Ode mne je to vše, budu se těšit u dalších zápasů z hokejové Tipsport extraligy zase někdy příště, příjemný zbytek večera!
Je konec! Rozhodla třetí třetina, v níž dokázaly Pardubice vstřelit dva góly, o které se postaral jeden jediný muž, a to nejlepší pardubický hráč v utkání Lukáš Radil.
Nejlepší hráči utkání:
Pardubice: #69 Lukáš Radil
Olomouc: #33 Tomáš Vošvrda
60:00
59:45
Pardubice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Ke kotouči se dostal střelec druhé pardubické branky LUKÁŠ RADIL a bez potíží uklidil kotouč do prázdné brány Olomouce. Asistence: Petr Čáslava
59:34
Pardubičtí se snažili trefit prázdnou bránu, ale je z toho pouze icing.
59:21
Radil hledal volného Semoráda, ten ale nedokázal zkrotit jeho skákavou přihrávku.
59:07
Tentokrát byl odpískán ofsajd domácí družině.
58:59
Po hostujícím ofsajdu se ale olomoucký brankář zase vrací do brankoviště.
58:58
Vošvrda míří na střídačku!
58:45
Oddechový čas pro hosty.
58:45
Benákova nahrávka na Zohornu již přišla pozdě, pardubický útočník byl rychlejší než kotouč, ofsajd.
58:17
Vošvrda se roztáhl v brankovišti co to šlo a zabránil ve skórování Radilovi, který se nebezpečně otáčel s kotoučem kolem jeho brány.
57:59
Po Ofsajdu Olomouce se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:43
Blaž Gregorc se vydal na útočný výlet, ale kotouč pouze nahodil a Pardubice, jak se říká, tahají čas.
Dnešní utkání sleduje 7624 diváků.
57:16
Po zákroku Halásze se na ledě objevují pardubické ice girls, komerční přestávka.
56:43
Pardubice jsou opět ve vedení! Radoslav Tybor unikl nepozorným obráncům Olomouce a přesnou přihrávkou našel na pravém kruhu pro vhazování volného LUKÁŠE RADILA, jenž neměl žádný problém s trefením odkryté soupeřovy brány. Asistence: Radoslav Tybor, Lukáš Nahodil
56:04
Radil vzal v akci 2 na 1 všechno na sebe, ale Vošvrda si s jeho bekhendovým pokusem poradil.
55:42
Olomoučtí dostávají Pardubice pod tlak. Domácí často chybují v rozehrávce.
54:58
Další pardubický pokus vyráží Vošvrda pravým betonem na jednoho z obránců Olomouce.
54:34
Pronikající Hrňa nedokázal v tísni obránců Pardubic nasměrovat kotouč mezi tři tyče.
53:33
Vypadalo to, že po vyhození Pardubic se bude pískat zakázané uvolnění, ale nestalo se tomu tak, jelikož pardubický útočník byl u puku dříve.
52:57
Pekrovu střelu tečoval jeden z clonících útočníků Olomouce, ale kotouč proletěl pouze nad břevnem.
52:10
Halász měl drobné potíže s Bartoňovou střelou od modré čáry, ale situaci uklidňuje Petr Čáslava.
51:26
Benákova zblokovaná střela minula bránu Olomouce jen i pár centimetrů!
51:11
50:47
Hrňa zkusil u pravé tyče soupeřovy brány parádičku v podobě střely mezi svýma nohama, ale na Halásze si nepřišel.
50:19
Domácí ihned po vyhraném vhazování odstřelují kotouč mimo nebezpečnou zónu.
50:07
Olomouc dlouho kombinovala za bránou Pardubic a odražený kotouč raději nechává Halász v lapačce.
49:43
Roman Rác trefil z ostrého úhlu pouze boční síť pardubické brány.
49:11
Tomáš Zohorna (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
49:08
Semorád se dostal ke střele z mezikruží, ale nechal kotouč za sebou!
48:51
Po souboji u mantinelu končí kotouč v ochranné síti a sudí hru vykazují do středního pásma.
48:38
Pronikajícího Cibáka zastavil za bránou Pardubic Blaž Gregorc, přesto ale odražený kotouč raději přikryl Halász lapačkou.
48:11
Halász předvádí další úspěšný zákrok a vhazovat se bude po jeho pravici.
47:47
Po hostujícím nahození může rozehrát další útočnou akci Pardubic Ščotka.
47:30
Další olomoucký střelecký pokus končí u Tomáše Halásze. Následuje komerční přestávka.
47:26
Zuzinova střela z otočky byla velice nepřesná.
46:29
Voženílek poslal za bránou Olomouce tvrdě na mantinel Martin Vyrůbalíka.
45:58
Další olomoucká akce končí pouze u obránců Pardubic.
45:17
Špaček hledal svou nahrávkou volné Koláře, který ale na kotouč nedosáhl.
44:38
Nahodil našel svým pasem v mezikruží volného Tybora, jehož stela ale minula levou tyč Vošvrdovy brány.
43:53
43:46
K odraženému kotouči se dostal Matai a okamžitě ho odpálil ven ze třetiny.
43:04
Gregorc opět chyboval na modré čáře, ale Patera se s pukem nikam nehnal a raději ho držel co nejdéle na holi.
42:28
Blaž Gregorc nepřesně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění.
41:53
Martin Cibák (OLO) vyloučen na dvě minuty za hákování.
41:53
Tybor nebezpečně tečoval střelu Václava Benáka, ale Vošvrda byl úspěšný jak proti jeho teči, tak i proti následné dorážce.
41:22
Halász si připisuje první zákrok ve třetí třetině.
41:05
Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale nestřílí.
40:28
Sýkorovo bekhendové nahození ze středního pásma vyráží Vošvrda hokejkou.
40:01
Střely ve druhé třetině:
Pardubice: 6
Olomouc: 8
Ve druhé třetině padla taktéž jedna branka, ale tentokrát do sítě Pardubic. Gól vstřelil Martin Cibák.
40:00
39:45
Jeden z obránců Olomouce už se chytal vystřelit, ale Voženílek skočil takzvanou rybičku, díky které dostal kotouč ven z obranného pásma.
39:23
Olomouc vyhodila kotouč ke Kočímu, jenž rozehrává další útočnou akci domácích.
38:55
Radil volil ihned po přejetí modré čáry střelu, se kterou si ale lapačka Tomáše Vošvrdy hravě poradila.
38:36
38:27
Olomouc vyhazuje na další icing.
38:24
Semorád si dobře najížděl, ale nedokázal kotouč ideálně zpracovat.
37:45
Mataiovu přihrávku před bránu zblokoval Píša a pardubický obránce následně ihned vyhodil kotouč z obranného pásma.
37:17
Do olomoucké přihrávky stihl vložit hůl Blaž Gregorc a hosté museli ven z útočného pásma.
36:47
Lašovu střelu od modré čáry vyrazil Halász levým betonem.
36:36
36:15
Ráce odzbrojil v rohu kluziště Petr Čáslava.
35:50
Pardubická akce zastavena kvůli ofsajdu.
35:28
Patera se dostal ke kotouči u levé tyče, Halász se nestihl přemístit, ale do jeho pokusu vložil na poslední chvíli hůl jeden z obránců Východočechů!
34:52
Kolářovi to dnes prostě nelepí! Znovu se ocitl v dobré šanci, ale zamířil nepřesně.
34:29
Lašova přihrávka se odrazila od bruslí Ščotky pouze do boční konstrukce Halászovy brány.
33:38
Tybor se dostal ze sevření dvou obránců, ale jeho pokus skončil pouze na Vošvrdově vyrážečce.
33:08
Následuje komerční přestávka.
33:00
Píša zblokoval střelu Vyrůbalíka a ke kotouči se dostal Petr Sýkora, který si v samostatném úniku položil Vošvrdu, ale ztroskotal v koncovce, když trefil pouze boční síť!
32:17
Po dlouhém tlaku hostí vyhazuje puk Jan Starý až za soupeřovu bránu.
31:45
Lašova dělová rána postrádala patřičnou přesnost.
31:29
Patera to zkusil od pravého mantinelu, ale minul.
31:20
Olomoučtí kombinují v útočném pásmu.
31:07
Lukáš Radil (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
30:41
Radilova střela zápěstím minula bránu Olomouce jen o centimetry.
30:15
Sýkora si perfektně najel k pravé tyči hostující brány, ale přihrávku od Zohorny nezpracoval ideálně. To byla tutová šance!
30:04
29:52
Olomoučtí vyhazují na zakázané uvolnění.
29:45
Ščotka dává Pardubicím dlouhým výhozem opět chvilku k oddechu.
29:13
Semorád vyhodil přes všechny čáry a Pardubice mohou vystřídat.
28:23
Pavel Patera dostal přihrávku před prázdnou bránu, ale nedokázal se z ostrého úhlu trefit mezi tři tyče.
28:04
Jiří Cetkovský (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
27:43
Cibákova střela z otočky minula pardubickou svatyni.
26:59
Kaut hledal Cetkovského, ale trefil pouze brusle Tomáše Houdka.
26:42
Odražený kotouč skončil na střídačce hostí, následuje komerční přestávka.
26:36
Po dalším icingu se bude vhazovat před Halászem.
26:19
Kolář prošel přes prvního obránce, ale na Škůrka si svou stahovačkou už nepřišel.
26:05
Zakázané uvolnění Pardubic. Vhazovat se bude po Halászově levici.
25:43
Starý vyhrál vhazování přímo na připraveného Koláře, jehož pokus končí v rukavici Tomáše Vošvrdy.
25:40
Staňkova nepřesná přihrávka končí icingem.
25:06
Tybor se po několika kličkách dostal k bekhendovému pokusu, ale trefil pouze blokujícího Majeského.
24:37
Další pokus hostujícího týmu obětavě zblokoval Jan Ščotka.
24:17
Ivan Majeský hledal přihrávkou z otočky někoho ze spoluhráčů, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
23:50
Cetkovský dostal přihrávku přímo před brankáře hostí, jenž si s jeho pokusem poradil na výbornou.
23:32
Voženílek mohl střílet z předbrankového prostoru, ale kotouč mu odskočil od hole.
22:52
Staněk se rozhodl střílet ještě před modrou čárou, ale tato střela nemohla Halásze nikterak ohrozit, jelikož letěla daleko mimo bránu.
22:32
Voženílek nahazoval do pásma soupeře a dle čárového sudího se jednalo o zakázané uvolnění.
22:25
Další akci Olomouce už zlikvidoval brankář Tomáš Halász.
21:59
Zuzin svou střelou napálil pouze holenní chrániče Blaže Gregorce.
20:56
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc vyrovnává stav dnešního utkání! Rác našel přihrávkou zpoza brány úplně volného MARTINA CIBÁKA, jenž zavěsil kotouč pod břevno pardubické brány. Asistence: Roman Rác
20:39
Ofsajd Olomouce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:20
Do Čáslavovy střely se obětavě vrhl Hrňa.
20:01
Střely v první třetině:
Pardubice: 17
Olomouc: 4
První třetina je za námi a Pardubice vedou 1:0! Jediný gól vstřelil v přesilové hře staronový zkušený obránce Petr Čáslava.
20:00
19:52
Martin Cibák se dostal k odraženému kotouči v předbrankovém prostoru, ale Halász se stihl rychle přesunout a vyrazil jeho střelu z otočky!
19:44
Bartoň napřáhl na modré čáře, ale Halász neměl žádný problém schovat kotouč ve výstroji.
19:10
Cetkovského narazil tvrdě na mantinel Tomáš Houdek.
18:21
Pardubice se dostávají do vedení! Zbývaly tři sekundy do vypršení hostujícího trestu, když našel Špaček na modré čáře volného PETRA ČÁSLAVU, jehož přízemní střela proletěla celou obranou a skončila v hostující síti. Asistence: Michael Špaček
18:14
Vošvrda předvádí další úspěšný poziční zákrok.
17:48
Benákovu dělovku schytal Bartoň. Ta mohla zabolet.
17:19
Benák nedokázal zpracovat kotouč na modré čáře a Pardubice musí vyklidit útočné pásmo.
16:56
Jakub Bartoň vyhodil kotouč z vlastního pásma do hlediště, ale ještě předtím se kotouč otřel o plexisklo, tudíž se nebude vylučovat.
16:51
Tyborovu střelu dorážel před brankářem hostí Jan Ščotka, ale ani on nedokázal protlačit kotouč za brankovou čáru!
16:25
Martin Vyrůbalík (OLO) vyloučen na dvě minuty za hákování.
16:24
16:07
Hosté vyhazují až k Halászovi, který rozehrával další akci Pardubic až od pravého kruhu pro vhazování.
15:33
Střelu Blaže Gregorce chytá hostující brankář perfektním semaforem.
14:59
Vošvrda si poradil i s další nebezpečnou situací Pardubic, která se odehrával přímo před jeho bránou.
14:39
Michael Špaček trefil svou střelou hned prvního blokujícího hráče.
14:24
Dávid Buc (OLO) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
14:17
Nahodil svým bekhendovým pokusem minul Vošvrdovu bránu a málem z toho bylo nebezpečné přečíslení hostí.
13:34
Vošvrda vyrazil další pokus Pardubic, kotouč ale zůstal ležet před bránou, avšak zanedlouho ho stihl odstřelit jeden z obránců Olomouce.
13:00
Zohorna hledal svou přihrávkou na střed Petra Sýkoru, jemuž se puk odrazil od brusle z bránu hostující družiny.
12:14
Havlík byl v útočném pásmu obrán o kotouč Romanem Rácem, jenž následně pokazil rozehrávku.
11:53
Po Píšově nahození se octl na pravé tyči volný Jan Starý, ale hostující brankář proti němu okamžitě vyjel, snížil mu střelecký úhel a zabránil mu ve skórování.
11:19
11:01
Jan Starý to zkusil střelou zpoza obránce Bartoně, ale tento nebezpečný pokus dokázal Vošvrda vyrazit mimo nebezpečí.
10:34
Nahodil trefil svou střelou pouze shluk hráčů před hostující svatyní.
10:05
Radilovu střelu vyrazil Vošvrda, ale nadále pokračuje tlak domácího celku.
09:19
Aleš Jergl (OLO) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
09:06
Tomáš Halász si připisuje další úspěšný zákrok.
08:28
Přihrávku na Zohornu stihl zastavit Jakub Matai tím, že do ní vložil svou hůl.
07:55
07:47
Kolář se octl tváří v tvář hostujícímu brankáři, jenž si proti jeho střele výborně vyjel a vyrazil ji.
07:24
Střela Václava Kočího prosvištěla kolem pravého horního rohu olomoucké brány.
07:01
Hostující celek se uvolňuje dlouhým výhozem.
06:46
Pardubice kombinují v útočném pásmu.
05:55
Robin Staněk (OLO) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
05:00
Další šance pardubického celku končí u brankáře Vošvrdy.
04:05
Kolář se dostal před prázdnou bránu k odraženému kotouči, ale zřejmě mířil na jednoho z fanoušků v sedmé řadě, ovšem netrefil ani bránu, ani fanouška.
03:58
Starého střelu zblokoval Staněk.
03:36
Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.
03:33
Tybor našel svou střílenou nahrávkou volného Nahodila, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Vošvrda.
02:55
Rodící se olomoucká akce skončila pouze u obránce Pardubic Aleše Píši.
02:30
Ofsajd HC Olomouc.
02:27
Zohorna čekal po vhazování na pozici snipera, ale kotouč vůbec netrefil.
02:22
Prvním zakázaným uvolněním v zápase se provinili hosté z Olomouce.
02:03
Voženílkovu přízemní střelu vyrazil Vošvrda pravým betonem do rohu kluziště.
01:51
Hra zastavena z důvodu přihrávky rukou.
01:19
Pardubice aktivně napadají rozehrávku Olomouce, která je pod velkým tlakem a dělá chyby.
00:50
Další olomoucký pokus končí na boční síti domácí brány.
00:40
Gól není uznán.
00:40
Olomouc vstřelila branku, ale ještě před tím byla posunutá brána! Hlavní sudí si jde poradit s videorozhodčím.
00:22
Houdek přišel na útočné modré o kotouč, jenž si vzal Petr Sýkora, jehož střelu chytá Vošvrda lapačkou.
00:01
Olomouckých TOP 5:
Góly: Richard Diviš – 2 góly
Tresty: Martin Cibák – 8 TM (2/zápas)
Střely: Erik Hrňa – 14 střel (3,50/zápas)
Čas na ledě: Pavel Skrbek – 23:23/zápas
Vhazování: Jan Knotek – 60,00%
Pardubických TOP 5:
Góly: Lukáš Nahodil – 2 góly
Tresty: Petr Čáslava – 6 TM (1,50/zápas)
Střely: Blaž Gregorc – 13 střel (3,25/zápas)
Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:06/zápas
Vhazování: Lukáš Nahodil – 68,18%
Poslední utkání HC Olomouc:

4. kolo – Kometa 4:2 Olomouc
Olomoučtí Kohouti přijeli na led brněnské Komety, kde nakonec prohráli 4:2. První branka padla hned po osmadvaceti vteřinách hry, kdy se dostal do samostatného úniku Pavel Patera, jenž prokázal své dlouholeté zkušenosti a šikovné ruce, když po forhendovém blafáku překonal takřka bezmocného Čiliaka. Kometa vyrovnala v čase 3:32, když se před úplně odkrytou bránou hostí octl Hynek Zohorna a dorazil odražené kotouč za brankovou čáru. Olomouc se dostala do vedení opět ve třinácté minutě, když domácí nevěnovali dostatek pozornosti Richardu Divišovi, jenž skóroval z bezprostřední blízkosti před brankářem Komety. Domácím se podařilo znovu vyrovnat dvacet sedm vteřin před koncem první třetiny. Na pravém kruhu pro vhazování se dostal ke střele Jan Káňa a poslal puk přímo pod břevno soupeřovy brány. Poprvé se dostala do vedení Kometa v jednatřicáté minutě. Petr Ton objel bránu hostí a jeho střelu vyrazil Trvaj k nikým nehlídanému Davidu Ostřížkovi, který se z hranice brankoviště nemýlil. V čase 36:16 byl Ton faulován v samostatném úniku a bylo nařízeno trestné střílení, které tento zkušený mazák proměnil střelou do horní části brány. Ve zbytku zápasu už branka nepadla a Kometa si v tabulce přilepšila o další tři body.
Poslední utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

4. kolo – Hradec Králové 3:2 Pardubice
Východočeské derby přineslo všem přihlížejícím neuvěřitelné drama. První gól vstřelil v čase 4:24 pardubický juniorský talent Michael Špaček, jenž si vzal kotouč v obranném pásmu, dostal se sám až na útočnou modrou, kde napřáhl a propálil Kantora. Hradečtí dokázali vyrovnat na začátku druhé třetiny, když na horní hranici pravého kruhu pro vhazování vystřelil zpoza obránce Petra Čáslavy Rastislav Dej a prostřelil Kristana. Další branka padla o necelých šest minut později, když našel Lukáš Radil přesným pasem volného Lukáše Nahodila, pro něhož nebyl problém vsítit gól do odkryté hradecké brány. Domácí celek opět srovnal stav utkání v čase 34:54, Mertl našel svou přihrávkou z rohu před bránou volného Jiřího Šimánka, jenž trefil levý horní roh pardubické brány. Vítěznou branku vstřelil ve třetí třetině opět Jiří Šimánek, který střelou zápěstím vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující brány.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi vás dnes provést utkáním pátého kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém změří síly domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.