SESTŘIH: 17. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:3

Je to tak. Kometa opět vstřelila pouze jednu branku a odchází z domácího ledu poražena. Vítězství hostujícího celku pojistil v závěrečné periodě Peter Jánský, který překonal v samostatném úniku Marka Čiliaka povedenou střelou o tyč. To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek úterního večera a u dalšího onlajnu z Brna se budu těšit, na počtenou.
59:53
Kaberle nahazuje za bránu, Kometa dnes nejspíše ztratí všechny body.
59:37
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
59:14
Vondráček dobře nastavil hokejku do dráhy puku těsně před bránou, kotouč bohužel pro domácí končí až ochranné v síti a Kometa je vykázána do středního pásma.
58:51
Střela jednoho z domácích borců je sražena vysoko nad Petráskovu bránu. Čiliak zůstává na střídačce.
58:16
Domácí klec je prázdná!
58:16
Alois Hadamczik si vyžádal oddechový čas.
58:16
Domácí se nyní nemohou dostat do pásma, snaží se o to Káňa a po jeho průniku vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
57:25
První formace v útočném pásmu. Na Petráskovu svatyni nahazoval Kováčik, nikdo však jeho pokus netečoval.
57:16
Dnešnímu utkání přihlíží 6839 diváků.
57:10
Domácí jsou již v plném počtu.
56:39
Kometa vyhazuje a odchází rychle střídat.
56:04
Domácí se osvobodili, následně nezpracoval Hübl kotouč na modré čáře a hosté musejí založit novou akci.
55:25
Litvínov kombinuje v útočném pásmu.
55:10
S domácími to už nevypadá příliš dobře. Na trestnou lavici musí usednout Adam Raška (KOM) na dvě minuty za vysokou hůl.
54:44
Na Ostřížkovu střelu z mezikruží si Petrásek počkal a přerušil hru.
54:16
Hynek Zohorna nedokázal přehodit beton ležícího Petráska!
53:54
Káňa protečoval do útočného pásma a spěchá za kotoučem.
53:43
Kotouč se ocitl na domácí střídačce po teči domácích.
53:13
Čiliak zpracoval kotouč a rychle se snaží rozehrát, to se mu nakonec daří ale domácí jsou brzy zahnání opět zpět do svého pásma.
53:04
Ofsajdem se provinili domácí, zároveň je hlášena komerční přestávka.
52:35
Vantuch dobruslil kotouč a nepíská se zakázané uvolnění. Následně Raška zakládá další útočnou akci.
52:10
Hruška svou rychlostí vybojoval útočné pásmo, domácí o něj svou nepřesností ale brzy přišli.
51:43
Kaberle je na ledě, domácí jsou v plném počtu.
51:10
Vondráček vyvezl kotouč z nebezpečného území a ještě našetřil cenné vteřinky v útočné třetině.
50:48
Lukeš operoval nebezpečně před Čiliakem, ten nakonec pokryl černý nesmysl.
50:27
Čermák jako správný kapitán bojuje v oslabení o kotouč v obranném pásmu hostí.
50:07
Litvínovu právě začíná přesilová hra.
49:52
Káňova střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici litvínovského Petráska.
49:43
Tomáš Kaberle (KOM) putuje na trestnou lavici za podražení a přesilová hra pro Kometu končí. Za 24 sekund navíc začne početní výhoda Litvínova.
49:20
Němec nedokázal ve výborné příležitosti zkrotit skákavý puk.
48:40
Kováčik a následně i Hruška jen těsně minuli litvínovskou svatyni.
48:20
Hosté se osvobozují.
48:07
Poté, co Dočekal minul branku po pasu jednoho z jeho spoluhráčů, si domácí zahrají přesilovou hru. Vyloučen je Petr Chaloupka (LIT) za hákování.
47:30
Káňova tvrdá rána končí na chráničích připraveného Petráska.
47:07
Domácí zastavuje ofsajd.
46:57
Čermák po buly v útočném pásmu trefil pouze spoluhráče.
46:53
Kotouč po teči hostujících obránců končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Petráskem. Komerční přestávka.
46:20
Vantuch vybojoval kotouč za bránou domácích a nahazoval před Čiliaka, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
45:41
Kometa nedokázala přejít do útočného pásma a začíná akci opět od své brány.
45:11
Vhazování po ofsajdu domácích na útočné modré čáře.
44:39
Gerhát z prostoru mezi kruhy poslal kotouč pouze do Čiliaka, následně Čermák nedokázal dorazit na druhé straně puk do poloodkryté brány. To byly dobré šance na obou stranách.
44:10
Burian nahazuje do útočného pásma a přenechává místo na ledě dalším spoluhráčům.
43:37
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení. PETER JÁNSKÝ ujel brněnské defenzívě a střelou o tyč překonává Čiliaka. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
43:01
Hruška poslal pas pouze na Pavlíkovu hokejku v útočném pásmu a odchází střídat.
42:46
Domácí se po delší době dostali z pásma.
42:14
Hosté jsou důrazní, to předvádí například Vantuch, který vybojoval puk v rohu kluziště.
42:10
Jurčík byl připraven před bránou na teč, Čiliak se ale natáhl pro kotouč lapačkou.
41:36
Lukeš měl dobrou příležitost, když se k němu dostal kotouč po odrazu od brněnských obránců, trefil však pouze přesouvajícího se Čiliaka.
41:00
Až nyní se hosté osvobodili.
40:50
A pásmo stále drží.
40:18
První domácí formace i nadále aktivní, snaží se napadat hostující hráče už v jejich obranném pásmu.
40:10
Kometa se ujímá kotouče hned po vhazování, Ostřížka ale zastavuje ofsajd.
40:01
Dvě třetiny jsou za námi, poměr skóre je však stejný. Hosté po čtyřiceti minutách hry vedou v Brně 2:1, když nejprve srovnal stav Vojtěch Němec v dvojnásobné početní převaze, čtyři minuty na to však skóroval po pěkném blafáku Tomáš Frolo. Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:52
Osm vteřin před koncem druhé třetiny ještě rozhodčí musejí pískat zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Čiliakem.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny právě začala.
38:40
Ostřížek šikovně tečoval střelu od modré čáry, ta opět projela těsně vedle Petráskovy svatyně!
38:33
Verva vyhodila kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
37:58
Jánský ujížděl sám na Čiliaka, nedokázal mu však poslat kotouč mezi betony.
37:22
Čtvrtá formace domácích hraje dnes velmi dobře, šanci si vypracoval Raška, nedokázal ale zakončit.
36:58
Zakázané uvolnění. Vhazování před Petráskem.
36:48
Vondráček se pokoušel v pádu poslat kotouč za Petráska, ten pouze těsně minul pravou tyč litvínovské klece.
36:00
To samé musí udělat i Hanzlík, domácí se nemohou dostat do útoku.
35:29
Hruška musí sbírat puk až za vlastní bránou.
34:55
Vhazování v útočném pásmu domácí vyhráli, střelu Hanzlíka ale litvínovská obrana zvládla zkrotit tak, že Petrásek si jen počkal, až k němu kotouč doklouže.
34:47
Domácí se řítí do útoku, střelu Dujsíka však Petrásek kryje.
34:31
Tak to byla hrubka velezkušeného obránce Tomáše Kaberleho, kterého obral o kotouč v obranném pásmu TOMÁŠ FROLO a šikovnou kličkou nedal Čiliakovi šanci. Bez asistence.
34:09
Puk končí na střídačce hostujících hokejistů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:41
Raška zahrál kotouč vysokou holí, rozhodčí vyhánějí Kometu z útočného pásma.
33:34
Hanzlíkův pozdrav pro Petráska až od modré čáry končí po odrazu od betonu litvínovského gólmana v ochranné síti. Komerční přestávka.
32:59
Domácí raději drží kotouč za vlastní bránou a čekají, až jim vystřídá celá pětka.
32:25
Burian zavezl kotouč do pásma, kde o něj bojují spoluhráči ze třetí formace.
32:02
Hosté hrají v plném počtu.
31:22
Hořava vyjel až za Čiliakovu bránu a našetřil cenné vteřinky.
31:21
Káňova střela trefila růžek Petráskovy klece, ale ze špatné strany.
30:44
Domácím pokračuje přesilová hra pět na čtyři.
30:28
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí druhou dvojnásobnou početní výhodu již využívají. VOJTĚCH NĚMEC zužitkoval přesnou přihrávku od Hrušky a nedělalo mu problém poslat kotouč do odkryté klece. Asistence: Jan Hruška, Jozef Kováčik.
30:01
Další dvojnásobná početní převaha pro Kometu. Vyloučen Petr Chaloupka (LIT) na dvě minuty za hákování. Celkem 57 vteřin může trvat dvojnásobná přesilovka.
29:40
Ponechaná výhoda pro domácí!
29:15
Kováčikova dělovka končí nad.
29:03
Domácí se nyní dost čertí, jeden z litvínovských hráčů totiž vyhodil kotouč mimo hrací plochu, podle všeho se však kotouč dotkl ještě domácích hokejek po cestě do hlediště a rozhodčí tak nebude vylučovat.
28:58
Přesilová hra pět na tři. Vyloučen Viktor Hübl (LIT) na dvě minuty za podražení a nabídl tak domácím velkou šanci.
28:30
Litvínov vyhazuje, domácí si vytvořili dobrý tlak.
27:51
Kováčikova rána mířila nad Petráskovu klec.
27:45
Kotouč zvláštně poskakoval před Petráskem, Němec ho ale nedokázal dorazit do sítě.
27:33
Domácí vyhráli buly.
27:31
Kometa bude mít možnost vyrovnat. Na trestnou lavici putuje Ondřej Havlíček (LIT) za nedovolené bránění.
27:00
Kuboš sbírá kotouč na modré čáře a nahazuje až před Petráska, kde ho málem vybojoval Čermák.
26:56
Hlášena komerční přestávka, v tu chvíli se velice těžce zvedá z ledu Tomáš Vondráček, který nakonec zvládl dojet na střídačku sám.
26:30
Litvínov hraje velice dobře, nezdá se příliš, jako by do Brna přijel poslední celek Tipsport extraligy.
26:02
Hosté se sami vyhnali z pásma.
25:52
Po střele Kubáta vyráží domácí gólman kotouč do ochranné sítě.
25:10
Chaloupka uspěl v boji o kotouč na obranné modré čáře.
24:35
Káňa se dral do samostatného úniku, tísněn však nedokázal zakončit.
24:21
Frolo se pokoušel vystřelit od modré čáry, to mu ale nevyšlo úplně podle představ.
23:55
Čiliak zpracoval kotouč a rychle rozehrává.
23:32
Vondráček zrychlil na pravém křídlu, jeho střela byla ale zablokována.
23:15
A ten je opět posouzen jako úmyslný, vhazuje se před Čiliakem.
23:03
První formace se snaží důrazně napadat hostující defenzívu, Brněnští však byli v ofsajdu.
22:46
Ofsajd Vervy posouzen jako úmyslný, vhazovat se tak bude před Petráskem.
22:20
Vondráčkova střela po buly těsně minula pravou Petráskovu tyč.
22:10
Malec vypálil od modré čáry, černá pryž se však odrazila pouze od zadního mantinelu. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.
21:37
Domácí začínají opět až od vlastní brány, do druhé třetiny vstoupili určitě lépe, než do té první.
21:11
Burian prověřil Petráska bekhendem, ten se nenechal nachytat.
20:35
Kotouč před zakázaným uvolněním stihl dojet Ostřížek, následně ho ale musel přenechat hostující defenzívě.
20:05
Litvínovští se ujímají kotouče hned po vhazování.
20:01
Diváci v Brně viděli po první dvacetiminutovce jednu branku, kterou vstřelil v přesilové hře hostující Filip Pavlík. Ten se prosadil tvrdou střelou od modré čáry a Litvínov tak vede pod Špilberkem 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:45
Káňa se dostal ke střele mezi kruhy, trefil však pouze Petráskův beton.
18:17
Hokejisté svádějí souboj o kotouč u mantinelu, což vyhovuje spíše Brňanům, kteří následně také vyhazují.
17:53
Domácí se brání zuby nehty a nakonec vyhazují kotouč.
17:24
Další přesilová hra pro hosty. Vyloučen Leoš Čermák (KOM) na dvě minuty za hákování.
17:24
Po úniku jednoho z hostí se musel rozhodčí podívat na video, jednalo se však pouze o tyčku!
16:43
Čermák přišel o kotouč v rohu kluziště.
16:09
Káňa zavezl kotouč do pásma, kde ho ale domácí nedokázali udržet, tato přesilovka se jim příliš nedaří.
15:39
Hosté se osvobozují. Kometa musí začít další akci až od Čiliaka.
15:18
Mrázek se probojoval do útočného pásma, kde následně domácí vybojovali přesilovou hru. Vyloučen je střelec první branky Filip Pavlík (LIT) za krosček.
14:36
Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Petráska.
14:28
Komerční přestávka dovolí hokejistům si trošku odpočinout.
14:28
Dočekalův pokus sražen vysoko nad Petráskovu klec.
14:18
Kometa hraje v plném počtu.
14:12
Kometa se osvobodila a vzápětí je hostujícím hokejistům odpískán ofsajd.
13:22
Lukeš nepříjemně tečoval, Čiliak byl však připraven. Následně Koreis dvakrát za sebou obětavě padl do střely jednoho z litvínovských obránců.
12:52
Hruška našetřil domácím cenné vteřinky, když zavezl kotouč až před Petráska, který už dlouho neměl nějaký zákrok.
12:38
Pavlíkovu střelu vyráží Čiliak až do ochranné sítě, to už jsou Brňané ve čtyřech.
12:24
Hosté usazeni v pásmu.
12:18
Litvínov si zahraje dvacet sekund dvojnásobné početní převahy. Vyloučen Leoš Čermák (KOM) rovněž za podražení.
11:46
Lukeš netrefil úplně prázdnou bránu z levého kruhu! Publikem to jen zahučelo.
11:16
Kometa se osvobozuje.
11:02
Gólman v modrobílé barvě dresu vyrazil kotouč do ochranné sítě.
10:48
Hanzlík se pokoušel fotbalově vyhodit kotouč z pásma, to se mu nepovedlo ani nadvakrát.
10:38
Další přesilová hra po celek zpod Krušných hor. Petr Kuboš (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Hra se stěhuje před Čiliaka.
10:22
Hosté si dobře počkali, než bude Brněnským odpískána přihrávka rukou a přerušují tak hru. Navíc vyhání domácí ze svého pásma.
10:00
Čiliak vyrazil střelu ze středního pásma do ochranné sítě před domácím kotlem, vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
09:33
Signalizovaný ofsajd vyhání modrobílé hráče z pásma.
09:09
Hanzlík rozehrává až od své brány.
08:28
Hořava pár rychlými kroky dostal svůj celek před Čiliakovu klec, kde nyní jeho formace zkouší navýšit vedení ve svůj prospěch.
07:44
Burian prošel kolem dvou obránců a zpoza posledního hráče prověřil Petráskovu pozornost, ten se štěstím nepustil černou pryž za svá záda.
07:18
Jurčík se snažil dojet nahozený kotouč, u něj však byla dříve domácí obrana.
07:11
Ofsajd nyní zastavuje snahu brněnských hráčů přejít do útočné třetiny.
06:47
Hosté jsou již v plném počtu.
06:27
Hanzlík pálil od modré čáry, nikdo z Brňanů však nedokázal tečovat kotouč.
05:48
Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím však bez efektu.
05:14
Kováčik tečoval střelu před Petráskovou klecí jen těsně vedle pravé tyče litvínovské brány!
04:47
Jiří Doležal (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování, také Kometa si zahraje přesilovou hru.
04:25
Hosté jdou v Brně po necelých pěti minutách do vedení! FILIP PAVLÍK napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Havlíček, Tomáš Pavelka.
03:48
Lukeš s Hüblem si vyměnili kotouč před domácí klecí a první jmenovaný měl velkou příležitost, nedokázal však poslat kotouč mezi Čiliakovy betony.
03:08
Pirošova střela zblokována, brněnští hokejisté opět vyhazují a odcházejí na střídačku.
02:52
Domácí se rychle osvobozují.
02:42
První přesilovou hru v utkání si zahrají hosté. Jakub Koreis (KOM) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
02:15
Nová litvínovská akvizice, konkrétně Lukáš Vantuch, zabojovala o puk u hrazení za domácí svatyní, Brňané vyhazují na zakázané uvolnění.
01:45
Čermák neudržel kotouč na útočné modré čáře a druhá formace tak odchází střídat, stejně tak činí i hostující pětka.
01:10
Ostřížek se pokoušel otočit mezi kruhy a vyslat střelu na brankáře v černožlutých barvách, litvínovská defenzíva mu to však nedovolila.
01:00
Vondráček si najel z pravého křídla až před Petráska a trefil litvínovského gólmana do masky. Hra je přerušena.
00:33
Dopředu se zkoušela dostat také první formace domácích, ztroskotala však na útočné modré čáře.
00:02
Po úvodním buly se ke kotouči dostává Gerhát a hned žene svůj celek do útoku.
00:01
Za potlesku ochozů v brněnské DRFG Aréně vstupují na led hráči obou celků a utkání co nevidět začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kováčik, Štindl – H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška – Vondráček, Ostřížek, Burian – Dočekal, Čermák (C), Káňa – Mrázek, Koreis, Raška, R. Zohorna. Trenér: Alois Hadamczik.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Piroš, Hanzl, Hořava – Lukeš, Hübl (C), Jánský – Gerhát, Havlíček, Jurčík – Doležal, Smolka, Vantuch. Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Jednobranková Kometa

Svěřenci Aloise Hadamczika již čtyři duely po sobě vstřelili v utkání pouze jednu jedinou branku. Naposledy se jim to podařilo ve Vítkovicích, kde však výborný Vejmelka nepustil ani jeden kotouč za svá záda a Brňané se mohli po třech odehraných duelech opět radovat ze zisku tří bodů

Modrobílá družina přivítala na svém ledě Litvínov naposledy v rámci semifinálové série loňského play-off. Hokejisté v černožlutých barvách dokázali na horké brněnské půdě vydolovat jedno vítězství a v tu chvíli se celá série přesouvala zpět pod Krušné hory za stavu 3:1 ve prospěch pozdějších mistrů. Kometa se tak bude chtít pokusit oplatit Vervě semifinálové vyřazení.
Mistrovská kocovina

Sezóna po zisku titulu je vždy těžká. To letos zjistil i celek zpod Krušných hor, který okupuje poslední příčku tabulky Tipsport extraligy s pětibodovou ztrátou na předposlední Karlovy Vary. Oba soupeři naposledy změřili síly na severu Čech v rámci 4. kola a úspěšnější byl modrobílý celek, který si z ledu Vervy odvezl všechny tři body.

Tým Litvínova, který se na konci loňského ročníku radoval ze zisku mistrovského titulu, přišel během léta o tři významné opory. Klub se musel rozloučit s útočníky Martinem Ručinským a Jakubem Petružálkem a mistrovskou partu opustil také brankář Pavel Francouz. Nejproduktivnějším mužem posledního týmu nejvyšší české soutěže je Viktor Hübl, který má na kontě 14 přesných zásahů a 7 asistencí.
Dobrý večer z jihomoravské metropole, kde se dnes od 18 hodin střetne v rámci dohrávky 17. kola brněnská Kometa s trápícím se mistrem z Litvínova.