Mountfieldu se druhý zápas nepovedl. I když soupeř nehrál o tolik lépe než včera, byl daleko více střelcky úspěšnější a veze si do Ostravy stav série 1:1. Přeji hezký večer z Českých Budějovic.

Střely na branku:
HC Mountfield: 49
HC Vítkovice Steel: 20
60:00
59:34
59:19
Do šance se dostal Roman, ale jeho bekhend skončil v ochranné síti.
58:12
Stehlíkova šance před Kantorem, ten vyráží.
57:34
Tomáš Knotek (CEB) - 2 minuty - napadení - 3/5
57:20
Hosté jsou sice u puku, ale hlídají si s klidem výsledek utkání.
56:15
Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5
55:56
Kantor teď zachránil skvělou šanci betonem.
Dnešní utkání sleduje 5035 diváků.
55:03
Harantova střela dálky, Šindelář stihl rozehrát.
54:18
Mountfield už se smířil s porážkou, hostující rozehrávku takřka nenapadá.
53:14
Vítkovice hrají na čas a jdou si za vítězstvím.
52:37
Šindelář kryje, komerční přestávka.
52:02
Domácím se daří dostávat do pásma, ale to je tak to jediné, čím ničí hostům život.
51:15
Květoň objel branku, našel v mezikruží volného Knotka, ale jeho slabá střela trefila připraveného brankáře Vítkovic.
50:36
Kotalík se při vjezdu do útočného pásma provinil offsidem.
50:21
Kantor přerušil hru.
49:17
Vydarený se dostal až před Šindeláře, ale ten stále drží čisté konto.
48:32
Vítkovice už jen nahazují za červenou čarou, tohle jim k vyrovnání série stačí.
47:29
K dorážce se dostal Svačina, Kantor připraven.
47:16
Dej střílel, ale hostující gólman jeho pokus viděl a vyrazil mimo.
46:26
Nejprve na jedné straně netrefil z mezikruží Kantorovo klec Bartánus, na druhé straně po pravé straně projížděl Škoda, ale trefil jen boční síť.
45:19
Vydarený se hned po návratu prezentoval střelou do Šindelářova betonů.
43:39
Padáček, který z hole Červeného mířil na Šindeláře, skončil s přehledem v jeho lapačce.
42:51
Přihrávka rukou na vykazuje hru do středního pásma.
42:43
Švihálkova střela končí v hostující lapačce.
42:20
Výkon Mountfieldu je teď trochu bezzubý.
41:23
Vítkovice právě vstřelily branku!
Kotalík ve svém pásmu chyboval, k puku se dostal Svačina, který u druhé tyče našel zadovkou RUDOLFA HUNU, který neměl problém navýšit skóre.
Asistence: Svačina
40:30
Domácí sice vyprodukovali první střelu třetí třetiny, ale u puku jsou nyní častěji Vítkovičtí.
40:01
Hosté ve druhé části přidali další dvě branky a směřují za vyrovnáním v sérii. Českobudějovický tým, který dnes nedokázal zužitkovat už dvě dvojnásobné početní výhody, sice ke konci třetiny zvýšil aktivitu, ta ale všechna končí na Filipu Šindelářovi. Další třetina začne přibližně v 18:51.

HC Mountfield: 39
HC Vítkovice Steel: 10
40:00
39:58
Škoda tečoval puk na svou střídačku.
39:42
Zkoušejíc nemožné se snažili domácí protlačit puk pod betonem Šindeláře, ale ten je dnes jako skála.
39:19
Vítkovice jsou stále zamčené v pásmu, ale domácím se nedaří dostat ani ke střele.
38:53
Další zakázané uvolnění hostů.
38:20
Mountfield tlačí hosty v závěru druhého dějství.
37:43
Kotalík sám před brankou vysoko přestřelil klec Vítkovic.
37:35
Dej se snažil překvapit Šindeláře z těžkého úhlu, ale všechny skuliny dokázal hostující brankář ucpat.
37:29
Frühaufovo střelu gólman s přehledem viděl.
37:25
Icing hostí.
36:54
Huna teď za brankou dlouhou dobu motal Vráblíka, ten ho nedokázal odzbrojit. Jeho následná přihrávka však před brankou adresáta nenašla.
35:59
Domácí jsou v křeči. Nepřesná rozehrávka zapříčinila přečíslení 3 na 1, kdy se po přihrávce Burgera nadvakrát prosadil JAN KÁŇA.
Asistence: Burger
35:04
Za českobudějovickou brankou je ochranná síť v permanenci, opět se přerušilo.
34:42
Škoda pálil od modré, jeho střelu se ještě před Šindelářem snažil tečovat Švihálek.
34:00
Ani jednomu se nepovedlo vytvořit souvislou akci, načež se na druhé straně objevil Bartánus a znovu trefil ochrannou síť za Kantorovo brankou.
33:40
Teď ho následuje Jank.
33:14
Ptáček rozjíždí akci domácích.
32:29
Klimek je teď při svém střídání hodně aktivní v útočném pásmu.
32:02
Šedivého střela končí v ochranné síti.
30:50
V závaru se před Šindelářem objevil Červený se Švihálkem, ale na Šindeláře si nepřišli.
30:30
Puk doklouzal ke Kantorovi, a jelikož se před ním první objevil Bartánus, je hra přerušena.
30:19
Vráblík se s Frühaufem objevili na útočné modré, a tak lehkým nahozením získali pro svůj tým pásmo
30:07
29:53
Mountfield se osvobodil.
29:41
Po Barinkovo střele hledal Kantor dlouho puk mezi svými betony.
29:27
Hosté zpátky před Kantorem.
28:51
Vítkovice se opět v pásmu neohřály, domácí puk vyvezli.
28:36
Zakázané uvolnění hostí.
28:20
Před brankou střílel Huna, ale Kantor jeho pokus vyrazil.
27:14
Šindelář kryje a přerušil tlak Mountfieldu.
26:49
Domácí stále ostřelují soupeřovo branku, bez úspěchu.
26:26
Závar před brankou, ale hosté drží čisté konto.
25:57
Marek Malík (VIT) - 2+10 minut - naražení na hrazení - 5/3
25:34
Karol Sloboda (VIT) - 2 minuty - hákování - 5/4
25:20
Švihálek napodobil Kotalíka, ale od zakončení ho zastavil faul.
25:03
Icing Vítkovic.
24:40
Kotalík projel do pásma jak nůž máslem, ale ztroskotal na vynikajícím brankáři hostí, přesněji na jeho vyrážečce.
24:18
24:10
Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.
24:06
Mountfield teď ostřeluje, ale Šindelář drží svůj tým nad vodou.
22:10
Šindelář kryje puk po závaru před svou brankou. Následně se strhla menší šarvátka.
21:05
PETR STRAPÁČ teď geniálně nachytal Kantora. Ten totiž čekal jeho přihrávku na modrou čáru, ale jakmile se uvolnila mezera u domácí tyče, mířil hostující hráč přesně.
Asistence: Bartánus
20:46
Tři na jednoho teď uháněli hráči Mountfieldu, Podlešák trefil pouze horní tyč Šindelářovo branky.
20:32
Zakázané uvolnění domácího celku.
20:17
Hosté se od začátku usadili v pásmu.
20:01
Sledujeme o něco ospalejší hokej než včera. Výsledkem je vedení hostujícího celku po první třetině. Rozhodně budeme sledovat napínavou bitvu až do konce zápasu. Další třetina začne přibližně v 17:53.

HC Mountfield: 19
HC Vítkovice Steel: 5
20:00
18:57
Húževka s Burgerem jeli dva na jednoho, ale střela druhého jmenovaného skončila v Kantorovo náručí.
18:39
18:13
Hosté se osvobozují.
17:53
Před brankou teď doráželi Šimánek s Langhammerem, ale Šindelář je bezchybný.
17:41
17:27
A další střela Kotalíka končí v lapačce hostujícího brankáře.
16:31
Kotalík dostal od Deje přihrávku přes celé pásmo, ale na jeho střelu se Šindelář stačil přemístit.
15:50
Knotek teď netrefil odkrytou klec!
15:41
Vladimír Svačina (VIT) - 2 minuty - sekání - 5/4
15:41
Svačina se přehnal přes Haranta a ujížděl na Kantora. Toho však nepřekonal. Vysloužil si ještě dvě minuty za sekání.
15:13
A už to neplatí. Po vyhraném vhazování pálil od modré čáry DENIS REHÁK a otevírá skóre dnešního utkání.
Asistence: Húževka
15:10
Po přihrávce Bartánuse střílel Hruška, Kantor je zatím bezchybný, tak jako včera.
14:43
14:36
Přihrávka rukou na vítkovické straně, hra ve středním pásmu.
14:07
Kantor teď musel řešit ošehavou situaci svým betonem. Nakonec to zvládl.
13:45
13:33
Teď musel ale hru přerušit Šindelář.
13:11
Huna se lehce dostal až před Kantora, ale netrefil branku.
12:57
Domácí osvobodil Kotalík.
12:43
Rudolf Červený (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5
12:35
Sujovu střelu má Šindelář pod kontrolou.
12:05
Hosté se po delší době objevili v pásmu, ale jejich pobyt byl krátkodobý.
11:40
11:07
Tvrdá střela Vydareného vypadla hostujícímu brankáři z lapačky. Naštěstí mimo brankoviště.
10:51
Mountfield v pásmu ...
10:18
Do pásma se rychle probil Dej a vypálil, puk ale Šindelář nalezl ve své lapačce.
10:02
Kotalík místo, aby puk dostal do útočného pásma, tak ho nepřesně vyhodil z ledu. Vhazuje se ve středním pásmu.
09:44
Kudělka vyhazuje.
09:40
Lukáš Kovář (VIT) - 2 minuty - podražení - 5/4
09:11
První zákrok si připisuje Pavel Kantor po střele Rudolfa Huny. Ta končí v ochranné síti a hra je přerušena.
08:43
Vítkovice začínají s akcí za svou brankou.
08:22
Mertlova střela zblokovaná holí Michala Barinky do ochranné sítě.
07:29
Švihálek zaměstnal obránce Vítkovic v útočném pásmu. Následná přihrávka nenašla adresáta.
07:08
Offside Vítkovických.
06:53
Na druhé straně kryje hostující gólman. Následuje komerční přestávka.
06:40
... ale úspěšná nebyla. Puk totiž v pásmu dlouho nezůstal.