SESTŘIH 4. kolo: HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

To je ze zimního stadionu v Olomouci vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou.

Trestné minuty: 8:8
Využíti: 0:0
V oslabení: 0:1

Dnešní utkání sledovalo 3683 diváků.
Je tu konec utkání, po kterém si Mora připisuje svou premiérovou výhru v letošní sezóně, když na svém ledě přetlačila Plzeň 3:2. Utkání rozhodla parádní branka Tomáše Mikúše, jenž bude určitě aspirovat na gól kola.
59:45
Hossa přihrál na pravé křídlo Johnsonovi, jemuž však praskla hůl, a puk tak jen doklouzal pod Konrádovou lapačku.
59:39
Hossova střela jen proletěla předbrankovým prostorem.
59:25
Další nepřesná střela Lva od modré čáry.
59:14
Lev pálí od modré nepřesně.
58:51
Hostující brankář už je znova na své střídačce a mezitím se na druhé straně dostal puk až do ochranné sítě.
58:34
Odkud nakonec Plzeň touš poslala na zakázané uvolnění a Machovský se ihned vrací do své klece.
58:30
Puk je ve středním pásmu.
58:19
Domácí jen vyhodili puk přes celé kluziště, a hra se tak vrátí do jejich obranného pásma.
58:09
Hosté to zkusí v šesti!
58:09
Plzeň si následně vzala oddechový čas.
58:09
Schleiss vyzkoušel Konráda od levého mantinelu a slovenský brankář měl co dělat, aby puk udržel.
57:47
Mora navíc následně vyrazila do rychlého protiútoku, jenže akce Olomouce skončila kvůli ofsajdu už na útočné modré.
57:39
Hossa držel puk za bránou Olomouce, odkud přihrával naslepo mezi kruhy, jenže zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.
57:03
Domácím se podařilo vyhodit puk ze své obranné třetiny, avšak jen za cenu zakázaného uvolnění, a tak se bude vhazovat před Konrádovou bránou.
56:35
Eberle nahodil puk na plzeňského brankáře, který jej raději ukryl ve své lapačce.
56:12
Valenta nyní vyzkoušel Machovského od modré čáry a hostující brankář jen vyrazil touš na své obránce.
55:32
Herman se z pravé strany prodral až před Machovského, jenž jeho zakončení dokázal vytlačit mimo svou bránu.
54:56
Z téměř totožného místa to následně zkusil Bližňák a Konrád už se musel mít na pozoru.
54:48
Střelu Lva z pravého kruhu dokázali zblokovat olomoučtí obránci.
53:58
Hráči Olomouce aktivně napadají rozehrávku hostí a plzeňští hokejisté s tím mají velký problém.
53:38
Machovský se možná zbytečně snažil urychli rozehrávku hostí, když nakonec poslal puk přes celé kluziště, a Plzni je tak odpískán icing.
53:00
Puk je opět ve středním pásmu a Plzeň musí znova vyklidit svou útočnou třetinu.
52:39
Kucharczyk jen posunul touš do středního pásma a následně domácí rychle odcházejí střídat.
51:50
Hosté se ihned pokusili o rychlý kontr, ale snaha Plzně tentokrát bleskovou vyrovnávající branku nepřinesla.
51:14
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak tohle bylo na Zlatou helmu!!! Individuální akce TOMÁŠE MIKÚŠE snad ani jinak popsat nejde. Slovenský útočník si přebral puk ve středním pásmu, odkud zamířil do útočné třetiny, kde parádně obelstil posledního obránce a následně i Machovského, když ještě obkroužil hostující klec a zasunul puk do zcela odkryté brány. Asistence: Jiří Řípa, Martin Vyrůbalík.
50:50
Puk je opět za plzeňskou bránou.
50:35
Další střela už proletěla až ke Konrádovi, který si připisuje další úspěšný zákrok.
50:21
Poletín už už dostával velmi zajímavou přihrávku mezi kruhy, ale domácí tento pas zastavili a následně puk vyhodili.
49:55
Další blok vystavil Řípa, jenž i puk ukořistil a poslal jej ihned přes všechny čáry.
49:37
Další úspěšný blok Vodného, který tentokrát zastavil střelu Hossy.
49:14
Střelu Lva od modré dokázal zblokovat Vodný.
49:01
Mora bude hrát třetí oslabení a znova putuje na trestnou lavici Robin Staněk (OLO), který tentokrát dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
48:44
Domácí hokejisté jen poslali puk přes celé kluziště, a tak je Kohoutům odpískáno zakázané uvolnění.
48:20
Konrád měl nyní co dělat, protože musel svým betonem vykopnout nebezpečně zakončení Schleisse.
48:02
Knotek si parádně vybruslil mezi kruhy, jenže olomouckému útočníkovi dnes zřejmě není přáni, protože ani tato střela neletí mezi tři tyče.
47:34
Jergl přihrál na střed Knotkovi, jehož následná střela však mířila jen těsně vedle plzeňské brány.
46:51
Mora po skončené přesilové hře jen nahodila puk na Machovského, který puk ukryl pod svou lapačkou. Následuje komerční break.
46:27
Další ofenzivní akce Olomouce končí zakázaným uvolněním, a hra se tak přesune před bránu Kohoutů.
46:08
Valenta vypálil od modré čáry, jenže Machovský vše viděl a bez větších potíží chytá puk svou lapačkou.
45:45
Mikúšovu střelu z pravého kruhu Machovský vyrazil za svou klec.
45:24
Plzni se podařilo získat puk za svou bránou a hosté následně vyhodili puk přes celé kluziště.
45:14
Ani další zakončení domácího útočníka na Machovského neletělo, protože jej zablokoval hned první bránící hráč.
45:06
Knotek vystřelil z levé strany a jeho střela letěla nad bránu Plzně.
44:44
Nyní už se však vylučovat bude. Na dvě minuty za podražení míří na trestnou lavici hostující Jan Schleiss (PLZ).
44:15
Mora držela puk ve svém útočném pásmu, jenže domácí jej nedokázali dostat od mantinelu.
43:24
Hlavní rozhodčí nejdříve chtěl vyloučit jednoho z hostujících hráčů za podražení, ale nakonec vyloučení odvolal, protože Skrbek ve vlastním obranném pásmu podklouzl na puku a né na hokejce protihráče.
42:49
Herman v závěru oslabení získal puk a následně jej vyhodil až k Machovskému.
42:05
Až nyní se domácím podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
41:37
Hosté zatím hodně nebezpečně kombinují ve svém útočném pásmu.
41:02
Po střele Lva od modré se k odraženému puku na pravé straně dostal Johnson, jehož dorážku dokázal zlikvidovat Konrád.
40:51
Plzeň bude navíc hrát přesilovou hru, protože Robin Staněk (OLO) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
40:37
Plzeň právě vstřelila branku!
Jenže Indiáni měli připravenou okamžitou odpověď, když si JÁN SÝKORA vybruslil mezi kruhy a jeho bekhendové zakončení zapadlo za Konrádova záda. Asistence: Marcel Hossa, Jakub Jeřábek.
40:14
Tak je smůla protrhnuta! Mora ihned nahodila puk za bránu Plzně, kde jej vybojoval Knotek, který ihned přihrál mezi kruhy MARKU LAŠOVI, jenž se s ničím nepáral a poslal svou povedenou střelou Kohouty do vedení! Asistence: Jan Knotek, Petr Kafka.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 17:17
Vhazování: 19:21
Hity: 10:2
Zblokované střely: 16:13
Ve druhé třetině byla mnohem lepším celkem hostující Plzeň, která si vytvořila několik zajímavých příležitosti, jenže ani jedna druhou brankou hostí neskončila, a tak přišel na samotném závěru třetiny trest v podobě vyrovnávajícího gólu. Kucharczyk totiž svou střelou načapal Machovského na švestkách, když prostřelil plzeňského brankáře mezi jeho betony.
40:00
39:55
Tak tohle může být hodně důležitý gól! Mora vyhrála následné vhazování a domácí se ihned pustili do útoku, když Jergl nahrál na levou stranu RADIMU KUCHARCZYKOVI, jehož střela proletěla Machovskému mezi jeho betony. Machovský se u této branky musí hodně červenat, protože tento gól padá zcela na jeho vrub. Asistence: Aleš Jergl.
39:37
Domácí se následně provinili icingem, a tak se tedy hra přesune před olomouckou bránu.
39:23
Hermanovu přihrávku na modrou dokázal zblokovat Indrák, a puk tak putuje až ke Konrádovi.
38:50
Až nyní je puk ve střední třetině, kde si jej velmi rychle přebírají hostující hokejisté.
38:35
Hosté se však nadále i po konce přesilovky drží ve svém útočném pásmu.
38:02
Mora musela likvidovat hned několik střel z různých pozic, když snad jen jeden pokus hostů proletěl až na Konráda.
37:30
Plzeňští hokejisté již kombinují ve své útočné třetině.
37:00
Knotek se dokonce dostal až do zakončení z pravého kruhu, které musel Machovský trochu krotit, ale nakonec má touš ve své moci.
36:37
Domácím se podařilo dostat puk až za hostující klec.
36:05
Lev si v rohu kluziště vybojoval faul na svou osobu, a tak na trestnou lavici odjíždí Robin Staněk (OLO), který dostává dvě minuty za držení protihráče.
35:45
Jeřábkovu střelu od modré Konrád viděl a následně puk vyrazil až do ochranné sítě.
35:30
Knotek opět příliš otálel se svým zakončením až k němu přistoupil Kadlec, který dokázal zblokovat střelu do ochranné sítě.
35:12
Poletínovu střelu z levé strany přizvedl Staněk až na ochrannou síť, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Olomouce.
34:29
Domácí se dostali do útočného pásma, kde nakonec z otočky zakončoval Jergl, jenže jeho pokus zblokoval Kubka.
34:15
Jeden z hostujících obránců poslal puk ze střední třetiny do hlediště, a tak se bude vhazovat před útočnou třetinou Olomouce.
33:56
Až nyní se puk na chvíli ocitl za bránou Machovského, jenže zde si jej velice rychle přebrali hostující hokejisté.
33:30
Domácí se nyní nemohou dostat ze svého obranného pásma a Plzeň svého soupeře tlačí.
31:45
Následně však ještě bylo hodně horko před olomouckou bránou, kde nebezpečně dotírali Poletín a Schleiss, ale domácí brankář vše pokryl a drží svůj tým ve hře.
31:33
Z pravé strany vyslal hodně jedovatou střelu Poletín, kterou Konrád vyrazil za svou klec.
30:55
Hosté pouze posílají puk přes celé kluziště za cenu odpískaného zakázaného uvolnění.
30:15
Jaroměřského střelu od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Eberle, jenže puk míří těsně vedle plzeňské brány.
29:12
Moravčík vypálil od modré čáry a jeho střela nedoletěla ani ke Konrádovi, protože jeho pokus zastavil Skrbek.
28:45
Domácí jsou již v plném počtu.
28:35
Vyrůbalík vyvezl puk až do útočné třetiny Olomouce.
28:05
Laš dokonce dokázal ohrozit Machovského, jenže si nevedl stejně, jako Hossa v první části.
27:48
Až nyní se domácím podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
27:10
Teď měla olomoucká obrana trochu štěstí, protože se k puku mezi kruhy dostal zcela volný Bližňák, jenž však následně trefil ležícího obránce Olomouce.
26:40
Plzeň bude hrát svou první přesilovou hru, protože se útočným faulem provinil Jiří Řípa (OLO), jenž dostává dvě minuty za podražení.
26:29
Tak to byla velká příležitost Kubalíka, jemuž zpoza brány nahrál mezi kruhy Indrák a pohotovou střelu plzeňského útočníka dokázal zastavit Konrád.
25:45
Plzeň se sama vytlačila z útočného pásma, a tak musejí všichni hráči pryč z útočné třetiny.
25:07
Z levé strany se do zakončení tlačil domácí Holec, jehož ránu dokázal Machovský udržet ve své výstroji.
24:42
Johnsonovi se pěkně uvolnil Lev mezi kruhy, kam plzeňský útočník obdržel přihrávku a jeho nebezpečnou střelu musel Konrád vyrazit za svou klec.
24:11
Johnson obdržel přihrávku na pravou stranu, kde však jeho následnou střelu zblokoval Vyrůbalík.
23:57
Plzeňský protiútok zastavuje hvizd čárového rozhodčího, protože se hosté dostali do postavení mimo hru.
23:31
Jergl pálil z levého kruhu a jeho zakončení jen proletělo kolem levé tyče plzeňské brány.
22:54
Ondruškovu střelu od modré čáry sice Machovský vyrazil, jenže následně je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, takže by případná branka ani neplatila.
22:44
Eberle se pokusil překvapit Machovského zpoza jeho brány, jenže plzeňský brankář byl u své tyče připravený a puk končí v jeho lapačce.
22:16
Holec vystřelil z pravého kruhu, jenže jeho pokus letěl hodně mimo bránu Plzně.
21:50
Indiánům nevyšla jejich útočná kombinace a puk putuje až k Machovskému.
21:26
Z pravého křídla vystřelil Mikúš, jehož střelu ještě srazil jeden z hostujících beků a touš následně končí pod lapačkou Machovského.
20:49
Johnson přenechal puk Lvovi, který ihned vystřelil a jeho pokus dokázala zblokovat olomoucká obrana.
20:20
Knotek poslal velmi špatnou přihrávku na Kafku, jenž už by touš přebíral v ofsajdu, a tak jej nechal plzeňské obraně.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely: 8:6
Vhazování: 12:10
Hity: 6:2
Zblokované střely: 7:2
V první třetině jsme mohli vidět hodně bojovný hokej, který okořenila pouze jediná branka, jenž ve vlastním oslabení vstřelil Marcel Hossa. Plzeň navíc přežila hned dvě dvojnásobné oslabení, ve kterých je však Mora nijak zvlášť ani neohrozila. Zatím to tak vypadá, že špatná koncovka Olomouce nadále pokračuje.
20:00
19:59
A tak ještě jedno vhazování před olomouckou bránou, protože domácí poslali puk na další zakázané uvolnění.
19:51
Hollweg na útočné modré postrčil puk na levou stranu Schleissovi, jehož následná střela končí ve výstroji domácího brankáře.
19:37
Valenta poslal možná trochu zbytečně puk přes všechny čáry a Kohoutům je odpískáno zakázané uvolnění.
18:55
Do velmi nedůrazného zakončení se před plzeňskou bránou dostal Herman, avšak jeho pokus končí na prvním bránícím hráči.
18:15
Plzeňští hokejisté kombinovali za bránou Olomouce, ale domácí obraně se nakonec podařilo získat puk pod svou kontrolu.
17:38
Jeřábek nahodil puk do útočného pásma, jenže zde se ještě zapomněl Hollweg, jenž ihned napadal domácí, a tak je Škodovce odpískán ofsajd.
17:29
Dlouhou přihrávku Jaroměřského nezachytil ani jeden z jeho spoluhráčů, a tak končí puk až na zakázaném uvolnění.
17:22
Puk letí ze středního pásma až do hlediště, a tak se bude po komerční přestávce vhazovat ve střední třetině.
16:48
Zeman obdržel velmi pěknou přihrávku na útočnou modrou, odkud se procpal až před Machovského, kterého však už se svou kličkou do bekhendu nepřekonal.
16:10
Puk je po delší době v obranném pásmu Olomouce, kde se Kohouti museli chvíli bránit menšímu tlaku Plzně.
15:26
Plzeň tedy přežila bez větších potíží delší oslabení. Mora si za celou dobu nevytvořila ani jednu vážnější šanci.
15:01
Ještě v závěru přesilové hry střílel Jaroměřský, avšak jeho nahození na Machovského ani nedoletělo.
14:54
Řípa teď sice vystřelil až na Machovského, jenže takový pokus nemohl plzeňského brankáře nijak ohrozit.
14:43
Knotek dlouho čekal se svým zakončením z pravého kruhu až k němu nakonec přistoupil jeden z bránících hráčů a puk letí opět daleko od plzeňské brány.
13:45
Hosté dokázali vyhodit puk přes celé kluziště.
13:30
Od modré čáry pálil Jaroměřský, avšak jeho střelu dokázal Machovský udržet ve své výstroji.
12:59
Hostující hokejisté budou znovu hrát ve třech! Dvě minuty za zdržování hry dostává plzeňský brankář Matěj Machovský (PLZ), jehož trest odpyká Sklenička.
12:42
Kafkovu střelu z levé strany vyrazil Machovský do rohu kluziště.
12:15
Hosté však vyhráli následné vhazování a puk poté putuje přes celé kluziště.
12:09
Plzeňští hokejisté jdou do tří! Na trestnou lavici totiž usedá Michal Poletín (PLZ), jenž dostává dvě minuty za pád pod nohy.
11:04
Tak to byla obrovská hrubice domácí obrany, když jeden z domácích zpoza své klece namazal puk MARCELU HOSSOVI, jehož pumelice skončila až za zády Konráda! Bez asistence.
10:55
Domácí se vyhánějí ze svého útočného pásma špatnou přihrávkou.
10:44
Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za podražení vyloučen David Sklenička (PLZ).
10:25
Knotek jen nahodil puk za bránu Plzně, kde si jej bez větších potíží přebírají hostující hokejisté.
09:31
Jergl si vybruslil do pravého kruhu, odkud vystřelil do protipohybu Machovského, jenž jeho zakončení dokázal vyrazit svým betonem.
09:06
Ondrušek vystřelil od modré čáry, jenže jeho střela letěla do rohu obranného pásma Plzně.
08:18
Vodný obkroužil hostující bránu a nahrál před Machovského, kde však sice byl Řípa, ale ten byl skvěle pokrytý Jeřábkem.
08:04
Mikúš se pokusil překvapit Machovského zpoza brány, ale plzeňský brankář si prostor u tyče pohlídal a puk má ve své výstroji.
07:28
Jenže Kohouti jen odevzdali puk za bránu Machovského, kde si jej přebrali hosté, kteří znova ihned zaútočili a touš nakonec končí až u Konráda.
07:00
Mora zastavila další útočnou snahu Johnsona, a tak se do útoku vydávají olomoučtí hokejisté.
06:30
Bližňák chtěl přihrát Johnsonovi, jenže jeho pas zachytil jeden z domácích hráčů.
06:13
Plzeň se následně pustila do protiútoku, avšak jejich akce končí ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu. Hra bude pokračovat po reklamní pauze.
06:02
Jaroměřský pálil od modré čáry, jenže jeho střela letěla hodně mimo bránu.
05:27
Vodný dostal puk do útočného pásma Olomouce, jenže zde byl ještě Eberle, a tak se domácí dostali do postavení mimo hru.
05:01
Mora dostala puk do středního pásma, ale zde si jej znova přebírají hosté z Plzně.
04:11
Do velmi dobré pozice se dostal Sýkora, jenže jeho střela mu vůbec nesedla a puk končí v rohu kluziště.
03:36
Hosté se na malý okamžik dostali do svého útočného pásma, ale Škodovce nevyšla kombinace, a puk je tak u domácích.
03:10
Následně bylo horko i před bránou Olomouce, kam se cpal Moravčík, jenže Konrád byl připravený a puk má ve své výstroji.
02:46
Po střele z levé strany puk nebezpečně skákal před Machovským, který jej nakonec musel vyrazit jen těsně nad svou bránu!
02:14
Eberle spěchal za pukem za bránu Plzně, avšak zde jej dobře pokryl Pulpán, který touš bez problémů získal.
01:35
Kubka už přebíral puk až za útočnou modrou, a tak je hostujícím hokejistům odpískáno postavení mimo hru.
01:12
Plzeňští hokejisté drží puk za svou bránou a uvidíme co hosté vymyslí.
00:42
Od modré čáry pálil nepřesně Skrbek a puk se následně od zadního mantinelu odrazil k Machovskému, který raději ukryl puk pod svou lapačkou.
00:25
Knotek zachytil rozehrávku hostující obrany a následně se se snažil dostat do střelecké pozice, ale Kadlec domácího hráče zastavil.
00:08
Knotek ihned na úvodním vhazováním zlomil hokejku, a tak si první olomoucký centr musel pro nové náčiní.
00:01
Na ledovou plochu již nastupují domácí hokejisté, kteří budou hrát v bílých dresech. Následují i hosté z Plzně, kteří samozřejmě nastoupí ve své klasické modré kombinaci.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Skrbek (A), Vyrůbalík (C), Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek (A), Rašner – Kafka, Knotek, Laš – Holec, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl.
Trenér: Zdeněk Venera.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec (C), Moravčík, Jeřábek (A), Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Johnson (A) – Hossa, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg.
Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Souček, Šír – Bryška, Lukš.
Vzájemná střetnutí:

V minulém ročníku extraligy se hned tři ze čtyř vzájemných zápasů musely rozhodovat až po základní hrací době. V těchto případech byla vždy lepší Plzeň, která dvakrát vyhrála po samostatných nájezdech a jednou v prodloužení. Jediné utkání, které se rozhodlo po šedesáti minutách ovládla Olomouc.

12.10. Plzeň – Olomouc 2:5
25.11. Olomouc – Plzeň 3:4 pp.
11.1. Plzeň – Olomouc 2:1 sn.
24.2. Olomouc – Plzeň 3:4 sn.
HC Olomouc

Velmi podařenou přípravou si olomoučtí hokejisté své fanoušky trochu namlsali, a ti hned na startu extraligy čekali bodové zisky. Jenže první dva zápasy Moře absolutně nevyšli, když nejdříve prohráli se Spartou a ani následný domácí zápas první výhru nepřinesl, protože Hradec Králové využil své precizní defenzívy k zisku všech tří bodů. V Mladé Boleslavi už však přišly první body, kde sice Hanáci ještě minutu před koncem utkání vedli, jenže Bruslaři zápas srovnali, a tak střetnutí rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých už byly lepším týmem Kohouti.

HC Škoda Plzeň

Plzeň letošní ročník extraligy rozjela opravdu velmi vydařeně, obzvlášť po nepříliš přesvědčivé přípravě, když nejdříve v prvním kole porazila v rámci derby Karlovy Vary a následně Škodovka dokonce zvítězila i na ledě Pardubic. Ve třetím kole už však plzeňským hokejistům vystavil stopku Liberec, jenž svého soka zdolal 2:4.

Matěj Machovský – 93,59 %
Vítám vás u on-line přenosu ze 4. kola Tipsport extraligy ledního hokeje, ve kterém se blíže podíváme na utkání z olomoucké plecharény, kde domácí Kohouti přivítají tým ze Západních Čech, a to plzeňskou Škodovku. Utkání startuje v 17:00.