Já vám přeji příjemný zbytek dne a celého týdne. V Kladně se bude první zápas hrát až ve čtvrtek 14. března. Do té doby na shledanou.
Končí tak jedna velká dramatická série, kterou ubojovali kladenští Rytíři. Hostům dnes končí sezona a začíná dovolená. Pardubičtí dokázali zachránit po loňském titulu aspoň předkolo, dál už to letos nepůjde.
Kladenský stadion slaví, fanoušci zůstávají na svých místech a oslavují postup do čtvrtfinále. Se svými fanoušky se loučí také hosté z Pardubic. Ti do toho dnes dali vše, ale Cháberu se jim prostě nepodařilo překonat.
Nejlepšími hráči zápasu jsou pochopitelně brankáři Jan Chábera a Dušan Salfický. U obou (včetně Martina Růžičky) bychom mohli mluvit o hráčích série. Všichni brankáři podali perfektní výkony, ale domácí nakonec byli šťastnější.
Obrovský závar hostů brankou nekončí, Kladno uhájilo jednobrankové vítězství, Jan Chábera vymazal hostující střelce. Kladno vyhrává 1:0, v celé sérii pak 3-2 a ve čtvrtfinále vyzve pražskou Slavii.
Salfický zůstává na střídačce.
A přichází, logicky, oddechový čas Pardubic.
58:37
Chábera musí podržet nahození Buchteleho.
58:22
Puk ve středním pásmu.
58:00
Poslední dvě minuty třetí periody.
57:46
Salfický těžce chytá nahození ze středního pásma.
57:14
Jass drží puk v útočném pásmu, tribuny ožívají.
56:49
Černošek posílá kotouč do středního pásma.
56:24
Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.
55:15
Melka hledal Pateru, ale nepřesně. Domácí kapitán byl sám před brankářem.
54:39
Valský obešel Vašíčka a lehkým bekhendem donutil Salfického k přerušení hry.
54:06
Domácí jsou kompletní.
53:34
Rolinek stál v Cháberově brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
52:43
Kladno špatně střídalo a Brendl jel sám na Cháberu. Ten vytáhl skvělý zákrok lapačkou.
52:23
Kladno vyhodilo.
52:01
Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
50:50
Eberle se tlačil do brankoviště, ale Salfický udržel beton na ledě. Důležitý zákrok hostujícího brankáře, Pardubice v plném počtu.
50:39
Doudera před Salfickým minul branku.
50:08
Černošek po Douderově nahrávce minul, střelu dorážejícího Eberleho srazili hosté na branku.
49:54
Látal protáhl Salfického.
49:38
Buchtele minul branku z kruhu, hosté útočí už i v oslabení.
49:13
Patera z první hledal Jasse, ale Salfický vypomohl a tečoval puk do středního pásma.
48:43
Jan Semorád (PCE) dostává dvě minuty za podražení.
47:45
Kuriózní situace. Sudí přerušili hru, protože Roman Polák má problémy s prstem.
47:13
Chábera vychytal Kousala, který se dostal ke kotouči přes dezorientovaného Procházku.
47:02
Kužel byl v souboji se Zohornou a společně posunuli kladenskou branku.
46:03
Doudera vyhodil na Salfického.
45:27
45:14
Hostující hráč projel brankovištěm Jana Chábery (KLA), který ho podle sudích podrazil a dostává dvě minuty.
45:03
Domácí dvakrát zkusili překvapit zpoza branky. Salfický byl pokaždé pozorný.
44:30
Benák se rozjel k sólu, ale minul branku.
44:04
Domácí znovu začínají od Chábery, nahazované kotouče hosté sbírají.
43:27
Petr Mocek (PCE) dostává dvě minuty za krosček.
42:55
Rudovského střelu vyrazil Salfický mimo.
42:29
Dobrá střela Cetkovského, ale Chábera vyrazil.
41:43
41:27
Jass dostal přesný pas od Růžičky, ale promáchl.
41:08
Salfický musel podržet nahození Patery ze středního pásma.
40:43
Domácí kompletní.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Dušan Salfický (PCE) 8.

Až v pátém zápase jsme se dočkali toho, že jeden z celků po druhé třetině vede. Kladno se prosadilo přesilovkovou střelou Koby Jasse, kterého na levém křídle našel Patera. Hosté mohli vyrovnat téměř okamžitě, jenže Buchteleho vychytal Chábera. Třetí třetina začne přibližně v 19:06.
40:00
39:43
Václav Kočí (PCE) znovu zbytečně ukončil hostující přesilovku, když strhl helmu Pavlu Paterovi. Dvě minuty za hrubost.
39:32
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
39:23
Procházka odpálil k Salfickému.
38:54
Další nepřesností se hosté vyhnali z pásma.
38:43
Vzápětí trest pro Kladno. Jan Eberle (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
38:39
Látal tečoval před brankou a puk vyloženě trefil Salfického lapačku.
37:39
Chábera nekryl pokus Cetkovského a před domácí brankou se sthl boj o puk. Ten ležel vedle Chábery a před dojíždějícím Bartekem zasáhl Kuchejda. Podle sudích si navíc vedl v souladu s pravidly, takže výborný defenzivní zákrok domácího útočníka.
37:19
Nepřesnost v rozehrávce zapříčinila icing hostů.
37:05
Salfický vytáhl zákrok proti střele Lukáče.
36:49
Jinak je ale pasáž posledních minut poněkud nudivá.
36:28
Hosté se vrhají do útoku, Kladno zatím dobře brání.
35:00
Oba celky v plném počtu.
34:40
Zakázané uvolnění Pardubic.
34:23
Lukáč nevěděl co s pukem a tak nahodil od mantinelu na Salfického, který musel přerušit hru.
33:43
Dragoun obral váhající hosty o puk a domácí jeli dva na jednoho. Dragoun ale tak dlouho váhal, až zezadu přijel jeden z hostů a o puk ho obral.
33:00
Pavel Brendl (PCE) podrazil Pateru a za své pozdější herecké vystoupení dostává desetiinutový osobní trest.
32:51
Martin Látal (KLA) dostává dvě minuty za vražení.
32:12
No a mohlo být vyrovnáno. Kousal obkroužil branku a našel Buchteleho, jehož rychlou střelu neskutečně vytáhl Chábera.
31:41
Kladno právě vstřelilo branku!
Pavel Patera znovu osvědčil svou zkušenost, neuspěchal střelu a našel KOBU JASSE, jehož střela z první se záhadným způsobem dostala za Salfického. Asistence: Pavel Patera, David Růžička.
31:22
Přesilovka Kladna bude pokračovat. Tomáš Zohorna (PCE) dostává dvě minuty za zdržování hry, když jím vyhozený kotouč trefil kostku nad ledem.
31:00
Růžička prováhal vhodný moment ke střele a tak hosté znovu vyhodili.
30:42
Jass chtěl nahrávat ke druhé tyči, ale pas mu příliš nesedl a skončil pod lapačkou Salfického.
30:28
Hosté znovu dobře odbránili a vyhazují.
29:46
Domácí nepobyli v pásmu dlouho.
29:23
Václav Kočí (PCE) naprosto zbytečně zahodil Látala do branky a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
28:46
Cetkovský od modré minul branku.
28:18
Přesilovka skončila dřív, než vůbec začala.
27:25
Východočeši ani nedovolili domácím přejít střední pásmo.
26:46
Pardubice v pohodě brání a vyhazují puky až k Cháberovi.
26:18
Jiří Cetkovský (PCE) dostává dvě minuty za držení.
26:05
Černoškovo nahození Salfický neviděl, ale kotouč projel mimo.
25:50
Melka nahodil od modré a skákavý kotouč nadělal Salfickému drobné potíže.
24:54
Hra se teď poměrně hodně kouskuje.
24:30
24:13
Brendl nepřesně vracel puk na modrou a Pardubičtí už nestihli puk v útočném pásmu.
23:42
Chábera vyrazil nahození od mantinelu jen před sebe, kde před poloprázdnou brankou netrefil puk Bartek.
23:03
Bartek krásně vypálil a jeho pokus se odrazil od břevna.
22:30
David Kuchejda (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
22:08
Domácí dotlačili puk k Salfickému, který zasahovat nemusel.
21:21
Chábera vyrazil nahození Zohorny a Brendl puk umě trefil ze vzduchu. Chábera měl lapačku na správném místě.
20:36
Bartek si sjížděl na přední tyč, kam dostal přesný pas. Netečoval ale přesně.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 16 - Dušan Salfický (PCE) 11.

První třetina přinesla nějaké šance, ale přeci jen je na obou týmech znát, že nechtějí inkasovat. V takovémto zápase by se ztráta hodně těžce doháněla. Druhá třetina začne přibližně v 18:05.
20:00
18:58
Brendl napálil z kruhu Procházku.
18:34
18:00
Chábera si připisuje v oslabení první zákrok, střílel Bartek.
17:41
Hosté ostřelovali branku Kladna, ale ani jednou jí netrefili.
16:54
Také Jass si pomohl poněkud sporným zákrokem, ale rozhodčí nevylučují.
16:34
Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
15:56
Brendl zkusil bekhend z dobré pozice, ale netrefil branku.
15:21
Benák rukavicí přizvedl Douderovo nahození, ale Salfický byl připraven.
14:56
14:26
Melka si počkal u tyčky na pas Hořavy, ale minul.
13:40
Přesilová hra je dlouhodobá bolest domácích. Ti znovu nejsou schopni ani zavést.
13:05
Salfický si počkal na pokus Petra Hořavy.
12:56
Robert Kousal (PCE) dostává dvě minuty za faul loktem.
12:30
Růžičku snadno obešel Radil. Jeho přihrávku ale srazil Černošek.
11:21
Rolinkovu střelu hravě Chábera likviduje.
10:56
Zohorna po delší době zase zaměstnal Cháberu.
10:37
Látal nahrával zpoza branky Eberlemu, jenž byl v dobré pozici potažen hostujícím obráncem. Puk se došoural k Salfickému, vylučovat se nebude.
10:14
10:02
Domácí si zavezou, ale nejsou schopni pásmo udržet.
09:19
Patera viděl najíždějícího Růžičku, jenže přihrávka neměla šanci projít.
08:29
Hosté hrají oslabení hodně vysoko a na domácí to zatím platí.
08:14
Martin Bartek (PCE) zbytečně zahákoval rozehrávajícího Hořavu a dostává dvě minuty.
08:01
Chábera ukryl pokus Tybora.
07:31
Hra se přesunula po době zase na opačnou stranu, kde Rudovský protáhl Salfického.
06:56
Teď měli hosté slušné příležitostí, Zohorna opět pálil, ale z mezikruží trestuhodně minul.
06:33
Zohorna se ocitl před Cháberou, kterému ale na poslední chvíli domácí nadzvedli hokejku.
06:14
Petr Hořava blokuje další střelu.
05:42
Hosté už hrají přesilovku, ale Kladno vyhodilo.
05:20
Procházka teď nadzvedl diváky ze sedadel ostrými zákroky.
04:38
Jenže tam nezůstanou dlouho. Dvě minuty za hákování dostává Jakub Valský (KLA).
04:28
Domácí se usadili v pásmu.
03:36
Černošek se hodně lacině nechal obehrát Kousalem, který ale se střelou naštěstí pro domácí dlouho váhal.
03:21
Hostům se nevyplatila přehnaná agresivita a dvě minuty za napadení dostává Tomáš Zohorna (PCE).
02:48
Chábera musel hasit při šanci Barteka. Všechno vzniklo z nepřesné rozehrávky Procházky, kterou hosté vystihli.
02:18
Somík se dostával ke sraženému puku, jenže hosté jsou za postavení v brankovišti vykázáni.
02:04
Růžička vyčkával, vyčkával a hledal před brankou Daleckého. Ten se dostal ke střele, která ale byla sražena.
01:21
Valský způsobil rozruch před Salfickým. Kotouč nakonec skončil za brankou.
01:04
První zákrok si připisuje také Salfický, který kryje slabé nahození Jasse.
00:36
Gawryletz jako první prozkoušel Cháberu.
00:06
Rozhodující duel byl zahájen, hosté úspěšnější na buly.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Kameš, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, Rudovský - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda - Strnad.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Mocek, Drtina - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Zohorna - Tybor, Semorád, Starý.

Rozhodčí: Hribik, Polák - Bádal, Pouzar.
Miloši Říhovi se vyplatila změna brankáře na domácí zápasy, ačkoli Dušan Salfický nepodal v Kladně špatné výkony. Uvidíme, kdo se objeví v brance dnes, ale podle předpokladů to bude opět Růžička. Utkání na ostří nože, a o postup mezi nejlepších osm, začíná netradičně v 17:10.
Kladenští Rytíři zvládli domácí dvojzápas a odjížděli na východ Čech v dobrém rozpoložení. První venkovní zápas ale prohráli 3:1. Ve druhém předvedli poněkud lepší výkon, kdy je od postupu dělily centimetry. Rozhodovaly nakonec samostatné nájezdy a v nich byli úspěšnější hokejisté Pardubic, když ten jediný proměnil Tomáš Zohorna.
Je tady den "D", který rozhodne o dvou postupujících do čtvrtfinále Česká pojišťovna play off. V zápase Kladna s Pardubicemi zatím platí, že domácí tým vyhrává. V každém zápase se ale odehrává na ledě i v hledišti urputná bitva, která vrcholí těsnými výsledky.

Stav série: 2-2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.