Tolik z Brna, díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase příště. Pěkný páteční večer.
Je dobojováno, Sparta ukázala svou sílu a potvrdila svou pozici na první místě. Ve třetí části ještě zvýšila Zdeňkem Bahenským na 4:2 a Kometa už nenalezla recept, co s výsledkem udělat. Nebyla už ani síla, navíc hosté výborně bránili. Není co řešit, fanoušci Sparty si do hlavního města povezou plný bodový zisk, Brno po čtyřech zápasech poprvé prohrálo.
60:00
59:35
Ještě buly ve středním pásmu a za malou chvíli duel skončí. Sparta si připíše tři body.
59:28
Puk v útočném pásmu Sparty, duel pozvolna končí. Posledních osm minut se hrálo v hodně ospalém tempu.
58:10
Kometa je v pěti, tohle oslabení dnes přežila.
57:48
Kometa vyhazuje přes všechny čáry a jde střídat.
56:24
Tomáš Svoboda v oslabení ještě mohl vykřesat jiskru naděje pro své mužstvo. Sparta ho nechala hodně volného před Pöpperleho bránou, ale autor druhého gólu Brna trefuje jen hruď hostujícího gólmana.
56:08
Jan Hanzlík vyloučen za držení, hosté si ještě v závěru zápasu zahrají přesilovku.
55:47
Vypadá to, že se duel pouze dohrává, Sparta v poklidu operuje před brněnskou bránou.
54:48
Bahenský měl na lopatě svůj druhý dnešní gól. Po přihrávce Tomáše Rachůnka se ocitl sám před bránou a Čiliak výborným zákrokem podržel svůj tým od páté pohromy.
54:29
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 (vyprodáno).
54:29
Icing domácího týmu.
53:39
Kometa po dnešku zřejmě přeruší sérii čtyř výher v řadě, proti Spartě bojovala statečně dvě třetiny, ale v té třetí už nemá sílu na nějaký tlak a šancí také mnoho neměla.
52:58
Nyní vypálil Lukáš Pech, který ale trefuje pouze beton Čiliaka. Poté zavezl kotouč před Pöpperleho obránce Hanzlík a Kometa má pásmo.
52:31
Sparta tak kráčí ke třem bodům, diváci se však baví po svém tleskají svým hráčům za předvedený výkon.
51:14
Sparta právě vstřelila branku!
Tohle už je pro domácí velice špatné. Hosté předvedli rychlou akci, kterou zakončil naprosto přesnou střelou ZDENĚK BAHENSKÝ. Svižná rána zapadla do šibenice brněnského brankáře, který pouze promáchl. Nechytatelná střela, s tím se nedalo nic dělat. Asistence: Tomáš Rachůnek.
49:42
Na druhé straně předvedl totéž Tomáš Svoboda. V plné rychlosti napřáhl a těsně minul Pöpperleho bránu. Vzápětí od modré čáry nahodil Přibyl a Sparta dnes podruhé trefuje tyč, nyní tedy břevno. Ale jakým způsobem se ten puk na něj dostal, to je mi záhadou. Stav zůstává stejný.
48:49
Střelu Tomáše Rolinka kryje levým betonem Marek Čiliak. Pěkná a svižná střela kapitána Pražanů, která byla velmi nebezpečná.
48:07
Střelu obránce Žižky tečoval jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě. Brněnský bek neměl vůbec prostor, Sparta aktivně napadá a stále se velice dobře pohybuje.
47:53
Hra se často kouskuje a Sparta se začala víc soustředit na bránění. Kometě se nedaří projít přes modrou čáru.
47:16
Tvrdá střela Tomáše Svobody nemohla Pöpperleho překvapit. Puk vyrazil před sebe a poté mu pomohla obrana.
46:43
Komerční přestávka, poté se bude vhazovat znovu ve středním pásmu.
46:28
Po střele Kumstáta nepřevedl zcela jistý zákrok Marek Čiliak, pomohl mu obránce Žižka, který puk odpálil do středního pásma.
45:45
Je to tak, Pivko je na ledě a Kometa tím pádem v pěti.
45:39
Kometa výborně brání modrou čáru a trest Libora Pivka se pozvolna blíží ke svému konci.
44:17
Leoš Čermák zavezl kotouč až před Pöpperleho bránu, ale v tísni se mu zakončit nepodařilo. Na druhé straně střílel nepřesně Rolinek. Vhazování ve středním pásmu.
44:00
Němec nadvakrát vyhodil do střední pásma a poté ofsajd Sparty.
43:34
I Libor Pivko půjde dnes podruhé na trestnou lavici. Tentokrát to bylo za napadení.
42:57
Střelu Bahenského musel Čiliak nadvakrát krotit. Poté v brankovišti dotíral Kočí a obrana Brna musela tohoto hromotluka odstavit z nebezpečné pozice.
42:17
No, mohla z toho být šance. Ivan Rachůnek měl spíš zakončovat bekhendem, ale volil ještě přihrávku na Klimka, který byla ale obsazen.
41:48
Zmatky v brněnské obraně málem potrestal Kumstát, ale v poslední moment mu kotouč čiště odebral Kováčik. Poté pálil Kuboš a Pöpperle znovu připraven.
40:59
Vyprodaná hala žene své miláčky do dalšího útoku. Nyní vypálil Michal Kempný, nikdo před Pöpperlem nedokázal tečovat a hostující strážce má puk ve výstroji.
40:28
Kometa začala pořádně z ostra. Nejprve střílel Čermák pouze do padajícího Pilaře, od něj se však puk odrazil před obránce Noska a jeho pumelice jen těsně míjí sparťanskou bránu.
40:01
Před zraky známé seriálové postavy Lumíra Nykla alias Václava Svobody byla třetí část zahájena.
Poslední třetina bude za pár chvil zahájena, hráči se už trousí na led KAJOT ARENY.
Poslední třetina pokračuje ve 20:20.
Čtyři branky jsme viděli v této části hry. Rozhodně to byla lepší podíváná a diváci sledovali velice zajímavý hokej. Sparta ihned v úvodu periody inkasovala z přesilovky, šikovnou tečí se prezentoval Jan Hruška. Poté však Sparta znovu udeřila, když nadvakrát dostal puk do brněnské sítě Tomáš Rolinek. Kapitán Sparty se neradoval rozhodně naposledy. Kometa sice opět vyrovnala Tomášem Svobodou, jenže za minutu opět úřadoval Rolinek. Stanovil tak stav na současných 2:3.
40:00
39:27
Domácí u kotouče, leč špatně rozehráli a je z toho dokonce zakázané uvolnění.
38:58
Sparta už je v pětí a těsně před koncem třetiny stále vede o jednu branku.
37:48
Kometě přesilovka vůbec nejde, hosté velice dobře brání. Kováčik teď chtěl zachytit puk na modré, ale dobře zapracoval Krejčík.
36:39
Tomáš Rolinek vyloučen a Kometa si zahraje další přesilovku.
36:30
Tutovka také pro Spartu a stále rozhodně za to. Pilař krásně našel na modré čáře Jaroslav Hlinku, který ujížděl ve dvojici s Petrem Tonem. Obránce Kuboš jen stínoval a sledoval kam prvně jmenovaný střílí. Z pravého kruhu trefuje tyč a od ní se ještě odrazil puk před nejlepšího střelce extraligy. Ten však v klíčový moment promáchl.
35:37
Hosté v ofsajdu, Čiliak může zůstat klidný.
34:49
Obrovská šance Libora Pivka. Od spoluhráče Svobody dostal ideální pas na levý kruh a měl mnoho prostoru na zakončení. Puk si však až příliš dlouho rovnal a vypálil nad Pöpperleho svatyni. Každopádně to byla velice dobrá šance pro Brno.
34:06
Přibylova bomba byla sražena do ochranné sítě, Pivko se za vteřinu vrací na led.
33:39
Ovšem žádná střela na Čiliaka nepřišla a unavená čtveřice nakonec s vypětím všech sil vyhazuje.
33:06
Před brněnskou bránou je pořádně těsno. Sparta sevřela soupeře do pořádných chapadel a motá Kometu jako na kolotoči.
32:07
Komerční přestávka a po ní budeme sledovat další přesilovku Sparty. Libor Pivko potrestán za držení.
31:19
To nebyla vůbec špatná šance. Kempného dělovka proletěla těsně vedle levé tyče brankáře Pöpperleho. Svoboda chtěl tečovat, ale to se nijak zvlášť nepovedlo.
30:04
Dlouho to netrvalo a hosté opět dokázali udeřit. Dnes podruhé prokázal důraz před bránou TOMÁŠ ROLINEK a kapitán Pražanů procpal puk potřetí za Čiliaka. Obrana Komety nebyla důrazná a velice rychle ztrácí přijatlený výsledek. Asistence: Petr Ton, Jaroslav Hlinka.
28:49
Kometa právě vstřelila branku!
Znovu je vyrovnáno a postaral se o to další elitní střelec brněnské Komety TOMÁŠ SVOBODA. Byla to trochu šťastná branka, neboť Kempnému ta střela vůbec nevyšla, ale trefila před bránou stojícího "Sochu", jak si brněnský útočník říká, a ten pohotově uklidil do puk do Pöpperleho sítě. Asistence: Michal Kempný, Vojtěch Němec.
28:39
Jako utržený vagón se projel hostující obranou Tomáš Vondráček, přes Kubáta dokonce vystřelil a Pöpperle musel dávat velký pozor. Kotouč zachytil do výstroje.
28:08
Icing Komety, hra se opět přestěhuje před slovenského brankáře, který v posledních minutách má daleko víc práce, než jeho kolega na druhé straně.
27:31
Nyní si formace Leoše Čermáka vytvořila několik střelecký pozic, vše ovšem končí nepřesnostmi.
26:48
Hosté jsou rázem polití živou vodou a před Čiliakem je pořádně rušno. Nebezpečně v předbrankovém prostoru operoval Bahenský, v nepřehledné situaci však nedokázal zakončit.
25:26
Kempný se sice vrátil na led, ale Kometa inkasuje. Po nahození Pilaře se kotouč ocitl před padajícím Čiliakem a všudybyl TOMÁŠ ROLINEK nadvakrát dokázal puk procpat do brněnské sítě. Brněnská pětice byla hodně přetížená a nedokázala zkušeného útočníka dostatečně pohlídat. Asistence: Karel Pilař, Jaroslav Hlinka.
25:07
Hanzlík vyhazuje přes všechny čáry, přesilovka Sparty se blíží ke konci.
24:26
Žižka zachytil kotouč za svou bránou a rovnou ho vyhazuje. Následně je pískán ofsajd Sparty.
24:05
Nakonec špatně rozehrává a je z toho zakázané uvolnění.
23:58
Vojtěch Němec výborně napadal rozehrávku Sparty, dokonce přitlačil Švrčka na mantinel a Sparta se nemůže vymanit ze své třetiny.
23:26
Kempný potrestán za podražení. Přesilovka pro Spartu.
22:28
Vyrovnávací branka pomohla výrazně Kometě, která měla v první třetině možná až zbytečně velký respekt a silného soupeře nedokázala přitlačit ke zdi. Probudili se i diváci, kteří od druhé části vidí na obou stranách svižný hokej.
22:06
A platí to i po akci Krejčíka, který napřáhl na brněnskou bránu a slovenský mág betony odráží kotouč.
21:42
Hosté však ihned zahrozili, Kumstát vypálil a Lukáš Pech nebezpečně tečoval jeho ránu. Čiliak musel být ve střehu.
20:49
Je vyrovnáno, Švrčkův faul je potrestán a Brno překonává Pöpperleho. Konkrétně se o to postaral JAN HRUŠKA. Výbornou ránu vyslal od modré obránce Kuboš a brněnský kanonýr dokázal puk protečoval nad rameno brankáře Sparty. Asistence: Petr Kuboš, Leoš Čermák.
20:09
Druhá třetina startuje, Kometa pokračuje v přesilovce, kterou si přenesla z první třetiny.
20:01
Druhá třetina se blíží ke svému začátku, 7200 diváků drží nad sebou šály a zpívají "Ódu na Kometu".
Druhá třetina bude pokračovat přibližně v 19:25.
První třetina končí lépe pro Spartu, která otevřela skóre přesilovkovou trefou Jakuba Krejčíka, jenž propálil Marka Čiliaka. Kometa měla šance, mohla vyrovnat především ve dvojnásobné početní výhodě. Jenže tu využít nedokázala a málem inkasovala podruhé, když se šikovně prokličkoval přes brněnskou obranu Přibyl. Sparta velice dobře brání a Pöpperle působí velice jistě.
20:00
19:57
V závěru ještě pálil Nosek a jeho ránu tečoval nad bránu Libor Pivko. Tím končí první třetina.
19:28
Jan Švrček jde podruhé na trestnou lavici – vysoká hůl. V závěru třetiny si Kometa zahraje přesilovku.
18:57
Posléze je puk v hledišti.
18:37
Do konce první části už mnoho nechybí, Kováčik ještě bojoval za bránou Sparty, ale nedokázal nikoho ze svých spoluhráčů najít. Všichni byli dobře bráněni.
17:48
Čtvrtá brněnská formace vyhazuje do středního pásma a raději jde střídat. Už byla pod tlakem.
17:22
Obránce Nosek vyhazuje na zakázané uvolnění, Sparta se může zase usadit před Čiliakem.
16:48
Střelu Kuboše tečoval Leoš Čermák, jenže do puk končí v ochranné síti.
15:52
Velká šance také pro Spartu. Přibyl si udělal výlet od červené čáry a jako přes slalomové tyčky projížděl přes brněnské obránce. K zakončení mu chybělo málo, kotouč už měl na dlouhou hůl a svůj blafák nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.
15:31
Komerční přestávka, poté se bude vhazovat v útočné třetině domácích.
15:10
Už se hraje 5/5, Brno prohospodařilo dvě minuty v přesilovce 5/3. Šance byly, ale chyběla tomu přesnost a také trochu štěstí.
14:31
Brno však pokračuje v přesilovce, před bránou byl Čermák, znovu trefuje jen dobře stojícího Pöpperleho. Hrdinu posledních minut.
13:15
Sparta už hlásí čtyři hráče na ledě a těžkou situaci dokázala zvládnout.
12:37
Kometa má obrovský tlak a hostující trojice už toho má plné zuby. Na Pöpperleho lítá jedna rána za druhou, především střela Němce skončila na boční tyči a poté poskakovala dokonce na síťce. Sparta však odolává.
11:38
V přesilovce 5/3 pálil od modré Nosek, Pöpperle vyrazil kotouč pouze před sebe, kde dorážel Vojtěch Němec. Brankář Sparty však vytáhl perfektní semafor.
11:24
Přesilovka bude mít daleko zajímavější rozměry pro Kometu. protože její bývalý hráč Jan Švrček fauloval a za krosček je vyloučen.
11:00
Sparta vyhazuje do bezpečí, Kometa však stále zůstává v pásmu.
10:55
Marek Hrbas vyloučen za hru vysokou holí. Bude z toho větší trest, Kometa bude hrát početní výhodu hned čtyři minuty.
10:26
Hra je opět rozkouskovaná, Sparta také vystavena do ofsajdu. Duelu chybí potřebné tempo a nasazení. Zatím to není nikterak pohledný hokej.
09:59
Že tu bude dnes veselo, o tom není třeba diskutovat. Od začátku planou emoce, jak na hřišti, tak i v hledišti.
09:28
Čtvrtý brněnský útok zůstal poněkud déle na ledě, nyní byl Jenyš rychlejší a byl pískán správně ofsajd.
09:05
Proč to nezkusit, říkal si zřejmě mladý Jan Wasserbauer, který přízemní ránou ohrozil Pöpperleho. Ten nadvakrát chytá a vhazovat se bude po jeho levici.
08:55
Střela Štěpána Novotného končí bezpečně v lapačce Pöpperleho. Nic složitého.
08:18
Kočí dohrál Hanzlíka a pořádně se zatřepalo plexisklo, to byl silný náraz hostujícího bouřliváka.
07:48
Pražané stále u kotouče, prozatím hrají přesně to, co potřebují. Kometě se nedaří dostat do nějaké kloudné akce.
06:28
Kometa se nemůže dostat do tempa, je vidět, že se její soupeř dnes velice dobře připravil. Jednou zde prohrál a další prohru by si nerad připsal. Kometa musí jednoznačně zabrat, protože je zatím možná trochu nervózní.
05:56
Přesilovka hostů je využita. Hlinka nahrál zpoza brány na rozjetého obránce JAKUBA KREJČÍKA, který dlouho neváhal a poslal expres rekomando na Čiliaka. Ten toho mnoho neviděl a rána mladého obránce mu propadla pod chrániči. Sparta tak otevírá účet zápasu a trestá faul Dočekala. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Ton.
05:27
Dočekal se vrátil a ihned mohl zahrozit, ale neměl patřičnou rychlost a na Pöpperleho ani nevystřelil. Následně je Martin Dočekal vyloučen za nedovolené bránění a opět si tak půjde sednout za katr, kde už dnes jednou byl.
04:57
V závěru oslabení se uvolnil Buchtele a další skvělý zákrok musel ukázat Marek Čiliak. Bývalý útočník Pardubic to zkusil bekhendem, ale kotouč nedokázal dostatečně zvednout.
04:26
Teď však Sparta pořádně zatopila pod brněnským kotlem. Čiliak musel krýt dvě střely obránce Krejčíka, krerý pálil ostrými. Nejpve do před ním stojícího obránce a podruhé už musel slovenský brankář vytáhnout svou rukavici.
03:49
Nepříjemné nahození poslal na Pöpperleho útočník Hruška, hostující brankář však v poklidu kryje. Kometa však brání velice pozorně.
03:37
Kempný vyhazuje do středního pásma a poté je pískána přihrávka rukou.
03:07
Dočekal vyloučen a první přesilovku si zahraje také Sparta. Kometa hrála v šesti a nyní se musí bránit.
03:00
Pražané jsou kompletní, první oslabení zvládli bez větších starostí. Pöpperle nemusel řešit nic ošemetného.
02:31
Kováčikova špatná nahrávka končí u Pecha, který posílá kotouč až před Čiliaka.
02:06
Teď měl Švrček velké štěstí, také vyhodil kotouč mimo hřiště, ale bylo to s tečí. Hraje se stále 5/4.
01:13
První střelu na Pöpperle vyslal v přesilovce Libor Pivko, ale těsně míjí jeho klec. Posléze Klimek zastaven pro postavení mimo hru. Hosté se zatím v oslabení velice dobře brání a Kometa se nemůže dostat do nějakého tlaku.
00:40
Místo tlaku Sparty přichází vyloučení Jakuba Krejčíka, který vyhodil kotouč do hlediště. Je zde přesilovka Komety.
00:07
Jdeme na to. První útok zahájila Sparta, konkrétně Tonem, který i ve čtyřiceti letech je neuvěřitelně rychlý. Svého bývalého spoluhráče Hanzlíka přejel doslova o párník a sám před Čiliakem zakončoval bekhendem. Brněnský brankář připraven.
00:01
Co se týče absencí, Kometě chybí zraněný Káňa, Koreis, Jakub Svoboda a brankář Trvaj. Na druhé straně stále neregistrujeme obránce Piskáčka.
A je to tady, Nejprve nastupuje Sparta, kterou přijeli podpořit v hojném počtu fanoušci. I jejich sektor je do posledního místečka zaplněn.
Beznadějně vyprodaná hala čeká na příchod hráčů obou týmů, hodně těsno jen dnes i na novinářské tribuně. Obrovský zájem o tento zápas panuje také mezi médii.

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – J. Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Hruška, Čermák (C), T. Vondráček – T. Svoboda, Němec, Pivko – Dočekal, Š. Novotný, Burian – Jenyš, Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Vladimír Kýhos, Martin Pešout, Karel Beran.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Hrbas, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Kubát, Chlapík – Rolinek (C), Hlinka, Ton – Buchtele, Pech. Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Bahenský, Kočí. Trenéři: Josef Jandač, Zdeněk Moták.

Rozhodčí: Radek Husička, Robin Šír – Marek Hlavatý, Přemysl Skopal.
Minulé zápasy:

Pokud se podrobněji podíváme na minulé kolo, zjistíme, že oba celky získaly tři body. Sparta hostila na svém ledě oslabený Litvínov a bez problémů jej vyprovodila na cestu výsledkem 5:1. Kometa odehrála výborné utkání v Hradci Králové, kde sice po dvou třetinách prohrávala 1:0, v třaskavém duelu nakonec skóre otočila a zásluhou Jana Hanzlíka vyhrála 3:2.
HC Kometa Brno:

Prosinec byl pro Kometu fantastický. Většinou se tak nestává, neboť pro Brno začíná poslední sezóny krize, nyní je však všechno jinak a Brno šlape jak hodinky. I když mělo těžký los, vyhrálo ve Zlíně, porazilo druhý Hradec a rádo by pokračovalo ve skvělé fazóně i v pátečním utkání proti Spartě.

Tohle bude pro Kometu o level větší a pořádnější sousto, avšak nic není nemožné. Jednou to Brňané potvrdili, že se nejlepší tým dosavadního průběhu extraligy dá porazit. V dosavadních vzájemných zápasech týmů ze dvou největších měst České republiky zatím rozhodovalo domácí prostředí. V říjnu Kometa doma porazila Spartu 2:1, na konci listopadu se v Praze radovali domácí po výhře 4:1. Cílem Brňanů v prvním zápase roku 2014 tedy bude, aby pravidlo můj dům, můj hrad, platilo i v lednu.
HC Sparta Praha:

Sparta dominuje víceméně ve všech týmových i individuálních statistikách. Gólů už nastřílela 145, druhé nejproduktivnější Pardubice jsou těsně pod stovkou. Na druhé straně Pražané nejméně inkasovali, i když v této statistice náskok nemají až tak velký, Kometa a Hradec dovolili soupeřům skórovat jenom o čtyři góly navíc. Sparta je nejlepší i ve využití přesilových her, počtu střel na branku soupeřů, nebo v střílení branek v oslabení.

Hráči s tradičním S na hrudi také ovládají individuální statistiky. Petr Ton vede extraligové bodování i tabulku střelců, Jaroslav Hlinka je nejlepším nahrávačem a Petr Kumstát se chlubí nejlepšími čísly ve statistice účasti na ledě. Stejný hráč je navíc při vhazování nejúspěšnější ze všech centrů, kteří na něj pravidelně chodí.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Poprvé v roce 2014 se hlásím z brněnské KAJOT ARENY, kde budeme sledovat šlágr kola mezi brněnskou Kometou a pražskou Spartou. Domácí mají v poslední době velkou formu, ze tří zápasů vydolovali plný počet bodů a nyní si brousí zuby na lídra z Prahy. Sparta však prakticky ve všech směrech dominuje a během sezóny mnoho zaváhání nepřipustila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.