To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a zase v neděli u kvalitního hokeje! Mějte hezký víkend.
Hradec závěrečný nápor ustál a raduje se ze čtvrté výhry v řadě! Kometa ale byla velmi kvalitním soupeřem. Dvakrát dokázala srovnat skóre zápasu, potřetí se jí to však nepovedlo, a tak si vítěznou trefu připsal ve 44. minutě Tomáš Knotek. Brno se tak po dvou výhrách musí smířit s těsnou porážkou.
60:00
59:51
Icing Hradce, hra se stěhuje před Kantora. Brněnská branka je stále opuštěná.
59:34
Icing hostů, možná rozhodující moment zápasu.
59:11
Kotouč v hledišti, vhazuje se nalevo od hradeckého brankáře.
59:07
Kantor si připisuje velmi důležitý zákrok. Pro Hradec je důležité, že mu puk nevypadl.
59:01
Šimánek ztečoval Kempného nahrávku mimo dosah spoluhráče, Kometa je stále v tlaku.
58:35
Stanislav Dietz bude na trestné lavici ještě 70 vteřin.
58:35
Hosté to zkouší bez brankáře.
58:35
Oddechový čas pro hosty.
58:35
Michal Kempný měl na holi třetí vyrovnávací trefu, kotouč ale napálil jen do lapačky Pavla Kantora. Ten ji svému soupeři krásně nastavil.
57:59
Dnešní utkání sleduje 5293 diváků.
57:46
To bude ještě hodně zajímavé. Pláněk zachyboval, záchranou brzdu zatáhl Stanislav Dietz (MHK) a za pád pod nohy oslabuje na dvě minuty svůj tým.
56:59
Zatím zvládají všechno v pohodě, Brno se nemůže dostat k zakončení.
56:35
V následujících minutách se ukáže, jak pevnou defenzivu mají Královéhradečtí.
56:05
Hraje se ve středním pásmu, to Hradci vyhovuje a stačí.
55:10
Skokan mohl vyslat svého parťáka Knotka do samostatného úniku, místo toho volil nahození obloučkem, které skončilo v hledišti.
54:48
Pojďme se ale zase věnovat aktérům na ledě...
54:28
Celý stadion žene domácí tým za výhrou mohutným povzbuzováním.
53:27
A tohle na hokej nepatří, brněnští fanoušci se zase předvedli. Zapálili v hale pyrotechniku, ta byla ale velmi rychle a pohotově zlikvidována hasiči a pořadatelskou službou.
52:33
Krásně pro diváky Jaroslav Kudrna. Ztratil hůl, a tak si s kotoučem pohrál alespoň bruslí.
51:58
Kudrna na prudkou nahrávku nedosáhl – zakázané uvolnění.
51:38
Kotouč má na holi Hradec, to Východočechům vyhovuje.
50:44
V posledních zápasech produktivní Rastislav Dej se mohl prosadit i dnes. Jeho střelu golfem z levého kruhu vyráží efektně Čiliak pravým betonem.
50:12
50:01
A to platí stále, navíc to byl právě domácí celek, který se dostal do šance. Rudolfa Červeného vychytal za pomocí lapačky Čiliak.
49:19
Další vyhození domácích, ti hrají oslabení opravdu ukázkově.
49:02
Kometa se stále ještě nedostala do útočné třetiny.
48:44
To samé se daří Vydarenému.
48:24
Dej vyhazuje puk přes všechny čáry.
48:12
Jiří Šimánek (MHK) sice u rozhodčích hodně protestuje, nebude mu to však nic platné. Půjde znovu pykat za svůj prohřešek – tentokrát podrazil protihráče.
47:30
Následně přichází icing Hradce, bude se vhazovat u Kantora.
46:58
Tomáš Knotek mohl podruhé skórovat, jeho střelu zblízka vyrazil Čiliak levým ramenem do rohu hřiště.
46:28
Ihned po návratu na led se hnal hradecký kapitán do útoku, snahu Mountfieldu zastavuje hráč v brankovišti.
46:14
Už ale ne, domácí se osvobozují a navíc jsou v plném počtu.
45:56
Kometa se stále drží v pásmu.
45:46
Domácí teď hodně podržel Pavel Kantor. V oslabení předvedl dva skvělé zákroky proti střelám ze střední vzdálenosti.
45:15
V oslabení se do brejku hnal Rastislav Dej, nakonec ale brněnského obránce nepřebruslil.
44:43
Přechod přes modrou čáru se Kometě nepovedl. Zastavil ji ofsajd.
44:14
Že by Kometa zase po chvilce srovnala? Má k tomu skvělou příležitost – za vysokou hůl je vyloučen Jiří Šimánek (MHK).
43:03
Mountfield právě vstřelil branku!
V Hradci je zase veselo . Nejprve z mezikruží při střele zlomil hůl Roman Kukumberg, šel vystřídat a naskočil místo něho TOMÁŠ KNOTEK. Právě centr třetí formace si najel do stejného prostoru, dostal puk od Dávida Skokana a střelou zápěstím k tyči posílá Hradec do vedení. Asistence: Dávid Skokan, Rastislav Dej.
42:34
Jaroslav Kudrna si pohrál s Dlapou, centroval před bránu, tam si puk našel Čiliak.
41:56
V rozmezí 14 vteřiny přišly dvě střely Brňanů hned po buly, "Kanty" si připsal dva zásahy.
41:42
Nepřesná rozehrávka Mountfieldu znamená icing a buly po pravici Kantora.
41:12
Pavel Kantor myslel, že má nahození Hanzlíka v náručí, kotouč byl ale za brankou.
40:24
Přestávka domácím prospěla, hned se usadili v pásmu Jihomoravanů.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:07.
Také ve druhé části padly dvě branky, postarali se o ně kapitáni obou celků. Hradec byl zase ve vedení, Kometa ale opět rychle odpověděla. Hosté čekali na branku ještě ve 37. minutě, videorozhodčí ale po extra dlouhé poradě nakonec kotouč za brankovou čárou neviděl, a tak nemohl Hanzlíkovu ránu označit za gólovou. V poslední minutě si vytvořilo Brno první velký trvalý tlak v dosavadních čtyřiceti minutách, Hradec se dokázal ubránit.
40:00
39:55
Do přečíslení tří na jednoho šli Brňané, situaci zachránil vracející se Rastislav Dej.
39:45
Největší trvalý tlak zápasu ukončila srážka dvou brněnských hráčů.
39:19
A tlak hostů pokračuje...
38:30
Brno kombinuje po mantinelu, svěřenci Petera Draisaitla dobře brání.
37:46
Vondráček vyslal zleva hodně solidní ránu, proti které zaúřadovalo držadlo Kantorovy hole.
37:22
Necelé tři minuty před druhou sirénou se bude vhazovat zase u Pavla Kantora.
36:55
A na hradeckém stadionu je radost, jako kdyby domácí skórovali.
36:55
Po hodně dlouhé debatě, kterou jsem zažil poprvé, není branka uznána. Puk nakonec nepřešel brankovou čáru.
36:55
Hráče už bruslit ve stylu "lážo-plážo" nebaví, a tak sedí zase na svých střídačkách.
36:55
Tak to už je hodně dlouhé – střídačky jsou prázdné, led plný hráčů.
36:55
Hráči už krouží po ledové ploše, na rozhodnutí se stále čeká...
36:55
V tomto případě jde opravdu o milimetry, a tak není divu, že porada trvá tak dlouho.
36:55
Tak to bylo hodně těsné. Střela od modré vypadla Pavlu Kantorovi a kotouč pomalu jel za brankovou čáru. Jestli ho vracející se Peter Frühauf stihl odpálit ještě před brankovou čárou, určí videorozhodčí.
36:49
36:02
Kometa rozestavěla v útočné třetině přesilovkovou formaci a kombinuje...
35:22
Rudolf Červený se zmocnil ve vlastní třetině puku a odvezl ho až za Čiliaka.
34:49
Roman Kukumberg (MHK) si i přes protesty půjde posedět na dvě minuty mezi trestoměřiče – hákování. Přesilovka pro hosty.
34:36
Po dnešním zápase bude zajímavé zjistit počet vhazování – číslo to bude hodně vysoké. Další buly po pravici Kantora.
33:52
Nedá se říci, kdo má v posledních minutách ze hry více. Tak či tak se ale fanoušci příliš bavit nemohou.
33:52
Pauz je na hradeckém stadionu v posledních minutách požehnaně a přichází další a delší – reklamní přestávka.
33:48
Už je zase před Kantorem, a to po zakázaném uvolnění Hradce.
33:18
A tak přichází icing hostů, hra se stěhuje zase na druhou stranu.
33:02
Kometa se drží sice ve třetině Mountfieldu, Frühauf i Vašíček však dokázali své soupeře odstavit od puku.
32:18
Výpad Brna skončil na hrudi Pavla Kantora.
31:51
Teď hra chvilku plynula a hned jsme byli svědky gólovky. Kometě zatopila, celkem tradičně, první hradecká formace. Po střele Šimánka se kotouč vyhoupl do vzduchu, spadl ale jen do brankoviště, kde proti němu zasáhl Čiliak.
31:30
A opět. Proti nahození Martina Dočekala zasáhl Pavel Kantor.
31:15
Další přerušení, tentokrát pro kotouč v hledišti.
30:24
Ale dávají o sobě vědět i hosté. Po rychlém výpadu skončil v brankovišti Kantora nejen puk, ale také Michal Kempný. Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:04
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a poslední střídání se hrají v pásmu Moravanů.
29:39
Po nahození Dietze od modré čáry se k dorážce propracoval Knotek, Čiliak svůj beton tentokrát přitiskl pořádně k ledu.
29:18
Jak měla v úvodní třetině hra velký spád, teď se začíná kouskovat. Další přerušení poté, co ukryl puk do lapačky Čiliak.
29:03
Icing hostů. Na hradeckém stadionu není vyrovnané jen skóre, ale také hra. Ani jeden z týmů si zatím nevypracoval větší tlak.
28:56
Tomáš Knotek dotíral na Marka Čiliaka, ten tak raději přikryl puk pod svou lapačku.
28:35
Po přerušení a komerční přestávce se bude vhazovat napravo od hradeckého muže v masce.
27:40
Kometa právě vstřelila branku!
Odpověď na branku hradeckého kapitána nachází kapitán Komety. Jen co se vrátil Koreis na led, zmocnil se puku LEOŠ ČERMÁK, jenž obkroužil branku Pavla Kantora a zasunul puk kolem tyče za brankovou čáru. Skóre je znovu srovnané – 2:2. Asistence: Vilém Burian.
27:36
27:20
Tak tahle přesilovka se Mountfieldu nedaří, hosté zase vyhazují.
26:38
To platí stále. Jiří Šimánek nepřesně přihrál a Jan Hanzlík osvobozuje svůj tým.
26:04
Elitní hradecká formace kombinuje, ke střele se však nemůže dostat.
25:36
A Hradec může jít do dvoubrankového vedení. To ale musí využít nabídnutou přesilovou hru po faulu Jakuba Koreise (KOM) za držení.
24:10
Po velkých šancích se skóre přece jen mění. JIŘÍ ŠIMÁNEK přetlačil obránce Komety a dostal odražený puk za Čiliaka – hodně velká radost na hradeckém zimním stadionu. Asistence: Tomáš Mertl.
22:58
Příliš se nepřerušuje, hra má spád.
22:07
Také na druhé straně velká branková příležitost, i tentokrát zasáhla dobrá defenziva. Nyní v podání Jiřího Vašíčka, který skokem znemožnil dobré zakončení hráčů Brna.
21:18
A vzápětí přichází velký tlak a skvělý zásah brněnské obrany. Kotouč směřující do branky byl zastaven jedním z brněnských obránců, který skočil do brankoviště a rukou dostal puk do bezpečí.
20:55
Také na začátku druhé třetiny mohl skórovat Jaroslav Kudrna. Zblízka však trefil jen Čiliaka.
20:20
20:18
Prostřední periodu načal ofsajd hostujícího celku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Úvodní třetina nám začala pěkně zhurta, prosadili se kanonýři na obou stranách. Nejprve se ve třetí minutě trefil domácí Jaroslav Kudrna, jenž nadvakrát protlačil puk za Čiliaka. Na druhé straně srovnal za dvě a půl minuty Petr Ton. K vidění byl jinak vyrovnaný hokej. Každý chvilku tahal pilku, a tak není divu, že se oba soupeři rozešli po dvaceti minutách smírně.
20:00
19:54
Hradec se dostal na konci první třetiny ke gólovce, Tomáš Slovák nabíjel na druhou tyč Jiřímu Šimánkovi, který z první v pokleku netrefil puk ideálně, a tak zasáhl zase brněnský brankář.
19:34
Bylo. Hodně povedená bomba z hole René Vydareného od modré čáry. Čiliak ji vyrazil do hlediště.
19:17
Domácí v plném počtu, Mertl na puku. Bude z toho něco?
18:55
Hra ve čtyřech svědčí zatím více hostům, ti drží puk na svých holích.
18:28
Také nyní se síly na ledě srovnají. Vyloučen Jan Hruška (KOM), taktéž za sekání.
18:00
A puk zase u Čiliaka, dobrou práci u mantinelu odvedl Rastislav Dej.
17:48
Domácí nejprve kotouč vyhodili, poté ubránili modrou čáru – ofsajd Brna.
17:20
Další vyprosený faul brněnských hráčů. Tomáš Svoboda koukal na jednoho ze sudích tak dlouho, až se rozhodl předchozí hákování Tomáše Slováka odpískat. Hradec se brání ve čtyřech.
16:15
Hradec se vymanil z tlaku a po brejku mohl udeřit. Skokan nabíjel Kukumbergovi, který nelehký pas minul. To byla velká šance Mountfieldu!
15:21
Hned po buly se do puku opřel Peter Frühauf, brněnský muž v brance opět zasáhl.
15:18
A nakonec se elitní útok do šance přece jen dočkal, Čiliak ale neměl vůbec složitou práci.
14:47
Mertl mohl potáhnout puk dopředu, místo toho hru uklidnil a předal kotouč svým spoluhráčům za domácí branku.
14:04
Na druhé šance vyzkoušel Kantorovu pozornost Tomáš Svoboda. Hradecká jednička puk vyrazila za bránu.
13:37
Těsně před Čiliaka se dostal s mřížkou hrající Peter Frühauf, branku však minul.
12:57
Mountfield postavil na modré čáře obrannou hradbu, přes níž se neprobil ani velezkušený Petr Ton.
12:09
Síly na ledě se rychle srovnají. Tomáš Mertl (MHK) sekl Jana Hanzíka, který dal hodně zřetelně najevo, že mu bylo ublíženo. Jeho účel to splnilo, Hradec je také ve čtyřech.
12:00
A navíc se bude bránit ve čtyřech. Za podražení je vyloučen Silvester Kusko (KOM), který už putuje mezi trestoměřiče.
11:45
Utkání se ale celkem srovnalo, Kometa už není lepším týmem.
11:19
Třetí hradecký útok se chtěl dostat do středního pásma kombinací, nakonec byl rád, že se kotouče stihli hráči alespoň zbavit.
10:56
Hradec se provinil ofsajdem, vhazovat se bude ve střední třetině.
10:20
Čermák byl sám mezi čtveřicí hradeckých hráčů, a tak celkem logicky o puk přišel.
10:01
Ránu zprava schoval Pavel Kantor do své náruče.
09:27
Teď se elitní formace Mountfieldu přece jen usadila v útočné třetině, kombinace k ničemu nevedla.
08:58
Trpělivost tentokrát růže nepřinesla, na kotouči je zase Brno.
08:38
Mountfield se chystá rozjet útok, zatím je s kotoučem za svou brankou.
07:59
Štiplavá rána z hole Dietze od modré čáry. Čiliak jeho pokus vyrazil vyrážečkou.
07:20
Knotek se snažil procpat za Dlapu, brněnský obránce ho odstavil tělem.
06:49
Jak jsem již psal, Kometa zatím hraje s větší lehkostí a je nebezpečnější.
06:49
Po nevydařeném přechodu třetí hradecké formace přes modrou čáru následuje první reklamní pauza.
06:24
A další rána, tentokrát z hole Dočekala. Kometa je aktivnější, je více na puku.
05:22
Je srovnáno, zápas nám otevírají dvě rychlé branky. Nejprve střílel mimo tři tyče z levého kruhu Hruška, o pár vteřin později přišla radost hostující střídačky. Michal Kempný nabil PETRU TONOVI, který, jak to u něj bývá zvykem, prostřeluje Kantora z mezikruží. Asistence: Michal Kempný.
04:25
Tomáš Vondráček byl blízko vyrovnání, zblízka tísněn si připsal dvě dorážky, obě do Kantora.
03:55
Chvilku po první brance zápasu se Hradec musel zase bránit, všechno uklidnil hradecký gólman.
02:56
Hodně povedený start Hradce! Od modré vystřelil Tomáš Mertl. Jeho bomba zůstala pod pravým betonem Čiliaka, u kterého stál JAROSLAV KUDRNA. Nejproduktivnější hradecký hráč dokázal touš na dvakrát dostat za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Mertl.
02:38
Ton našel u levého mantinelu Hrušku, který prověřil hradeckého gólmana.
02:20
Vydarený si na modré čáře počíhal na Wasserbauera, kterého pěkně trefil zadní částí těla.
01:40
V útoku je už zase tým hostí, Kantor zatím zůstává bez práce.
01:19
Po něm si zajímavou trefu připisuje také Dávid Skokan, Čiliak si připisuje první zákrok.
00:56
Na druhé straně se do šance tlačil Rastislav Dej, obrana hostů však byla pozorná.
00:37
Do útoku se jako první ženou hosté, nic z toho ale nebude.
00:01
Úvodní slavnostní buly vhodil primátor města Hradec Králové, MUDr. Zdeněk Fink.
Pískot vítá také jejich dnešní soupeře – hráče Komety.
Na led už nastupují, za aplausu domácího kotle, hradečtí hráči.
Už je tomu jinak, promítnutý klip potěšil především domácí fanoušky.
Do začátku zápasu zbývá něco kolem desíti minut a fanoušci si mohli všimnout avizované novinky, kterou pro ně připravil klub Mountfield HK. Jsou jí nové LED obrazovky na kostce, které však zatím žádný zajímavý obraz neukazují.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Vašíček, Frühauf, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Skokan, Kukumberg, Dej – Pospíšil, Knotek, Červený – Beránek, Kopta, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška, Němec, Ton – Dočekal, Čermák "C", Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek. Trenér: Martin Pešout.

Rozhodčí: Turčan, Úlehla – Flegl, Polonyi.
Ještě před zápasem, který startuje v 18:00, čeká na fanoušky hradeckého hokeje milé překvapení, které avizovalo vedení klubu na oficiálních stránkách. O co jde, se dozvědí nejen fanoušci na stadionu, ale i ti u onlajnu, těsně před úvodním buly.
HC Kometa Brno – 13. místo, 12 bodů, skóre 27:40

To Kometa je na opačném pólu tabulky a s týmovou pohodou na tom také není nijak skvěle. I když je třeba připomenout, že se tým z Moravy začíná zvedat. Poslední dva výsledky Brňanů totiž svítí zeleně.

Ještě před týdnem ale ležela na týmu z Ronda deka a zdálo se, že se zpod ní jen tak nevyhrabe. Opak je však pravdou. Kometa nemohla najít od třetího kola, kdy naposledy před šňůrou šesti porážek vyhrála, herní pohodu, a tak si připsala divoké výsledky 1:6 s Litvínovem, 1:8 se Spartou, 0:5 s Plzní nebo 1:4 s Karlovými Vary.

Pak však přišlo ubojované vítězství proti Mladé Boleslavi (4:3sn) a "pohodlná" výhra se Slavií Praha (7:1). Je tak více než jasné, že páteční mač jasného favorita rozhodně nemá, a to i přesto, že je Kometa druhá nejhorší v extralize, co se bodového zisku a obdržených branek týká.

Spolu s týmem za zvedá také kanonýr Petr Ton, který i díky dvěma trefám z posledního zápasu vévodí brněnské produktivitě (6+4). Pod Bílou věž přijede také forvard, který to na hradeckém zimním stadionu moc dobře zná. Jan Hruška odehrál za tehdejší prvoligový Hradec Králové čtyři sezóny a vrátí se do něj jako druhý nejproduktivnější hráč Jihomoravanů – 7 bodů (3+4). Spolu s ním se v útrobách zimního stadionu v Hradci Králové moc dobře vyzná také veterán a rekordman František Ptáček, jenž ještě vloni oblékal dres Mountfieldu. V brance má Brno také co vylepšovat. Marek Čiliak se svou 88% úspěšností a průměrem více než tří gólů na zápas spokojen jistě není.
Mountfield HK – 4. místo, 23 bodů, skóre 31:26

Hradci nějakou dobu od startu soutěže trvalo, než najde herní pohodu a udělá sérii dobrých výsledků. Zdá se, že toto období je právě tady. Z posledních šesti duelů si Mountfield připsal pět výher, z toho čtyři plnohodnotné. Kaňkou na jejich šňůře tak zůstává mač v Třinci, který se svěřencům Petera Draisaitla vůbec nepovedl.

Všechno zlé je ale k něčemu dobré, a to se dá říci i o tomto fiasku. Hradecká kabina si k tomu řekla své a výsledkem toho jsou tři výhry za devět bodů v řadě, což činí pro Hradec nejdelší sérii vyhraných zápasů v tomto soutěžním ročníku.

Hradec nejprve nedal šanci Slavii (5:1), poté porazil doma Zlín (3:2) a tři body přivezl také z Hané (4:2). Co Východočechy kromě zisku bodů také jistě těší, to je rozložení produktivity mezi více hráčů. Elitní formaci doplnili v posledních zápasech i další borci, a je to hned znát.

Třeba takový Rastislav Dej je hodně při chuti. V posledních třech zápasech si připsal 6 bodů (2+4), jeho parťák Roman Kukumberg sice na svůj střelecký zápis čeká, za poslední dva duely ale připravil tři branky. Týmovému bodování ale vládne stále velmi produktivní Jaroslav Kudrna se 13 body (5+8). Vyzdvihnout musíme ještě brankáře Pavla Kantora, který se svými čísly (průměr 1,81 a úspěšnost 92,31 %) patří k nejlepším gólmanům v lize.
Nedávno se centři prvních formací skláněli k prvnímu buly nové sezóny, a nyní, v polovině října, se hraje už poslední kolo (13.) první čtvrtiny. Mountfield HK tak všechny tým letos už poznal. Jediný celek který mu zbývá je HC Kometa Brno.