Domácí fanoušci se nakonec dočkali. Poslední dějství se hrálo spíše z povinnosti, přesto se nakonec Západočeši prosadili. Mrzet je ovšem může zranění Ondřeje Havlíčka, který po ostrém zákroku musel odstoupit a nevypadá to podle předběžných zpráv s jeho ramenem vůbec dobře. Zásahy brankářů ve třetí třetině 9 : 11. Nejlepšími hráči vyhlášeni Radek Duda a Petr Nedvěd. Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního večera a co možná nejlepší příští týden!
60:00
59:34
Indiáni dohrávají s kotoučem na hokejkách...
58:56
Vak z dobré pozice pálí mimo.
58:39
Derner se pokoušel po odpískání vyprovokovat Jeřábka, ten nervy udržel. Ještě před tím neuspěl v nájezdu Kovář.
58:02
Buly po levici Mazance.
57:32
A Liberec prohru neunáší. Bitku vyprovokoval zbytečně po odpískání s Martinem Heřmanem (PLZ) Daniel Špaček (LIB). Domácí hráč uspěl, ale protivník nepochopitelně začal být aktivní i po převalení na zem. Oba dostávají pět minut plus osobní trest do konce utkání.
57:15
Icing Plzně.
56:55
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí poprvé v české samostatné lize střílejí v jednom utkání deset branek! MICHAL DVOŘÁK propálil Vošvrdu mezi betony po krásném trojúhelníkovém ťukesu s Johnsonem a Pitule. Asistence: Tomáš Pitule, Nicholas Johnson.
56:23
Marušák od modré nepřesný.
55:25
Mazanec vychytává osamoceného Vantucha, stadionem obíhá mexická vlna.
55:11
Liberec kompletní, utkání se pouze dohrává.
53:36
A opět. Je poznat, že už nikdo nikam nežene, hraje se naprosto uvolněně.
53:15
Liberec vyhazuje.
52:54
Lukáš Vantuch (LIB) odchází na trestnou lavici za sekání.
52:39
Petruška před Vošvrdou tečuje lehce nad.
51:45
Nyní pomohla po rána od modré v podání Dernera Mazancovi tyč!
51:30
Plzeň kompletní, ale pod tlakem.
51:05
Heřman z mezikruží do ramena Vošvrdy.
50:30
Dlouhé obléhání, končí indiáni vyhozením, pěknou střelou se prezentoval Derner.
49:25
Václav Pletka (PLZ) vyloučen za sekání.
49:04
Hraje se nahoru - dolů, bez přerušení, bez šancí...
47:57
A opět. Hra je nyní plná nepřesností.
47:03
Zakázané uvolnění Plzně.
46:36
Lehká pošťuchovaná před hostující svatyní, buly.
46:11
Pletka to zkoušel od modré, Vošvrdův rozklek přišel včas.
45:31
Liberec právě vstřelil branku! Indiáni jsou potrestáni za pasivitu v této třetině. Té využil TOMÁŠ VAK, který tak vykoupil své vyloučení. Asistence: Petr Ulrych.
45:22
Hosté jsou kompletní, domácí si až moc přihrávají.
42:59
Kovář sám před brankou tečoval těsně mimo!
41:41
Dvořák tečoval střelu od modré, Vošvrda pozorný.
41:20
Hosté se provinil zakázaným uvolněním.
40:58
Petruška pálil pře obránce, mimo.
40:01
Ondřej Havlíček, který odjel po ostrém ataku v závěru prostřední části rovnou do kabin, k závěrečnému dějství nenastoupil.
Hráči nám již krouží na ledě, branku hostí bude stále hájit Tomáš Vošvrda, který jel pro vystřídání již po šesté brance, ale Marek Pinc se ze svého místečka na střídačce ani nepohnul.
Kdo si myslel, že po brankových hodech po úvodním dějství začnou oba týmy taktizovat, ten se hodně přepočítal. I druhá třetina nabídla šest branek - celkový výsledek zatím tedy 9:3. Zásahy gólmanů 7:12. Další třetina začne přibližně v 20:07.
40:00
39:20
Ofsajd Plzně.
38:56
Dva hráči domácích nyní odjíždějí v rychlém sledu jen horko těžko bez rukavic na střídačku, Havlíček rovnou do kabin.
38:01
Plzeň právě vstřelila branku! Nádherný ťukes indiánů napříč útočnou třetinou, na jejímž konci střílel do prázdné klece PAVEL VOSTŘÁK. Asistence: Martin Straka, Radek Duda.
37:56
Liberec kompletní.
37:18
Kovář přihrával mezi kruhy, kde ale nikoho nenašel a hosté se osvobozují.
36:42
Výtisk vyhazuje přes všechny čáry.
36:29
Ofsajd Tygrů.
35:56
Marek Trončinský (LIB) vyloučen za zdržování hry vystřelením kotouče mimo hřiště.
35:31
Plzeň právě vstřelila branku! PAVEL VOSTŘÁK nic nevymýšlel a jak je jeho zvykem, z pravého kruhu nechytatelně vymetl růžek na bližší tyči. Asistence: Martin Straka, Jiří Hanzlík.
35:23
Hosté kompletní, Marušák pálil nad.
34:43
Tygři vyhazují.
34:12
Kinrade si sjel před branku, mířil pouze do bránícího hráče.
33:23
Vyloučen Tomáš Vak (LIB) za sekání.
33:07
A Pavel Vostřák ujížděl ihned sám na Vošvrdu, ten krásným zákrokem lapačkou dal zapomenout předchozím nezdarům!
31:35
Hosté se neodvážili ke střele, nakonec vyhazuje Straka.
30:59
Pavel Vostřák (PLZ) inkasuje dvě minuty za zdržování hry vystřelením puku mimo hřiště. Dvojnásobná přesilovka pro Liberec na 46 vteřin!
30:11
Domácí po buly vyvezli touš a až nyní ho odevzdávají.
29:45
Geoff Kinrade (PLZ) vyloučen za sekání.
29:22
Ihned po buly se Liberec vydal do útoku, ale zastavil jej ofsajd.
29:10
Vostřák pálil z pravého kruhu, hostující gólman předvedl ukázkový semafor.
28:26
Liberec kompletní, domácí toho příliš nepředvedli.
27:33
Vantuch vyhazuje.
26:51
Hanzlíkovi puk utíká do středního pásma.
26:26
Jaroslav Kudrna (LIB) vyloučen za sekání.
25:56
Kovářovu dorážku na brankovišti lapil bleskurychlým sklapnutím betonů Vošvrda.
25:11
Kinrade zastavil u mantinelu Bulíře, u touše Plzeň.
24:43
Situaci dva na jednoho vyřešil střelou nad Vak.
23:51
Liberec právě vstřelil branku! K odraženému kotouči se dostal MICHAL BÁRTA a zasunul za bezmocného Mazance. Brankové hody na západě Čech pokračují! Asistence: Tomáš Urban, Milan Bartovič.
23:25
Plzeň právě vstřelila branku! A ta se blíží! RADEK DUDA byl osamocen v útočné třetině. Na pravém kruhu tak tahákem vystřelil a Vošvrda touš mířící na vzdálenější tyč nezachytil. Asistence: Jan Kovář, Václav Pletka.
22:45
Hra se trochu uklidnila, diváci ovšem hodně hlasitě touží po desítce.
21:04
Vošvrda odjel ihned na střídačku, ale Marek Pinc ho s trenéry po krátké debatě poslali zpátky do boje.
21:04
Plzeň právě vstřelila branku! Po přesné přihrávce Stránského v situaci dvou na jednoho zakončil do prázdné MARTIN STRAKA. Asistence: Jan Stránský.
20:50
Plzeň právě vstřelila branku! Nádherná klička po Fosbergrovsku. Bez asistence.
20:50
Pletka našel mezi obránci najetého Dudu, který byl faulován Dernerem - trestné střílení!
20:02
Domácí jsou kompletní.
20:01
Oba týmy už dlouho krouží připraveni na ledě, čeká se na ČT...
Divoká úvodní tetina je za námi. Liberec měl k dispozici značný počet přesilových her, ale možná i díky faktu, že se jim vůbec nedařily, nakonec domácí, kteří působí nebezpečněji, mají do dalších minut náskok. Nechme se překvapit, co nám zajímavý duel ještě nabídne. Zásahy gólmanů: 11 ku 9. Další třetina začne zhruba v 19:07.
20:00
19:45
A znovu, skóre se již v této třetině měnit nebude...
19:25
Indiáni vyhazují.
19:04
Derner si sjel před branku, ale střela mu sjela.
18:44
Domácí vyhazují.
18:02
Geoff Kinrade (PLZ) vyloučen za ošklivě vyhlížející faul kolenem.
17:49
Povedená teč z mezikruží končí na Mazancově pravém betoně.
17:27
Bárta to zkoušel od modré, Mazanec ukrývá puk pod lapačkou.
16:41
Plzeň právě vstřelila branku! JIŘÍ MARUŠÁK se dostal pár kroků za modrou k odražené střele Vostřáka a nekompromisně černý nesmysl napálil k pravé tyči. Asistence: Pavel Vostřák.
16:05
Duda z mezikruží pouze do hrudi Vošvrdy.
15:50
Pletka z brankoviště nedává!
15:27
Růžička pálí pár kroků za modrou nad.
14:34
Jiří Moravec (LIB) odchází na trestnou za vysokou hůl.
14:01
Vošvrda po odpískání provokoval Kováře, nyní si něco vysvětluje s Dudou, na gólmana zajímavý počin.
13:50
Zakázané uvolnění hostí.
12:53
Plzeň právě vstřelila branku! ONDŘEJ HAVLÍČEK se dostal k odraženému touši na pravém kruhu a napálil ho obě tyče za bezmocného Vošvrdu. Asistence: Dušan Andrašovský.
12:30
Postavení mimo hru Tygrů.
11:38
Plzeň právě vstřelila branku! Nádherná kombinace mezi Dudou a zakončujícím JANEM KOVÁŘEM, který nejprve plzeňské šestadevadesátce nahrál zpoza branky na pravý kruh, aby si sjel na druhou tyč a zakončoval do prázdné branky. Asistence: Radek Duda.
10:46
Liberec právě vstřelil branku! Explzeňský MARTIN ČAKAJÍK našteloval kanón na modré a zamířil přesně k tyči nad beton. Asistence Marek Trončinský, Petr Nedvěd.
10:31
Tomáš Pitule (PLZ) odchází na trestnou za vražení na hrazení.
09:34
Dvořák sebral v obranné třetině hostům puk, jde střídat, Plzeň u kotouče.
08:44
Petruška už-už mohl uhánět na Vošvrdu, přihrávka byla příliš prudká, buly v útočném pásmu Západočechů.
08:10
Buly ve středním pásmu, nahození hostů mířilo až do ochranné sítě za Mazancem.
07:52
Dobře napadal Duda, Liberec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
07:24
Svižná střela po buly, gólman Tygrů pozorný.
07:19
Po odpískání teď "férovku" předvedli hostující hráči, kteří bezdůvodně ve třech skočili na Johnsona.
06:27
Kudrna hledal před brankou spoluhráče, našel pouze Jeřábka.
04:48
Duda mohl několikrát vystřelit, položil si dva bránící protihráče, nakonec ale přihrávka na druhou tyč nevyšla.
03:42
Liberec právě vstřelil branku! Přestože se Tygrům přesilovky vůbec nevedly, podařilo se jim vyrovnat. Mazanec Trončinského střelu vyrazil pouze před sebe, kde již JAROSLAV KUDRNA neměl problémy dorazit do sítě. Asistence Marek Trončinský, Petr Nedvěd.
03:11
Indiáni se osvobozují.
02:36
Ale hned míří opět do čtyř - Nicolas St. Pierre (PLZ) se provinil vysokou holí.
02:34
Plzeň kompletní.
01:58
Střela od modré zblokována do ochranné sítě.
01:34
Andrašovský se v oslabení prokličkoval až před hostující svatyni, Vošvrda tentokráte stoprocentní.
00:59
00:34
Vyloučen Jiří Hanzlík (PLZ) za podražení.
00:11
Plzeň právě vstřelila branku! Tak to je začátek! NICOLAS ST. PIERRE se dostal k odraženému kotouči, napálil ho na Vošvrdu, jenže touš někdo z hostujících hráčů tečoval a černý nesmysl zaplul přesně do sítě. Asistence: Jan Kovář, Radek Duda.
00:01
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík "A", Kinrade, Marušák, Modrý, Vykoukal - Vostřák, Straka "C", Kovář, Pitule, Dvořák "A", Havlíček, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Amdrašovský, Stránský, Heřman. Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Výtisk "A", Říha, Ulrych, Holub, Moravec, Trončinský, Derner - Špaček, Kudrna, Urban, Kica, Bartovič "A", Vantuch, Bulíř, Krejčík, Vak, Nedvěd "C", Bárta, Dušek. Rozhodčí: Pešina, Šír - pešek, Jelínek.
Bílí Tygři Liberec: Postavení v tabulce: 5. Počet bodů: 64 Počet vstřelených branek: 100 Počet inkasovaných branek: 90 Nejproduktivnější hráč: Petr Nedvěd 42 (17+25) Nejlepší střelec: Petr Nedvěd - 17 branek Nejlepší nahrávač: Petr Nedvěd – 25 asistencí Nejtrestanější hráč: David Štich - 80 minut Nejlepší hráč v bodování +/-: David Štich +6 Nejhorší hráč v bodování +/-: Lukáš Vantuch -9 Gólmani: Marek Pinc - 1852 minut / pr. 1,98 , 93.36 % Tomáš Vošvrda – 453 minut / pr. 3,43 , 90.33% HC Plzeň 1929: Postavení v tabulce: 2. Počet bodů: 77 Počet vstřelených branek: 130 Počet inkasovaných branek: 98 Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 39 (19+20) Nejlepší střelec: Radek Duda - 19 branek Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 24 asistencí Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 66 minut Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +15 Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Vostřák -6 Gólmani: Adam Svoboda – 1707 minut / pr. 2,57 , 91,58% Marek Mazanec – 621 minut / pr. 2,61 , 89,77%
Dobrý podvečer z Plzně! Dnes se společně budeme věnovat zápasu devětatřicátého kola mezi aktuálně druhou Plzní a pátým Libercem. Oběma mužstvům se v posledních zápasech daří, dá se tedy očekávat velmi napínavý souboj s parametry play-off, ale i například minisouboj mezi nejproduktivnějším hráčem celé ligy - Petrem Nedvědem a třetím Radkem Dudou. Pojďme se na statistiky podívat podrobněji...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.