Mějte příjemný zbytek večera, pokud jste příznivci vítkovických barev, užijte si výhru a u dalších onlajnů se budeme těšit napočtenou.
Předehrávka 15. kola je za námi. Vítkovičtí si po devíti zápasech v řadě připisují výhru, a i když si ji připsali až po samostatných nájezdech, domácí fanoušci si jistě oddechli – teď už to snad půjde. Konec třetí části byl přitom skoro jako přes kopírák úterního zápasu – necelou minutu před koncem třetí třetiny vítkovické vyloučení, jehož potrestání ale tentokrát znamenalo "pouze" srovnání na 1:1. V prodloužení měli více šancí domácí, ale Závorku přesto nedokázali překonat. Rozhodly tedy samostatné nájezdy, kdy se jediným úspěšným střelcem stal domácí Ondřej Roman.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Vítkovice Steel – Tomáš Pastor¨
HC Energie Karlovy Vary – Jekabs Redlish
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
Nejproduktivnější útočník Vítkovic ONDŘEJ ROMAN nic nevymýšlel a poslal puk za záda Závorky a připisuje domácím bonusový bod – 2:1.
Jako třetí jede za Vary Radim Hruška, jeho střela končí na Dolejšovi.
Nejproduktivnější útočník Vítkovic nic nevymýšlel a poslal puk za záda Závorky.
Skuhravý se také rozjel zeširoka, u branky zpomalil, ale střela zápěstím do branky neprošla.
Szturcovi klička nevyšla.
Duda se rozjel na brankáře, jeho prudká střela švihem mířila doprostřed Dolejše.
Vítkovický útočník si najel zeširoka, ale ke vzdálenější tyči nezakončil přes beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Po krátké úpravě ledu budeme svědky samostatných nájezdů, které rozhodnou o bonusových bodech.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:51
Hostující bek má puk za svou brankou, ale nemá kam spěchat.
64:30
Vítkovice se propracovaly před Závorku, ale hosté brání svou klec výborně.
64:11
Domácí znovu v pásmu, ale velmi nepřesní.
62:50
Než se vítkovičtí odhodlají ke střele, všichni bránící hráči se stačí přesunout.
62:38
Stehlíkova lapačka zafungovala proti střele Stehlíka na výbornou.
62:10
Vítkovičtí jakoby měli málo prostoru, narážení do protihráčů, když si hledají prostor, odkud by vystřelili.
61:48
Kotouč mizí na karlovarské střídačce.
61:28
Sičák se snaží dostat puk až do pásma před Dolejše.
61:18
Harant se po vhazování dostal k puku a vyváží jej z pásma.
61:12
Oddechový čas pro domácí.
61:12
Hlasatel hlásí ofsajd, bude se ale vylučovat. Za podražení je vyloučen Skuhravý.
60:41
Vítkovičtí u Závorky, Svačinovi střela nesedla.
60:13
Hosté v pásmu, Dolejš pozorný.
60:01
Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení. Vítkovičtí fanoušci měli dobrý čich, když chtěli zavčasu ukončit zápas. Hrálo se ale dál. Nejprve netrefil opuštěnou klec Burger, následovalo vyloučení, které hosté potrestali a vynutili si tak 18 vteřin před koncem třetí třetiny prodloužení.
60:00
59:42
Závorka nastupuje do své branky.
59:42
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné, je srovnáno!!! Všichni hráči z pole se pohybovali v rohu, jediný TOMÁŠ HARANT číhal na modré, také tam dostal puk a jedinou ránou propálil Dolejše – 1:1. Asistence: Václav Skuhravý.
59:30
Vítkovičtí nevyhodili, ale bojují v rohu o puk.
59:27
Hosté poněkud zdržují vhazování, celá hala píská.
59:27
Oddechový čas pro hosty, po něm Závorka stále zůstává na střídačce.
59:27
Za hákování je vyloučen Vandas, hosté mají možnost prodloužit dnešní utkání.
59:23
Domácí s pukem míří do pásma, Burger zdálky ale prázdnou klec netrefil!!
59:13
Hosté v šesti u Dolejše, ten má plné ruce práce.
58:40
Závorka prchá ze své klece.
58:23
Kverkova lajna nebezpečně u domácí branky, vítkovičtí se snaží své hubené vítězství udržet.
58:00
Vítkovičtí fanoušci se dali do skandování – pískej, konec, pískej konec.
57:50
U domácí branky Duda, ale byl zpacifikován.
57:38
Karlovarští jsou v pásmu.
57:07
Vítkovičtí zrychlili, jejich hra je teď svižnější.
56:43
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovku, když se po krásné nahrávce Němce trefil do zcela odkryté části branky JIŘÍ BURGER – 1:0. Asistence: Erik Němec, Petr Šenkeřík.
56:15
Za podražení bude dvě minuty zpytovat svědomí hostující Deyl.
56:10
Vítkovičtí krouží útočným pásmem.
55:35
Vhazování pro změnu u Závorky.
55:20
Hosté chvíli v pásmu, ale branku neohrozili.
54:56
Čerešňák se už napřahoval ke střele, ale sudí přerušili hru a vykazují Húževku z vhazování.
54:54
Puk vystřelený z dálky, Závorka raději přikrývá pod lapačku.
54:43
Vhazování u Dolejše.
54:40
Burger se ochomýtal kolem karlovarské branky, ale bez úspěchu.
54:14
Vítkovický ofsajd.
54:00
Puk kontrolují domácí, využívají této situace ke střídání.
53:40
Štals nahodil puk do pásma, karlovarští jej následují.
53:30
Dnešní utkání sleduje 3 755 diváků.
53:17
Nepřesná rozehrávka stojí hosty pásmo, bude se vhazovat u Závorky.
52:27
Teď stálo u domácích velké štěstí, Pšurný s Balánem málem vyzráli na Dolejše.
52:14
Vítkovičtí v ofsajdu, komerční přestávka ve svém běhu.
51:47
Střela Burgera orazítkovala zadní mantinel.
51:26
Karlovarští u Dolejše v pásmu, ale nepřesní.
51:10
Zakázané uvolnění pro domácí.
51:01
Vítkovičtí se museli chvíli bránit, ale už uklidňují hru.
50:15
Kolouch s Káňou v situaci dva na jednoho, ale Kolouchova nahrávka končí na holi bránícího hráče.
49:41
Hosté mají puk ve své moci, rozehrávají ze svého pásma, Kucsera jim jejich práci znesnadňuje.
49:08
Szturc vjel do pásma po levém křídle, střela přes hráče mířila mimo.
48:55
48:54
Radim Hruška dostal přihrávku zpoza branky, ale puk za Dolejšova záda neumístil.
48:40
Puk ve středním pásmu.
48:15
Kverka před brankou se přihrávky nedočkal, ani Harant od modré na Dolejše nevyzrál.
48:00
Puk na pár vteřin ve středním pásmu.
47:47
Sičák od modré nastřelil jen hráče před sebou.
47:33
Dolejš připraven proti prudké střele Vojtěcha Tomečka.
47:12
Domácí vyhazují puk daleko do bezpečí.
46:55
Kucserova hůl se zapomněla v brusli jednoho z karlovarských hráčů, a tak bude vyloučen za podražení.
46:39
Hosté u domácí klece, operují za brankou.
46:28
Probíhá komerční přestávka.
46:28
Vítkovičtí si urychleně najeli před Závorku, Szturcova střela našla umístění v jeho lapačce.
46:07
Húevka vjel mezi tři hráče, ale přišel o puk.
45:41
Závorka ve střehu, vítkovičtí se snaží něco vymyslet.
45:17
Vhazovat se bude ve středním pásmu – možná, sudí se snad domluví.
44:57
Urychlené střídání a vítkovičtí znovu v pásmu.
44:24
Hosté se prozatím brání, jsou to domácí, kteří se derou před branku.
43:56
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, obě mužstva střídají.
43:24
Vítkovice se nenechávají odradit, znovu se snaží u Závorky něco vymyslet.
42:54
Domácí přišli mezi kruhy o puk, hosté se přesunují do útoku.
42:14
Vítkovičtí znovu zahájili od své klece, ale i tentokrát míří puk do ochranné sítě za brankou.
41:09
Obrovská šance pro domácí, po Burgerově nahrávce byl před brankou Vandas, ale do jeho střely strčil Závorka beton a Vandasova tutovka tak končí mimo – i jeho spoluhráč Němec se jen chytá za hlavu...
40:34
Roman skončil na zadním mantinelu za Závorkovou klecí, nikdo mu ale do prázdného prostoru nenajel.
40:04
Kverka se snaží protáhnout do pásma, ale prozatím marně.
40:01
Ani v této části se diváci branky nedočkali, gólmani své týmy drží, teď by to ale chtělo, aby se předvedli také hráči v poli. Uvidíme, zda ve třetí části branka padne, anebo bude bitva pokračovat i po 60 minutách.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
40:00
39:48
Další zakázané uvolnění hostů.
39:44
Redlishovi ujel kotouč, ale domácí byli zblokováni a nedostali se k němu ve středním pásmu včas.
39:31
Puk končí mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.
39:25
Zakázané uvolnění pro karlovarské.
39:18
Domácí míří do pásma.
39:00
Stále se hraje ve vítkovickém obranném pásmu.
38:19
Vítkovický gólman musí být v střehu, Balán s Pšurným ohrožují jeho klec.
37:50
Kolouch v dobrém postavení mezi kruhy, ale minul.
37:42
Příliš prudká přihrávka míří na zakázané uvolnění Karlových Varů.
37:17
Duda poslal puk mezi nohama obránce, ale Dolejš instinktivně lapá.
37:11
Duda v pásmu, Štals naskakuje na led.
36:47
Vítkovičtí bojují, ale Závorka je proti změně skóre.
36:08
Puk míří ven z pásma, na modré jej nemá kdo zastavit.
36:00
Zíb, Huna ani Roman na Závorku nedokázali vyzrát.
35:11
Štals je vyloučen za hákování.
34:33
Na opačné straně to zkusil Němec, ale Závorka vyráží puk do rohu.
34:06
Pšurný mířil zleva, ale jeho střela byla sražena nad branku.
33:45
Balán a poté i Kolouch vykázáni z prostoru pro vhazování.
33:31
33:04
32:47
32:44
Sztrurc se snažil probít mezi tři hráči soupeře marně.
32:35
Domácí couvají ke své brance.
32:21
Tvrdá střela Stehlíka od modré končí na Závorkově výstroji.
32:01
Vítkovická přesilovka pokračuje ve stejném duchu.
31:30
Domácí zpět u Závorky.
31:24
Kotouč ve středním pásmu.
31:09
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté se brání výborně.
30:47
Na trestnou lavici usedá vítkovickými fanoušky oblíbený Duda, který pyká za hákování.
30:11
Střela Vachovce byla zblokována do ochranné sítě.
30:08
Radim Hruška sprintoval pro vyhozený puk.
29:53
Štals se nechtěl nechat připravit o puk a zašlápl jej u mantinelu, postupně se přidávali další a další hráči..
29:21
Vítkovice rozehrávají ze svého obranného pásma.
28:07
Stehlík odebral v rohu u vítkovické klece puk Kverkovi.
27:45
Vítkovičtí v ofsajdu, probíhá komerční přestávka.
27:35
27:22
Vítkovičtí se brání už ve středním pásmu.
26:51
26:45
Sičákova rána od modré šla těsně vedle.
26:22
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
26:18
Harantova střela byla prudká, ale končí na vítkovickém gólmanovi.
26:10
Dolejš si čistí výhled.
25:45
Hosté dobře kombinují, Duda ale zpoza branky nikoho nenašel.
25:35
Přesilová hra pro hosty, za sekání bude pykat Káňa.
25:35
Vítkovičtí se bleskově přesunuli před Závorku, puk zůstává před brankou.
25:06
Koblasa vybojoval puk, ale domácí jej brání dobře.
24:56
Také branky dnes příliš nedrží na svých místech, v úpravě je zrovna ta vítkovická.
24:40
Karlovarští vletěli do pásma, ale jsou hodně nepřesní.
24:29
Dneska nám ta časomíra nějak zlobí, na kostce znovu svítí čas 20:00 a hráči se rozbruslují.
24:29
Hostující Duda diskutuje v klubku hráčů, bít se ale zatím nikdo nebude.
24:29
Závorka téměř v rohu, ale kotouč stihl přikrýt včas.
24:19
Vítkovická klec mimo svou pozici, kromě Vachovce v ní končí i domácí hráč.
21:13
Vandas dobře šetří vteřinky v pásmu před Závorkou.
20:50
Karlovarští se usadili v útočné třetině, Dolejš ve střehu.
20:17
Hosté jsou v plném počtu.
20:16
Kotouč míří k Závorkovi.
20:13
Od modré pálil Redlihs, ale jen do klubka hráčů.
20:06
Na ledě probíhá veřejné bruslení.
20:06
Hra přerušena, nejede časomíra.
20:01
Ještě 15 vteřin se bude hrát 4 na 4, poté si karlovarští zahrají zkrácenou přesilovku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:52.
První třetina skončila bez branek. Obě mužstva si vypracovala pár šancí, ale o nějaké převaze na jedné či druhé straně se rozhodně nedá hovořit. O přestávce v kabinách určitě padnou nápady, jak vyzrát na hru soupeře, proto jste srdečně zváni také ke druhé části.
20:00
19:55
Za sekání je vyloučen domácí Szturc. Hraje se ve čtyřech.
19:43
Szturc v dobré pozici u Závorkovy tyče, ale Pšurný mu nadzvedl hokejku.
18:24
Roman ani nadvakrát z mezikruží puk do branky nedostal.
18:17
Skuhravý putuje za katr za nedovolené bránění, za nesportovní chování následně dostává desítku. Vítkovice mají 16 vteřin přesilovku 5 na 3.
18:02
Vítkovičtí příliš spěchali, je z toho ofsajd.
17:50
Puk znovu u Dolejše, ten rozehrává na své spoluhráče.
17:27
Domácí se ke střele nedostali, kotouč míří k Dolejšovi.
17:00
16:44
Skuhravému se nepodařilo dostat kotouč za modrou, vítkovičtí rozjíždějí nahrávky.
16:33
První přesilovka zápasu, zahrají si jí domácí. Za faul kolenem je vyloučen Redlish.
16:24
Od modré nahrál Zíb na Káňu, ten z první ale Závorkovu klec přestřelil.
15:56
Vítkovice v pásmu, ale jejich hra je značně neuspořádaná.
15:25
Domácí se snažili protlačit do pásma, ale kotouče se nakonec ujal Koblasa.
15:09
Boj o kotouč v rohu u Dolejšovy klece.
14:46
Vítkovičtí jsou vykázáni z pásma pro Svačinu stojícího v brankovišti.
14:41
Szturc v rohu udržel kotouč, vítkovičtí bojují.
14:12
Vítkovice se po kratičké chvíli znovu dostali do pásma, ale tentokrát bez střely na branku.
13:09
Domácí ostřelují karlovarskou klec, ve výborné šanci Stehlík od kruhu, ale jeho střela byla zblokována do rohu, Vandas našel jen hůl karlovarského hráče a ani Němcovi o chvíli později se nedařilo.
12:45
Valná hromada ve vítkovickém brankovišti, puk létal kolem, ale do branky nezapadl.
12:15
Vítkovičtí se dlouhými přihrávkami dostali do pásma, ale k ničemu se nedostali.
12:02
11:55
Po menším chaosu ve vítkovickém pásmu se k osamocenému puku dostal Duda, i když měl čas a prostor, vypálil okamžitě, ale jen do připraveného Dolejše.
11:04
Také domácí fanoušci začínají mohutně povzbuzovat své hráče.
10:48
Zleva pálil Radim Hruška, ale Dolejš vše viděl.
10:15
Vítkovičtí se už už dostávali z pásma, ale Radim Hruška byl u modré proti.
09:55
Domácí gólman v permanenci.
09:01
Skuhravý měl na opačné straně dobrou myšlenku, ale neuspěl.
08:38
Vítkovičtí najížděli do pásma, v situaci dva na dva svou akci ale překombinovali.
08:26
Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně.
08:13
Vítkovičtí si moc nerozuměli při rozehrávce, je z toho zakázané uvolnění.
07:50
Duda nebezpečný u Dolejše, ten ale jeho šanci ustál.
07:17
Húževka byl v rohu u puku rychlejší, hosté ale odehrávají nakonec puk přece jen do středního pásma.
06:57
Šest kusů hostujících fanoušků povzbuzuje svůj tým jako o duši.
06:57
Závorka se těžce zvedá z ledu, dostal zřejmě pukem, i když se hraje již jinde, hra se pro jistotu přerušuje.
06:38
Hosté přesunují hru do klidnějších vod.
06:21
Zíb zachytil krátkou nahrávku a vítkovičtí mohou do pásma.
06:16
Stehlík posunul puk zpět do pásma, ale je pískán ofsajd.
06:07
06:07
Branka hostů mimo svou pozici, narazil do ní vítkovický hráč.
06:00
Heizer se pokusil vyvést kotouč, ale vítkovičtí si s ním poradili.
05:49
Vítkovičtí okupují prostor u karlovarské branky.
05:25
Domácí znovu v pásmu, Kucsera s Kolouchem spolupracovali dobře, ale Závorka měl přehled.
05:04
Kovář při své ráně zlomil hůl.
04:48
Vítkovičtí bojují o puk v útočném pásmu.
04:23
Dolejš zareagoval rychle proti střele Balána.
04:12
Harant rozehrává od Závorky.
03:57
Závorku prověřil Němec, karlovarský gólman připraven.
03:42
Hosté v pásmu, Dolejš v pozoru.
03:20
Ofsajd odpískán vítkovickému mužstvu.
02:53
Vítkovičtí v pásmu, zprava to zkoušel Káňa, ale jen do Závorkovy lapačky.
02:37
Kverka na sebe navázal tři hráče, objel branku, nahrál na modrou na Sičáka, ale ten nastřelil jen hráče před brankou.
02:10
Domácí se dostali do protiútoku, Šedivý v pásmu v otočce ztratil puk.
01:54
Karlovarští se ženou do pásma.
01:32
Závorka práci neměl, domácí zahajují od své klece.
01:15
Vítkovičtí usazeni v pásmu.
01:02
David Hruška si najížděl do pásma, ale přišel o puk.
00:54
Hra přerušena pro vysokou hůl, vhazovat se bude u Závorky.
00:34
Stále se hraje ve středním pásmu, kotouč ale pod kontrolou hostů.
00:18
Roman se musí vrátit pro kotouč do středního pásma.
00:04
Domácí vyhráli vhazování.
00:01
A je to tady, Vítkovice na ledě. Udělejte si pohodlí, za pár okamžiků začínáme.
Karlovarští již s předstihem nastoupeni na modré čáře, čekáme na domácí borce.
Vítkovičtí trenéři dnes vyšlou do branky Dolejše, kterému se v prvním vzájemném utkání s Karlovými Vary dařilo. Uvidíme, jak tomu bude dnes.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Stehlík, Pastor, Štencel – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Burger, Němec – Šedivý, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera – Zdráhal

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Koblasa – Gorčík

Rozhodčí: R. Polák, V. Pešina – P. Charvát, J. Frodl
V prvním vzájemném měření sil v letošní sezóně si Vítkovičtí z karlovarského ledu odváželi těsnou výhru 4:3, když si po třech bodech připsali Roman (2+1) se Svačinou (1+2). Na to, jestli se této dvojici a nejen jí bude dařit i v 15. kole, si musíme ještě počkat. Ale vy u toho rozhodně nemůžete chybět, proto se k nám před sedmnáctou hodinou určitě připojte.
Oba soupeře od sebe dělí šest bodů, hostujícímu mančaftu patří osmá pozice s bilancí 6-0-1-7, ale záporným skóre 30:37. Domácí se i nadále propadají tabulkou, jejich třinácté místo je rozčarováním pro domácí fanoušky, bilance také není příliš potěšitelná; 4-0-1-9 a celkovým skóre 38:54 - počet obdržených branek mají vítkovičtí nejvyšší v celé extralize.
Karlovy Vary mají ve svém čele také dva hráče, jsou to sedmibodoví Václav Skuhravý (3+4) a Stanislav Balán (2+5). Po pěti gólech nastříleli Vojtěch Tomeček a Roman Pšurný (oba 5+1). Nejúspěšnějším obráncem je Ondřej Šmach s pěti body (1+4). Nejvíce trestných minut, a to 41, prozatím nasbíral bouřlivák Radek Duda. V karlovarské brance se více daří Vladislavu Hrabalovi s průměrem 1,85 a úspěšností 94,18%.
Vítkovičtí si své statistiky od minula příliš nevylepšili, nejlepšími hráči dle kanadského bodování zůstávají Ondřej Roman (5+8), který je zároveň nejtrestanějším hráčem domácích (18 trestných minut) a Vladimír Svačina (5+8). Nejlepším střelcem je se šesti góly Rudolf Huna (6+3). Nejlepším obráncem je se sedmi body Lukáš Zíb (0+7). Oba gólmani se ve vítkovické brance střídají, o něco málo lepšími statistikami, které si po úterku ještě vylepšil, disponuje Filip Šindelář s průměrem 3,28 branek na zápas a úspěšností 88,10%.
Po úterní dohrávce čeká domácí hokejisty předehrávka 15. kola, a to kvůli koncertu skupiny Elán, který se koná v Čez aréně právě v pátek. Vítkovice sehrály dobré utkání, ale nedokázaly se více prosadit proti famóznímu Francouzovi v litvínovské kleci, a i když ještě necelou minutu před koncem třetí třetiny sahaly po bodu, jejich vyloučení litvínovští dokázali potrestat a nakonec si z Ostravy odvezli všechny tři body. Karlovy Vary se ve svém posledním utkání popasovaly také s Litvínovem, na svém ledě nad ním dokázaly vyhrát nejtěsnějším možným výsledkem – 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.