Ode mě je to pro dnešek z extraligového hokeje vše, na hradeckém zimním stadionu teď ještě probíhá děkovačka příznivců s hokejisty. Ať Vám tam v životě taky padají pomyslné góly, někdy příště se těším na počtenou!
No, jak první dvě třetiny nepřinesly nic extra záživného, tak závěr byl z pohledu domácí fanoušků opravdu strhující. Boleslav si dneska minimálně ten bod zasloužila, jenže pak Hradečtí zkrátka prokázali velké srdce a dokázali na svou stranu strhnout triumf alespoň za dva body.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za domácí Jaroslav Kudrna a za hosty Michal Valent.
64:29
Mountfield právě vstřelil branku!
Výkon boleslavského brankáře ale jeho týmu stačí pouze na bod. Hradec nejdřív utekl hrobníkovi z lopaty a teď pro sebe celý zápas rozhoduje! Domácí hokejisté vyhráli buly a pak na modré čáře natáhl k parádní ráně PETER MIKUŠ, který propálil všechno před sebou a přisoudil bonusový bod hradeckým barvám – 3:2 po prodloužení! Asistence: Dávid Skokan.
64:21
Povedená střela Jiřího Šimánka na druhou tyčku. Jenže Michal Valent je dnes ve velké formě, jeho lapačka se znovu výtečně natáhla.
64:07
Domácí rozehrávají z vlastního pásma, v prodloužení jsou znovu lepší.
63:52
Hned po vhazování pálil Slovák a k dorážce se dostal Rastislav Dej. Nevím, kolik bylo v horní polovině branky místa, natažený Valent ale puk parádně i se štěstím vytáhl do ochranné sítě!
63:45
Ve hře čtyř proti čtyřem často zkrátka chybí hráč před brankou, proto teď měl Valent snadnou práci při nahození hradeckého reprezentanta Bohumila Janka.
63:19
Také Středočeši předvedli pěknou rotaci, která ale skončila u zákroku Ondřeje Kacetla.
62:52
Rozhodčí pustili po jednom výrazném zákroku na obou stranách, teď už asi budou vylučovat jenom za vraždu.
62:21
Hradecká čtveřice sevřela Boleslav, jenže Dejovo zakonční šlo z hodně velkého úhlu. Tohle musel Valent mít.
61:38
Pěkný vzdušný pas Frühaufa hledal Šimánka, ale jeden z hostů ho hokejkou zastavil. To by bylo hodně nebezpečné.
61:19
No a puk z hokejky Stříteského zblokoval první clonící hráč kamsi vysoko nad. Vhazování po Kacetlově levici.
60:55
Na druhé straně to zkusil Tomáš Klimenta, z velkého úhlu ovšem Kacetlovu svatyni přestřelil.
60:24
Valcourt se vydal do boleslavského pásma, u pravého hrazení ale zakopl. Puk pro hosty.
60:01
No, už tomu asi málokdo věřil, ale nakonec se přece jen domácím hokejistům podařilo dvoubrankové manko dotáhnout. Ve třetí třetině byli jasně aktivnějším týmem a své trápení dokázali prolomit, Boleslavi tak vzali vítězství v základní hrací době. Jdeme do prodloužení, kdo bude víc toužit po bonusovém bodu?
60:00
59:48
Neuvěřitelná vlna euforie otřásla hradeckým zimním stadionem, dvanáct sekund před vypršením času Hradec Králové posílá zápas do prodloužení! Po Slovákově nahození se puk dostal před brankoviště, kde ho Kukumberg přiťukl JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI a hradecký kapitán nechytatelnou střelou vyrovává – 2:2! Asistence: Roman Kukumberg.
59:39
...a kotouč je ve Valentově moci. Uteklo dost vteřinek, ale pořád jich jednadvacet zbývá.
59:25
Hradec kombinuje kolem mantinelu...
59:15
Buly v boleslavské třetině. Hradečtí to zkoušejí v šesti bez brankáře, nemají na co čekat!
59:15
Teď už to přišlo. Rastislav Dej nahodil puk na Michala Valenta a domácí si vybírají oddechový čas.
58:58
Kacetl zasahuje, Hradečtí musí znovu od začátku. Poslední minuta.
58:58
Hradec se aktuálně nemůže usadit v útočném pásmu, to se mu přitom v posledních minutách dařilo slušně.
58:03
Znovu jim však kotouč utekl a pozor musel dávat Kacetl, puk ovšem minul jeho bránu.
57:32
A znovu Boleslav vytlačuje Hradecké až do jejich třetiny. Celý zimák fandí jako jeden muž, domácí mocně touží po vyrovnání.
56:55
Aktivita Mountfieldu dál pokračuje, domácí mají pedál sešlápnutý na podlahu. Soupeř se však osvobozuje.
56:27
Dnešnímu utkání přihlíží 4163 diváků.
56:09
Hradečtí chybovali v rozehrávce a hosté mohli rozhodnout. Pavel Musil ale v přečíslení míjí domácí branku!
55:55
Čas ubíhá, teď je tady další buly v obranném pásmu hostů.
55:15
První útok domácích je hodně při chuti, znovu mačkal Boleslav ve velkém náporu. Kudrnovi se Šimánkem chyběl kousek, aby kombinací kolem branky vyzráli na své protivníky.
54:47
Teď už všechno domácí musejí posílat na Valenta. Další ostrý pokus patřil Jiřímu Šimánkovi, jenže gólman puk chytl a nepustil.
54:12
Rastislav Dej byl zahákován před boleslavskou klecí, tak pálil Roman Kukumberg. Bránu ale ve velkém závaru přestřelil!
52:52
Dlouhá přihrávka přes střední pásmo našla Collina Valcourta, ale jeho zblokovaný kotouč se brzy stal kořistí Bruslařů. Jejich obranu dnes musíme pochválit.
52:30
Za modrou čarou se o pár centimetrů ocitl Jaroslav Kudrna a když se pak ke kotouči dostal Jiří Šimánek, nemohlo to skončit jinak než ofsajdem. Poslední reklamní pauza zápasu, na ledě sledujeme spoře oděné dívky, které se snaží najít u branek a před střídačkami aspoň trochu sněhu.
52:00
Časomíra se posunula o osm sekund, než přišlo zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
51:52
Právě teď docílili Východočeši toho, co jsem naznačil. Znovu totiž musel Michal Valent podržet puk a na buly už se staví Mertlova úderná formace.
51:07
Dávid Skokan nevěděl, co s pukem, tak ho z rohu poslal na Valenta. Oba soupeři střídají. Tak trochu čekáme, až se na led zase dostane první formace domácích, prakticky pouze tehdy je v boleslavském brankovišti vedro.
50:45
Další rozjezd boleslavské sestavy zastavuje přihrávka rukou v neutrální zóně.
50:15
Dnes velmi dobře hrající Tomáš Mertl znovu kouzlil v útočné třetině, jenže nakonec kotouč získali hosté a přejeli dopředu.
49:53
Panejo, už mohlo být vyrovnáno, ideální pas zpoza brány dostal od Mertla Peter Mikuš. Jenže Michal Valent byl proti!
49:22
Druhá hradecká letka se dostává do útočného pásma, Rastislav Dej to stihl i přesto, že mu kotouč utekl.
48:42
A když mohou snadno přerušit hru v útočném pásmu, proč to neudělat. Kacetla teď pozdravil nahozením Lukáš Pabiška, kotouč v lapačce hradeckého gólmana. Následuje komerční přestávka.
48:23
Fanoušci jsou jako polití živou vodou a necháme se překvapit, jestli budou i hokejisté. Ale Boleslavští si počínají dobře.
47:44
Obrovské trápení domácího týmu v útočné fázi aspoň pro tuhle chvíli končí, Mountfield poprvé nachází recept na hostujícího brankáře! Mertlova přihrávka od hrazení možná nebyla úplně podle jeho představ, ale stejně ji JAROSLAV KUDRNA stihl dojet a jako zkušený mazák ideálně poslat do druhého růžku – 1:2! Asistence: Tomáš Mertl, Tomáš Slovák.
47:13
Domácí hokejisté už potřebovali vystřídat, tak kotouč jenom odevzdali svému protivníkovi.
46:26
Ondřej Kacetl si však také neodpočine. Kotouč z hokejky Robara proskákal vedle něj, ale také dostatečně daleko vedle hradecké svatyně.
45:43
Že by Hradečtí začali chodit do brány? Dobrou střelu Kudrny znovu musel vytěsnit Michal Valent, Jiří Šimánek pak byl u dorážky o desetinu sekundy později, než by potřeboval.
45:11
Znovu pálil slovenský štírek v hradeckých službách, prakticky ze stejné pozice. Nemířil ale tak přesně a Valent byl znovu bezchybný.
44:44
Hosté jsou kompletní, nicméně se dál musí mít na pozoru. Valenta prověřil z mezikruží Rastislav Dej.
44:20
Dalekonosné nahození a 9 sekund před koncem trestu si ještě hokejisté Mountfieldu vysloužili útočné pásmo.
44:09
Ale opravdu jenom na chvilku, hnedka o puk přišli. Buly v prostřední třetině.
44:02
Až teď se domácí hokejisté zase usazují v útočném pásmu.
43:21
Hradečtí namazali do sóla Radanu Lencovi. Ten byl ale tísněn Frühaufem, proto svou bekhendovou kličku nezakončil ideálně a Kacetl to neměl až tolik složité.
42:47
Mertlovi se z úhlu dvakrát nepodařilo Valenta překvapit, Kudrnova rána z pravého kruhu pak byla zastavena chumlem těl.
42:29
Pavel Musil (MBL) se držel Bohumila Janka prakticky v celém středním pásmu. Když ho stáhl na led, rozhodčí zvedl pravici a nabízí domácím přesilovku. Menší trest za hákování.
41:47
Boj z předchozí třetiny tak nějak pokračuje, teď ho přeťala aspoň rána Mitji Robara z pravé strany. Puk přistál bezpečně v Kacetlově lapačce.
41:04
Kotouč vylétl z hradecké třetiny mimo mantinely, hra je vykázána do středního pásma.
40:49
Domácí hokejisté střídali, tak se dopředu vydal sám Tomáš Slovák. Proti převaze soupeřů ale neměl nárok uspět.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině:

Hradec Králové 6 – Mladá Boleslav 4
U gólu Mladé Boleslavi bylo ještě s koncem třetiny změněno autorství. Videorozhodčí ho připsal Martinu Látalovi, který kotouč podle jeho verdiktu na brankovišti tečoval.
Nadále sledujeme velmi slabý výkon Mountfieldu v útočné fázi, nicméně ani celá druhá část jako taková nebyla zrovna lahůdkou pro oči hokejových fajnšmekrů. Hostujícímu brankáři stačí předvést jeden výborný zákrok na třetinu, jeho spoluhráči si před druhou sirénou hodně šťastnou trefou vysloužili dvoubrankové vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:30
Nakonec aspoň švihovka Jaroslava Kudrny mířila mezi tři tyče, lapačka Michala Valenta ovšem byla na svém místě.
38:47
Jako by Hradec konečně pochopil, že musí útočit. Teď drží kotouč na hokejkách a nebojí se střílet, jenže to nejsou gólové střely.
37:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Totálně nezáživnou a nudnou pasáž přetíná druhý gól hostujícího týmu! Své štěstí zkusil nahozením z rohu pásma Jiří Rys a před brankou operoval MARTIN LÁTAL. Kotouč si nejspíš srazil za záda sám hradecký brankář, ale předtím ho pravděpodobně právě Látal tečoval a Boleslav navyšuje své vedení – 0:2! Asistence: Jiří Rys.
36:54
Z pravého kruhu to na náhodu zkusil Martin Látal a jeho oblouček vypadal poměrně zajímavě. Kacetl si však našel skulinu, kterou vyhlédl, a puk poslal jemným zákrokem vyrážečkou do ochranné sítě.
36:17
Velmi slušná měřítka dneska snese podpora obou táborů fanoušků. Ti domácí jsou pochopitelně v jasné početní i hlasové převaze, ale příznivci Mladé Boleslavi se v žádném připadě nechtějí nechat zahanbit.
35:54
Padáček z neutrální zóny přistál Ondřeji Kacetlovi v lapačce, následuje reklamní přestávka a potom buly v hradeckém pásmu.
35:29
Pěkná dělovka Tomáše Pospíšila před beka pozlobila Michala Valenta. Jeho pravý beton byl ale tam, kde měl být, a dojíždějícímu Tvrdíkovi scházelo k dorážce hodně.
34:53
Před hradeckou střídačkou se kočkovali právě Skokan se Zdeňkem Kubicou, už to vypadalo na ostřejší potyčku. Nakonec se ale oba kohouti rozjeli svým vlastním směrem.
33:58
Nyní měl štěstí pro změnu hradecký Dávid Skokan, jehož zatažení soupeře sudí neposoudili jako faul. Jako by pánové v pruhovaném z něčeho měli strach, opravdu nevím.
33:30
Východočeši se nakonec ubránili a už stihli na led poslat čerstvé síly.
32:57
Hradečtí už jsou hodně unavení. Puk znovu tečoval Pabiška, ale tentokrát zamířila černá guma mimo domácí klec!
32:32
Nyní se domácím daří vytlačovat soupeře k hrazení, čekáme na další střelecké pokusy.
31:50
Tomáš Klimenta dostal puk od hrazení a nakonec se prokousal až do zakončení. Kacetlovi byl už ale moc blízko a neměl čas zamířit přesněji!
31:12
A zase je tady přesilovka pro Mladou Boleslav. Hradečtí předvedli velký kiks v rozehrávce, který uhasil Peter Frühauf (HKR) jen za cenu dvouminutové penalizace za sekání.
30:41
Nic to ale nemění na tom, že strážce boleslavské svatyně dneska působí výtečným dojmem. Teď si našel i schovanou bombu Martina Pláňka, kterou krkolomně vytěsnil daleko do bezpečí.
30:00
Boleslav je kompletní, i teď se ubránila bez inkasované branky. Dlužno dodat, že kdyby hradecký bek trefil puk lépe, neměl by Valent sebemenší šanci.
29:30
Skvělý Michal Valent! Hradec sehrál svoji tradiční přesilovkovou kombinaci z loňského roku, Mertl vybídl křižným pasem obránce Reného Vydareného, jeho střelu ale nepustil do brány gólman hostů!
29:06
No a Vydareného střela od modré čáry už přišla vyloženě zbytečně, trefila totiž prvního položeného hráče Středočechů. Puk v ochranné síti, buly před Valentem.
28:35
Slovákova prudká nabídka na teč či dorážku byla spíš jen z nouze, Valent nemusel zasahovat a Boleslav se osvobozuje.
27:59
Tak přece se někomu podařilo soupeře sevřít v tlaku, byl to první hradecký útok. V šanci Mertla zatáhl za záchrannou brzdu Milan Hruška (MBL), který putuje dnes podruhé za katr, tentokrát za hákování. Přesilovka pro domácí.
27:14
Dlouhá hradecká rozehrávka našla Mertla, ten ale neměl rychlost a z potenciálně nebezpečné situace nic nebylo. Hradec je teď aktivnější.
26:09
Hra je znovu přerušena, po reklamní přestávce budeme konečně očekávat nějaké zajímavé situace. Zdá se mi, že hlavní sudí už mohli v předchozím průběhu posoudit několik zákroků jako nedovolených, tenhle volný trend by se jim mohl ošklivě vymstít. A třeba v Hradci to letos není zdaleka poprvé.
25:19
Publikum roztleskal aspoň povedený hit Dávida Skokana na Jiřího Ryse, který se ale oklepal okamžitě.
25:11
Trochu rozháranou pasáž přerušuje Dejův výpad, jeho střelu ztečovali hosté do ochranné sítě nad Valentem.
24:38
Rastislav Dej i v pádu zvládl tečovat prudký kotouč, nicméně mimo branku soupeře.
24:26
Další buly po levé ruce hostujícího gólmana, teď se puk poroučel z ledové plochy. Bruslaři tak aspoň můžou vystřídat.
24:18
Vyhození boleslavského beka Jiřího Kučného prošlo po hrazení až do hradecké třetiny, po icingu se hra vrací k Michalu Valentovi.
23:40
Ztečovaný kotouč zamířil kamsi na střídačky, před tou boleslavskou se nyní vhazuje.
22:49
Hradecký forvard Rudolf Červený byl tvrdě dohrán u hrazení, domácí pak reagovali podobným zákrokem. Hra se teď přiostřuje a v hledišti to jenom jiskří.
22:12
Pavel Musil, který to v Hradci Králové taky dřív zkoušel, nahodil puk z rohu do ohně. Kacetl ale dával pozor a jeho spoluhráči jakbysmet.
21:38
Z neznámého důvodu čároví rozhodčí neodpískali hostům zakázané uvolnění, stejný prohřešek (a dovolím si říct i stejně jasný) na druhé straně pak k přerušení vedl.
21:02
Hradecký výhoz proskákal až do boleslavské třetiny, hosté velmi dobře napadají rozehrávku domácích.
20:29
Hodně povedeným průnikem se blýskl střelec Lukáš Pabiška. Pak ale musel přihrávat do křídla, kde sice spoluhráče měl, ale už hodně mimo střeleckou pozici.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové 6 – Mladá Boleslav 8
Vstup do zápasu nabídl velmi slušné tempo především ze strany domácích, postupně se ale do hry víc dostali naopak hosté. A co je pro ně nejdůležitější, v desáté minutě využili přesilovku po sporném hradeckém vyloučení, když Lukáš Pabiška krásně tečoval nabídku Milana Hrušky. Úvodní branka Mountfield poměrně dost zaskočila, od té doby měli Bruslaři navrch.

Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
19:25
Rudolf Červený váhal mezi rozehrávkou a vyvezením kotouče, jenže situaci prováhal a nakonec musel zasahovat jeho brankář Ondřej Kacetl po střele z levého kruhu.
18:50
Vzápětí ji navíc kouskuje zakázané uvolnění hradeckých hokejistů.
18:19
Hradecký kontr táhl Rastislav Dej, Valent ovšem musel zasahovat pouze proti pokusu ze značného úhlu. Teď nesledujeme nijak záživnou podívanou.
17:52
Kapitán hostů David Výborný byl v pásmu až příliš osamocený, než aby dokázal kotouč pro svůj tým udržet.
17:20
Přihrávka rukou přerušuje hru, bude se vhazovat u modré čáry výběru trenérů Výborného a Jelínka. Druhá komerční přestávka.
16:47
Exhradecký Zdeněk Kubica se obtočil kolem klece domácích a pak hledal skulinu u první tyčky, trefil však jen boční síťku.
15:59
A tak to zkusil na druhé straně Kukumberg, jenž hledal z rohu hokejku Červeného. Ten ale v tísni nemohl ztečovat kotouč směr Michal Valent.
15:33
V útočném pásmu jsou teď pro změnu boleslavští hokejisté, ale těžko se jim daří vymanit od hrazení.
14:30
To už jsou hosté pochopitelně kompletní, Hradec dál působí hodně aktivně.
13:54
Neuvěřitelná šance domácích! Jaroslav Kudrna mohl dorážet puk do prázdné brány, jenže ho netrefil dokonale a Valent stačil nataženou hokejkou na brankové čáře zasáhnout!
13:25
Jenže přenechávka Reného Vydareného na kapitánka Šimánka byla příliš pomalá.
13:01
Kotouč z hokejky Vydareného byl ztečován mimo hrací plochu a rozhodčí nařizují buly po Valentově pravici. Na ledě je první útok Hradeckých, to znamená pro hosty velké nebezpečí.
12:43
Mikušova nabídka na teč se také neujala a Středočeši puk vyvážejí do bezpečí.
12:08
Hnedka to zkusil Kumuberg, před Valentem číhal Valcourt. Boleslavský brankář ale kotouč ze vzduchu umně sebral a přerušil hru.
11:57
Domácí mají šanci odpovědět stejnou mincí, podruhé si zahrají přesilovku. Milan Hruška (MBL) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.
11:48
Hra se nám velmi slušně rozjela. Sólovou akcí se blýskl Michal Bárta, jehož dobrou švihovku na první růžek musel Kacetl vytěsnit do ochranné sítě.
11:22
Nicméně Kudrnův přejezd do útoku měl oči, prudkou přihrávku ale Šimánek nedokázal poslat na místo určení.
10:50
Povzbuzení úvodním gólem je na hostech znát, všude jsou teď o krok dřív a Mountfield se pořád spíš jen brání.
09:45
Je tomu přesně tak, Boleslav se využitou přesilovkou ujímá vedení! Milan Hruška na modré čáře moc dobře věděl, že na něj před brankovištěm čeká LUKÁŠ PABIŠKA, tak ho oslovil přesnou nabídkou na teč. Ta přišla pod hranicí horní tyčky a Kacetl nedostal šanci – 0:1! Asistence: Milan Hruška, Matěj Stříteský.
09:45
No, bylo to hodně na hraně. Opravdu nevím, spíš bych se přiklonil k tomu, že gól bude platit.
09:45
Lukáš Pabiška krásně tečoval Hruškovu nabídku od modré čáry a puk skončil v hradecké brance. Rozhodčí jdou volat video, jestli nešlo o vysokou hůl! Jinak by šli hosté do vedení.
09:02
Centr první útočné letky Hradce Králové roztleskal skoro celý stadion, Tomáš Mertl puk nejen získal, ale pak i dlouho podržel.
08:34
Na vyloučení je to 1:1, Jan Hribik si teď vybral situaci po boleslavském nahození, které dojížděla dvojička hráčů. Zákrok Bohumila Janka (HKR) posoudil jako krosček a hosté jdou na přesilovku.
07:59
Dlouhé obléhání zadního mantinelu zakončili hosté přihrávkou na modrou čáru, odkud přišla okamžitá střela. Jiří Rys pak na brankovišti bojoval marně, Kacetlův beton zblízka nepřetlačil.
07:15
No a Rastislav Dej v rychlém protiútoku také pozdravil pozornost soupeřova brankáře, Valent udržel puk na hrudi.
06:57
Akci elitní útočné letky Mladé Boleslavi zakončoval Dominik Pacovský. Jeho střelu vyrazil Kacetl vysoko nad sebe, ale naštěstí pro svůj tým taky před sebe. Skákavý kotouč pak jako první odpálili domácí.
06:09
Boleslavští příkladně bojovali a úvodní oslabení ubránili úspěšně. Jeden z nich pak poslal kotouč do hlediště, ale bylo to s jasným odrazem od plexiskla. Komerční pauza.
05:27
Až po minutě a půl dostali puk pod kontrolu v útočném pásmu, Frühauf hned posílal nabídku na teč Mertlovi. Ten ale prudký kotouč nedokázal trefit!
05:02
Znovu je puk až u Kacetla, domácí se zatím v početní výhodě spíše hledají.
04:29
Hosté dostali Hradec z pásma a povedlo se jim to i vzápětí, kdy zvládli situaci u mantinelu a stihli v pohodě vystřídat.
04:00
Zbytečný útočný faul hostů vede k první přesilovce zápasu. Michal Broš (MBL) je vyloučen za nedovolené bránění.
03:47
Znovu to Boleslav zkusila hodně rychle, zpětnou kličkou pak chtěl hradeckého beka zmást Milan Mikulík. Puk mu ale domácí ustřelili.
03:22
Dlouhá rozehrávka Jiřího Kučného hledala hokejku Lukáše Pabišky, a taky ji našla. Jenže Pabiška kotouč ztečoval až do ochranné sítě za Kacetlem.
03:12
Usilovný forčeking elitní hradecké letky vedl až k zákroku Michala Valenta, k němuž ale puk jenom přijel z rohu pásma. Dojíždějící Kudrna neměl nárok.
02:47
Vzápětí nám své ofenzivní choutky prokázal navrátilec René Vydarený. Vydal se s kotoučem až za boleslavskou branku a jeho akce vyústila v zakázané uvolnění Středočechů.
02:22
Vůbec první střelecký pokus utkání ale patřil hostujícímu forvardovi Radanu Lencovi, který se s tím nepáral. Dalekonostnou dělovkou vylekal Kacetla, před nímž ještě na dorážku číhal další soupeř.
01:15
Peter Trška si u mantinelu hodně tvrdě hleděl Tomáše Pospíšila, který nedostal ani centimetr prostoru k tomu, aby puk vyvezl do střelecké pozice. Boleslav se znovu osvobozuje.
00:35
Domácí hokejisté od začátku drželi kotouč celkem pod kontrolou, ale jejich útočná kombinace byla krátká a neúčinná.
00:01
Teď už je všechno připraveno ke startu zápasu. Jak naloží východočeský favorit se svou obtížnou rolí?
Jako první vpadli na led hokejisté domácího Mountfieldu, teď už je následuje i jejich soupeř.
Pojďme se podívat na zoubek dnešním sestavám. Ta hradecká přináší dvě velké změny a premiéry v letošní sezóně! Poprvé se do hry dostane brankář Ondřej Kacetl, který svůj čas jinak tráví na hostování v prvoligové Jihlavě; Pavla Kantora totiž trápí drobný šrám v dolní části těla. Ve hře uvidíme také obránce Reného Vydareného, jenž se do hry vrací po zranění z letní přípravy.

Ani Bruslařský klub nepošle do hry svou jedničku. David Rittich, který zatím zahajoval všechny zápasy, by měl totiž zůstat na střídačce. Jeho místo zaujme o šest let starší Michal Valent. Ten v posledních dvou venkovních duelech střídal svého kolegu v polovině utkání a nevedl si vůbec špatně, a tak dneska dostane prostor už od první minuty.

V předních řadách naopak oproti zápasu v Třinci schází Boleslavi Tomáš Hyka a Davidové Květoň s Vrbatou. Místo nich se do hry dostanou Jiří Rys, Zdeněk Kubica a Martin Látal. Pro první dva to bude letos poprvé, oba dva si mateřský klub stáhl z prvoligových hostovaček.

Osobně jsem nejvíc zvědav právě na výkon Zdeňka Kubici. Pro něj se dnešní představení ponese v hodně pikantním duchu, pod Bílou věží totiž odehrál tři kompletní sezóny 2010–2013!

Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Slovák, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Skokan, Červený, Kukumberg – Beránek, Nedvídek, Valcourt. Trenér: Peter Draisaitl.

BK Mladá Boleslav: Valent (Rittich) – Kučný, Hruška, Trška, Stříteský, Vidmar, Robar, Čermák – Pabiška, Výborný "C", Pacovský – Klimenta, Broš, Mikulík – Rys, Musil, Lenc – Bárta, Kubica, Látal. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Kajínek, Zavřel.
BK Mladá Boleslav – 9. místo, 9 bodů, skóre 21:25

Nováček? Vlastně navrátilec do extraligy? Ano. Otloukánek? Určitě ne! Bruslaři si okořenili vstup do soutěže vítězstvím ve Zlíně; když ještě málokdo z nich tušil, jakou budou Ševci prožívat mistrovskou kocovinu.

Pak uspěli i na Spartě a doma zdolali Vary, v dalších dvou případech sahali po bodech, jenže prohráli 3:4. Každopádně prokazují, že hrát mohou úplně s každým. Brankovou potenci mají lepší než Hradec, ale zase inkasovali skoro dvakrát víc gólů. Takže dneska budou defenzívu sakra potřebovat zpevnit.

Naposledy nedostali hokejisté Mladé Boleslavi příliš šancí v Třinci. Silný domácí výběr byl zkrátka lepší, góly hostů přišly až příliš pozdě a zrodil se výsledek 5:2 v neprospěch Středočechů. Ve venkovním prostředí tak po dvou výhrách naopak dvakrát zakopli a dneska se rozhodne, na kterou stranu se tahle bilance dočasně převáží.
Mountfield HK – 5. místo, 12 bodů, skóre 16:13

Úvod soutěže neprobíhá ze strany hradeckých hokejistů s žádnými fanfárami, ale špatné to rozhodně taky není. Kde je rozhodně tlačí pata, to je útok – už ve třech zápasech letos vstřelili jeden jediný gól, všechny prohráli poměrem 1:2.

Ale tady je zase vidět, že zadní řady Mountfieldu pracují dobře, jen vedoucí Verva inkasovala méně branek. Suma sumárum – v uplynulých sedmi kolech stoprocentně platilo, že pokud Hradec vstřelil aspoň dva góly, tak vyhrál za tři body. A tohle vědomí dalším soupeřům úplně nezávidím.

V minulém kole Východočeši přetrhli sérii dvou porážek, když uspěli na ledě Plzně. Nebyla to žádná velká pokoukaná, oba týmy se v útoku dost trápily, ale vítězný gól Jiřího Vašíčka na 2:1 pět minut před koncem přisoudil všechny body právě lví smečce.
Pátek – to je už třetí týden jasné znamení, že se v Hradci Králové jde na extraligový hokej. Nejvyšší soutěž v neolympijské sezóně nekvapí takovým tempem, teď už nás ale zase čeká nabitý víkend. Odstartuje šesti zápasy nekompletního 8. kola, z nichž jedním bude bitva domácího Mountfieldu HK s navrátilcem mezi elitu, Mladou Boleslaví.