem již v poslední minutě nedopustilo vyrovnání a v nejkratší možném termínu slaví postup. Konečný stav série: 0:4!
60:00
59:58
Velký závar před Crawfordovou bránou, ale hosté už to ustojí! Minnesota už nemá čas na vyrovnání!
59:45
Poslední šance pro domácí! Lavička Chicaga potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Andrew Shaw (CHI).
59:10
Devan Dubnyk je opět na střídačce, Minnesota pokračuje ve velkém tlaku.
58:33
Minnesota právě vstřelila branku!
No tak pozor! Neuvěřitelné, co se tady děje! Minnesota hraje samozřejmě stále bez brankáře a snižuje na rozdíl jediné branky. Po nepřesné střele se k dorážce dostal NINO NIEDERREITER a ten za pomoci Crawfordových betonů dostal puk do brány. Asistence: Matt Dumba, Ryan Suter
58:16
Shaw se zpoza brány vytočil před odkrytou svatyni, ale v tísni nedokázal dostat puk za do brány.
57:42
Jenže domácí se nevzdávají! Dubnyk byl opět na střídačce, v pokračující přesilové hře se ke střele od modré odhodlal Spurgeon a jeho ránu před Crawfordem skvěle tečoval JASON POMINVILLE, který domácímu celku vykřesal naději. Asistence: Jared Spurgeon, Mikko Koivu
56:53
Chicago právě vstřelilo branku!
A je hotovo! Mikko Koivu před pár vteřinami trefil jen ty Crawfordocy brány a poté se střelou řpes celé hřiště do prázdné brány trefil MARIÁN HOSSA, který se tak dočkal prvního gólu v letošním playoff. Asistence: Jonathan Toews
56:38
Za Crawfordovými zády zvoní tyč!
56:17
Corey Crawford i přes nepříjemné šťouchnutí od Matta Dumby drží puk. Důležitější však je, že Minnesota hraje bez brankáře!
56:02
Šance pro Minnesotu! Bryan Bickell (MIN) vyloučen za vražení na hrazení.
55:51
Zajímavé situace na obou stranách. Crawford nejdříve ustál velký tlak na hranici svého brankoviště a z protiútoku se pěkným zákrokem lapačkou předvedl Devan Dubnyk.
55:14
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Terevainen našel nalevo volného Antoine Vermetta, ale ten svou svižnou střelou minul vzdálenější tyč Dubnykovy svatyně.
54:36
Nyní sice hosté zahráli na zakázané uvolnění, avšak puk se hned po buly dostal do středního pásma a Corey Crawford tak může být v klidu.
54:18
Matt Dumba se pro puk musí vracet až do vlastního pásma. Toto Chicagu naprosto vyhovuje.
53:55
Minnesota se pochopitelně prakticky okamžitě tlačí do útoku.Připomenu, že Chicago teď dělí 6 minut a 5 vteřin od postupu do finále západní konference!
53:20
Zničehonic se v obrovské šanci zjevili hosté a je z toho gól na 1:3. Bickell šel do přečíslení s PATRICKEM KANEM, právě druhý zmiňovaný zakončoval a s notnou dávkou štěstí propasíroval puk mezi Dubnykovými betony za brankovou čáru. Celá situace ještě byla zkontrolována rozhodčím u videa, ale ten nenašel jediný důvod, proč branku neuznat. Asistence: Bryan Bickell, Niklas Hjalmarsson
52:50
Jenže Chicago opravdu výborně napadá a Wild se nedaří dostat do útočného pásma.
52:16
Hned čtveřice hráčů bojovala u mantinelu o kotouč, nakonec byli úspěšnější domácí borci.
51:24
Z dobrého tlaku do brankoviště Wild gól nevytěžili, následně jim je pískán ofsajd.
51:09
Konečně se povedlo Minnesotě trochu zatlačit soupeře a je z toho další icing hostujícího celku.
50:15
Již dobrou minutu se ani jeden z celků nedokázal protlačit do útočného pásma. Teď se o to pokoušeli Jestřábi, ale i oni opět ztroskotali.
49:08
Další dobrá střela jednoho z domácích mířila vedle a Chicago obrací hru.
48:54
Až teď je puk ve středním pásmu a hosté mohou vystřídat.
48:15
Obránce Chicaga na modré při střele zlomil hokejku a hned z toho byl bleskový protiútok, který však Koivu nezakončil gólovou střelou. Z následného tlaku domácích vyplynulo zakázané uvolnění Chicaga.
47:37
Hosté jsou už zase u Dubnyka, ale k zakončení se zatím nedostali.
46:46
46:35
Opravdu velmi horké chvilky teď zažíval Dubnyk, na kterého se valila jedna šance za druhou. Poslední střelu z pravé strany dokázal domácí brankář nadvakrát zastavit a přerušit hru.
45:59
Hossa hledal přihrávkou přes brankoviště volného spoluhráče, ale ten u druhé tyče nedokázal dorazit puk do brány!
45:24
Po nepřesná ráně jednoho z obránců Chicaga domácí vyhazují puk až k Dubnykovi.
44:50
Zcela volný puk se před Dubnykem snažil zamést do brány Jonathan Toews, ale gólman Wild se včas zorientoval a zastavil toto nebezpečné zakončení hostujícího kapitána.
44:46
Marián Hossa skvěle vystihl rozehrávku Minnesoty, natlačil se před bránu a vykoledoval si faul Natea Prossera (MIN).
44:18
Fanoušci Minnesoty se své miláčky snaží povzbudit, avšak ti se stále přes skvělou obranu Jestřábů nemohou dostat do výraznější šance.
43:39
Corey Crawford bez větších potíží lapil nahození ze středního pásma a opět donutil rozhodčího přerušit hru.
43:10
Obrany jsou na začátku třetí třetiny opravdu velmi pozorné, případný gól by na jedné či druhé straně způsobil nepříjemné komplikace.
42:37
Nepovedené založení útoku domácího celku končí zakázaným uvolněním.
42:03
Na jedné straně zasáhl Dubnyk, na druhé Seabrook který srazil Dumbovu střelu do ochranné sítě. Následuje buly u Crawforda.
41:02
Nyní se sice puk ocitl v lapačce Coreyho Crawforda, ale hostující gólman jen ze vzduchu sebral padající puk a toto se mu snad ani jako zákrok počítat nebude.
40:59
Kotouč nyní putuje mezi obránci Chicaga a Minnesoty. Žádný z týmů se ne a ne dostat do útočného pásma.
40:19
První útoky obou celků ve třetí třetině byly bez problémů zastaveny, puk se vrací na hokejky domácích obránců.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:40.
I druhá perioda tohoto utkání je za námi a Chicago si stále drží jednobrankový náskok. Ve 24. minutě se sice díky své zarputilosti a důrazu prosadil z předbrankového prostoru Shaw, avšak o 3 minuty a 13 sekund později zkorigoval na 1:2 z dorážky Erik Haula. Minnesota je tak po druhé třetině stále ve hře a může pomýšlet na prodloužení série.
40:00
39:51
Corey Crawford musel řešit ještě jednu menší nepříjemnost, poradil si a druhá třetina je tak u konce.
39:37
Před chvílí byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny a Keith vyzkoušel nahozením Dubnykovu pozornost. Ten nakonec zasahovat nemusel a Chicago se následně dopustilo zakázaného uvolnění.
38:51
Hned dvakrát teď musel zasahovat právě gólman domácího celku, který se nenechal překvapit a donutil hlavního rozhodčího k hvizdu.
38:12
Po dalším vhazování u Crawforda se už Chicagu podařilo dostat z vlastního pásma. Toewsova pětka již kombinuje u Dubnykovy brány.
37:35
Brodinovu dělovku se sice podařilo zablokovat skvěle postavenému Desjardinsovi, ale Wild se i tak dostali do dobré šance. Granlund si vybruslil z rohu kluziště a pokusil se překonat Crawforda. Bez úspěchu.
37:10
Po dlouhé přihrávce Niklase Hjalmarssona by už se sice icing pískat mohl, avšak ke kotouči se jako první dostal hostující Andrew Shaw a Dubnyk musel zasahovat proti jeho zakončení z bezprostřední blízkosti. Následná střela od modré čáry již domácímu brankáři moc starostí nenadělala.
36:22
Hjalmarsson stihl kotouč před brankovou čárou a zkaázané uvolnění se tak nepíská.
36:07
Střela Patricka Kanea zamířila příliš vysoko, puk se stává suvenýrem jednoho z fanoušků.
35:50
Chicago se skvělým napadáním dostává ke kotouči a kombinuje v útočném pásmu.
35:13
Matt Cooke se pokusil překvapit Crawforda, ale ten si jeho střelu z velkého úhlu pohlídal u bližší tyči a přerušil hru.
34:27
Dubnyk zastavil puk těsně před Kanem, následuje komerční přestávka.
34:03
Velmi dobrý tlak do brankoviště teď předvedli domácí. K puku se tlačila hned trojice borců v zelených dresech, ale nakonec kotouč našli obránci Chicaga a odpravili ho do bezpečí.
33:44
Po sražené Desjardinsově střele se vhazovalo v útočném pásmu Chicaga, avšak puk záhy získali domácí a na druhé straně musel zasahovat Corey Crawford.
33:05
Bryan Bickell v dobré pozici přestřelil, ale u kotouče i nadále setrvají Jestřábi.
32:23
Zdá se, že inkasovaná branka Chicago příliš nerozhodila a hosté stále ohrožují Crawfordovu bránu. Nyní se o to bez úspěchu pokusil Terevainen.
31:50
Rcyhlý protiútok Chicaga nevedl k jakémusi úspěchu, vhazovat se bude v pásmu Minnesoty.
30:00
Po komerční přestávce se vhazovalo před Crawfordem a situace vypadala naprosto totožně jako při gólu Minnesoty. Tentokrát se však Wild i přes podporu skvělých fanoušků k zakončení nedostali.
29:51
Ale to byla dobrá šance. Toewsova útočná trojice se zase dostala do blízkosti brány Devana Dubnyka a ten měl velké štěstí, když se před bránou k puku nedostal volný Brandon Saad.
29:11
Z otočky od mantinelu posílal kotouč na Dubnykovu bránu Sharp, domácí gólman bez problémů hokejkou vyrazil.
28:46
I přes nevůli domácích je pískáno zakázané uvolnění Minnesoty.
27:53
Hned dva sporné zákroky se teď nelíbily domácím příznivcům, ale nakonec se zákrokem musel předvést Dubnyk, který zlikvidoval střelu z levé strany.
27:32
Domácí jsou jako pokropeni živou vodou a točí Chicago u Crawfordovy brány.
26:42
Jenže hned po buly v útočném pásmu přichází snížení! Dělovku od modré čáry Crawford sice ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku ERIKA HAULY byl krátký a Minnesota je zpět ve hře. Asistence: Matt Cooke, Matt Dumba
26:27
Rozsíval si zřejmě při obratu způsobil nějaké zranění a troufnu si říct, že v dnešním utkání končí.
26:25
Až nyní se domácí dokázali vymanit z vlastního pásma a hned z toho byla obrovská šance. Michal Rozsíval se u modré čáry poroučel k zemi a Thomas Vanek šel sám na Crawforda. Rakouský útočník zkusil bekhendový blafák, ale Corey Crawford si na toto zakončení počkal a zakročil.
25:41
Po nepřesné přihrávce Toewse se sice sami hosté vyhnali až k vlastnímu brankáři, avšak puk už je zas a znovu u Dubnyka.
25:10
Jenže v útočném pásmu jsou opět hostující hráči, kteří hrají v naprosté pohodě.
24:36
Na začátku druhé třetiny je to tedy již 0:2 a Minnesota má před sebou opravdu hodně práce, pokud dnes nechce končit sezónu.
23:28
A z přesilové hry Chicago vytěžilo gól. Jonathan Toews poslal puk před bránu, kde ho zalehl Nate Prosser, avšak ANDREW SHAW tak dlouho šťoural do obránce Minnesoty, až puk vyšťoural a poslal mezi Dubnykovy betony. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane
22:32
Toews se ihned zapojil do útoku Chicaga, našel volného spoluhráče před bránou, ale ten byl zahákován Nino Niederreiterem (MIN) a přesilovku si pro změnu zahrají hosté.
22:18
Chicago hraje v plném počtu.
22:05
Až nyní se Wild odhodlali ke střele, která přišla od modré čáry a neměla gólové parametry. O tyč se však puk zřejmě otřel.
21:27
Chicago již potřetí dostává puk pryč z vlastního pásma.
20:40
Dumba velmi rychle vrátil hru ke Crawfordovi, ten kryje střelu právě domácího obránce Matta Dumby.
20:20
Hned po buly se daří hostům vyhodit puk až k Dubnykovi.
20:18
Velmi záhy na začátku druhé třetiny dochází k vyloučení. Jonathan Toews (CHI) si při svém napadání počínal nedovoleně a je potrestán za hákování.
20:01
Další třetina začne přibližně v 4:39.
Úvodní třetina tohoto utkání je fuč a spokojenější jsou zatím hostující hráči. Chicago se v 11.minutě dostalo do vedení díky nahození Seabrooka a od té doby je skóre zápasu 0:1. Minnesota je zatím hodně bezzubá a bude se muset hodně zlepšit.
20:00
19:46
Ani po chybě domácí obraně se Sharpovi nepodařilo prostřelit hromadu těl, do kabin se půjde za stavu 0:1.
19:22
Hosté se ještě v poslední minutě snaží přidat druhou branku, ale na tu to zatím opravdu nevypadá.
18:49
Znovu je kotouč v ochranné síti za Crawfordovou bránou. Rozhodčí nařizuje buly po pravici hostujícího gólmana.
18:29
Jestřábi opět útočí, dělovka Duncana Keitha sražena.
17:47
Zato na druhé straně se musel předvést Devan Dubnyk, který zastavil Krugerovu ránu z velmi dobré pozice. K případné dorážce se nikdo z hostů nedostal.
16:58
Domácím se podařilo vyhrát vhazování, střela od modré čáry však byla sražena vedle Crawfordovy brány. Zakončení minnesotských hráčů zatím nejsou příliš nebezpečná.
16:43
Po přechodu do útočného pásma se domácí dostali k zakončení, ale to skončilo až v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
15:50
Jenže nyní už i hosté potřebují vystřídat, z dobrého tlaku Jestřábi nic nevyprodukovali.
15:00
Velmi aktivní Chicagu se teď daří operovat v útočném pásmu. Wild jsou v menších problémech.
13:59
Na druhé straně pro změnu dobře střílel jeden z domácích, puk těsně minul vzdálenější tyč Crawfordovy svatyně.
13:40
Wild se po vyhraném buly tlačili do přečíslení, avšak nakonec je z toho jen velká šance Chicaga. Brad Richards se před Dubnykem zjevil zcela sám, avšak zblízka a z úhlu již domácího brankáře překonat nedokázal.
13:03
Jestřbům odpískán ofsajd, následuje buly v neutrální zóně.
11:56
Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu, odtud ani jednomu brankáři nebezpečí nehrozí.
11:18
Desjardinsovu střelu si tentokrát Devan Dubnyk pohlídal a vyrazil puk.
10:50
Úvodní branku zápasu si sice určitě chtěli připsat domácí, neboť v sérii prohrávají 3:0, avšak Dubny svůj celek moc nepodržel a Wild tak musí dotahovat.
10:23
Jenže z další útočné akce se Chicago dostává do vedení! BRENT SEABROOK, který na pravé straně projel až do útočného pásma, nahodil kotouč na Dubnyka, brankář Wild špatně vykryl všechny mezery u svého ramena a kotouč zapadl pod břevno jeho brány. Asistence: Bryan Bickell, Johnny Oduya
09:26
Saadovi se podařilo vybruslit zpoza Dubnykovy brány a následně i vystřelit. brankář domácích se však dobře napřímil a zakončení levého křídla první pětka Chiccaga zlikvidoval.
09:10
Rychlý protiútok Wild zakončil Erik Haula, Crawford bez větších problémů lapil kotouč.
08:52
Slabé a nepřesné nahození od modré čáry skončilo za Dubnykovou bránou, kotouč si berou domácí hráči.
08:34
Ofsajd zastavuje další akci Minnesoty.
08:16
Hra je nyní opravdu plná nepřesností, ani jeden z celků se ne a ne dostat k zakončení.
07:20
Chicago má na ledě Richardsovu pětku a ta se snaží usadit v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.
06:41
Coyle se po pravé straně protáhl až do pásma Chicaga a jeden z obránců Jestřábů vyhazuje opět pouze na zakázané uvolnění.
06:10
Ofsajd pro změnu odpískán Saadovi. Následuje komerční přestávka.
05:53
Granlund se nerozpakoval a hned po přejetí modré čáry vypálil. Crawford si připisuje pohodový zákrok lapačkou.
05:34
Pokus o rychlý přechod do útoku v podání Minnesoty zastavuje ofsajd.
05:08
Hosté jen protečovali puk za Dubnykovu bránu a kotouč po několika soubojích berou domácí borci.
03:51
Minnesota se usadila v útočném pásmu a Crawford se opět činil. Po zákroku proti střele Koivua vyrazil puk do volných míst, ale Suter následně nedokázal trefit kotouč a nemohl tak zamířit do odkryté části branky.
03:34
Koivu posunul po přechodu útočné modré puk na Zuckera a jeho rána protáhla Crawforda. Hostující gólman nakonec musel zasahovat i proti další střele od modré čáry a přerušil hru.
03:19
Velmi nepovedená přihrávka na Kanea končí dalším zakázaným uvolněním a vhazováním před Crawfordem.
02:32
Jestřábi pokračují v menším tlaku, Dubnyk však zatím podruhé zasahovat nemusel.
02:07
Vůbec první zákrok utkání si připisuje Devan Dubnyk, který zlikvidoval Sharpovu svižnou střelu.
01:51
Icing pro změnu na straně hostujícího týmu.
01:23
V posledních zápasech nejnebezpečnější hráč Chicaga, Patrick Kane, bez větších problémů ubráněn, avšak poté domácí zahrávají jen na zakázané uvolnění.
00:39
Wild si se svou první útočnou akcí neporadili o nic lépe a záhy přicházejí o kotouč.
00:16
Do útočného pásma se sice jako první dostali hostující borci, avšak puk nakonec končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
Vše je připraveno, utkání začíná!
Hráči jsou nastoupeni, následuje státní hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Dumba, Prosser – Coyle, Koivu, Zucker – Pominville, Granlund, Parise – Vanek, Brodziak, Niederreiter – Schroeder, Haula, Cooke

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Rozsíval, Timonen, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Marc Joannette, Steve Kozari – Scott Cherrey, Shane Heyer.
Ještě jednou vítejte u konferenčního semifinále NHL. I toto utkání začne tradičně se zpožděním.
Češi a Slováci v sérii
Michal Rozsíval (CHI) 1 (0+1)
Marián Hossa (CHI) 7 (0+7)
Semifinále Západní konference

První zápas
2.5.2015 Chicago-Minnesota 4:3 (2' Saad, 14' Kane, 16' Kruger, 40' Terevainen – 22' Zucker, 26' Parise, 30' Granlund)
Stav série: 1:0

Druhý zápas
4.5.2015 Chicago-Minnesota 4:1 (33' Toews, 40' a 58' Kane, 48' Sharp – 42' Dumba)
Stav série: 2:0

Třetí zápas
6.5.2015 Minnesota-Chicago 0:1 (15' Kane)
Stav série: 0:3
Chicago Blackhawks
Jestřábi mají skvěle nakročeno do konferenčního finále. Po třech zápasech vede Chicago 3:0 a dnes tedy může slavit postup.
Chicago může spoléhat především na Patricka Kanea a Coreyho Crawforda. První zmiňovaný se totiž v letošním playoff prosadil již 6x a z toho rovnou čtyři branky vsítil právě Minnesotě. Brankář Chcicaga, Crawford, pak v posledních dvou zápasech inkasoval jen jednu branku a pochytal 60 střel!