Domácí už hodně důležitou výhru nepustili. Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni Pavel Patera a Miroslav Holec. Brno se, vzhledem k současným výsledkům, nejspíš propadne mimo play-off. Poslední čtvrtinu načali Rytíři velmi dobře. Herně se utkání dá nazvat jako mač play-off. Oba celky se spolu v dohrávce prvního kola střetnou ještě za týden. Do té doby však následují ještě další dvě kola. Ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
60:00
59:42
Drtina minul vyhozením o půl metru branku.
59:38
A ještě to bude zajímavé! Jason Lepine (KLA) dostává dvě minuty za hrubost.
59:21
Domácí dostali puk do středního pásma.
Oddechový čas pro Venerovu družinu.
59:02
Kalla padl do střely a zablokoval jí vysoko nad.
58:48
Trvaj míří z branky.
58:07
Čas se hostům krátí, teď je navíc zastavil ofsajd.
57:45
Holec nahodil od mantinelu na Cháberu, který puk neudržel. Petrovický zblízka nedorazil úspěšně.
57:20
57:07
Druhá polovina přesilovky se Kladnu nedaří.
56:36
Kafka střílel z kruhu a puk procedil mezi Trvajovy betony, jenže puk se zastavil ještě před brankovou čárou.
56:22
Lepine si sjel na přihrávku Hovorky, branku ale minul.
55:58
Hovorka hodně špatně rozehrál a hosté vyhodili.
55:20
Róbert Petrovický (KOM) jde potřetí na trestnou, dvě minuty za nedovolené bránění.
54:51
Hosty zastavuje v další akci ofsajd.
54:24
Domácí jeli do akce tři na dva. Kalla zkusil překvapit střelou, která ale neprošla.
54:00
Šest minut zbývá, hosté zakládají útok.
52:51
Trvaj odehrál puk a nestihl se vrátit do branky, Kafka mezitím našel Lukáče, který ale špatně zpracoval a o šanci se připravil.
52:40
Žižka se tvrdě opřel do puku. Chábera po jeho střele máchl lapačkou a byl úspěšný.
52:17
Zakázané uvolnění Kladna.
51:50
Jakub Svoboda zkoušel po buly vypálit, jeho pokus ale Chábera vyrazil.
51:47
Podobně se teď prezentovali hosté. Buly po Cháberově pravici.
51:27
Valský nahodil na Trvaje a získal pásmo.
50:36
Kladno právě vstřelilo branku!Patera za brankou obral jednoho z hostujících beků o puk a okamžitě ho naservíroval před branku, kde už číhal JIŘÍ BICEK, který zblízka překonal Trvaje. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.
49:51
Eberleho střelu Trvaj jen vyrazil. K dorážce ale nebyl připraven nikdo v modrém.
49:12
Eberle to zkusil hned po buly, jeho pokus byl tečován do sítě nad plexisklem.
49:09
Zakázané uvolnění Brna.
48:56
Jaroslav Svoboda se obtáčel kolem branky, ale jeho pokus stihli domácí před Cháberou srazit.
48:24
Kalla zpoza branky posunul na modrou Piskáčkovi, kterému ale střela nesedla. Každopádně hosté srazili do ochranné sítě.
47:08
Ve hře čtyři na čtyři teď Bicek na brankovišti nedokázal překonat Trvaje. Následně zkoušel štěstí ještě Lepine, ale jeho pokus neprošel.
46:35
Bičánek vyslal od modré další střelu na Cháberu. Ten vyrazil před sebe, kde se hosté nedokázali prosadit.
45:11
Kafka našel najíždějícího si Lepina, který udělal kličku Trvajovi, ale před prázdnou brankou mu ujel puk z hokejky.
44:58
Hosté narazili Kallu na Trvaje. To se nelíbilo Hovorkovi, vylučovat se bude na obou stranách. Marek Hovorka (KLA) a Jozef Kováčik (KOM) dostávají dvě minuty za hrubost.
44:37
Hovorka zkusil po buly překvapit Trvaje střelou z úhlu. To se ale nepovedlo.
44:31
Bickovu střelu srazili hosté do ochranné sítě.
43:36
Jakub Svoboda se dostal kolem Melky, který zaskakoval za Procházku. V koncovce ho ale Melka dostatečně zneklidnil a Svoboda nezakončil přesně.
42:48
Kafka z úhlu trefil boční síť.
42:13
Lepine krásně prošel kolem obránce a hledal Lukáče. Tomu ale beci nadzvedli hokejku.
41:10
Patera si nahodil puk a vybojoval pásmo.
40:39
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Jiří Trvaj (KOM) 9. Domácí hokejisté vletěli do druhé třetiny a poměrně brzy si vybudovali dvojnásobný náskok. Poté ale začali bláznit a hnát se do útoku za každou cenu, čehož nejprve využil Erat, který byl faulován a následně proměnil trestné střílení. K brance osm sekund před koncem se ani nemusím vyjadřovat, Rytíři inkasovali v sezoně po desáté (!) při vlastní přesilovce. Do třetí třetiny tak vstoupí oba celky znovu za nerozhodného stavu. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 19:20.
40:00
39:52
Kometa právě vstřelila branku!Hrubku v obraně předvedli domácí a místo aby zvýšili náskok, přichází o něj úplně. Kováčik našel na útočné modré Petrovického, ten na sebe natáhl dva beky a vyslal do brejku MIROSLAVA HOLCE, který se trefil přesně pod břevno. Asistence: Róbert Petrovický, Jozef Kováčik.
39:29
Patera dlouho čekal, ale poté našel Kallu. Ten se ale do puku z první netrefil.
39:00
Trvaj zasahuje proti Kamešově pokusu od modré.
38:39
Radek Dlouhý (KOM) dostává dvě minuty za hákování.
38:29
Švrček neudržel puk na modré a hosté se vyhnali z pásma.
37:28
Ve druhé třetině jsme viděli na obou stranách poměrně dost nepotrestaných zákroků hokejkou.
36:15
Eberle dostal dlouhou přihrávku na modrou, s kotoučem ale nenaložil zrovna ideálně.
35:25
Bílek si u mantinelu počíhal na jednoho z hostí a předvedl krásný bodyček. Hosté v akci ale pokračovali a Holec nakonec i vystřelil. Chábera neměl problém.
33:51
Puk skončil na kladenské střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:33
Lepine se hezky uvolňoval a nakonec se dostal ke střele. Trvaj jí pouze vyrazil, ale poblíž stojící Kladeňáci nedokázali dorazit za brněnského brankáře.
32:50
Drtina nejprve zachránil při akci Brna, jenže poté přišel o puk a Leoš Čermák ve velmi dobré pozici trestuhodně minul.
32:25
Hovorka vypálil od modré. Jeho střelu tečoval mezi Trvajovy betony Valský. Hostující brankář ale stihl na změnu zareagovat.
31:14
Petrovický se vrátil z trestné, ale v akci dva na jednoho dal příliš dlouhou nahrávku.
31:04
30:35
30:33
Čermák se z kruhu dostal ke střele, Chábera ale chytá.
30:10
Posmyk branku od modré netrefil.
29:55
Domácí se zatím nikam neženou.
29:04
Chábera si poradil s pokusem Švrčka a hosté se sami připravují o přesilovou hru. Róbert Petrovický (KOM) sekl Cháberu přes lapačku a jde si odpykat trest.
28:40
Oslabení Kladno začíná lépe, než výhodu Brna, a vyhazuje.
28:35
Až teď končí výhoda. Dvě minuty za držení dostává Libor Procházka (KLA).
28:04
Dlouhý u tyčky nedokázal usměrnit puk do poloprázdné branky.
27:45
Hosté drží pásmo v ponechané výhodě.
27:31
Piskáček zastavil střelu Jaroslava Svobody.
27:00
Ránu Jakuba Svobody Chábera vyrazil.
26:26
26:18
Kometa právě vstřelila branku!ROMAN ERAT zvolil střelu a mířil přesně k tyči. Hosté snižují.
26:18
Roman Erat byl faulován, nařízeno trestné střílení!
26:09
Holec na modré našel Švrčka, kterému střela nesedla.
25:04
Čermák se snažil prosadit na bližší tyči, to se mu ale nepovedlo.
24:23
Domácí jsou plní elánu. Střelu Procházky vyrazil Trvaj k Lukáčovi, který z otočky minul.
22:38
Kladno právě vstřelilo branku!Pouze 43 sekund uplynulo a Kladno vede o dvě branky. Valský zavezl do pásma a předal Lukáčovi, jehož ránu Trvaj vyrazil před PETRA KAFKU, který dorazil do prázdné branky. Asistence: Michal Lukáč, Jakub Valský.
21:55
Kladno právě vstřelilo branku!Domácí jdou do vedení. Tato branka patří Jaroslavu Kallovi, který svým typickým způsobem udržel na zádech Bičánka, obtočil se kolem branky a zkusil vypálit. Knotek jeho pokus dorážel a v ponechané výhodě se domácí dostali ještě ke třetí střele, kterou vyslal MAREK HOVORKA a mířil přesně. Hostům se ještě cosi nelíbí, nicméně branka je potvrzena. Asistence: Tomáš Knotek, Jaroslav Kalla.
20:50
Drtina projel až z vlastního pásma do zakončení. Trvajův beton byl na místě.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jiří Trvaj (KOM) 11. První třetinu bych rozdělil do dvou částí. Prvních deset minut bylo lepší Brno, druhých deset minut Kladno. Zatím jsme ale neviděli vyloženou brankovou příležitost a po dvaceti minutách je skóre tudíž logicky nerozhodné - 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:48
Puk za hostující brankou a moc se toho už nestane v úvodní části.
19:08
18:58
Bicek počkal za modrou znovu na Posmyka, ale jeho střela by se teď dala nazvat "malou domů".
18:44
Teď se ukázal v lepším světle. Jeho tvrdá rána byla nepřesná.
18:20
Posmyk udělal hrubku v rozehrávce. Jeho štěstím je, že byl dostatečně dlouhý, aby chybu napravil.
18:06
Martin Látal (KLA) dostává osobní desetiminutový trest.
18:00
Hosté znovu poslali puk přes všechny čáry.
17:38
Kalla si sjel před branku na nahrávku od Patery. Byl ale hodně blízko a puk přes Trvaje neprocpal.
17:21
Hosté ve čtyřech.
17:08
Leoš Čermák (KOM) ve snaze vyhodit podrazil Látala. Kladno dostává k dispozici 13 sekundovou přesilovku 5/3.
16:32
Hosté vyhodili.
16:09
Další Paterův pokus prosvištěl vedle tyče.
15:49
Paterova střela byla tečována, ale ne do branky.
15:21
Róbert Petrovický (KOM) zastavil najíždějícího Knotka jen za pomocí faulu a dostává dvě minuty za hákování.
14:35
Domácí dvakrát neúspěšně založili útok.
13:41
Po střele Drtiny se odrazil puk od hrazení k Melkovi, který z otočky trefil Trvajův beton.
13:33
Trvaj si pohlídal nahození Lukáče. Vhazovat se bude po jeho pravici.
12:15
Kalla hledal zpoza branky Hovorku. Přihrávku na něj ale hosté srazili.
11:42
Patera vybídl po dobré akci Bicka, který byl nejspíš faulován. Rozhodčí ale nepískal. Kladno se přesto poprvé na delší dobu usadilo v pásmu. Trvaj nakonec zasahoval po ošemetné střele Procházky.
11:21
Tak snad až teď si Trvaj poprvé zachytal. Bicek ve středním pásmu přebral kotouč a dostal se až do zakončení. Trefil ale připraveného Trvaje.
10:50
Bílek zkoušel zakončení vzít na sebe, ale po jeho otočce puk ani nedošel k Trvajovi.
09:56
Chábera si našel i Žižkovu střelu od modré. Na rozdíl od Trvaje se zatím v brance rozhodně nenudí.
09:39
Bičánek i Švrček nahazovali od modré a oba pokusy nadělaly Cháberovi velké starosti. Při tom druhém dokonce nevěděl, kde kotouč zůstal. Naštěstí pro domácí to však bylo v jeho výstroji.
09:29
09:05
Bicek vybojoval kotouč a našel Pateru. Celá akce trvala však příliš dlouho a hosté ani Kladnu nedovolili zakončit.
08:27
Puk se po souboji na útočné modré odrazil Piskáčkovi do kalhot. Vhazuje se před Cháberou.
07:46
Toman neustál souboj v rohu a hosté měli rázem příležitost, kterou ale uhasil vracející se Eberle.
07:13
Ofsajd Kladna. Hosté strávili zbytek přesilovky v pásmu domácích, ale nedokázali si připravit střeleckou pozici.
07:02
06:36
Švrčkovu střelu od modré Chábera neudržel, nakonec ale puk dostal pod lapačku včas.
06:24
Střelu Dlouhého srazili beci nad, poté Kladno vyhodilo.
05:51
Na třetí pokus dostalo Kladno puk z obranného pásma.
05:24
Dobrou ránu vyslal Žižka. Chábera stihl ramenem zasáhnout.
05:11
Žižka po modré posunul na Kováčika, ale jeho střelu Chábera chytá.
05:02
Látal ztratil puk na útočné modré a hosté se dostali do šance. Akci jeden na jednoho však nakonec nezakončili, neboť Vladimír Kameš (KLA) uhasil situaci podražením.
04:31
Eratovu střelu od modré Chábera bez větších problémů zneškodnil.
03:59
Piskáčkovu nahrávku hosté vystihli. Tentýž hráč ale střelu hostí poté zastavil.
03:16
Procházkovo nahození teď udělalo Trvajovi problémy. Puk totiž před brankářem skočil na hranu. Trvaj si ale poradil.
02:49
Balej dohrál u mantinelu Tomana, který si však nejspíš dal obličejem o mantinel. Už ale míří na střídačku a bude v pořádku.
02:30
Hosté jsou na puku v útočném pásmu velmi aktivní, ale zatím si nevytvořili velkou šanci.
01:31
Švrček se dostal před branku a z jeho akce těžil Holec, který ale nemířil přesně.
00:56
Puk v ochranné síti, buly před Trvajem.
00:33
Kalla dorážel nahození Tomana, ale trefil pouze klečícího obránce.
00:26
Hosté byli na úvodním vhazování úspěšnější, ale provinili se prvním zakázaným uvolněním.
00:01
Hezký úterní podvečer z Kladna. Rytíři se dnes utkají o veledůležité body s brněnskou Kometou. Oba celky od sebe dělí pouhé dva body. Domácí jsou 9., hosté o jednu příčku níž, tedy 10.
Úvodní sestavy: Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Posmyk, Drtina, Toman, Lepine, Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, Látal - Eberle, Melka, Bílek - Kafka. HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Malec, Sova, Bilčík - Dlouhý, Čermák, Jar. Svoboda - T. Svoboda, Jak. Svoboda, Zohorna - Holec, Petrovický, Erat - Balej, Koreis, Křivohlávek - Káňa. Rozhodčí: Šindler, Kalivoda - Rozlílek, Horinek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.