60:00
59:19
Třinec právě vstřelil branku!
Při hře Chomutova bez brankáře se k puku dostal JIŘÍ POLANSKÝ a jeho rána od červené čáry se zastavila až v síti - 2:0. Bez asistence.
56:10
Klouček rybičkou zabránil takřka jistému gólu Marka Sikory!
56:40
Chomutov dostává ještě jednu šanci na vyrovnání! Domácí Lojek hrál bez přílby a je za to vyloučen na dvě minuty.
55:41
S první střelou MARTINA RŮŽIČKY si hostující gólman poradil, na následnou dorážku do odkryté klece byl již krátký. Asistence: Radek Bonk a Václav Varaďa.
55:29
Růžička s Varaďou byli blízko branky, ale co dnes předvádí Kostúr je neskutečné!
54:53
Že by jedna z posledních šancí domácích na zisk tří bodů? Milan Kraft se nechal vyloučit za hákování.
54:43
Varaďa poslal před bránu plachtící oblouček, ale Kostúr vše dobře viděl a tak pok ukryl do lapačky.
54:02
Bonk naznačil střelu, přenechal Růžičkovi do tandemu, a ten vyslal sice prudkou, ale nepřesnou střelu.
52:52
Závěr utkání je oběma celky pojat dosti defenzivně, mužstva se střídají v držení kotouče a hraje se převážně ve středním pásmu.
51:37
Hraje se v plném počtu na obou stranách.
50:38
Při hře čtyř proti čtyřem se zatím hraje převážně ve středním pásmu.
49:38
Přesilová hra domácích ale neměla dlouhého trvání. Bonk v útočném pásmu nechtěně zasáhl soupeře hokejkou do obličeje, ale na to se nehledí a třinecký kapitán tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí.
48:57
Další šance domácích v přesilové hře. Hřebejk je vyloučen na dvě minuty za hákování a k tomu dostal navrch desítku za nesportovní chování.
48:53
Ani Růžičkova otočka kolem brány nezapadla.
48:29
Zápas sleduje 3474 diváků.
48:24
Zápas se proměnil v čekání na třinecký gól. Prakticky neustále se hraje v pásmu hostů, ale Kostúrova brána je pro třinecké hokejisty pro dnešní večer snad začarovaná.
47:33
Růžičkův pokus z pravé strany znovu zlikvidoval Kostúr.
46:37
Zíbova megarána od modré čáry musela letět rychlostí vysoko nad 100km/h, přesto ji Kostúr vyrazil jakoby se nic nedělo. Piráti vyhazují.
46:09
Chomutovští vyhazují a střídají.
45:37
Radek Duda oslabuje své mužstvo, protože nedovoleně hrál vysokou holí.
45:26
Dobrá šance Chomutova! Mrázek přihrál Hruškovi před bránu, ale ten poskakující kotouč nedokázal zkrotit.
44:58
To, pod jakým tlakem se Chomutov právě nachází, podtrhuje i zakázané uvolnění, na které raději hostující celek vyhazuje.
44:36
Třinecká lavina se dál a dál valí na Piráty. Kostúr zase musel zasahovat proti ráně Rákose.
43:55
Po ose Adamský - Peterek teď proběhla nádherná výměna puku skoro až do prázdné brány, kdyby v posledním okamžiku nezasáhnul jeden z vracejících se zadáků.
43:19
Varaďův pokus z levé strany kryje Kostúr.
42:43
Tempo hry ve třetí třetině je zatím trochu ospalé, utkání by potřebovalo otevřít skóre jako sůl.
41:38
I po skončení přesilové hry udává rytmus Třinec, ale k žádnému většímu nebezpečí pro Chomutov to zatím nevedlo.
40:51
Růžička vyslal z pravé strany propagační střelu.
40:25
Pokračuje přesilová hra domácích, Třinec v tlaku.
40:01
Třinec po dvou třetinách sice jasně dominuje, ale skóre tomu vůbec neodpovídá. V brance Pirátů totiž dnes ordinuje firewall jménem Matúš Kostúr, který dnes pochytal neskutečné věci a třinečtí forwardi si s jeho překonáním vůbec nevědí rady.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
Střely na branku ve druhé třetině: 10:14.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Kostúr: 10 - Hamerlík: 14.
40:00
39:35
Chomutov vyhazuje, už se toho asi moc nestane...
39:13
Růžička se prosmýkl kolem dvou zadáků a ocitnul se v palebné pozici, jenže za záchrannou brzdu zatáhnul Hruška, který je vyloučen za hákování.
38:50
Velmi dobrý pokus Hřebejka kryje Hamerlík.
38:01
Z pravé strany vypálil Zíb, ale jeho střely byla odražena obránci.
37:06
Třinec v útočném pásmu, ale hraje pouze v rozích, kde není nebezpečný.
35:58
Chomutov kombinoval a kombinoval až se od modré odhodlal vypálit Mrázek, ale Hamerlík vyráží a jeho spoluhráči vyhazují.
35:21
David Hruška se zjevil před Hamerlíkem a v pádu zakončil, Hamerlík zabránil jasnému gólu!
35:02
Pirátům se nedaří přechod do pásma.
34:39
Provinilcem je Jan Peterek, který si jde odpočinout na trestnou lavici za podražení.
34:30
Chomutov je usazený v pásmu a rozhodčí signalizuje výhodu v jeho prospěch.
34:01
Hraje se převážně ve středním pásmu.
33:23
Hromas vyslal jedovatou ránu z prostoru mezi kruhy, ale Hamerlík si ji vychutnal a pro diváky hezky protáhnul pohyb lapačkou.
32:53
Hra je teď po skončení přesilovky hostů mírně vyrovnaná, Chomutov pokračuje v útočném snažení.
31:58
Radek Duda dostal příhru mimo pásmo, což způsobilo ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
31:25
Chomutov se snažil několikrát vystřelit, ale puk ani jednou nedoklouzal k Hamerlíkovi. Domácí navíc vyhazují.
30:22
Přesilovou hru si znovu zahrají také chomutovští hráči. Za podražení byl vyloučen Lojek.
30:14
Sikora si dobře počínal v útočném výpadu, ale byl zdvojen. Hemrlík nakonec zasahovat nemusel.
29:33
Chomutov zbrkle rozehrál a je z toho icing. Vhazování po pravici Kostúra.
29:03
Hosté v brejku který zakončil Hřebejk, Hamerlík puk ukryl ve výstroji jako by si ho také chtěl ve druhé třetině trochu osahat.
28:43
Mela před brankou Chomutova, Rákosova střela z levé strany, a? Puk má v moci Kostúr - jaký to folklor dnešního večera!
28:07
Hra přerušena, bude se vhazovat před Hamerlíkem kvůli úmyslnému ofsajdu.
27:55
27:56
Osamělý Radek Duda v oslabení motá soupeře v jeho pásmu a šetří tak cenné sekundy.
27:10
Domácím se nedaří již tak lehce pronikat do pásma, hosté zavřeli modrou čáru.
26:27
Zíbova puma od modré čáry málem přizabila stínící spoluhráče před bránou, ale puk nakonec skončil v náruči Kostúra.
25:55
Hromas se znovu provinil proti regulím. Dvě minuty na trestné lavici si odpyká za podražení.
25:54
Domácí stále v tlaku, a budou hrát další přesilovku.
25:26
Kostúr pochytal dobré pokusy Klimenty a Kloučka.
24:55
24:41
Další třinecký zámek, ale žádná střela.
24:03
Chomutov se konečně osvobozuje.
23:59
Hrabalův výpad zprava vyrazil Kostúr nad.
22:55
Karel Hromas vyhodil puk do hlediště a Piráti budou opět zahrávat v oslabení.
22:55
Nepropustná zeď jménem Kostúr neskutečným způsobem opět podržela svůj tým! Klimenta už dával Rákosovi přihrávku do prázdné, ale hostující gólman zakročil a puk schoval pod sebe.
22:10
Pavlas vyhazuje a je po přesilovce Třince.
21:43
Třinec kombinuje v pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.
20:54
Třinečtí zadáci si na modré nerozuměli a Chomutov vyhazuje.
20:11
Brett Palin udeřil pronikajícího Varaďu do obličeje a jde si podruhé v dnešním zápase posedět na trestnou lavici. Tentokrát na dvě minuty za vysokou hůl.
20:01
Extraligový nováček měl dobrý vstup do utkání, kdy několikrát vystrkoval růžky, nepouštěl soupeře do pásma a sám několikrát vypálil. Zhruba od páté minuty se ale vše obrátilo a téměř celou třetinu jasně dominoval Třinec, který měl několik gólových šancí. Piráti se ale znovu přihlásili ke slovu v samém závěru první periody, kdy soupeře přiklestili do jeho pásma a Pulpán málem otevřel gólový účet.
Střely na branku v první třetině: 17:8.
Zásahy brankářů v první třetině: Kostúr: 17 - Hamerlík: 8.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
20:00
19:40
Pulpán mohl otevřít skóre! Jeho rána se otřela o Zíba a Hamerlík se měl co otáčet, aby puk vyrazil.
19:13
Závěr prvního dějství patří Pirátům, jsou aktivní a většinu času v útočném pásmu.
18:30
Marek Sikora předkládal puk před bránu, ale Hamerlík zapracoval svou holí.
17:52
Radek Duda nebezpečně vypálil z mezikruží, kotouč proplachtil za třineckou bránu.
17:37
Domácí zbrkle rozehráli a je z toho icing. Vhazování po Hamerlíkově levici.
17:13
16:34
Růžička vybojoval kotouč za brankou soupeře a předkládal před ní, jenže byl zdvojen.
15:53
Rýgl nebezpečně máchal hokejkou před Hamerlíkem, ale prudkou přihrávku se mu za záda třineckého gólmana dostat nepodařilo.
15:13
Bonk forčekoval v pásmu a zavadil o Tomáše Bartejse, který se až příliš ochotně sesunul k ledu a rozhodčí vylučují. Bonk obdržel dvě minuty za podražení.
14:39
Nyní si na jednoho z třineckých vyšlápnul Frolík a vysloužil si pískot domácího publika. Na rozhodčí trochu vyjel domácí Klimenta, ale ti mu jasně dali najevo, že diskutovat nehodlají.
13:28
Chomutovští mají problémy s bráněním domácích, jejich zákroky jsou na hranici faulu, div že domácí zatím hráli jen jednu přesilovou hru.
12:54
Růžička nebezpečně dorážel Varaďův výpad, ale zase zasáhnul Kostúr.
11:54
Jaroslav Mrázek vybojoval puk u mantinelu a poslal ho dopředu, kde ale nečekala žádná spřízněná hokejka.
11:19
Lojek za vlastní bránou nevybíravě sejmul Hřebejka, ale sudí to nechali bez povšimnutí.
10:35
Mela před bránou hostů, puk vyjel zpět na modrou čáru, odkud vypálil děsivou ránu Lojek, ale Kostúr zatím chytá bravurně.
10:04
Peterek vypálil z otočky z pravé strany, ale Kostúr chytá.
09:18
Chomutov v tlaku, Marek Sikora jen o pár centimetrů nedosáhnul na dobrou příhru před bránu.
08:37
Třinec ukotvil soupeře v jeho pásmu, hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
08:22
Chomutov v plném počtu a navíc má puk na hokejkách.
07:47
Květoň po Růžičkově příhře těsně vedle.
07:23
Peterkovu příhru zachytil Pulpán a ukázkově vyvezl kotouč.
06:50
Oceláři byli nastěhováni v pásmu, ale nepřesná přihrávka zhatila útočné snažení.
06:06
Rýgl je tím, kdo se provinil a jde na dvě minuty na trestnou lavici.
05:55
Adamský se parádně prosmýknul mezi dvěma obránci a chtěl zakončovat, jenže byl podháknut, rozhodčí signalizuje trest.
05:02
Již za plného počtu hráčů zapracovala spolupráce Varaďa - Růžička, druhý jmenovaný schoval střelu za obránce, ale Kostúr je zatím stoprocentní.
04:28
Chomutov měl lepší vstup do utkání, ale v posledních minutách dominují domácí.
04:07
Květoň si najel z pravé strany a zakončil, ale těsně minul branku.
03:41
Marek Sikora napřáhl z levé strany, ale jeho bomba šla vedle.
03:20
Hosté obsadili pásmo, k ráně od modré se odhodlal Martin Lučka, ale Hamerlík dobře viděl.
02:35
Po odpískání se před bránou hostů strhla bitka, od rozhodčích to za přílišnou agresivitu schytal domácí Varaďa a hostující Brett Palin. Oba si jdou sednou na dvě minuty za hrubost.
02:35
Závar před hostující bránou, Růžička ležícího Kostúra ale nepřehodil.
02:24
Varaďova táhlá střela z levé strany, těsně vedle.
01:55
Tvrdou střelu od modré vypálil Zíb, ale hostující gólman si sní poradil.
01:46
Klimenta dojížděl kotouč, ale ten zůstal postavený na hraně hrazení, rozhodčí přerušili hru.
01:10
Do útočného pásma se podívali i domácí, ale nic z toho nebylo.
00:38
První střelou utkání se prezentoval hostující Kraft, ale jeho rána postrádala razanci, Hamerlík si poradil.
00:15
O první útočnou akci se snažili hosté, ale kotouč skončil mimo mantinely.
00:01
Úvodní sestavy dle zápisu o utkání:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Lojek, Klesla, Klouček, Roth, Galvas, Hrabal, Ovčačík - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Květoň, Rákos, Adamský, Hrňa

Piráti Chomutov: Kostúr (Řehoř) - Mrázek, Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Sikora, Lučka, Palin, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Pulpan, Pavlas, Frolík, Duda, Bartejs, Hafenruchter, Rýgl, Důras
Oceláři se po nezdaru s Kometou vrátili na vítěznou vlnu. V nedělním moravskoslezském derby obrali rivala z Vítkovic na jeho ledě.

Trenérskému triu bude dnes k dispozici také Martin Růžička, který odešel z posledního duelu s bolavou rukou. Nic ale nenasvědčuje tomu, aby nejproduktivnější Ocelář dnes nehrál.
Piráti zatím prožívají velmi povedený vstup do sezóny. Nováček mezi českou hokejovou elitou získal v prozatímních čtyřech zápasech osm bodů, patří mu čtvrtá příčka. Naposledy Chomutovští zdolali Liberec, když na jeho ledě triumfovali 5:2.

Vedení Chomutova se navíc podařilo získat velkou posilu ze zámoří. Po dobu výluky bude dres Pirátů oblékat Micheal Frolík. Útočník Chicaga měl původně nastupovat za Oceláře, po nedohodě se nakonec rozhodl pro tým extraligového nováčka.

Piráti budou mít dnes k dispozici téměř kompletní kádr, mimo je pouze Jan Rutta.
Po hokejovém pátku a neděli čeká na příznivce extraligy další, v pořadí páté, kolo. V něm třinečtí Oceláři budou hostit nováčka z Chomutova. Oba celky prožívají povedený vstup do sezóny, můžeme očekávat zajímavou bitvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.