Tipsport Extraliga - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Brno - 28. prosince 2017   18:00

0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Brno
16:39' R. Zohorna  (M. Erat, Hruška) • 33:59' H. Zohorna  (Nahodil)
Pardubice
Kacetl (Martin Růžička) – Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Starý, Dušek, Vondráček – Trončinský.
Hribik, Pražák – Kis, Rampír
Tipsport arena
10 194 (vyprodáno) diváků
Brno

Pardubice - Kometa Brno: BUM! Nahodil neviděl Berana a ten mu vystavil ukázkový hit

Víc už se dnes nestane. Kometa si po skvělém výkonu odváží všechny tři body za výhru 2:0. Domácí si dnes připravili pár slibných šancí, ale všechny je pochytal bezchybný Marek Langhamer. Celkem na něm skončilo čtrnáct střel. Za to Ondřej Kacetl na druhé straně si zachytal pořádně, na jeho branku totiž letělo hned třiačtyřicet pokusů! Z Pardubic se s Vámi pro dnešek spolu s přáním všeho nejlepšího do nového roku loučí Marek Votke.
59:36'
Na Langhamera se v oslabení hnal Petr Sýkora, ale nedokázal jej překonat!
58:09'
Na závěr tu máme současné vyloučení. Na domácí straně inkasují dvě minuty za hrubost Jacob Cardwell a Ondřej Kacetl, za kterého dvě minuty odsedí Antonín Dušek a na brněnské straně si dvě minuty za hrubost odsedí Radim Zohorna. Kometa si tak zahraje přesilovku pět na čtyři.
58:09'
Ke střele se dostal po vyjetí z rohu hřiště Jan Hruška, ale vůbec netrefil branku.
57:30'
Dynamo se ze všech sil snaží zdramatizovat závěr utkání, ale nedaří se mu usadit se v útočném pásmu.
56:28'
55:42'
Domácí vyhazují puk až k Langhamerovi.
55:28'
55:16'
Kometa v klidu kontroluje puk a čeká na přesilovku.
54:28'
Je po přesilovce domácích. Rostislav Marosz odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
54:22'
Maroszovu střelu z první po přihrávce od mantinelu Langhamer vytěsňuje nad branku.
53:47'
Přihrávka Dynama napříč útočným pásmem byla tečována a kotouč opustil hřiště, hra je přerušena.
53:38'
Ostrý příklep Petra Sýkory kryje Marek Langhamer.
53:28'
Sotva se na ledě vyrovnaly síly, je tu další vyloučení na straně Brna. Dvě minuty za držení si odpyká Tomáš Malec.
53:23'
53:06'
Kometa znovu vyhazuje kotouč.
52:47'
Treille z mezikruží pálil mimo.
52:15'
Před brněnským brankářem se ke kotouči dostal Petr Sýkora, ale kotouč do branky neprocpal. Hra je přerušena a rozhodčí řeší drobnou potyčku za brankou.
51:49'
Na cestě zpět do útoku Dynamo zastavil ofsajd.
51:40'
Trončinského příklep vyráží Langhamer, Kometa následně vyhazuje kotouč.
51:23'
Další přesilovka pro domácí. Hynek Zohorna inkasuje dvě minuty za držení.
50:44'
Dnešní utkání sleduje vyprodaná Tipsport arena, na hokej dorazilo 10 194 diváků.
50:44'
Zakázané uvolnění Dynama.
49:48'
Navrátilec z trestné lavice Leoš Čermák byl v mezikruží v dobré pozici, ale orazítkoval pouze hruď Kacetla.
49:24'
49:00'
V mezikruží se ke střele dostal Sacha Treille, ale Langhamer vyráží.
48:16'
Oslabení se domácím vůbec nedaří, Brno již potřetí dostává puk až ke Kacetlovi.
47:31'
Kometa vyhazuje přes všechny čáry.
47:24'
Přesilovka také pro Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává kapitán Komety Leoš Čermák.
47:12'
47:11'
Ondřej Kacetl znovu zaúřadoval, když chytil ostrý příklep Marcela Haščáka z první.
46:30'
Do dobré pozice si na levém křídle najel Marcel Haščák, ale domácí gólman si dokázal poradit i s jeho střelou.
46:09'
Z mezikruží pálil Hynek Zohorna, Kacetl jeho pokus vyrazil.
45:38'
Dynamu se podařilo dostat kotouč až k Marku Langhamerovi.
45:12'
Brno si znovu zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení odjíždí na trestnou lavici Sacha Treille.
44:32'
Po rychlé a přesné kombinaci v útočném pásmu stačilo Jakubu Krejčíkovi zasunout kotouč do poloodrkyté branky, ale obránce Komety nezasáhl kotouč!
43:52'
Přihrávka vzduchem končí až na zakázaném uvolnění domácích.
42:38'
Na útočné modré se ke kotouči dostal Jan Štencel a jeho pokus příklepem končí v Kacetlově lapačce.
41:28'
Patrik Poulíček nahodil kotouč ze středního pásma a nerozchytaný Marek Langhamer pěkně dlouho hledal kotouč. Nakonec jej však odehrál do bezpečí.
40:42'
40:31'
Kometa se ihned nastěhovala před Kacetla, tvrdou ranou od modré se prezentoval Krejčík, Kacetl vyráží.
40:01'
Druhá třetina končí. Kometa v ní navýšila své vedení na dvoubrankové, když se prosadil další Zohorna, tentokráte Hynek, jenž v minulé sezoně chvíli hostoval v Dynamu. Brno nadále kontroluje zápas, na střely po druhé třetině vede 31:6. Třetí třetina začne zhruba v 19:47, Kometa do ní vstoupí přesilovkou.
40:00'
39:57'
Další střela Ondřeje Němce, tentokráte nechal brněnský obránce vyniknout lapačku domácího brankáře.
39:26'
Ke střele se dostal Ondřej Němec, Kacetl jeho pokus kryje.
39:14'
Kometa kombinuje v útočném pásmu.
38:42'
Kometa si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Petr Sýkora.
37:40'
Volný Mallet si v útočném pásmu říkal o přihrávku, ale do dráhy puku na poslední chvíli vložil hůl pardubický obránce a odehrál kotouč.
36:43'
Dynamo se prokousalo přes střední pásmo, ale na útočné modré jej zastavuje ofsajd.
35:53'
Zakázané uvolnění Komety Brno.
35:45'
Hra je přerušena, protože Matěj Beran za brněnskou brankou poslal k zemi Lukáše Nahodila, který zůstává ležet.
34:43'
Dobrou šanci na odpověď měl na druhé straně Josef Hrabal, ale úplně volný z první netrefil branku!
33:59'
Kometa právě vstřelila branku!
Další brněnský pokus už ale končí za Kacetlem! Lukáš Nahodil vybojoval vhazování v útočném pásmu a ihned si vybruslil před branku. Dostal se ke střele, ale kotouč za záda pardubického brankáře nakonec dorazil HYNEK ZOHORNA. Asistence: Lukáš Nahodil.
33:52'
V útočném pásmu se krásnou otočkou uvolnil Jakub Krejčík, ale jeho střela nakonec netrefila branku.
32:54'
Petr Sýkora si v útočném pásmu nachystal příklep, ale trefil pouze obránce před sebou.
31:52'
Před Langhamerem se snažil dorážet Matěj Beran, ale ke kotouči se nedostal.
31:43'
31:18'
Kometa opět vyhazuje a první dnešní oslabení zvládne v pohodě.
30:24'
Na modré čáře zaváhal Marek Trončinský a Kometa vyhazuje kotouč.
30:03'
Z první pálil v mezikruží Marosz, ale nepřesně.
29:43'
První přesilovku si dnes zahraje také Dynamo. Michal Gulaši dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
28:41'
Po vhazování pálil z otočky Vojtěch Němec, Kacetl má kotouč v lapačce.
;
28:31'
Další zakázané uvolnění domácích.
28:07'
Jordann Perret se dostal k odraženému kotouči a ujížděl na Langhamera spolu s Josefem Hrabalem, kterému se snažil adresovat přihrávku, kotouč ale neprošel přes obránce Komety.
27:48'
Dynamo dostává kotouč až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Kacetlem.
26:41'
Tomáš Vondráček svižně obkroužil brněnskou branku a zkusil překvapit Langhamera, kotouč ale pouze prolétl brankovištěm.
25:54'
Od modré nahazoval kotouč Tomáš Vondráček a před Langhamerem ještě tečoval Patrik Poulíček, brněnský gólman si ale situaci pohlídal.
24:36'
Marek Trončinský se pokusil vyhodit kotouč z obranného pásma, ale hosté jej zachytili na modré čáře a do dobré pozice se dostal Alexandre Mallet, jehož střelu z mezikruží vyrazil Ondřej Kacetl!
23:41'
Dynamu se dnes vůbec nedaří přechod přes střední pásmo.
23:01'
Přihrávku do jízdy dostal Martin Zaťovič, ale jeho střela byla hodně nepřesná.
22:15'
Před Lubošem Horkým se otevřel prostor, brněnský obránce najel do útočné třetiny a vystřelil od mantinelu, kotouč ale branku netrefil.
21:11'
Ve velké šanci se objevil Lukáš Nahodil, když měl před sebou poloodkrytou branku, ale Kacetl jeho svižnou střelu vyrazil betonem!
20:33'
Ke střele se v útočném pásmu dostal David Tomášek, kotouč však prolétl do rohu hřiště.
20:01'
Kometa byla v první třetině jasně lepším týmem a zaslouženě vede 1:0, když se v sedmnácté minutě prosadil nejmladší z bratrů Zohronů Radim. Gólman Komety Marek Langhamer chytá v Pardubicích poprvé od svého odchodu do zámoří, ale práce zatím moc neměl, na střely je to totiž po první dvacetiminutovce 19:3 pro Brno. Druhá třetina začne zhruba v 18:49.
20:00'
18:51'
Dynamo se snaží prokousat se do útočného pásma, ale Brno má situaci pod kontrolou.
17:33'
Na druhé straně operoval před brankou Tomáš Rolinek, ale jeho střela letí mimo.
16:39'
Hosté se po pěkné kombinaci v útočném pásmu dostávají do vedení! Od levého mantinelu přijal přihrávku Martin Erat, který ještě našel v předbrankovém prostoru dobře postaveného RADIMA ZOHORNU, jenž doklepl kotouč za záda pardubického brankáře. Asistence: Martin Erat a Jan Hruška.
15:14'
Z první to od modré zkoušel Jan Štencel, ale střela mu nesedla a ke Kacetlovi se ani nedostala.
14:49'
Kometa se nadále drží v útočném pásmu.
14:38'
13:50'
Kotouč je opět u Langhamera, když se odrazil od zadního mantinelu po trvrdém příklepu od modré.
13:38'
Na modré napřáhl Ondřej Němec, Kacetl ale jeho pokus kryje a hra je přerušena.
13:14'
Kotouč je opět u Marka Langhamera. Brněnský gólman ihned rozehrál až na útočnou modrou, ale hostující útočníci nedokázali rychle zareagovat a je z toho ofsajd.
12:51'
Dynamu se ihned po vhazování podařilo vyhodit kotouč.
12:38'
Kometa si dnes jako první zahraje přesilovku. Rostislav Marosz dostává dvě minuty za držení.
12:03'
Sám na Langhamera ujížděl Antonín Dušek, ale brněnského brankáře nepřekonal!
11:34'
Jacob Cardwell dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale kotouč mu utekl a nezakončil.
11:13'
Dynamo se začalo o poznání více zdržovat v útočném pásmu a Brno raději vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
10:04'
V dobré pozici byl mezi kruhy Jordann Perret, který také ihned dostal přihrávku, ale nedokázal zakončit.
09:09'
Až teď napřáhl Marek Trončinský, ale jeho jmenovec Langhamer měl dobrý výhled a s přehledem celou situaci vyřešil svou lapačkou.
08:41'
Kometa zatím velmi dobře brání útočné pásmo, Dynamo se dnes ještě vůbec nedostalo ke střele na branku.
07:52'
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
07:43'
Po střele od pravého mantinelu si další zákrok připisuje Ondřej Kacetl.
07:13'
Před Hrabalem se ve středním pásmu otevíral prostor, domácí obránce ale nakonec o kotouč přišel.
06:46'
Ondřej Kacetl znovu přerušuje hru, když na hrudi zkrotil Štencelovo nahození od modré čáry.
06:31'
Pěknou stahovačkou se v útočné třetině uvolnil Martin Zaťovič, ale jeho následná střela neměla potřebnou razanci a Kacetl si s ní v klidu poradil.
05:35'
Martin Dočekal bojoval v útočném pásmu, ale byl od kotouče odstaven domácím obráncem a do zakončení se nedostal.
04:43'
Svižný taháček Hynka Zohorny skončil v lapačce Ondřeje Kacetla.
03:20'
Do slibné pozice se dostal Marcel Haščák, Ondřej Kacetl však jeho střelu vyrazil.
02:49'
Na druhé straně Jan Starý střelou od mantinelu trefuje tyč!
02:19'
Z pravé strany pálil Leoš Čermák, ale kotouč pouze prolétl pardubickým brankovištěm.
01:58'
Kometa má puk na hokejkách, ale marně hledá cestu do útočného pásma.
01:10'
Po Štencelově přihrávce to z úhlu zkoušel Jan Hruška, ale Kacetl jeho pous vyrazil.
00:20'
Dopředu se po přihrávce prodíral Petr Sýkora, ale nedostal se do zakončení.
00:09'
Po devíti vteřinách hry puk opustil hřiště a bude se znovu vhazovat.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Starý, Dušek, Vondráček.

HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – O. Němec, J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, V. Němec, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Horký, L. Čermák, Dočekal.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Kis, Rampír.
Vzájemé zápasy

Co do vítězství v letošní sezoně ve vzájemných střetnutích, je to pro oba dnešní soupeře 1:1. Poprvé na sebe Brno s Dynamem narazilo v osmém kole v Tipsport areně, kde domácí ještě čtvrt hodiny před koncem vedli 4:2, ale Jihomoravané díky skvěle zvládnutému závěru utkání nakonec zvítězili 5:4 a získali tři body. Ve druhém utkání potom Pardubice zvítězily na ledě Komety 2:1 v prodloužení.
HC Dynamo Pardubice

Východočeši mohou být spokojeni. Hlavním úkolem v Pardubicích pro letošní sezonu je udržet se mezi čtyřkou postupujících do předkola play off, a to se Dynamu zatím daří. Po reprezentační přestávce se svěřencům Miloše Holaně podařilo ve třech utkáních dvakrát zvítězit. Nestačili sice na Vítkovice, ale potom porazili doma Jihlavu, když v samém závěru trefil výhru 3:2 Sacha Treille a v posledním kole si připsali velecenné dva body na ledě vedoucí Plzně, kterou udolali 3:2 po samostatných nájezdech. Pardubice v současné chvíli hájí osmé místo a na kontě mají 44 bodů. (Stejný počet, jako na konci základní části minulého ročníku.)
HC Kometa Brno

V minulé sezoně získal jihomoravský celek titul a s ohledem na to, že se mu podařilo udržet takřka celý vítěžný kádr i přes léto, platí za aspiranta na první místo i v letošní sezoně. Brňané se ovšem v současné době nepotýkají s příliš dobrou formou. Z posledních třech utkání dokázala Kometa vytěžit pouze dva body z předešlého střetnutí s Jihlavou, kterou porazila doma 3:2 po prodloužení. Mizérie úřadujícího mistra potom sahá až do listopadu, když z deseti posledních zápasů Brno vyhrálo pouze třikrát včetně zmíněného klání s Duklou. Aktuálně je z toho šesté místo se ziskem jednapadesáti bodů.
Tipsport extraliga je tu s 34. kolem, v něm bude dnes v Pardubicích vyprodaná Tipsport arena sledovat třeskutý souboj domácího Dynama proti úřadujícímu mistrovi, celku HC Kometa Brno. Začínáme v 18:00!