Mladá Boleslav přejela svého soupeře z Podještědí naprosto drtivě 7:0. Baráž se nám tak ještě o něco víc dramatizuje. Po dnešní výhře Chomutova se zdá, že finální boj bude právě mezi dnešními účastníky, tedy Boleslaví a Libercem.

Přejeme příjemný zbytek večera.
60:00
59:37
Celý stadion aplauduje vestoje. To v Boleslavi už hodně dlouho nebylo.
59:19
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je prostě neuvěřitelné! Další díra v obraně hostů poslala do úniku DAVIDA VRBATU. Ten si Vošvrdu vymíchal prakticky jako při samostatném nájezdu a zakončil do prázdné. Bez asistence.
59:08
Kafka měl před sebou odkrytou branku, ale zlomil hůl!
58:32
Čutta si najel na přihrávku zpoza branky. Kotouč skončil ve Valentově klíně.
57:56
Zimním stadionem obíhá mexická vlna. Fanoušci jsou nadšení.
57:18
Hračička Nouza chtěl svou akci ještě vyšperkovat, takže zkusil kličku. Neprošlo to.
56:57
Urban na brankovišti stínil Valentovi, ale puk šel vedle.
56:18
Liberec působí dost zdecimovaně. Ostatně není se čemu divit, tenhle výsledek by v baráži čekal asi málokdo.
55:14
Další střela od modré! Pojkar tentokrát netrefil klec.
54:51
Další střela od modré, tentokrát v podání Kafky, a opět nejistý zákrok Vošvrdy!
54:26
Propagační nahození z dálky Valent likviduje.
53:40
Dnes už počtvrté se trefuje obránce! K plejádě předchůdců se dělovkou od modré přidává ROMAN NĚMEČEK. Asistence: Milan Toman.
Dnešní utkání sleduje 4120 diváků.
53:17
Výborný se otočil na brankovišti, ale puk podél tyčky do sítě neprocpal.
52:08
Šimek (LIB) ve stejném čase dostává 2 minuty za hákování.
52:08
Tak to byla parádička v podání obránce JOSEFA JINDRY! Ten sice kromě puku vezl ještě na zádech hráče Liberce, i tak ale dokázal zakončit! Asistence: Martin Koudelka.
51:54
Boleslavští teprve teď uzamkli Liberec.
09:28
50:21
Vantuch (LIB) fasuje 2 minuty za podražení.
49:57
Střelu Nedvěda někdo tečoval mimo branku.
49:40
Ondřej to zkusil přes Čakajíka, puk končí v rohu.
48:05
Úsměvná situace. Nedvěd čekal u mantinelu připravený zachytit podél hrazení běžící puk. Jenže do škvíry mezi ním a mantinelem se vecpal Demel, vesele si projel a vzápětí získal puk.
47:44
Bohunický se poněkud netradičně snažil proháčkovat k Vošvrdovi. Stopka mu byla vystavena mezi kruhy.
46:50
Domácí v plném počtu!
46:34
Bulíř poslal puk za sebe, ale tam byl Toman.
46:06
Další zaváhání Čutty na modré a domácí se opět osvobozují!
45:32
Boleslav je ve čtyřech!
45:26
Jindra vyvezl puk!
45:16
Střelba! Chybí tomu střelba! Duda to zkusil naprosto nesmyslně proti už k tyčce nalepenému Valentovi.
44:50
Vrbata (MBL) dostává 2 minuty za podražení. Liberec bude hrát 42 sekund v pěti proti třem.
44:44
Duda dělovkou z ostrého úhlu rozezněl brankovou konstrukci.
44:10
Jindra se dvakrát pokoušel vyhodit podél mantinelu, povedlo se to až Pabiškovi středem.
43:40
Čutta nezachytil puk a Liberec je venku z útočného pásma.
43:32
Že by šance pro Liberec? Pitule (MBL) dostává 2 minuty za držení.
43:09
Nedvěd pálil z otočky úplně vedle.
42:23
Urban to zkusil z hodně ostrého úhlu. Puk prošel brankovištěm.
41:45
Ve středním pásmu číhajícího Nouzu už si tentokrát Tygři pohlídali.
41:22
Bulík si ve středním pásmu obhodil Pabišku a vzápětí vypálil na Valenta kamsi ke krku. Nepříjemná střela.
40:27
Demelova přihrávka zpoza branky přistála rovnou na holi Mikulíka! Vošvrda puk vytěsnil ramenem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Převaha Mladé Boleslavi je takřka drtivá. Budu se opakovat, ale je neuvěřitelné, jak odlišný je tento zápas od toho v Liberci. Středočeši už sice mezi zdejšími stěnami předvedli pár výpadků, ten dnešní by ale musel být hodně velký, aby hosté ještě dokázali něco udělat s bodovým dělením.
40:00
39:35
Nedvěd poslal puk vysoko vzduchem na Dudu. Ten letící kotouč nezasáhl.
38:47
Pitule teď dobře zvládl situaci ve středním pásmu a Boleslav je pořád na puku.
37:48
Liberec stejně jako v minulém zápase tady ve ŠKO-ENERGO Aréna střídá brankáře! Marka Schwarze opět nahrazuje Tomáš Vošvrda.
37:48
Tak tohle bylo provedeno s chladnou precizností! Koudelka s MILANEM MIKULÍKEM jeli dva na jednoho, skoro to ale vypadalo, jako kdyby se jich celá situace vůbec netýkala. Už se zdálo, že střílet bude Koudelka, ale ten puk jen přidržel a pak přesně poslal na hůl Mikulíka. Schwarz byl bezmocný. Asistence: Martin Koudelka, Petr Chaloupka.
37:36
Vrbatu zastavuje ofsajd.
37:23
Toman to zkusil bekhendem.
36:40
Vrbata netrefil branku, ale puk se od mantinelu odrazil zpátky před Schwarze, kde úřadoval Pabiška! Liberecký brankář nalepen na tyčku ale situaci ustál.
36:09
Derner (LIB) – 2 minuty za hrubost.
35:59
Galamboš je na ledě, ale rozhodčí už zase drží ruku nahoře, takže to nebude na dlouho.
35:37
Koudelka vybruslil z rohu a vypálil, Schwarzovi mizí puk mezi betony.
34:41
Boleslavi se nedaří usadit v útočném pásmu.
33:59
Závar se ale neobešel bez faulu, Peter Galamboš (LIB) dostává 2 minuty za hákování.
33:59
Špatná rozehrávka Výtiska se dostala na hůl Ondřeje a v následujících okamžicích Schwarzovi pěkně zavařila! Finální zákrok lapačkou byl přesto pastvou pro oči.
33:33
Nedvěd prohrál vhazování ve vlastním pásmu a Duda ještě navíc zlomil hůl. Liberec teď zachránil Schwarz.
33:08
Kasík přihrál celým pásmem na volného Vrbatu! Před tím byla minimálně polovina branky úplně odkrytá, boleslavskému útočníkovi se ale puk svezl po čepeli!
32:31
A výhoda nese domácím ovoce! Tak, jak DAVID POJKAR, vymetl pavučinky ve Schwarzově brance, to se jen tak nevidí a liberecký brankář jen nechápavě kroutí hlavou. Asistence: David Výborný, Tomáš Nouza.
32:10
Výtisk nastřelil na modré Výborného, díky čemuž vznikl klasický obrat hry. Výborný netrefil, ale byl faulován, sudí zvedá ruku, ale hru zatím nechává pokračovat!
31:27
Němeček vyhazuje a tribuny burácí.
30:52
Liberec je v plném počtu.
30:34
Když se dva perou, třetí se směje. To teď názorně předvedl Chaloupka, kterému ze strkanice v rohu vyjel puk rovnou na hůl.
30:13
Koudelka vložil hůl do přihrávky a Liberec musel na moment z pásma pryč.
30:04
Rozhodčí se teď marně pokouší něco vysvětlit liberecké střídačce. Zdá se, že jde o problém se střídáním.
30:04
2 minuty za držení dostává Nouza (MBL).
29:38
Do střely Nedvěda někdo vložil hůl. Vzápětí jeho přihrávku na modrou nezachytil Derner.
29:12
Výborný s Tomanem teď nadělali před Schwarzem trochu zmatky. Pokus Čutty rozehrát končí přerušenou hrou.
28:52
Strkanice u střídaček končí vyloučením obou rivalů. Mikulík (MBL) dostává 2 minuty za sekání a Jánošík (LIB) 2 minuty za krosček.
28:17
Demel nahazoval od modré na branku, kam se přihnal Mikulík. Schwarzova lapačka ale byla pohotovější.
27:51
Tísněn dvěma bránícími hráči protlačil se Ondřej i tak ke střele, vlastně se mu kotouč povedlo zvednout, očividně se snažil zakončit do horní části branky. Puk šel ale vysoko až moc.
26:33
Pabiška nahazoval na branku, kam mu sjížděl Toman! Puk škrtl Schwarzovo rameno a odrazil se do rohu!
25:58
Pabiška se po buly protlačil prakticky až před Schwarze, ale dráze puku stálo něco nebo někdo v cestě.
25:52
Skákavý kotouč doprovázel Výtisk. Schwarz raději přerušuje hru.
25:34
Přihrávku na Urbana zastavuje Chaloupka.
25:22
Střelu Kasíka od modré Schwarz schoval v lapačce.
25:04
Pabiška je na ledě.
24:46
Boleslav se vůbec poprvé opravdu osvobozuje, vyhodil Pitule.
24:30
Střelu od modré Valent nezachytil a připraven dorážet byl Duda. Domácí obrana jej ovšem odtlačila.
23:39
Šimek dělovkou od modré nastřelil horní tyčku Valentovy branky!
23:04
Liberec bude hrát v početní převaze, Lukáš Pabiška (MBL) se provinil hákováním.
23:01
Výborný teď zapojil volejbalový prvek a poslal puk mimo třetinu Boleslavi.
22:54
Skvělá střela zápěstím v podání Nedvěda a stejně skvělý zákrok Valenta betonem!
22:32
Hraje se 5 na 5.
21:39
Obrovská chyba Boleslavi ve středním pásmu a Urban vyrazil sám na Valenta! Ten nakonec prakticky nezasáhl, liberecký dlouhán netrefil branku.
21:04
Střelu Čakajíka těsně před Valentem zastavil Němeček.
20:32
Tak hostům přesilovka moc dlouho nevydržela. Tomáš Pospíšil (LIB) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
20:13
Liberec se hned po vhazování vrhl do útoku, ale zatím je jen v rohu nebo za brankou.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:27.
Boleslavští opanovali první třetinu. Začátek sice měli trochu váhavější, než na co býváme tady ve ŠKO-ENERGO Aréně letos zvyklí, všechno ale rychle dohnali a během dvou minut získali solidní dvougólové vedení. Liberec je oproti tomu nepřesný, zřejmě i dost nervózní.
20:00
19:55
Střelu Čakajíka Valent vyrazil a puk vzápětí uklidil na druhou stranu hřiště Demel.
19:43
Pokud se nestane nic závažnějšího, Liberec začne druhou třetinu přesilovkou. Zbyněk Hrdel (MBL) dostává 2 minuty za hákování.
19:17
Pabiška sice mezi dvěma obránci Liberce projít dokázal, jeho hůl už ovšem ne.
18:24
Mikulík prokloužil útočným pásmem a vzápětí stejně jako před chvílí nahrál na Jindru! Schwarz puk vyrazil v poslední chvílí hranou betonu!
17:09
Obrovský závar nejprve před Valentem, Vantuchovu dorážku boleslavský brankář vytěsnil jen tak tak! Vzápětí ovšem Liberec opět propadl a opět jeli domácí tři na jednoho. Proti Vrbatovi si Schwarz hodně vyjel, takže na Kafku vzápětí zírala úplně odkrytá branka! Prudkou střelu ale boleslavský útočník netrefil!
16:47
Čutta si teď ze vzduchu chytil puk a vzápětí si jej hodil na hůl. A to není dovoleno.
16:09
Chaloupka nahazoval od mantinelu a Schwarz raději přerušuje.
15:52
Další zmatky v obraně při hře čtvrté formace Boleslavi! Jenže Dudovu střelu Valent vyrazil a Liberečtí následně propadli (nebo spíš upadli) na modré, takže domácí šli ve třech proti jednomu. Škoda pro ně, že to kombinačně nevymysleli lépe, střela Ondřeje Schwarze moc nepřekvapila.
15:29
Další nepřesnost hostů, tentokrát je to zakázané uvolnění.
15:02
Byla jsem na minulém utkání v Liberci a je neuvěřitelné, co všechno dělá domácí prostředí a jak moc se liší projev obou týmů.
13:52
Mikulík poslal puk na nikým nehlídaného dojíždějícího Jindru! Schwarz vyráží betonem!
13:36
Přihrávku na Koudelku skvěle zachytil Bulíř.
13:26
Vantuch v ofsajdu.
12:53
Poslední formace domácích má s Libercem jednoznačně problémy. Puk honí po rozích obranného pásma.
12:39
Nakonec právě Duda udělal zmatky na boleslavském brankovišti. Valent si ale puk pohlídal a schoval pod lapačku.
12:26
Duda oblafl Němečka, ale skončil v rohu.
11:37
Nouza protečoval do útočného pásma a vzápětí sám vyrazil za pukem do rohu.
11:19
Demela zastavuje ofsajd.
11:03
Filippi byl sice obklíčen, i tak ale vystřelil – mimo.
10:46
Jiránek mohl jít do podobného brejku jako Nouza, ale rozhodčí píská přihrávku rukou.
10:37
Pitule nedosáhl na přihrávku Žabky, takže je z toho zakázané uvolnění domácích.
09:13
Koudelka teď v plné parádě předvedl svou zkušenost. Neunáhlil se, i se soupeřem v zádech puk podržel a následně přihrál na TOMÁŠE NOUZU, který se dostal do zad soupeři a proti Schwarzovi tak jel úplně sám. Už to vypadalo, že brankář Liberce srazil betony k sobě včas, puk mu ale nakonec proklouzl až do sítě! Asistence: Martin Koudelka.
08:39
Zpětnou přihrávkou udělal Koudelka prostor Mikulíkovi. Ten byl následně tvrdě sražen v rohu, ale hra pokračuje.
08:17
Kafka si obhodil Jánošíka, ale kotouč mu následně ujel na dlouhou hůl.
07:34
Boleslavští dokázali těžit z důrazu a ze zmatku, který na brankovišti vyvolala akce Výborného. Následná střela PETRA CHALOUPKY od modré pak prošla až za záda zřejmě do poslední chvíle nicnetušícího Schwarze. Asistence: Lukáš Pabiška.
07:30
Výborný prokličkoval až před Schwarze! Jeden z jeho vlastních obránců si puk málem srazil do sítě!
06:25
06:01
Boleslavští zatím dobře brání, Liberec se prakticky nedostal ke střele.
04:25
Vyloučení Vrbaty (MBL) na 2 minuty za vysokou hůl následuje.
04:08
Strkanice ve středním pásmu, do které se jako hlavní aktéři zapojili Toman s Čakajíkem. Zvlášť domácí obránce toho má očividně hodně na srdci. Toman (MBL) dostává 2 minuty za hrubost, Čakajík a Derner (oba LIB) taktéž 2 minuty za hrubost. Za následné poznámky dostává 2 minuty za hrubost a 10 min. OT i Jaroslav Kasík (MBL).
03:50
Často se přerušuje, hokejové krásy také moc vidět není.
03:08
Boleslavští se dostali do většího útočného tlaku, ale vzápětí je vyhání postavení hráče v brankovišti.
02:58
Prakticky hned po buly pálil Mikulík. Vedle!
02:53
Chaloupkovo nahození od modré Schwarz ve skluzu chytil.
01:42
Útočněji si teď počínají hosté, k žádnému většímu ohrožení branky se ale v podstatě nedostali.
01:14
Filippi s Bulířem si dobře vyměnili kotouč a ke střele se vzápětí dostal i Čutta. V jednom případě zasáhl Valent, v druhém šel puk vedle branky.
00:57
Pabiška svou tečí sice puk zasáhl velmi přesně, podstatně méně přesný ale byl směr, kterým se kotouč následně odebral. Další přerušení.
00:26
Nedvědovo nahození do útočného pásma zachytil Mikulík.
00:16
Už podruhé během pár sekund se přerušuje.
00:01
Oproti původním avizovaným zprávám nakonec Liberec staví do branky Marka Schwarze.

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Ondřej

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Derner, Štich, Čutta, Výtisk, Šimek, Jánošík, Kajínek – Duda, Nedvěd, Víšek – Pospíšil, Bulík, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Bortňák, Vantuch

Rozhodčí: Lacina, Husička – Barvíř, Blümel.
Podle jistých informací by – opět teoreticky – měla Mladé Boleslavi hrát do karet i aktuální sestava týmů jako taková. Proslýchá se totiž, že Liberecké trápí marodka. Na druhou stranu Bruslaři by k dnešnímu zápasu mohli nastoupit v plné sestavě. To jsou ale pochopitelně zatím pořád jen spekulace, konkrétní fakta budeme mít až s blížícím se večerem, kdy obě strany odtajní své dnešní soupisky.
Mladá Boleslav v minulém kole konečně prolomila venkovní nezdary a zvítězila v Olomouci a teoreticky vzato před sebou má jednu velkou výhodu – v posledních čtyřech kolech totiž hraje doma hned třikrát. Svěřenci trenéra Výborného ale zůstávají nohama na zemi a chtějí hlavně jediné – zakončit sezonu důstojně a po dobrých výkonech.
Zápas s velkým Z. Takové utkání je dnes na programu v Mladé Boleslavi, kam v rámci 9. kola baráže přijede Liberec. Jindy pravidelný účastník extraligového play-off si svou situaci v baráži značně zkomplikoval v minulém zápase s Chomutovem. Tygři nevyužili domácího prostředí a prohráli – a to znamená ještě velké obavy o udržení! Rozdíl mezi třetí Boleslaví a druhým Libercem činí čtyři body a právě tyhle dva týmy čekají v posledních čtyřech kolech ještě dva střety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.