Hradec Králové - Litvínov: Kuriózní trefa! Šimánek si dal vlastní gól přes celé hřiště

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný svatomartinský pátek.
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Martin Pláněk (MHK) a Jaroslav Janus (LIT).
Zápas je u konce a ve třetí třetině padla opět jediná branka a opět do brány Mountfieldu. Nedá se však napsat za záda Rybára, protože ten v tu chvíli nebyl na ledě. Hradec měl výhodu a Jiří Šimánek svou přihrávkou nenašel hradeckou hůl a puk doputoval až do prázdné hradecké brány.

Litvínov vítězí zaslouženě, protože celý zápas precizně bránil. Hradec doma prohrál naposledy 27. září, naopak Litvínov prodloužil svojí skvělou sérii a potvrdil formu.
Střely ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK: 9 (24)

HC Verva Litvínov: 8 (28)
59:57
Vysoká hůl. Poté došlo k menší strkanici v útočném pásmu Mountfieldu.
59:40
Puk je za hradeckou klecí. Dnes se už nic nestane.
59:02
Ani Jaroslav Bednář s Rastislavem Dejem nepřešli přes modrou čáru.
58:41
Hradečtí fanoušci jsou nad věcí a skandují. K nim se přidává i nesmělé tleskání z řad sedících diváků.
58:33
Postavení útočícího hráče v brankovišti.
58:20
Běží poslední dvouminutovka. Utkání už je rozhodnuté, ale Hradec se stále snaží.
57:00
Jake Newton nahazoval od modré čáry, ale přes hráče puk nedošel až ke gólmanovi Litvínova.
56:06
Robin Hanzl nenašel spoluhráče a domácí Köhler se cpal za pukem. Hradec se snaží alespoň o čestný zásah.
55:50
Litvínovští v poklidu kombinují v útočném pásmu.
54:53
Dnešní utkání sleduje 5302 diváků.
54:33
Rudolf Červený přímo před zraky rozhodčího upadl k zemi a všem se zdálo, že se jedná o faul. Tedy všem, kromě zmíněného sudího.
54:00
Obrovské šance spálili Štajnoch a po něm i Rastislav Dej. Hradečtí fanoušci si přesto gól oslavili, protože když kotouč od Šimánka doputoval do prázdné svatyně, začali slavit. Zatím to totiž vypadá, že do sítě za Janusova záda dnes Východočeši puk nedostanou.
51:27
V témže čase vyloučen Josef Stříbrný za podražení.
51:27
Litvínov právě vstřelil branku!
Dílo zkázy dokonáno. Jiří Šimánek zpoza brankové čáry za Janusem nahrával, ale puk doklouzal až do hradecké brány. To se tomuto matadorovi stalo ve FORTUNA aréně už podruhé. Gól je připsán FRANTIŠKU LUKEŠOVI Bez asistence.
50:56
Hradec má výhodu.
50:27
Filip Pavlíka si teď rozhodčí vytáhl z trestné lavice a udělil mu desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
50:01
René Vydarený pálil od modré čáry a zřejmě od brusle nějakého hráče se puk odrazil mimo. Dobrou práci odvedl Köhler.
49:42
Kotouč mají sice domácí, ale daleko od brány Januse.
49:00
Nyní si Severočeši dokonce dovolili zakombinovat. Tohle je zmar hradeckých hráčů. Dnes jim není souzeno.
48:30
Verva bez problémů vyhazuje přes všechny čáry.
48:12
Radovan Pavlík přebruslil Tomáše Pavelku a natlačil se před Januse, který jej musel faulovat. Odchází na trestnou za držení.
47:54
Martin Štajnoch inkasoval úder do obličeje zřejmě držadlem hokejky. Akce pokračovala obrovskou šancí Litvínova, kterou zlikvidoval hradecký brankář. Vylučovat se nebude.
47:00
Martin Pláněk byl ve výborné pozici a před Janusem byla spousta hráčů. Střela však do sítě nezapadla, takže stav je stále stejný!
46:35
Verva hraje velice účelně. Opět pouze vyhodila tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
45:51
Dragoun dojel tečovaný kotouč, ale ani on jej příliš dlouho neudržel.
45:07
I Litvínov se však spokojil pouze s odevzdáním puku na hradecké hole. Hokej to teď není příliš pohledný.
44:30
Kostrbatá rozehrávka hradeckých hokejistů končí pouze za bránou Vervy.
43:38
Rybár teď zabrnkal na nervy hradeckých příznivců, když měl problémy s rozehrávkou. Dokázal si však poradit.
43:27
Sudí se nyní zřejmě upískli. Odvolali icing a vhazuje se ve středovém kruhu.
43:06
Lukáš Válek v dobré pozici pálil, ale Rybár si na jeho střelu počkal.
42:36
Verva pouze odevzdala a střídá.
41:34
Hradec do druhé třetiny vlétl. Rudolf Červený teď velmi aktivně napadá a společně se svými kolegy z formace vybojoval puk.
40:45
Richard Jarůšek selhal v úniku! To se hradeckému forvardovi příliš často nestává. Pokusil se o kličku do forhendu, ale následná střela nahoru trefila vyrážečku Januse.
40:12
Rybár neměl problém se střelou ze středního pásma.
40:01
Rozhodčí foukl do píšťalky na znamení, že se mají hráči připravit.
Další třetina začne přibližně v 19:48.
Prostřední část skončila stejným dílčím výsledkem jako ta první. To znamená, že Litvínov ji vyhrál 1:0. Opět došlo ke gólu ve hře čtyři na čtyři. Tentokrát se do samostatného úniku dostal Jiří Doležal, který chladnokrevně našel místo mezi betony Rybára.

Šance byly ve druhé třetině na obou stranách. Nejdříve mohl srovnat Köhler, který nejdříve byl zablokován a poté tečoval kotouč do tyče. Štěstí se usmálo na soupeře, který záhy zvýšil stav. Hradci dělá problém přechod do útočného pásma a neví si rady s výborně fungující defenzivou hostujícího týmu. Uvidíme, jestli do třetí třetiny Václav Sýkora přehází formace, nebo bude nadále věřit stejným hráčům. Na svěřence Radima Rulíka to však zatím rozhodně nestačí.
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK: 6 (15)

HC Verva Litvínov: 7 (20)
40:00
39:59
A došlo ještě na tvrdou ránu. Stanislav Dietz se do ní položil, až z toho upadl na led, ale bránu netrefil.
39:55
Vhazování před Janusem.
39:20
Martin Pláněk si zahrál volejbal v obranném pásmu, když po zákroku Rybára odpálil puk rukou daleko k modré čáře.
38:46
Hradec hodně zjednodušil hru a snaží se hrát na dlouhé přihrávky, případně protečovávat puky do útočného pásma.
38:08
Litvínov se nerozpakuje a klidně posílá puky z pásma ven.
37:18
Elitní útok Mountfieldu teď soupeře zamkl, ale Dragoun se k zakončení po přihrávce Jarůška nedostal.
36:33
Hráči obou týmů nechtěli vzdát souboj o kotouč u mantinelu, takže rozhodčímu nezbylo nic jiného, než hru přerušit.
35:53
Jake Newton vypálil od modré čáry, ale svatyni netrefil.
35:05
Na druhé straně je už Litvínov v plném počtu a mačká svého soupeře.
34:43
Jarůšek se cpal do útočného pásma, ale obránci jej dokázali odzbrojit.
33:56
A Litvínov dává druhou branku ve hře 4 na 4! Ta půjde na vrub Zdeňka Čápa, který v dobré pozici v útočném pásmu zbytečně kličkoval a o kotouč přišel. Ten se dostal k JIŘÍMU DOLEŽALOVI, který v samostatném úniku prostřelil Rybára mezi betony. Asistence: Ondřej Jurčík.
33:24
Jenže Bedřich Köhler svého soupeře krosčekoval, takže putuje na trestnou lavici a síly se vyrovnaly.
33:09
Obrovskou šanci měl Köhler, ale před prázdnou bránou byl zblokován. Po následné šanci dokonce zazvonila tyč, ale ani to nekončí gólem!
32:45
Trest pro hráčkou lavici Litvínova. Severočeši si nepohlídali střídání a rozhodčí byli nekompromisní. Trest odpyká Martin Kokeš.
32:22
Pukem do obličeje dostal Tomáš Bulík, ale hra plyne dál.
31:32
Patrik Rybár signalizoval, že vůbec nic neviděl. Měl však štěstí, protože střela byla od hokejky sražena mimo bránu.
31:20
Verva v poklidu oslabení přečkala a už je v plném počtu.
30:50
Až ke konci přesilové hry se domácí dostali do pásma, ale nic kloudného nedokázali vymyslet.
30:01
Litvínov skvěle brání a bez problémů vyhazuje.
29:00
Josef Stříbrný je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování. Po odpískání totiž "osprchoval" hradeckého gólmana.
28:00
Hokej na ledě má tempo a hraje se bez přerušení. Rozhodčí to podporují relativně benevolentním přístupem.
27:15
Na druhé straně kluziště se do přečíslení tři na dva dostala Verva, ale Patrik Rybár si počíhal na blafák Černého.
26:33
Filip Pavlík si bodyčekem počkal na Rastislava Deje a ten se hodně proletěl vzduchem.
26:09
Hradecký kotel v komerční přestávce vytahuje choreo s pobídkou, aby fanoušci vyrazili na Spartu. Podle dostupných informací je už 9 autobusů plných. Tématický výjezd má název Kominíci on tour.
25:25
František Lukeš osamocen mezi kruhy! Ani tohle však nekončí gólem, i když si netroufnu tvrdit, jestli zasáhl Rybár, nebo litvínovský střelec netrefil bránu.
24:55
Velká šance Litvínova! Jake Newton udělal chybu ve středním pásmu a díky tomu se dostal Tomáš Pavelka ke střele z levého kruhu. Ta však skončila mimo bránu.
24:30
Janus to teď udělal velmi zkušeně, když nahození od modré čáry schválně odrazil vyrážečkou až do ochranné sítě, aby jeho kolegové, kteří po zakázaném uvolnění zůstali na ledě, mohli vystřídat.
24:17
Zakázané uvolnění Litvínovských, kteří jsou teď pod tlakem. Hradec dobře bruslí, dohrává souboje a snaží se z každé pozice pálit na bránu.
23:36
Bednář nejprve sám uklidnil situaci v hradecké rozehrávce a pak po nabídce Deje vyslal ostrou ránu. Ta byla sražena o kousek nad.
22:32
Stanislav Dietz se z dobré pozice opřel do kotouče a jeho jedovatá rána mířila kousíček vedle pravé tyče. To byla dobrá šance Hradce!
21:52
Tomáš Bulík se výborně cpal před bránu, kde byl tvrdě atakován soupeřem, ale rozhodčí vrtí hlavou, že o faul se podle něj nejednalo. To se vůbec nelíbí fanouškům v hale.
21:28
Janus za bránou minul puk a Tomáš Knotek se jej snažil ihned naservírovat někomu před odkrytou klec. Hostující gólman svou hrubku však rychle napravil.
20:40
Dej zavezl puk do útočné třetiny a poté i tečoval nahození. To však bylo velice pomalé a ani nemířilo na bránu. Hra se proto rychle přesunula na druhou stranu ledové plochy.
20:23
František Kubát zůstal ležet na ledě po střetu s Jarůškem. Rozhodčí hru přerušili, ale vylučovat nebudou.
20:10
Druhá část začíná nahozením Litvínova za bránu Rybára a následně špatnou rozehrávkou domácích. Icing.
20:01
Hráči už jsou na ledové ploše. Začínáme!
Další třetina začne přibližně v 18:54.
První část je za námi a Litvínov se v ní dostal do zaslouženého vedení. Úspěšným střelcem se ve 4. minutě stal Tomáš Pavelka, ale minimálně poloviční podíl na jeho brance má Robin Hanzl, který skvělou otočkou obehrál dva protihráče a připravil mu gól jako na zlatém podnose.

Verva je lepší, rychlejší a aktivnější. Domácím dělalo velké problémy dostat se do útočného pásma. Nutno však podotknout, že Severočeši vyložené šance neměli. Stejně jako od domácích se většinou jednalo pouze o střely z těžkého úhlu, nebo velké dálky.
Střely na bránu:

Mountfield HK: 9

HC Verva Litvínov: 13
20:00
19:50
Jake Newton pohledem zkontroloval čas na kostce a zhodnotil, že už nemá cenu podnikat riskantní útok. Zřejmě tak počká za bránou až do konce třetiny.
19:06
Stanislav Dietz dostal prostor na modré čáře, tak za to vzal. Jeho pumelice dolétla až k Janusovi, ten ji však vyrazil mimo dosah hráčů v bílo-červeném.
18:30
Reichel prokázal šikovné ruce a dlouho statečně vzdoroval hradecké obraně. Ta nakonec zvítězila a puk si uzmula pro sebe.
17:22
Verva teď rozjela bago v útočném pásmu na jeden dotek, ale k ničemu většímu to nevedlo.
16:25
Slovenský útočník Dej se snažil vypálit, ale jeho střela byla sražena. Od modré to zkusil také Štajnoch, ale i s tím si Janus bez větších problémů poradil.
16:20
A znovu se Mountfield dostal do útoku pouze díky vysokému obloučku na Janusovu bránu.
16:05
Jiří Doležal velmi aktivně dorážel na hradeckého muže v masce, který si v první třetině opravdu zachytá.
15:54
Kristian Reichel to zkoušel z nulového úhlu, ale tím si na Rybára nemohl přijít.
15:41
Hradečtí jen volně nahodili na Januse, který si po delší době sáhl na kotouč.
15:05
Jakub Černý teď obkroužil celé útočné pásmo, než jej dokázal někdo z hráčů Hradce zabrzdit.
14:05
Litvínov si teď ve svém obranném pásmu zahrával, ale hradeckému útočníkovi volný kotouč přeskočil hokejku.
13:46
Přihrávka rukou. To alespoň signalizuje čárový rozhodčí i přesto, že to bylo v nepřehledné situaci.
13:28
Miloslav Hořava obral Newtona o puk a vypálil skrz obránce. Hradecký brankář však byl v pohotovosti.
12:56
Domácí teď opět vysunuli napadání až hluboko do útočného pásma a Litvínovu to dělá problémy.
11:55
Bedřich Köhler teď potvrdil, proč je tak vysoko v Radegast indexu. Severočeský obránce měl nabito, ale Köhler si do rány perfektně lehl a zblokoval ji do rohu kluziště.
11:50
Další vhazování v obranném pásmu Mountfieldu HK.
11:30
Po chybné rozehrávce domácích musel opět zasahovat Rybár. Litvínov teď na svého soupeře tlačí.
11:00
Hradec oslabení přečkal, ale Litvínov nadále kombinuje v útočném pásmu.
10:40
Dej ze střídačky překvapil obránce Vervy, ale proti čtyřem soupeřům v černých dresech neměl nárok udržet černou pryž.
10:16
Další střela, která skončila ve výstroji Rybára. Vhazování po jeho levé ruce.
10:00
Köhler s Dragounem překazili kombinaci a vyhodili až za bránu hostujícího brankáře.
09:16
Od modré čáry přišla dobrá rána, ale Ondřej Rybár ji dokázal srazit do rohu. Následně to zkoušel i Viktor Hübl, ale ten vůbec netrefil zařízení.
08:47
Rudolf Červený se u mantinelu srazil s Františkem Gerhátem a z nevinného souboje odjel litvínovský útočník skloněn k zemi. Rozhodčí viděli zásah vysokou holí.
07:48
Velmi dobrý forčeking přinesl Mountfieldu získaný kotouč, ale přihrávka na Jarůška byla vzduchem a zpracovat prakticky nešla.
07:08
Rastislav Dej nabízel kotouč před bránu, kde jej tečoval Bedřich Köhler, ale pouze do betonů připraveného Januse. Následná dorážka připuštěna nebyla, a tak Litvínov první kompletní oslabení přečká.
06:32
Domácí sice vyhráli buly v útočné třetině, ale tak nešikovně, že se sami vyhnali z pásma.
06:16
Mountfieldu se první minuta přesilovka vůbec nepovedla a do pásma se prakticky nedostal.
05:55
Richard Jarůšek se snažil nahodit do útočného pásma, ale trefil kotoučem do obličeje Tomáše Pavelku. Ten se skácel k zemi, ale už se zvedá a odjíždí po svých na střídačku.
05:23
Karel Kubát v následném souboji po přerušení velmi tvrdě atakoval Zdeňka Čápa. Rozhodčí jej posílají na dvě minuty za napadení.
05:05
Hradec to však rozhodně nepoložilo, ba naopak! Hned dvě obrovské šance si vypracovali domácí hráči. Nejdříve Čáp na modré udělal kličku a nabízel kotouč na teč a pak se před Janusem zjevil Roman Kukumberg, který však ve velmi dobré příležitosti nedal.
03:32
Litvínov se při hře ve čtyřech na obou stranách prosazuje! U mantinelu si bravůrně počínal Robin Hanzl, který poslal dva bránící hráče Mountfieldu na druhou stranu a předložil kotouč skrz třetinu na TOMÁŠE PAVELKU, který se střelou z voleje nemýlil. Asistence: Robin Hanzl, Jakub Černý.
03:09
Síly na ledě se však velmi záhy vyrovnávají. Rastislav Dej projížděl kolem brány a Jaroslav Janus jej zasáhl vysokou holí. Trest odpyká Ondřej Jurčík.
02:50
Roman Kukumberg nejdříve skvěle zblokoval ránu od modré a poté dokázal vyhodit.
02:49
Michal Dragoun pozdě dohrál svého protihráče a rozhodčí po chvíli váhání udělují hradeckému centrovi dvě minuty za hrubost.
02:11
Lukáš Nedvídek vystřelil a Janus vyrazil kotouč směrem k Radovanu Pavlíkovi, který chtěl pohotově dorážet, ale obránce Vervy byl rychlejší a důraznější.
01:32
Kristian Reichel nabral výbornou rychlost a hledal svého spoluhráče na druhé straně, ale hradecký bek se kotouči postavil do cestě a šanci tak zabránil.
01:08
Souboj o kotouč u mantinelu vyhráli domácí, ale kotouč pouze odevzdali a odjeli střídat.
00:50
Severočeši se také snažili proniknout do útoku, ale ztroskotali na modré čáře.
00:10
Hradec vyhrál buly a ihned se vrhl do útočného pásma. Jarůšek vybojoval puk a Jake Newton zkusil vystřelit, ale bránu Januse netrefil.
00:01
Na ledové ploše se již rozbruslují rozhodčí dnešního zápasu. Za malou chvíli je budou následovat i hráči obou mužstev.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Nedvídek, Bulík.

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – Gerhát, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, J. Doležal.

Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Zavřel.
Dobrý podvečer z hradecké FORTUNA arény při sledování utkání 19. kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě utkají dva tabulkoví soupeři. Čtvrtý Mountfield HK, který však má několik zápasů předehraných, hostí třetí HC Verva Litvínov.

Oba týmy se spolu střetnou letos již potřetí. Předchozí dva zápasy se hrály na severočeském ledě a v obou případech se jednalo o velice vyrovnaný zápas. Mountfield vždy vedl ještě těsně před koncem zápasu, avšak Verva dokázala srovnat a jednou zvítězila v samostatných nájezdech a podruhé ihned po začátku prodloužení. Navíc má Litvínov skvělou formu a z posledních 12 zápasů nebodoval pouze jednou.

Hradečtí se však také zvedají a poprvé v této sezóně mají šňůru třech vítězství v řadě. Navíc poslední venkovní zápas sehráli v Pardubicích a ve východočeském derby byli úspěšnější a zvítězili 4:3. Doma jim to navíc náramně šlape.