Žlutomodří se i ve třetí části pouze jedinkrát prosadili, ale to jim na důležitou výhru v semifinálové sérii stačilo. Svěřenci Rostislava Vlacha dnes dokráčeli k výhře 3:1 a ujímají se vedení v semifinálové sérii. Oceláři to v poslední třetině zkoušeli zuby nehty, ale na zlínského Sedláčka a dobrou defenzívu už nevyzráli. Série pokračuje zítra opět v 18:15 na ZS Luďka Čajky.
60:00
59:58
Je rozhodnuto, ještě poslední buly a zlínští mohou slavit první výhru v semifinále.
59:49
Růžička to zkoušel bekhendem, ale škvírku u levé tyče zlínské branky nenašel.
59:14
Třineckého Zagrapana zastavila v šanci píšťalka rozhodčího, která signalizovala ofsajd.
58:15
Na lavici hríšníků už putuje obránce Lukáš Zíb (TŘI) Budou to dvě minutky za držení protihráče.
58:06
Honejsek předvedl famózní sólo přes celé kluziště na jehož konci byl nedovoleně zastaven.
57:53
Třinecký Peterek opustil trestnou lavici, Třinec je kompletní.
57:45
Ondráček svůj výpad zakončil povedenou střelou, tu Hamerlík ihned vytřepal z lapačky a poslal spoluhráče kupředu.
57:34
Leškovi puk ve středním pásmu přeskočil hokejku a třinečtí mohou nastřádat potřebný čas v oslabení.
57:01
Hamerlík si teď dvakrát poradil se dvěma zlínskými kombinacemi. Třinci už moc času na srovnání nezbývá.
56:44
Honejskova jemná teč nasměrovala kotouč těsně vedle třinecké klece. Berani pokračují v kombinaci.
56:07
Hamerlík si smsl zákrokem lapačkou na střele Tesaříka.
55:52
Přesilová hra pro Zlín, vyloučen je Jan Peterek (TŘI) na dvě minuty za krosček.
55:38
Kania střílel přes hradbu těl mimo zlínskou klec.
55:22
Za hosty střílel opět Kania, Sedláček si chvíli nebyl jistý, kde se kotouč nachází. Nakonec ho měl pevně pod betony.
54:36
Klimentova střela byla dostatečně tvrdá, ale za to nepřesná.
54:17
Honejsek vybojoval slibnou šanci v jejímž závěru zadovkou přenechal Čajánkovi. Zlínský kapitán jen o pár centimetrů minul odkrytou brankou Třince.
53:29
Kania lehce nahodil puk a Sedláček pouze nastavil lapačku, aby do ní puk zapadl.
53:15
Sedláček kryje střelu Adamského a Tesařík může na led. Tohle oslabení zvládli domácí bez inkasované branky.
52:54
Tato přesilovka se Třinci vůbec nedaří, Ševci opět vyhazují.
52:33
Čajánek si v oslabení udělal kolečko přes střední pásmo a poté nahodil na třineckého brankáře. Domácí kapitán sklidil od publika bouřlivý potlesk.
51:59
Zámorský alespoň na chvilinku osvobozuje domácí celek.
51:47
Hrabalova první střela byla zblokována a tak se třinecký bek rozhodl znovu vystřelit. Druhý pokus byl zase sražen do ochranné sítě. Následuje tak buly před Sedláčkem.
51:14
Výhoda přesilové hry pro Oceláře. Možná klíčový moment utkání. Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty vysoká hůl.
51:14
Rákos si něco vyříkával s Ondráčkem a srazil domácího útočníka k ledu. Přesto to vypadá, že se to rozhodčím nedovolené nezdálo.
50:43
Klimentovu střelu Sedláček vyrazil přímo před Holíka, který okamžitě upaloval na Hamerlíkovu branku. Zlínský talent si šikovně obhodil obránce Třince a střelou z posledních sil zaměstnal Hamerlíka.
50:10
Varaďovu ofsajdovou střelu Sedláček ukryl do lapačky.
50:03
Třinci nezbylo v tu chvíli nic jiného než vyhodit na zakázané uvolnění.
49:22
Honejskovo nahození Hamerlík vytěsnil pravým betonem. Domácí dostávají Třinec pod tlak.
48:53
Geniální Holíkova kličkovaná a finální přihrávka na modrou Balaštíkovi. Zlínský střelec ale potvrdil, že v play-off nemá optimální formu a z voleje puk do branky nenasměroval.
48:14
Oceláři jsou v posledních minutách méně aktivním celkem a opět musejí vyhodit na zakázané uvolnění.
47:14
Adamského průnik zastavil čistě odebráním kotouče obránce Horák.
46:38
Dokonce zvonila tyčka za Sedláčkem po střele jednoho ze třineckých.
46:19
Růžička z otočky nastřelil pouze bránícího Linharta. Třinec rozjíždí kombinaci v útočném pásmu.
45:39
Köhlerova lehká přihrávka se nakonec doklouzala na icing. Vhazování před brankou Sedláčka.
44:23
Honejsek zkušeně nahodil puk do útočného pásma a domácí mohou vystřídat.
43:53
Zlín právě vstřelil branku!
Balaštík nejprve promáchl mezi kruhy a kotouč se doklouzal na modrou čáru k MARTINU HAMRLÍKOVI. Zlínský obránce se pořádně opřel do puku a vymetl horní růžek třinecké branky. Asistence: Petr Leška.
43:24
Hrabal nedokázal ze vzduchu sklepnout pas od svého spoluhráče a píská se zakázané uvolnění.
42:31
Orsavova přihrávka se nebezpečně klouzala po zlínském brankovišti.
42:03
Zlínský Okál je na ledě a Berani jsou kompletní.
41:17
Zíb na útočné modré pouze promáchl a to byla šance pro Ondráčka, který se okamžitě chopil puku a vyhodil jej.
40:49
Sedláček se výborně natáhl po Varadově pumelici z voleje. Zlínský brankář ji vykryl levým betonem.
40:21
Třinec okamžitě vlétl do třetí části před Sedláčka a šanci hostů musel hasit vyhozením puku ze třetiny Köhler.
40:00
Lavička PSG Zlín obdržela 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Zdeněk Okál.
40:01
Druhá třetina nám přinesla hodně kouskovaný hokej a s jediným gólem. Berani ve druhé části často zatápěli před Hamerlíkem a jednou se jim ho povedlo překonat. Konkrétně Petru Leškovi, který svojí tradiční otočkou za brankou zmátl obránce i s Hamerlíkem a pohotově puk zasunul do sítě. Za hosty mohl srovnat v přečíslení Růžička, ale to by musel trefit odkrytou část branky. Lavička PSG obdržela v poslední minutě trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Oceláře tedy čeká hned z kraje třetí části dvouminutová přesilovka. Zásahy brankářů: Sedláček (10) – Hamerlík (13). Třetí dvacetiminutovka začne zhruba ve 20:02.
40:00
39:34
U mantinelu byl tvrdě atakován Melenovský. Diváci pískají ale vylučovat se nebude.
39:08
Poslední minutka druhé dvacetiminutovky.
38:39
To už teď neplatí, puk má Hrabal a hosté střídají čerstvé síly.
38:19
Balaštíkův nepřesný bekhend, domácí stále drží útočné pásmo.
37:53
Kotouč zůstal někde pod ležícím Čajánkem, který zůstal ležet za třineckou brankou. Buly po levé ruce Hamerlíka.
37:24
Veselé nastřelil pouze chrániče Adamského, od kterých se kotouč odrazil do ochranné sítě.
37:17
Tesařík vyhazuje puk daleko od své branky a domácí střídají.
36:46
Chvíli byli v útočné třetině domácí a teď to jsou pro změnu hosté.
36:07
Sedláček úspěšně zasahuje proti střele jednoho ze třineckých obránců. Po komerční přestávce se bude vhazovat před zlínskou brankou.
35:15
Zagrapan se svým sólem protlačil k Sedláčkovi, ale v zakončení ho odzbrojil Hamrlík.
34:52
Pokus Orsavy z blízkosti modré čáry byl zblokován domácími obránci.
34:24
Veselý posunul na Honejska a toho zbrzdila položena hokejka z předchozího souboje, která zůstala ležet na ledě. Dopředu tak míří hokejisté Třince.
33:54
Chytré nahození Horáka a následná bomba od modré čáry v podání Tesaříka. Se vším si dokázal třinecký brankář poradit. Třinec je v plném počtu.
33:36
Linhartova zblokovaná polostřela znamená další buly před Hamerlíkem.
33:12
Hamrlík se opřel do puku ze všech sil, ale bohužel pro domácí hokejisty tato střela zamířila hodně vedle třinecké klece.
32:48
Hra se hodně kouskuje, vyhození Zíba se otřelo o plexi a zamířilo na zlínskou střídačku.
32:21
Hamerlík neudržel střelu Veselého, následná dělovka Zámorského končí v ochranné síti.
31:53
Daniel Rákos (TŘI) 2 minuty sekání.
30:56
Galvas opět na puku a tentokrát zahrál icing. Domácí publikum žene žlutomodré ke třetí brance.
30:17
Galvasova střela byla zblokována a oba celky odjíždějí střídat.
29:44
Bonk pouze promáchl u levé tyče přihrávku od Martina Růžičky.
29:16
Kloučkovo vyhození končí sraženo mezi diváky. Zlínští mají v těchto chvílich více ze hry a bude se vhazovat před brankářem třineckých.
28:44
Tak tohle byla paráda v podání zlínského centra PETRA LEŠKY. Domácí útočník za třineckou brankou svoji tradiční kličkovanou zamotal hlavu Hamerlíkovi i třinecké obraně a posílá svůj celek do vedení. Bez asistence.
28:22
Hamerlík fantasticky zlikvidoval velikou šanci domácího Ondráčka.
27:56
Tentokrát zahráli icing hokejisté Zlína.
27:43
Adamského střela od levého mantinelu zlínskou branku ani neohrozila.
27:33
Třinec musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
27:15
Honejsek ani Čajánek nedokázali dotlačit puk do sítě. Kus černé gumy zůstal ležet mezi pravou tyčkou a špičkou betonu slovenského brankáře. Veliká šance domácích.
26:53
Zagrapanovo nahození se nebezpečně odrazilo od zadního mantinelu a Sedláček měl co dělat, aby si puk nesrazil do branky.
26:40
Buly před Hamerlíkem.
26:18
Na opačné straně dobře zasahuje Hamerlík proti svižné střele zápěstím z hokejky Ondráčka.
25:51
V přečíslení dvou na jednoho střílel nepřesně Květoň. Dorážku jednoho z hostujících hráčů odpálil z brankové čáry na poslední chvíli Linhart.
25:33
Holík v ideální pozici těsně přestřelil třineckou klec.
25:14
Kotouč po nahození Klimenty nebezpečně poskakoval v oblasti zlínského brankoviště. Zlínští měli i trochu štěstí, že se Linhartovi podařilo puk rukavicí odpálit dopředu.
24:43
Varaďa už se chystal střílet, ale v tom mu do akce promluvil svojí píštalkou jeden z rozhodčích.
24:18
Zatím čekáme na nějakou pořádnou šanci ve druhé dvacetiminutovce.
23:15
Vhazuje se v blízkosti Sedláčka.
21:48
Zatím je to spíše přetahovaná o kotouč ze strany na stranu.
21:19
Třinec se usadil v útočné třetině, ale nic vážnějšího nevymyslel.
20:42
Domácí se usadili v útočné třetině a Třinec musel vyhodit puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude v blízkosti Hamerlíka.
20:19
Hamerlík si připisuje první úspěšný zákrok z kraje druhé dvacetiminutovky.
20:01
První třetina prvního semifinálového duelu byla poněkud opatrná. Oba celky spíše vyčkávaly na chybu soupeře a podle toho také vypadal hokej v uplynulých dvaceti minutách. O něco lepším celkem byli domácí, kteří se také dostali jako první do vedení. V přesilovce pět na čtyři se šťastnou trefou prezentoval Bedřich Köhler. Hosté mohli zanedlouho srovnat, a to když byl v šanci faulován Tesařík a bylo nařízeno trestné střílení. To však skončilo vítězně pro zlínské barvy. Radost třineckým fanouškům udělal necelou minutu před odchodem do šaten Klimenta. Třinecký útočník se natlačil z rohu kluziště před branku a bekhendem určil prozatimní remízu. Zásahy brankářů: Sedláček (9) – Hamerlík (15). Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 19:09.
20:00
19:11
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři srovnávají stav zápasu těsně před odchodem do kabin. TOMÁŠ KLIMENTA se natlačil před branku a bekhendem překonává zlínského brankáře. Povedená akce třineckého útočníka. Asistence: Daniel Rákos, Martin Adamský.
18:59
Kotouč byl ztečován mezi diváky. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:20
Bonkova kličkovaná a jeho finální střela, kterou Sedláček v pohodě kryje.
17:46
Další buly v obranné třetině Ocelářů.
17:43
Ondráček prověřil Hamerlíkovu pozornost nenápadným bekhendem.
17:27
Sevření kotouče na třinecké straně. Následuje buly u Hamerlíka.
17:16
Čech šikovně v útočném pásmu vybídl ke střele Tesaříka. Bomba zlínského matadora orazítkovala pouze ochranné plexisklo.
16:40
Lojkova střela byla tvrdá, ale postrádala především přesnost. Kotouč skončil jako suvenýr jednoho ze třineckých fanoušků.
16:34
Tentokrát icing na straně domácích. Hra se stěhuje k Sedláčkovi.
16:14
Varaďa nedosáhl na přihrávku od svého spoluhráče a píská se icing.
15:26
Hrabal za sebou nechal ve vlastní třetině kotouč, naštěstí pro Třinec si toho všiml včas před dotírajícím Leškou.
14:48
Sedláček si počkal na Květoňův první pohyb a parádně puk vykopl levým betonem.
14:48
Tesařík zahákoval v šanci unikajícího Květoně a bylo nařízeno trestné střílení.
14:20
Horákovo vyhození ihned z buly znamená zakázané uvolnění. Další buly v blízkosti Sedláčka.
14:15
Adamského nahození přes klubko hráčů končí v moci Sedláčka.
13:15
Růžičkova dělovka jen prosvištěla kolem zlínské branky.
12:35
Köhler měl na holi druhou branku. Nebýt výborného zásahu Hamerlíkova levého ramene.
12:18
Komerční přestávka.
11:54
Zíbovu tvrdou střelu ze středního pásma Sedláček vyrážečkou vytěsnil.
11:21
Nepřesná rozehrávka hostí však znamená ztrátu útočného pásma.
10:51
Třinec nastěhován v útočné třetině.
10:29
Domácí okamžitě v početní převaze trestají. Poměrně šťastná trefa domácích v přesilové hře. BEDŘICH KÖHLER si pohodlně nachystal kotouč ke střele a nakonec jeho lehká žabička prošla pod ležícím Hamerlíkem až do sítě. Asistence: Martin Hamrlík.
10:00
A je tu první přesilovka pro domácí celek. Za třineckou brankou si počínal nedovoleně Tomáš Klouček (TŘI) 2 minuty za krosček.
9:39
Melenovský škovně zavezl puk zpoza branky před Hamerlíka a slovenský brankář dobře zasáhl položenou hokejkou,
9:19
Hrabalovo nahození bylo ještě před červenou čarou a tak se píská icing.
8:48
Oba celky vyložene vyčkávají na chybu soupeře a neženou se zbytečně dopředu.
8:35
Hamerlík na dvakrát likviduje Čajánkovo nahození.
8:02
Zagrapan čistě dohrál za zlínskou brankou Urbance. V play-off se potvrzuje, že se hraje o hodně více do těla než v základní části.
7:32
Ševci na chvíli sevřeli Třinec a Hamerlík musel zasahovat proti nebezpečnému pokusu Zámorského.
6:59
Linhart může na led, Berani jsou v plném počtu.
6:33
Zlín se štěstím vyhazuje puk do bezpečí a blíží se konec třinecké přesilovky.
6:17
Domácí se zatím pečlivě brání a Třinec v jeho přesilovce zatím do ničeho vážnějšího nepustili.
5:49
Sedláček vyráží Hrabalovu střelu, Třinec kombinuje v útočném pásmu.
5:29
Vyhrané Čajánkovo vhazování a úspěšné vyhození Urbance do středního pásma.
5:19
Čajánek v oslabení vystihl rozehrávku Růžičky a Ševci našetřili potřebný čas v oslabení.
4:59
Domácí budou hrát oslabení. Martin Hamrlík (ZLN) si troufl na výlet ale při cestě zpátky musel potáhnout hokejkou třineckého útočníka.
4:31
Další Sedláčkův úspěšný zákrok a následuje buly v obranné třetině Zlína.
4:13
Melenovský se snažil protlačit ke střele, ale v zakončení ho dobře zablokoval Klouček.
3:55
Rákos z otočky nastřelil pouze tyčku, veliká šance třineckého útočníka.
3:42
Sedláček si připisuje úspěšný zákrok proti střele jednoho z třineckých hokejistů.
3:29
Oba celky si teď přehazují kotouč z hokejky na hokejku.
2:51
Ondráček si vybruslil do šance a Hamerlík musel být okamžitě v pozoru. Následuje další buly v blízkosti třineckého brankáře.
2:32
Třinečtí vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravé ruce Hamerlíka.
2:06
Květoň se natlačil před Sedláčka a zlínský brankář jeho lehkou střelu v pohodě chytá.
1:39
Třinec se dral do šance, ale hosté neudrželi moc dlouho puk v útočné třetině a v moci puku jsou zase domácí.
1:28
Honejska v samostatném nájezdu vychytal parádním zákrokem slovenský brankář Hamerlík.
0:43
Leškovu střelu nebezpečně dorážel Balaštík. Dorážka zlínského útočníka jen těsně minula levou tyčku Hamerlíkovy branky.
0:19
Zíbovo lehké nahození Sedláček zkontroloval betonem a zlínští jdou dopředu.
00:01
Slavnostní buly vhodí Josef Štraub a už nám nic nebrání v tom, aby bylo vhozeni první buly této semifinálové série od které se očekává pohledný hokej s parádní atmosférou.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Fořt, Melenovský, Ondráček.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Zíb,Hrabal, Lojek, Klouček, Kania, Galvas, Matuš, Ovčačík – Adamský, Rákos, Květoň, Varaďa, Orsava, Růžička, Klimenta, Zagrapan, Bonk, Peterek, Rufer.

Rozhodčí: Homola, Fraňo – Barvíř, Blümel.
Duely mezi Zlínem a Třincem bývají vždy provázeny skvělou atmosférou a hlavně dobrými výkony na ledě. Všichni jste zváni ke sledování dnešního online přenosu, který vám přinese všechny detaily z prvního semifinále. První semifinálový duel bude mít buly v 18:15.
PSG Zlín – Vítězi základní části se do cesty postavily nepříjemné Vítkovice. Žlutomodří si sérii dobře rozehráli dvěma výhrami na domácím ledě. Ovšem ve Vítkovicích měli dvakrát dobře rozehrané utkání, ale vítkovičtí v obou případech dokázali otočit nepříznivý vývoj a sérii srovnat. Poté už si ale zlínští řekli a dost! Do sestavy se vrátili obránci Zámorský s Matějíčkem a do útoku Marek Melenovský. Berani pátý a šestý duel vyhráli a s menšími komplikacemi postupují do semifinále. V dobré formě chytá letos brankář Sedláček. Toho doplňuje slušná obrana a hbitý útok s podporou mladé dvojice Holík, Honejsek. Naopak ideální střeleckou mušku hledá v období play-off kanonýr ze základní částí Jaroslav Balaštík. Zlínské křídlo dokonce v posledních duelech plnilo roli až 13 útočníka. Zlínu bude i v semifinále nadále scházet zraněná dvojice Horčička, Kubiš.
HC Oceláři Třinec – Třinecká ocel vedená Josefem Turkem, který mimojiné působil loni ve Zlíně jako asistent, se do semifinále probojovala přes nepříjemnou Spartu. Hned v prvním duelu se nepříjemně zranil brankář Hrubec, kterého nastřelil po přerušení Pacovský. Do branky tedy musel Hamerlík a prezentoval se více než slušně. Ovšem v závěru série se do branky vrátil po zranění práve Hrubec a zranění potkalo naopak Hamerlíka. V tuto chvíli by však měli být oba brankáři připraveni a pravděpodobnější je start slovenského brankáře, který si v posledním duelu připsal čisté konto. Rozhodnout tak musel sedmý zápas, který se odehrál na ledě Třince. Oceláři se na utkání plně koncentrovali a zdolali Spartu hladce 5:0. V bojích play-off se nejlépe daří Martinu Adamskému, kterého hned stíhá distancovaný Polanský. Martin Růžička si zatím připsal pouze tři trefy a jednu asistenci. Do Zlína si hlavní kouč Ocelářů nepřiveze distancovanou dvojici Vladimír Roth a Jiří Polanský. Oba byli potrestáni v sérii ze Spartou. Polanský bude scházet ještě jeden duel a Roth dvě utkání. Hrát nebude ani zraněná dvojice Erik Hrňa a David Ostřížek.
Už jen několik hodin nás dělí od začátku prvního semifinále mezi Zlínem a Třincem. Tyto dva týmy se utkaly i v loni, ale to hráli proti sobě předkolo play-off. V loňské sérii byli nakonec lepším celkem zlínští a tak Třinec má co oplácet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.