A je dobojováno. Pod Bílou věží se dnes odehrálo nesmírně vyrovnané utkání, které dopadlo na chlup stejně jako dva předešlé vzájemné zápasy Hradce se Zlínem s tím rozdílem, že se z vítězství a ze třech bodů dnes raduje PSG Zlín. Hosté se 15 minut před koncem zápasu dostali zásluhou Bedřicha Köhlera do dvoubrankového vedení, ale pak převzal iniciativu Hradec a až do posledních vteřin se snažil o vyrovnanání. V 58. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Rousek, ale i přes drtivý závěrečný tlak domácího souboru se fanoušci vyrovnání nakonec nedočkali.

59:45
Mertl zlomil hůl a jeho přihrávka cíl před brankou Kašíka nenašla.
59:15
Švihálek mohl vyrovnat, ale jeho střela z boku do kasy Zlína nakonec neprošla.
59:01
Kantor se jen nachviličku vrátil do své klece, ale už je zpět.
58:47
Köhler posunul puk mimo obranné pásmo Zlína, následná hradecká rozehrávka však končí mimo hrací plochu a vhazuje se ve středovém kruhu.
58:39
Zlínské vyhození jen těsně minulo hradeckou opuštěnou klec. Píská se zakázané uvolnění a následuje buly po pravici Kašíka.
58:22
Střela za střelou míří na Kašíka, domácí pálí opravdu z každé pozice.
57:53
Hradečtí odstřelují zlínskou branku!
57:45
Hradečtí jsou zpět v útočném pásmu a opět to zkouší bez brankáře se šesti muži na ledové ploše.
57:36
Mountfield právě vstřelil branku!
A domácí se přeci jenom dočkávají více než vytoužené branky! Knotek chvilku zamíchal za kasou Kašíka, odkud našel mezi kruhy stojícího TOMÁŠE ROUSKA, který vystřelil mezi nohy zlínského gólmana a kus černé gumy si nakonec našel místo v sítí hostující svatyně. Asistence: Tomáš Knotek.
57:19
Balaštík protečoval puk ven z obranného pásma.
57:10
Hradec jde do hry v šesti lidech v poli.
57:09
Zlín si vzal oddechový čas. Rostislav Vlach tak nic očividně nepodceňuje.
57:09
Hostům se však nakonec podařilo puk udržet ve své moci a vyhazují na zakázané uvolnění.
56:44
Škoda s Mertlem dolují za kasou Kašíka kotouč zpod nohou zlínských beků.
56:12
Rousek našel na vrcholu kruhů stojícího Švagrovského, který jen těsně minul pravé horní víko Kašíkovy branky!
55:46
Hradecká nepřesná rozehrávka na Rouska končí na zakázaném uvolnění.
55:19
Knotek se mezi kruhy šikovně zbavil dvou protihráčů, ale ke střele se nakonec nedostal, jelikož ho dojel třetí zlínský hráč a o kotouč o připravil.
54:54
Nahozený puk z hole Holíka Kantor raději drží ve své lapačce. Následuje buly po levé straně hradecké kasy.
54:38
Puk při následném přechodu do útočného pásma Hradce Králové končí mezi diváky a vhazuje se u hradecké střídačky.
54:30
Vydarený uklidňuje hru za svoji brankou.
54:05
Květoň nemůže došlápnout na levou nohu, snad nemá nic s kolenem. Tento hit Okála však byl naprosto čistý.
54:05
Okál předvedl tvrdý hit na Lukáše Květoně, který klečí na ledové ploše.
53:45
Mezi kruhy se nyní ocitl Dej, který byl nikým nehlídaný, ale Kašík střelu hradeckého forvarda vyrazil do rohu hřiště.
53:04
Mikuš si najel na vrchol kruhů, odkud vypálil nebezpečnou střelu, kterou Kašík vyrazil přímo ke Švihálkovi, ten se však nedokázal rychle zorientovat a černou pryž za záda zlínského gólmana neposlal.
52:43
Horák rozvážně zakládá útok, ale k puku se bleskově dostávají Hradečtí.
52:29
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a po komerční pauze následuje buly před zlínskou brankou.
52:10
Mertl posunul puk před zlínskou klec, kde stál Dej, tomu ale Matějíček blokoval hůl a hradecký forvard s 27 na zádech vystřelit nemohl.
51:56
Dej přejel přes modrou čáru a zkusil tvrdě vypálit. Na správném místě byla ale opět zatím bezchybný Kašík.
51:30
Valenta nahazuje na Kantora, ten kus černé gumy předává Jankovi, který si však na své střídající spoluhráče musí počkat.
51:19
Švagrovský napadl Řezníčkovu rozehrávku, nakonec puk zblokoval mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.
50:53
Frühauf uhání pro další nahozený kotouč a chce se dostat rychle do útočné třetiny.
50:23
Zámorský našel na pravé straně Okála a ten opět jen nahazuje kotouč za hradeckou branku.
49:56
Balaštík s Leškou vystihl hradeckou nahrávku na modré a prvně jmenovaný nahazuje černou pryž až za Kantorovu klec.
49:25
Zlín teď hodně zahušťuje obranné pásmo a Hradec se jen těžko prosazuje. Hosté nemají holt kam spěchat a stačí jim tuhá defenzíva.
49:04
Lukáš Květoň byl nakonec o puk obrán a hosté vyhazují na icing. Buly po levici Kašíka.
48:32
Květoň je u puku v rohu útočného pásma. Ten nahradil v útoku Marka a nyní se snaží se Švagrovským něco vymyslet.
48:19
Už se zase hraje a Horák nahazuje kotouč do hradeckého obranného pásma. Udělal tak ještě před modrou a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
48:16
47:40
Ondráček obral o puk Vydareného a hnal se nikým neatakovaný na Kantora. Zlínský forvard zvolil střelu švihem, která míří úplně mimo hradeckého posvátné území.
47:10
Harant přejel modrou čáru a zkusil hned vystřelil, jeho projektil však končí na nohou zlínských beků.
46:46
Leška nikam nespěchá a v poklidu rozjíždí atak.
46:34
Harant pálil hned po buly, ale zlínský gólman ukryl kotouč ve své náruči.
46:10
Zlín vyhazuje na icing a po komerční přestávce se bude vhazovat po levé straně hostující kasy.
46:10
Švihálek s Červeným se ocitli před brankou Kašíka, který měl co dělat, aby dorážkám dravých útočníků odolal.
44:55
Zlín právě vstřelil branku!
Tak to je rychle využitá zlínská přesilovka! Jaroslav Balaštík přihrál od brankové čáry BEDŘICHU KÖHLEROVI, jenž se s ničím nemazal a napálil puk přímo do víka hradecké klece. Asistence: Jaroslav Balaští, Petr Leška.
44:47
Zlín je rychle zpět v útoku.
44:25
Hradec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
44:12
Při tomto souboji si však přeci jenom pomohl nedovoleným zákrokem a Tomáš Mertl si tak odsedí dvě minuty za držení. Zlín si zahraje v pěti proti čtyřem.
44:05
Mertl atakuje technického šikulu Lešku, který se z rohu hřiště jen tak nevytočí.
43:55
Vylučovat se nebude a následuje buly ve středním pásmu.
43:55
U hradecké střídačky leží na zemi Okál, který obdržel tvrdý direkt. Nakonec se ale zvedá a vypadá, že bude v pořádku. Rousek ho však zasáhl hokejkou a na ledové ploše je opět krev.
43:45
Veselý se zmocnil hned po buly kotouče a vyvezl ho až do útočné třetiny.
43:38
Hosté raději vyhazují na zakázané uvolnění a vhazuje se před Kašíkem.
43:21
Už dlouho se nepřerušilo a do útoku míří Hradečtí.
42:44
Holík našel odražený kotouč a pálil do poloodkryté hradecké klece, tu nakonec ale minul.
42:27
Holík si počíhal u mantinelu na nahození Valenty a vrátil puk do ohně.
42:05
Leška projel středem hřiště, ale ke střele se nedostal.
41:42
Dej se snaží uvolnit z rohu útočné třetiny, ale na zádech mu visí akční Horák.
41:23
Tvrdá střela Janka od modré se odrazila od betonů Kašíka až do ochranné sítě. Následuje buly po levici zlínského brankáře.
41:00
Zlín se dostává ze svého pásma, ale kotouč předává domácím a Ševci peláší střídat.
40:40
Květoň se snaží najít před brankou stojícího Švagrovského, ale zatím marně.
40:20
Mertl se prodral z rohu kluziště až před Kašíka, zlínského gólmana však střelou švihem nepřekonal.
40:03
Úvodní vhazování závěrečné části vyhrál Hradec a Vydarený okamžitě vyslal své spoluhráče na zteč.
40:01
Hráči obou mužstev jsou již na ledové ploše a začátku třetí třetiny nic nebrání.
Závěrečná část otevře brány do svého dějství přibližně v 19:17 a Vy u toho nesmíte rozhodně chybět! Podaří se Hradci otočit vývoj utkání, či vyrovnat, nebo si Zlín dokráčí pro první vítězství nad Hradcem v letošní sezóně?
Ve druhé periodě se odehrála zajímavá zápletka, která se dost vyhrotila. Po nesmyslném ataku Kubiše na Mertla, jenž na čas musel odejít do kabin, se hra rozvířila. Hráči obou týmů se snažili aktivně napadat a útočit, což nakonec neslo ovoce zlínskému týmu, který se v polovině zápasu dostal do jednobrankového vedení, a to zásluhou z mezikruží přesně pálícího Filipa Čecha. Ač se Hradec snažil ihned kontrovat, tak si Zlín těsné vedení dokázal pohlídat až do konce druhé dvacetiminutovky.
Střely na branku ve 2. třetině:

10 (MHK) – 11 (ZLN)

Celkem:

19 (MHK) – 19 (ZLN)
40:00
39:42
První hradecká lajna to ještě zkouší, ale ke střele se podle všeho nedostane.
39:20
Zlín hraje v plném počtu a Hradečtí se v přesilovce k mnoha šancím nedostali.
38:59
Leška se probojoval s kusem černé gumy až do rohu hradeckého obranného pásma.
38:20
Čajánek vystihl hradecký pas na modré a poslal do samostatného úniku Ondráčka, který však na Kantora svoji kličkou mezi nohy nevyzrál.
38:14
K puku se dostal na vrcholu kruhů stojící Frühauf, jehož střelu Kašík s menšími problémy krotí ve své náruči.
38:07
Mertl nahazuje do rohu útočného pásma.
37:33
Leška vyhazuje až za Kantorovu branku a Hradec musí rozjíždět další útok.
37:22
Zlínský útočník Veselý se hodně diví, ale nakonec "pokorně" usedá na lavici hanby a odsedí si 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Hradec.
37:09
Hradečtí nakonec rozehrávají velice nepřesně a kotouč končí na zakázaném uvolnění. Následuje vhazování po levém boku Kantora.
36:40
Jank rychle převzal zlínské nahození a hledá své najíždějící si souputníky.
36:03
Mertl je zpět na ledě.
35:55
Hradeckým hráčům se při zakládání útoku puk postavil a nakonec se odrazil na jejich střídačku. Hra se přerušuje.
35:17
Zlín teď hraje hodně jednoduše, puky posílá rychle pryč.
34:52
Vydarený zastavil s chutí hrajícího Čecha.
34:01
Hradečtí aktivně kombinují, ale nemohou se dostat ke střele.
33:36
Švagrovský kulhá na střídačku, že by další zranění? To už by pro Hradec bylo moc.
33:03
Frühauf měl na holi vyrovnání! Jeho prudká pumelice ale vyprášila výstroj Kašíka.
32:58
Zlínská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění. Buly před Kašíkem.
32:30
Okál protečovává černou pryž na najíždějícího si Čajánka, ten je ale pomalejší než hradečtí beci a hra se přesouvá na druhý konec kluziště.
32:09
Hradec však nic nevzdává a snaží se znovu střílet z každé pozice. Jednu z mnoha střel Kašík raději drží a po komerční pauze následuje buly po jeho levici.
31:56
Z protiútoku se ale prosazuje Zlín! Petr Holík uháněl do hradeckého pásma, kde rychle přenechal kotouč FILIPU ČECHOVI, který svižnou střelou vymetl víko nad vyrážečkou Kantora. Asistence: Petr Holík.
31:21
Červený ujížděl na Kašíka, ale zvolil zadovka na Švagrovského, který z voleje pálil z vrcholu kruhů. Kašík betony secvakl ale pohotově.
30:53
Frühaufova dělovka vyprášila levý beton Kašíka!
30:48
Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění a buly se uskuteční po pravé straně Kašíkovy svatyně.
30:33
Vydarený uklidňuje hru ve svém pásmu.
29:58
Knotek převzal puk od Mikuše a zvolil rychlou střelu, kterou před Kašíkem stihl tečovat Švihálek. Zlínský gólman byl však pozorný.
29:35
Oba mančafty hrají již v plné síle a Mikuš vyváží puk do útočné třetiny.
28:53
Valenta nahodil kotouč od modré před hradeckou branku, kde ho nepříjemně tečoval Holík a Kantor měl co dělat, aby poskakující puk zkrotil.
28:30
Po vyloučení Okála s Čápem se hraje 4 na 4.
28:30
Leška nahodil od pravého mantinelu černou pryž rovnou na Kantora, ten puk raději drží a vhazuje se po jeho levici.
28:02
Balaštík zpracovává puk uprostřed kluziště a posílá ho do útočného pásma.
27:30
Sudí nakonec posílají hradeckého beka Čápa za katr za nedovolené bránění a Okál obdržel dvouminutový trest za hrubost. Na ledové ploše se nám pořádně přiostřuje!
27:30
A další šarvátka! Okál napadl v rohu kluziště Čápa.
27:04
Veselá s Čajánkem si předávají v hradeckém obranném pásmu jednu přihrávku za druhou, ale ke střele je domácí hráči nepustí.
26:47
Vyloučení jsou nakonec Kubiš – 2+2 hrubost + navíc 10 minutový trest za shození rukavic. 2+2 minuty dostává i Mertl. Hradečtí fanoušci pískají a jsou očividně nespokojení s výrokem mužů v pruhovaném.
26:47
Vydarený s Čajánkem teď diskutují s rozhodčími, kteří se rozhodně uberou k udílení trestů.
26:47
Mertl odchází po tvrdém pěstním souboji do šaten. Z obličeje mu tekla krev – toto je opravdu nesmyslné počínání zlínského Kubiše.
26:47
Kubiš nesmyslně napadl Mertla! Nejdřív ho zlínský útočník navezl sám do brankoviště Kašíka a posléze Mertla zasypal sprškou ran.
26:10
Zámorský pálil hned po buly a puk se odrazil od zadního mantinelu až pod nohy dezorientovaného Kantora. Puk z brankoviště naštěstí odpálil jeden z hradeckých beků.
26:03
Hradecká rozehrávka končí až na icingu a po komerční pauze následuje buly po pravé straně hradecké kasy.
25:38
Dej si hned po buly nahodil kus černé gumy přímo na Kašíka, kam stihl ještě dojet a společně se Škodou se vehementně snažili dostat kotouč za jeho záda. Kašík se však roztáhl jak dlouhý, tak široký a situaci vyřešil přilehnutím puku.
25:29
Zlínská rozehrávka byla zblokována a končí mimo hrací plochu. Vhazuje se před Kašíkem.
25:15
Švihálek posouvá uprostřed hřiště puk na Rouska a ten s ním uhání do útoku.
25:01
Veselý se prodral téměř přes celé hřiště až do útočného pásma, kde jen nahodil černou pryž na hradeckou klec. Tam byl v plné polní připraven Kantor a hru raději přerušuje.
24:42
Kubiš teď dobře napadal rozehrávku hradeckého beka Čápa, ten se nakonec z problémů dostal a hra je přerušena pro vysokou hůl jednoho ze zlínských hokejistů.
24:29
Čech nahodil kotouč od mantinelu, ale s tím hradecký brankář neměl sebemenší potíže. Vhazuje se po pravici Kantora.
24:18
Nepřesná rozehrávka Mountfieldu končí na zakázaném uvolnění. Buly po levé straně Kantorovy klece.
23:56
Hradečtí se nakonec ubránili a hrají v pěti.
23:42
Marušákova zblokovaná střela od modré končí těsně nad břevnem hradecké kasy.
23:32
Emoce jsou zažehnány a vylučovat se nebude. Následuje buly po pravici hradeckého gólmana.
23:32
Mela před hradeckou brankou! Balaštík vlétl do klubka hráčů před Kantorem jako smyslu zbavený, toho se hned chytil zlínský útočník Veselý a pozadu nezůstali ani Hradečtí.
23:15
Holík to zkoušel od levého mantinelu, jeho však míří mimo.
22:48
Už tam jsou a Zámorský vysílá na Kantora jednu střelu za druhou. Všechny projektily však zblokovali Hradečtí.
22:30
Hosté vymýšlí plány, jak se dostat zpět do útočného pásma.
22:06
Dej vyvezl puk z obranného pásma, a to se pochopitelně hradeckým fanouškům více než líbí.
21:53
Pláněk (MHK) si v jedné situaci musel pomoci faulem. Odsedí si tak dvě minuty za hákování a Zlín si dnes zahraje první přesilovku.
21:37
Kubiš střílel z mezikruží, ale jeho projektil přes bránícího hráče končí těsně nad Kantorovou svatyní.
21:12
Čech míchá s pukem za kasou Kantora a hledá své lépe postavené spoluhráče.
20:54
Rousek přejel modrou čáru a sničím se nepáral. Jeho prudká střela končí na hrudi Kašíka a ten hru raději přerušuje.
20:28
Hradec jde do rychlého protiútoku, ale Dej v rohu útočné třetiny puk ztrácí.
20:03
Leška vyhrál úvodní vhazování prostřední části na Marušáka a ten vysílá Köhlera na zteč.
20:01
Hráči obou mužstev už vstupují na ledovou plochu. Druhá třetina začne za malý okamžik.
Poznatky z první třetiny? Hradec hraje od začátku zápasu na tři útoky, ostatně stejně jako jeho protivník ze Zlína. Domácí se prezentovali aktivnější hrou a snažili se střilet z každé pozice, což jim mnohokrát málem přineslo gólový zásah. Hradečtí hráli dokonce dvě minuty přesilovku 5 na 3, tu ale proměnit nedokázali. Zlín hrozil především z rychlých protiútoků. Ponese se prostřední část ve stejném duchu? Ta vypukne zhruba v 18:21.
Střely na branku v 1. třetině:

9 (MHK) – 8 (ZLN)
20:00
19:31
Vydareného střela hned po buly prapodivně změnila směr strmě dolů a Kašíkovy černá pryž málem proklouzla mezi jeho betony. Zlínský gólman však střelbitě zareagoval.
19:25
Zlínští vyhazují na zakázané uvolnění. Hradec měl dobře pokryté střední pásmo a následuje buly před Kašíkem.
18:46
Švagrovský nahazuje od červené až na Kašíka, ten puk hned předává svým spoluhráčům.
18:33
Jen pramálo puku se dostane do rukou Kantora. Teď však od mantinelu střílel Kubiš a hradecký fantom kotouč raději drží ve své moci. Vhazuje se po jeho levé ruce.
18:07
Aktivně hrající Rousek zblokoval střelu Valenty od modré.
17:45
Mertl tečoval Harantovo nahození, div se kus černé gumy neodrazil do branky Zlína!
17:25
Vydarený uklidňuje hru ve svém obranném pásmu a čeká na své najíždějící si spoluhráče.
16:59
Zlínští si však řekla "a dost"! A i oni se dostávají do útoku.
16:40
Hradec má velký tlak. Zlínská klec se musí otřásat v základech.
16:19
Knotek od modré čáry těsně minul zlínskou kasu!
15:43
Čáp střílel od mantinelu a Švihálek jeho pokus stihl ztečovat. Zlínskému gólmanovi černá pryž propadla, ale za brankovou čáru se nedostala.
15:28
Rousek dobře napadal, nahrál na modrou stojícímu Čápovi a ten vyprášil výzbroj Kašíka.
15:05
Valenta obral třetí útok efektivně o puk a peláší s ním do přední linie,
14:48
Marek to zkoušel hned z bule, ale Kašík puk sebral z ledu pohotově lapačkou. Buly se na stejném místě opakuje.
14:46
Hradec tudíž dvojnásobnou hru v početní převaze nevyužil.
14:46
Zlínští už jsou v plné síle a obratem vyhazují na zakázané uvolnění. Buly po pravici Kašíka.
14:31
I Fühauf to zkouší od modré, ale míjí branku.
14:03
Vydarený je dne při chuti, ale jeho střely buď na výstrojí bránících hráčů Zlína, nebo na betonech Kašíka.
13:48
Dej kvedlá v rohu kluziště.
13:22
René Vydarený to opět zkouší z dálky, ale Kašík znovu zasahuje.
13:10
Ostrá bomba z dílny Reného Vydareného končí v ochranné síti. Vhazuje se po pravé straně zlínské svatyně.
12:58
Hradečtí trpělivě kombinují.
12:40
Na ledě je krev, ale to muže v pruhovaném nikterak nezaujalo a Marušák si odsedí pouhé dvě minuty.
12:40
A bude se hrát v pěti proti třem! Hned po buly trefil Marušák vysokou holí Rastislava Deje. Dvojnásobná přesilovka bude trvat minutu a 55 vteřin.
12:36
Následuje vhazování po levici gólmana Kašíka.
12:36
Po komerční pauze si Hradec zahraje již druhou přesilovku. Dvě minuty slávy si na lavici hanby prožije Jaroslav Balaštík, který se provinil podražením.
12:19
Marušák se s ničím nepáře a nahazuje kotouč do rohu útočné třetiny.
11:54
Holíka napadobil i Kubiš a Kantor znovu zasahoval. Tentokrát vymrštil svůj pravý beton.
11:23
Vzápětí se však Holík ale rozhodl pro přesné zakončení a Kantor měl co dělat, aby jeho střelu švihem z vrcholu kruhů vytěsnil ramenem.
10:48
Nevím jak to Holík myslel, ale vyslal nahrávku u branky Kantora stojícího Lešku asi metr nad ledem. Tohle zlínský forvard opravdu nemohl chytit.
10:18
Tento mini souboj vyhrál hradecký bek a jeho spoluhráči vyvážejí kus černé gumy až před Kašíka.
09:53
Čajánek svádí tuhý souboj v rochu obranného pásma Hradce s bekem Mikušem.
09:35
Čech protečoval Valentovo nahození, v rohu obranného pásma však vzal puk do své moci Tomáš Rousek a vyhodil ho až na icing. Buly před Kantorem.
09:26
Zlínská rozehrávka až od branky Kašíka končí mimo hrací plochu. Vhazuje se u střídačky hradeckého týmu.
09:06
O kotouč ho však obral Köhler a hradecký forvard uhání střídat.
08:46
Dej se snaží vytočit před Kašíka.
08:21
Švagrovský se chopil puku a posílá ho na druhý konec hřiště. Oba týmy rychle střídají.
08:03
Zlínští nyní předvádějí ukázkový kolotoč, ale nemohou se dostat ke střele.
07:35
Červený zblokoval tvrdou střelu Zámorského.
07:12
Holík vypálil z vrcholu kruhů, jeho prudkou pumelici schoval ve své lapačce Pavel Kantor a vhazuje se po jeho pravé straně.
07:02
Zámorský nahazuje kotouč za kasu Kantora.
06:58
Tu zastavilo postavení mimo hru a vhazuje se ve středním pásmu.
06:35
Rychlý zlínský kontr byl však zastaven obětavými hradeckými beky. A Balaštík se pokouší o další útočnou vlnu.
06:15
Leška zlomil hůl na buly a Hradec míří kupředu.
06:11
Holík si rychle vyměnil kotouč s Balaštíkem a ten se z velkého úhlu pokusil překvapit Kantora. Ten však jeho pokus kryje a po komerční přestávce následuje buly po levici hradeckého muže v masce.
05:25
Třetí hradecká formace teď zlínské hráče drtí v jejich obranném pásmu. Švíhalek se například prodral až před Kašíka, kterého málem nachytal na hruškách bekhendovou kličkou.
05:00
Kašík za brankou zastavil nahození Rouska, ale jeho spoluhráčům se rozehrát nepodařilo.
04:23
Pláněk pálil od modré, ale přes hradbu zlínských těl se puk ke Kašíkovi ani nedostal.
04:15
Po zlínském přechodu končí puk mimo hrací plochu a vhazuje se po pravici Kantora.
04:10
Čech rozjíždí zlínský útok.
03:25
Rousek se dostal do zajímavé pozice! Obdržel přesný pas od Švihálka přímo mezi kruhy, ale jeho střela švihem k pravé tyči končí na Kašíkově levém betonu.
03:10
Švihálek pálil od pravého mantinelu, brankář Zlína však betony secvakl včas.
02:48
Ti už hrají v plném počtu.
02:28
Přesilovka Hradci zatím moc nejde a ke slovu se dostávají spíše hosté.
01:43
Leška vypíchl Vydarenému uprostřed kluziště puk a hnal se společně s Köhlerem 2 na 1, druhý jmenovaný však Leškův pas nedokázal usměrnit.
01:20
Puk jim ale na modré čáře utekl a Frühauf se pokouší o další založení útočné třetiny.
01:07
Domácí jsou ale zpět a rozjíždějí kombinace.
00:47
Hradec sice buly před Kašíkem vyhrál, ale černá pryž směřuje mimo útočné pásmo.
00:45
Hradečtí hokejisté si brzy zahrají přesilovou hru. Za katr usedá Filip Čech – 2 minuty hákování.
00:26
Domácí se pouštějí do útoku, ale při jeho rozehrávce dobře napadli Zlínští. Ti se však dostali rázem do postavení mimo hru.
00:18
Ten však svoji nepřesnou rozehrávkou namazal Harantovi, který se prodral až před Kašíka, kterého však forhendovu kličkou neoklamal.
00:04
Hned po buly přebírá kotouč Marušák.
00:01
Hlasatel už vyhlašuje první pětici hradeckého celku a po nich na led přicházejí i jejich souputníci. Utkání začně co nevidět!
Hráči Zlína už jsou na ledové ploše a čeká se jen na domácí.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený "C", Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Čáp – Dej, Mertl, Škoda – Švagrovský, Knotek, Červený – Švihálek, Marek, Rousek – Květoň, Langhammer, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Holík, Čech – Okál, Čajánek "C", Veselý – Ondráček, Melenovský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Hrubý – Flegl, Bádal.

K pětici zraněných tahounů (kapitán Jiří Šimánek, Jaroslav Kudrna, Fratišek Ptáček, Martin Podlešák a Michal Tvrdík) se na marodku připojí také útočník Josef Marha. Na křídlo druhé letky se tak posune David Švagrovský a do hry dnes opět zasáhne hradecký junior Lukáš Nedvídek. V hradeckém dresu se také představí obránce Zdeněk Čáp, který prožije extraligovou premiéru za královehradecký tým. V nejvyšší soutěži si však už připsal 19 startů za Pardubice, kde mu vypršelo hostování.

Na marodce zlínského mančaftu zůstává zkušený bek Radim Tesařík, do hry dnes pod Bílou věží nezasáhne ani mladý útočník Antonín Honejsek, který se zotavuje po zánětu nosohltanu. Zápas v Chomutově nedohrál pro zranění Bedřich Köhler, který ani netrénoval, ale proti Hradci je připraven v plné polní a nastoupí v první lajně po boku Petra Leška a Jaroslava Balaštíka.
Všechny čtenáře srdečně vítám u onlajnu z 36. kola Tipsport extraligy. Pod Bílou věž dnes přijede PSG Zlín, který se drží na páté příčce a ztrácí na druhý Mountfield HK rovných 10 bodů.
MOUNTFIELD HK: (2. místo, 66 bodů, poměr vstřelených a obdržených gólů 89:75)

Hradečtí hokejisté v posledním kole vůbec poprvé v letošním ročníku prohráli podruhé zasebou, kdy postupně nestačili na v pohodě hrající brněnskou Kometu a Vítkovice. Před touto nechvalnou sérií však třikrát v řadě vyhráli a mezi jejich nejcennější skalp se dá počítat vyhraný souboj v Pardubicích, kde se stali vládci východních Čech.

Nepříliš povedené výsledky ze dvou posledních zápasů mohlo ovlivnit několik zranění těch největších opor týmu. Minimálně do 10. ledna na marodce zůstává největší opora Hradce a kapitán v jedné osobě Jiří Šimánek, jenž za 33 zápasů posbíral 33 kanadských bodů! Zraněný je stále i Jaroslav Kudrna či Michal Tvrdík. Obrana se pak musí obejít bez Františka Ptáčka. Úlohu za tyto výtečné hokejisty tak musí převzít jiní.

Tým zpod Bílé věže se momentálně nejvíce spoléhá na dravého útočníka Tomáše Mertla (12+15), který byl pravou rukou zraněného kapitána Jiřího Šimánka. Obrana však bez kvalitních hráčů rozhodně není. O pořádek v zadních řadách se stará nesmírně produktivní René Vydarený (4+13), který prozatimně převzal kapitánské céčko a bek s velkou silou Peter Frühauf (3+11).

Ačkoliv se poslední střetnutí ve Vítkovicích příliš nepovedlo jinak skvěle chytajícímu Pavlu Kantorovi, tak se i tak dá očekávat, že ochrannou ruku nad hradeckou svatyní převezme opět on – propadl se na 8. místo v tabulce gólmanů, avšak stále si drží průměr obdržených gólů za zápas pod 2 (1,86) a procentulání úspěšnost svých zákroků má na čísle 92,15.

Poslední zápasy Hradce Králové:
Kladno – Hradec 1:3
Hradec – Litvínov 3:2
Pardubice – Hradec 3:5
Hradec – Kometa 2:3
Vítkovice – Hradec 6:2
PSG ZLÍN: (5. místo, 56 bodů, poměr vstřelených a obdržených gólů 89:81)

Zlín se v posledních kolech prezentuje nevyrovnanými výkony, kdy jednou dokáže porazit silné týmy z horní poloviny tabulky, podruhé se však pořádně natrápí proti těm ze spodních pater extraligového pelotonu. Tento fakt tak může být vykřičníkem pro stále se na druhém místě držící hradecké hokejisty. V posledním duelu se pak Ševci natrápili v Chomutově, kde ale nakonec uspěli na nájezdy.

Zlín se na rozdíl do hradeckého Mountfieldu může spolehnout na největší útočná i defenzivní esa. Přední linie si zápas co zápas podmaňuje duo Petr Leška a Jaroslav Balaštík, jenž je s 15 přesnými zásahy nejlepším střelcem zlínského kádru. Matador Petr Leška (5+25) sice tolik gólů do kasy soupeřů nepřidává, ale ne náhodou je třetím nejlepším nahrávačem napříč celou nejvyšší soutěží!

Na poctivé hře dozadu se nejvíce podílí osmatřicetiletý bek Jiří Marušák, který posbíral na muže starajícího se o defenzívu úctyhodných 17 kanadských bodů (5+12). Ševcům však nechybí ani dravé mládí, na které se mohou spolehnout například v podobě obránce Petra Zámorského.

Kdo se postaví do klece je zatím velkou neznámou. Bude to buď talentovaný mladík Libor Kašík, jemuž je teprve 21 let a po devíti odchytaných zápasech se mu ve statistikách zastavila procentuální úspěšnost zákroků na čísle 94,18, nebo se do klece PSG postaví zkušený Luboš Horčička?

Vzájemné zápasy:

Hradci se proti Zlínu celkem daří, avšak každý ze dvou předešlých utkání skončilo tím nejtěsnějším rozdílem. Oba soupeři se totiž prezentují podobným stylem hokeje, který vychází z poctivé hry dozadu a hrození z rychlých protiútoků, či střelby z každé pozice. Ponese se i třetí vzájemný duel v podobném duchu jako ty dva předchozí?

10. kolo: Mountfield HK – PSG Zlín 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Kudrna (Šimánek), 16. Langhammer (Červený, Mikuš) – 19. Veselý (Leška). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči zápasu: Jaroslav Kudrna – Libor Kašík. Diváci: 3536.

23. kolo: PSG Zlín – Mountfield HK 1:2 sn. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Tesařík (Melenovský, Ondráček) – 19. Šimánek (Mertl), rozh. nájezd Dej. Rozhodčí: Horák, Hribik – Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 28:28 (4:9, 12:14, 9:4 – 3:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2n. Nejlepší hráči zápasu: Antonín Honejsek – Jiří Šimánek. Diváci: 4007.
Zajímavost před utkáním:

Zín vstřelil stejně gólů jako hradecký Mountfield – 89, odehrál zatím ale o zápas méně než Hradec. Ševcům ze Zlína se daří na domácím stadionu stejně jako Hradci, o čemž svědčí fakt, že ze 16 domácích duelů získali 31 bodů – na chlup stejně bodů za stejný počet zápasů získal doma i hradecký Mountfield!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.