Stav série:

Kometa – Zlín 1:3

0:3, 0:3, 1:4, 3:1.
Z Brna se loučím a fanoušci se těší, že se zde v KAJOT ARENĚ ještě potkají u šestého zápasu play-off. Finále se však v pátek přesunuje na led Zlín, který má další šanci dokonat titul. Kometa se však rozhodně nebude chtít vzdát.
Hráči zápasu:

Jiří Trvaj – Petr Čajánek
Je dobojováno, Kometa se chytla stébla naděje a prodloužila sérii, která bude pokračovat v pátek ve Zlíně. Brno dokázalo odvrátit první mečbol. Velkou měrou se o to postaral Jiří Trvaj a také Jakub Koreis, který byl u všech gólů svého týmu.
60:00
59:26
Brno dohrává zápas přesilovkou, ale zbytečně se nikam netlačí.
58:47
Hraje se ve středním pásmu, Kometa málem zakončila Vondráčkem, ale ten se netrefil ideálně.
58:18
Uběhly tři vteřiny a Zlín fauloval, konkrétně Balaštíkem. O zápasu je tak hotovo. Kašík se vrací do brány a série se po dnešku vrací pro změnu do města obuvnického průmyslu.
58:15
Kašík zůstává na střídačce. Zlín tedy zcela logicky v šesti hráčích.
58:15
Nejprve si kouč Vlach vyžádal čas na poradu.
58:15
Už se hrají poslední dvě minuty zápasu a vypadá to, že Zlín zkusí hru bez brankáře.
57:45
Kometa hraje v útočném pásmu a čas hraje pro Brno.
56:48
Kometa poprvé v této sérii vede dvoubrankovým rozdílem a má velkou naději přesunout sérii do Zlína.
55:51
Balaštíkova sekera na Trvaje zůstává nepotrestaná. Vhazovat se bude před zkušeným extraligovým veteránem.
55:12
Zámorského střelu likviduje Trvaj, ovšem bylo pískáno postavení mimo hru ševců.
54:58
Postavení mimo hru Zlína, hra se kouskuje a Kometa už nikam nepospíchá.
54:48
Hosté mají už jen pět minut na to, aby s výsledkem něco udělali. Definitivu mohl učinit Čermák, ale nájezd provedl hodně slabě.
53:59
Kapitán Komety jel nájezd hodně pomalu, zkusil Kašíka rozhodit, ale střelou na levý beton neměl šanci uspět. Stav tak zůstává stejný.
53:59
Leoš Čermák se odvážně vrhnul do souboje s Kašíkem a mohl zakončit takřka do prázdné, ale Matějíček mu vystavil v poslední moment stopku.
53:59
Trestné střílení. Leoš Čermák si vynutil obrovskou šanci pro Kometu po faulu Martina Matějíčka.
53:27
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků – vyprodáno.
52:51
A právě Köhler se dostal do křížku s Hanzlíkem, který mu chtěl dát pár výchovných, ale nakonec je rozhodčí uklidnili.
52:37
Stejně tak Zlín tento zápas, ve kterém zase pozlobil Trvaje útočník Köhler.
52:00
V oslabení PSG bojuje skvěle, Kometě se jen těžko daří propálil Kašíka, i když pozice jsou kolikrát hodně dobré. Tak či tak, stále je stav 3:1 pro Brno, které ještě tuto sérii rozhodně nebalí.
51:46
Zlín přežil těžké chvíle a je kompletní. Osm minut před koncem je tu komerční přestávka.
50:30
Kuboš, Žižka i Čermák nedokázali protrhnout zeď jménem Kašík. Několik šancí volalo po gólu, ale stav se nemění. K tomu všemu je třeba pochválit zlínskou trojici, která hrálu chvíli i ve dvou. Urbanec neměl hokejku.
49:37
Brno bude hrát minutu a devět vteřin přesilovku 5/3, což je šance definitivně rozhodnout tento duel.
49:37
Je tu rázem přesilovka ve dvojnásobném provedení. Veselý krosčekoval na mantinel Kempného a ten hlavou letěl velmi nebezpečně. Nebylo co řešit, zlínský útočník navíc inkasuje 2+10.
48:47
Následuje faul loktem v podání Kotvana. Brno si tak zahraje přesilovku.
48:47
Střela s pořadovým číslem 22. Petr Zámorský ukázal přehled a dobrou formu a pálil hodně nebezpečně. Trvaj musel vytasit svou lapačku, puk totiž mířil do šibenice. To byla obrovská šance na snížení pro PSG.
48:26
Dnes je Zlín poprvé v sérii aktivnější co se týče střel – 19:21. Výsledek je však daleko přiznivější pro Kometu.
48:26
Už se hraje v pěti a Kometa drží dobrý náskok zhruba jedenáct minut před koncem. Velký podíl na výsledku má i Jiří Trvaj, který chytá výborně.
47:33
Čermák poslal centr na rozjetého Pivka, toho ale zastavuje ofsajd. Velká škoda pro Brno, které se mohlo dostat do velké šance.
46:49
Posléze Žižka rázně odpaluje puk do bezpečí.
46:05
Řezníčkova nebezpečná dělovka končí těsně vedle, stejně jako teč Honejska, který se ocitl sám před Trvajem.
45:47
Zahraje se i přesilovku. Vojtěch Němec potrestán za hákování a tohle může být pro Brno hodně klíčové oslabení.
45:16
Kometa může vystřídat, povedlo se jí vyhodit kotouč z obranného pásma. Zlín v posledních minutách pořádně přitlačil a přepnul na vyšší rychlostní stupeň.
44:45
Obrovský tlak Zlína není zatím využitý, Čermák pro jistotu vyhazuje přes všechny čáry.
43:42
Což dokumentoval obrovský tlak hostů, kteří pálili na Trvaje jednu ostrou střelu za druhou.
42:57
Brno tak odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek a hned je veseleji i v hledišti. Zlín však zbraně rozhodně nesloží.
41:42
Kometa právě vstřelila branku!
Nejlepší hráč Brna v dnešním mači JAKUB KOREIS (1+2) si načasoval formu na ten nejlepší možný čas. Využil přesné přihrávky Kuboše, nahodil si kotouč do jízdy, položil si obránce i brankáře Kašíka a bekhendem zakončil bez větších problémů. Tohle Brňané potřebovali jako sůl, už je ten výsledek zase o něco veselejší. Asistence: Petr Kuboš, Tomáš Žižka.
41:30
Zlínu odpískané postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
41:17
Dobrá Kováčikova střela, poté i Kempný ohrozil Kašíka, ten si však z rány tohoto kalibru ví rady. Nikdo před jeho bránou nebyl a tak v pohodě zasáhl.
40:37
Posléze je tu zakázané uvolnění, vhazování před Kašíkem.
40:27
Hosté hned v úvodu třetina tlačili puk před Trvajovu bránu, ale obránce Hanzlík nedovolil Leškovi zakončit.
40:01
Začátek druhé třetiny vyšel pro změnu Zlínu, který v dohrávané přesilovce udeřil Petrem Čajánkem. Od té doby byl na ledě lepším týmem, ale Kometa statečně vzdorovala a těsně výsledek uhájila. I po tutovce Köhlera, který trefil v závěru břevno. Nutno dodat, že i Brno mělo šance na zvýšení skóre, proti byl však v této sérii výborně chytající Kašík.
Další třetina začne přibližně ve 20:18.
40:00
39:37
Gól do šatny měl na lopatě Bedřich Köhler. Zlínský útočník vletěl do otevřených brněnských vrátek a orazítkoval Trvajovo břevno.
39:11
Další obrovská šance pro Kometu. Němec vyhrál puk přesně na Pivka, který chtěl překvapit Kašíka ranou mezi betony, ovšem neuspěl.
39:05
Už se hrálo 5/5 a obránce Kempný měl mnoho prostoru na levém kruhu, aby překonal Kašíka, ale ten se znovu vyznamenal výborným zákrokem.
38:36
Ani tato přesilovka není nikterak nezpečná, výjimku tvoří Koreisova svižná střela, která končí na betonech Libora Kašíka.
37:48
V oslabení mohlo být vyrovnáno. Trvaj se vydal na velký výlet na modrou čáru, aby rozehrál, ale nemuselo se mu to vyplatit. Melenovský z velkého úhlu zakončoval bekhendem a brněnský gólman se stihl vrátit. Kotouč zachytil do lapačky.
37:03
Žižkova střela nadělala Kašíkovi velké problémy, přišla tam drobná teč, která ho zmátla. Nakonec je puk mimo jeho bránu.
36:46
Zlín je v pěti, ale dlouho to nebude platit. Zahozený puk Patrikem Urbancem znamená další přesilovku pro Kometu.
36:06
Hosté soupeře nepustili prakticky do žádné střely, navíc se nedokázali na nějaký čas usadit v pásmu.
35:22
První minuta z trestu je fuč a pokud se podíváme na přesilovky Brna a Zlína, odlišnost je obrovská.
34:22
Tak to byl hodně nešťastný moment. Sice hrál Zlín v šesti a Kometa bude hrát přesilovku, ale po výhozu puku na střídačku přistál kotouč přesně na hlavě Marka Čiliaka, který odchází na šití. I jako náhradník si může hráč přivodit určité zranění. Málo častý jev, ale v tuto chvíli to tak je.
33:27
Hra se dost často kouskuje, útočný hokej v první třetině je fuč, oba celky se snaží hrát zodpovědně v defenzivě. Především Zlín je tímto stylem přímo králem extraligových vod.
32:59
Zhruba sedm minut do konce druhé třetiny a nyní už je hra docela vyrovnáná. Zlín měl slušný tlak, ale Brňané ho dokázali zavčas utnout. Pozor si však musí dávat neustále.
32:19
Výborně obránce Dlapa, který tělem pokryl rozjetého útočníka Holíka. Ten hraje dnes velice dobře a svým pohybem dělá Kometě problémy.
32:19
Pivkovo nahození likviduje Kašík přesným zákrokem, po komerční pauze se bude hrát u jeho klece.
32:00
Brno je v pěti a mohlo zahrozit Káňou, ale s Vondráčkem si příliš nerozumněli.
31:36
Puk pro změnu vypadl ze hřiště, domácí kouskují hru a soupeř se tak nemůže dostat do přesilovkového tempa.
31:12
Přihrávka rukou ve zlínském provedení, vhazování ve středním pásmu.
30:43
Kempný s Kováčikem nadvakrát dokázali vyhodit puk ze třetiny, Zlín znovu zlobí ve svém útočném pásmu.
29:59
Problémy Komety budou pokračovat. Brňané hráli v šesti a je tu další přesilovka pro Zlín.
29:37
Jen to zahučelo po střele Petra Holíka, který si najel před Trvaje, leč těsně minul.
28:47
Až teď uklidnil hru obránce Hanzlík, který hraje po zranění druhý zápas finále.
28:11
Domácí jsou v pěti, ale Dlapa nemůže dostat puk ze své třetiny. Stále se pokračuje před Trvajem.
27:44
Jakub Svoboda dlouho čekal a než nahodil kotouč do pásma, je z toho postavení mimo hru.
27:37
A také díky Trvajovi, který likviduje střelu Petr Lešky z pravého kruhu.
27:05
Zlín pokračuje v přesilovce a nutno říct, že v ní má dobrý tlak, ale Kometa odolává s vypětím všech sil.
26:28
Čajánkovu střelu vystihl Pivko, ale neměl vůbec rychlost, už byl dlouho na ledě, takže zakončení na Kašíka bylo slabé.
26:06
Bude se znovu vylučovat, na trestnou půjde za hákování Michal Kempný a tlak Zlína může pokračovat po komerční přestávce.
25:16
Jakub Svoboda dostal puk před bránu, kde operoval s Vondráčkem, ale do zakončení se nedokázal dostat.
24:48
Chybná rozehrávka Němce dostala do úniku Melenovského, který střílel z pravého kruhu do Trvajových chráníčů.
23:17
Hosté zvládli úvod perfektně a jako by je polil Rostislav Vlach živou vodou. Najednou je z toho obrovský šrumec před Trvajem, který neví kam dřív skočit.
22:05
Kometa se krátce dokázala vymanit z tlaku, ale dlouho to netrvalo. Okál z mezikruží prověřil pozornost Jiřího Trvaje, jenž vytěsnil puk vyrážečkou.
21:26
A hosté jsou rázem v laufu a tlačí se před Trvaje, který musí řešit několik ošemetných záležitostí.
20:37
Zlín právě vstřelil branku!
Přesilovka hostů je nakonec využita hned v úvodu třetiny. Hosté kompletně rozebrali domácí čtveřici a na konci akce byl přesný zakončovatel PETR ČAJÁNEK. Tohle PSG potřebovalo, aby se dostalo zpět do zápasu. Asistence: Petr Zámorský, Ondřej Veselý.
20:17
Za hymny Ódy na Kometu začala druhá perioda. Domácí ještě budou dohrávat v oslabení.
20:01
První vítězná třetina pro Kometu ve finále play-off. Dokonce i v semifinále měli domácí s úvodními dvacetiminutovkami velké problémy. Nyní to byla velice rušná třetina a stále se něco dělo. Oba týmy hrály dvojnásobnou přesilovku, Zlín podstatně delší, ale Trvaj předvedl fantastické zákroky. Kometa stejně jako včera otevřela skóre, tentokrát Jakubem Svobodou, z posobné akce se prosadil i Tomáš Vondráček. Tak tedy první třetina končí výsledkem 2:0.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
20:00
19:55
Kováčik nepustil před Trvaje zlínské nájezdníky, Trvaj má opět puk ve své lapačce.
19:37
Fantastické střídání Vojtěcha Němce, který dlouho podržel kotouč a najel si až před Kašíka. Tato pasáž utkání může být hodně klíčová.
18:46
Zlín pokračuje v přesilovce, nyní už standardní.
18:32
Brněnské šance stále trvaj, když je v bráně Jiří Trvaj. Ten pochytal v posledních momentech několik střel, největší tutovku měl obránce Řezníček, ale ani natřikrát nedokázal od modré čáry propálit brněnského strážce.
18:16
Nyní už ano, Kempný vyhazuje pryč z pásma.
17:27
Kempnému se nepodařilo vyhodit, tlak Zlín je obrovský.
16:47
Každopádně Zlín hraje přesilovku 5/3 a rozhodně ne ledajakou.
16:47
Teď nebylo o čem. Vysoká hůl se píská i na druhé straně hřiště. Tomáš Žižka už usedá na trestnou lavici. Inkasuje 2+2. Stejně jako Kotvan. Těch trestů už máme v první třetině poměrně dost.
16:37
Jan Hanzlík je vyloučen za podražení, další přesilovka pro Zlín. Divákům se to jen pramálo líbí, některé dnešní verdikty jsou poněkud spornějšího charakteru.
16:13
Brněnská hala znovu a opět bouří. Kometa si zopakovala takřka totožnou brankovou akci, kterou proměnil v sedmé minutě Tomáš Svoboda. Nyní využil přesný pas Koreise zpoza brány TOMÁŠ VONDRÁČEK, který si najel před Kašíkovu klec a zakončil naprosto přesně. Zlínská obrana hodně zaspala a nechala Vondráčkovi přespříliš prostoru. Asistence: Jakub Koreis, Michal Kempný.
15:26
Tomáš Svoboda s vypětím všech sil vyhazuje, nyní se PSG dostalo do velkého tlaku, ale byla to pouze územní převaha. Žádná tutovka před Trvajem k vidění nebyla.
14:05
Druhá přesilovka Zlína je tu, zatím ale není nikterak nebezpečná. Zohorna vyhazuje puk do bezpečí.
13:44
Zlín přežil dlouhé oslabení a naopak si nyní zahraje přesilovku. Za katrem už sedí Jan Káňa – nedovolené bránění.
13:20
To byla přímo exhibice, kterou předvedl Petr Čajánek. Zavezl kotouč do středního pásma a ušetřil dobrých dvacet vteřin svými kličkami a držením puku. Nikdo z Brňanů jej nedokázal o něj připravit.
12:17
Kuboš dneska pálí jako na střelnici, nyní pořádně protáhl zlínského brankáře, který převedl famózní zákrok pravým betonem. Neskutečně se roztáhl a nedopustil nějakou další komplikaci před svou svatyní.
11:58
Střela Kuboše končí v Kašíkově lapačce, ještě se tam mladý brankář zlobí, že do něj zajel kapitán Čermák, vše je ale v rámci pravidel.
11:38
Zlín jako vždy dobře brání a zahuštuje prostor před svým brankářem.
10:58
Kometa pálí jednu ránu za druhou, ale většinou je to velice nepřesné. Přesilovka se nedaří podle představ.
10:07
Zlín krátké dvojnásobné oslabení přežil, teď však bude hrát dlouhé klasické oslabení.
09:34
Na ledě byla úklidová četa, což pro trenéra Kýhose byl v podstatě oddechový čas.
09:34
Kotvan je dalším potrestaným hráčem zápasu. Inkasuje 2+2 minuty za hru vysokou holí. Zasáhl Tomáše Svobodu a to je pro Kometu další obrovská šance na zvýšení skóre.
08:55
Podobná akce i na druhém kruhu. Kováčik našel přihrávkou na pravé straně Tomáše Svobodu a ten sice trefil, ale jen do boční sítě. Navíc mu ta rána vůbec nesedla. Kašík puk se štěstím vytěsnil.
08:25
Hala bouří stejně jako včera má Kometa obrovský tlak. Zohorna přihrál na pravou tyč na Libora Pivka, který měl před sebou prázdnou bránu, ale neskutečně promáchl. Zkušený útočník si vybral kopec pořádné smůly.
07:55
Dnes je to však jiný zápas a Kometa v něm v první třetině udeřila. Navíc může udeřit podruhé. Za hákování sedí na trestné lavici Veselý.
07:41
Pro Kometu moc a moc důležitá branka pro klid a psychickou pohodu. Byť včera také vedla a víme jak to skončilo.
06:42
Domácí jdou do vedení prakticky ze své druhé šance utkání. JAKUB SVOBODA dostal přesný pas zpoza brány od Koreise a s ničím se dlouho nepáral. Práskl do puku, který Kašík vůbec neviděl a mladý zlínský brankář podruhé v této sérii kapituluje. Asistence: Jakub Koreis.
06:31
Pěkná akce pro změnu na druhé straně. Němec poslal puk do jízdy pro Libora Pivka, který pořádně protáhl Kašíka. Puk mu šel někam do oblasti krku a měl co dělat, aby ho udržel na svém těle. Žádný lehký zákrok.
06:01
Kometa je kompletní a Kašíka prověřil svižnou střelou bek Jozef Kováčik. Vybojoval alespoň pásmo.
05:26
Ihned po buly pálil znovu Řezníček a dobrou teč předvedl kapitán Čajánek. Trvaj znovu připraven a puk před sebe nevyrazil, což bylo velmi důležité.
05:09
Trvaj převedl výtečný zákrok po střele Řezníčka, který na něj pálil z mezikruží. Lapačka se vymrštila v pravý moment. To byla velice dobrá palebná pozice a hlavně velká šance.
04:26
Obránce Žižka vyhazuje přes všechny čáry, poté se to daří i jeho parťákovi Kubošovi.
04:00
Čtyřicetiletý Trvaj si poprvé v zápase připisuje zákrok, a to po ráně Balaštíka. Dobře ho viděl, neměl žádný větší problém.
03:37
Tomáš Svoboda inkasuje menší trest za sekání. Pro Zlín je tu první přesilovka v zápase a jak známo, PSG tyto standardní situace umí fantasticky.
03:26
Hanzlíkova nabídka na teč pro Jana Káňu, kterému chyběl kousek, aby ohrozil špičkou hole Kašíka. Poté se však Brno dopustilo útočného faulu.
02:51
Následně postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:48
Na druhé straně chybělo málo, aby se do samostatného brejku dostal Petr Holík, měl to příliš dlouhé. Proto pískán icing.
02:37
Střela obránce Kuboše nevypadala vůbec špatně, Kašík vůbec nic neviděl, ale zasahovat nemusel. Puk šel mimo a ještě se ho snažil dohrát mladý útočník Raška, do střelecké pozice se však nedostal.
02:07
Koreis nahodil kotouč před Kašíka a tlačil se před bránu. Obránci PSG však udělali přítrž nějakým střetům.
01:46
Ondráček zastaven v útočných manévrech, pískán ofsajd.
01:18
Zatím se začalo dle předpokladů hodně opatrně, Kometa se snaží vymyslet první útočnou akci před Kašíkem, ale tomu prakticky celou sérii pomáhá jeho obrana.
00:49
Jan Káňa dohrál svého strýce ostře na mantinelu a odchází střídat. Oba si asi po konci sérii budou mít o čem povídat.
00:17
Leoš Čermák a Petr Čajánek na buly, vyhrál ho druhý jmenovaný a zakládá útok Zlína.
00:01
Státní hymna České republiky je za námi a můžeme se pustit do čtvrtého finálového duelu.
Ve složení hostů není logicky žádná změna, to Vladimír Kýhos nenechal kámen na kameni a totálně přeskládal formace.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu, pro Kometu je to zápas o všechno. Pokud tento mač nevyhraje, končí po dvou letech na stříbrných pozicích. Naopak Zlín v případě výhry bere naprosto vše.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Káňa, Čermák (C), T. Svoboda – Pivko, V. Němec, H. Zohorna – J. Svoboda, Koreis, T. Vondráček – Burian, Raška, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Zámorský, Kotvan, Marušák, Matějíček, Řezníček – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – Sedláček. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Vladimír Šindler, Stanislav Barvíř, Petr Blümel.
Ve třetím zápase se Kometě zranil útočník Jan Hruška, který dnes dle všeho bude v sestavě Vladimíra Kýhose chybět. Zároveň nebude hrát distancovaný Miller. Zlínu i nadále chybí zraněný obránce Radim Tesařík.
Třeté duel začala Kometa skvěle, už v prvních vteřinách odčaroval brankáře Kašíka Libora Pivko. Z velkého tlaku v první třetině ovšem Brno nedokázalo další trefu zužitkovat, a to bylo nakonec klíčové. Zlín dokázal z ojedinělé šance ještě v první třetině srovnat. A od druhého dějství se série vrátila do starých kolejí. Zlín otočil vývoj utkání a v závěrečné třetině svůj náskok precizně ubránil a ještě pojistil gólem do prázdné brány.

Kometa – Zlín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pivko – 15. Čech (Zámorský, Holík), 23. Zámorský (Čech, Holík), 35. Köhler (Leška), 60. Čech (Čajánek).

Další zápasy: 0:3, 0:3.
Kometě nelze upřít snaha, ale ve finále to prostě nejde. Na Kašíka šlo zhruba sto střeleckých pokusů, ale dát pouze jednu jedinou branku, to je prostě a jednoduše málo. Na Trvaje s Čiliakem chodí pravidelně o polovinu méně střel, ale produktivita PSG je patrná. Když k tomu připočetneme výborné přesilovky, vychází nám poněkud krutý výsledek 0:3 na zápasy.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Po pondělním zápase se finálová série dostala do stavu, kdy už Kometa prostě musí. I tak to bude mít velice složité. Zlín je totiž za stavu 3:0 velice blízko titulu. Loni mu unikl až ve druhém prodloužení sedmého zápasu, ale za tohoto stavu už má velice slibně nakročeno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.