Liberec - Mladá Boleslav: Štich neudržel emoce! Nesmyslně se pustil do Bulíře

Tomáš Hyka (MBL) a Milan Bartovič (LIB).
Bílí Tygři si tak nakonec připisují dva body. Mladá Boleslav se do středních Čech vrací s jedním bodem.
63:40
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to byla hokejová paráda! ONDŘEJ VITÁSEK se uvolnil s kotoučem, najel si do mezikruží a přesnou ranou překonal brankáře Lukáše!
Asistence: Branko Radivojevič.
63:06
Hosté jsou pod libereckým tlakem, Tygrům se však nedaří zakončit.
62:26
Bulíř hledal před brankou Dernera, ten se však také ke střele neprodral.
61:43
Krenželok objel s pukem branku, následně však nedokázal zakončit.
60:54
Po akci dva na jednoho přihrál Bartovič Radivojevičovi, jeho rána z první však těsně minula hostující klec!
60:34
Látalův bekhendový pokus mířil vysoko nad.
60:12
Šimek hned prověřil Jana Lukáše, ten však předvedl další úspěšný zákrok a puk lapil v náručí.
60:01
Tlak Bílých Tygrů ve třetí třetině ke skórování nevedl. Budou domácí aktivnější také v prodloužení, nebo se štěstí přikloní na stranu Mladé Boleslavi?
Základní hrací doba je za námi! Rozhodovat bude muset prodloužení.
60:00
Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas.
59:41
Nyní se bude pro změnu vhazovat před Willem. Bude se ještě skóre měnit?
59:10
Bulířova střela bekhendem nenadělala Lukášovi žádné potíže.
58:49
Puk skončil v ochranné síti, následuje buly před Lukášem.
58:29
Stránský nevěděl, kde má puk, ale své zaváhání napravil a na poslední chvíli ho dopravil do bezpečí.
57:51
Mladá Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
57:27
Svačina najížděl z levé strany na branku, ale opět ho vychytal skvělý Lukáš!
57:15
Ani protiútok Tygrů nebyl úspěšný.
56:52
Hosté kombinovali v útočném pásmu, nyní už však o kotouč opět přišli.
55:59
Špačkova střela z otočky těsně minula hostující branku.
55:11
A hra je znovu přerušena. Tentokrát po ofsajdu domácích.
55:08
Hosté hrají v plném počtu.
55:06
Ani Svačinova střela k překonání mladoboleslavského brankáře nezastavila.
54:49
Bartovič vypálil z úhlu, Lukáš však jeho úmysly přečetl a střelu mezi betony kryl.
54:35
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
54:08
Šimek pálil od modré, Jan Lukáš kryje.
53:39
Další útok Bílých Tygrů přerušil ofsajd.
53:31
Jelínek střílel bekhendem z bezprostřední blízkosti, ale jeho rána prolétla těsně nad břevnem!
53:08
Ale Mladá Boleslav jde znovu do čtyř! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Radan Lenc.
52:58
David Štich je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
52:23
Tak tuhle přesilovku si liberečtí hokejisté za rámeček nedají, ještě ani neohrozili brankáře Lukáše.
50:58
David Štich (MBL) se po přerušení zcela zbytečně pustil do Michala Bulíře a míří na trestnou lavici za hrubost.
50:58
Ševc pálil od modré, Jan Lukáš si připisuje další úspěšný zákrok.
50:44
Krenželokova střela byla sražena do ochranné sítě.
50:23
Po parádní individuální akci se na pravém kruhu uvolnil Jánošík a vypálil, Lukáš si však i tentokrát poradil.
49:47
Útočné snažení Boleslavi nyní přerušil ofsajd.
49:28
49:19
Svačinův pokus vykopl betonem brankář Lukáš.
48:58
Ševcova rána byla zastavena mladoboleslavskou defenzivou.
48:30
Ani tentokrát Krenželok na Lukáše nevyzrál!
48:14
Krenželok skvěle tečoval Šimkovu střelu, brankář Lukáš však parádním zákrokem zastavil kotouč v cestě do sítě!
47:51
Puk je však po vyhození hostujícího týmu u brankáře Willa.
47:28
Liberečtí si opět zahrají přesilovou hru! Petr Vampola (MBL) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 5 027 diváků.
47:07
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
46:59
Liberečtí to teď překombinovali. Radivojevič hledal před brankou dobře postaveného Bulíře, ten však puk nedokázal trefit.
46:27
Ondřej Vitásek vyrazil kupředu. Nejprve naznačil střelu a následně vypálil skutečně, ale brankář Lukáš se štěstím jeho pokus vyrazil do bezpečí!
45:52
Hosté vyhodili až k Willovi, zakázané uvolnění se však nepíská.
44:49
Šimek svým nahozením od modré rozvlnil pouze boční síť boleslavské branky.
44:42
Vantuch se snažil protlačit kotouč za brankáře Lukáše, ovšem neuspěl. Hra je přerušena.
44:26
Svůj první zásah v této třetině si připsal také Roman Will, ani on však neměl potíže.
43:51
Tygři začínají další útočnou akci z vlastní obranné třetiny.
43:20
Lakatoš se odhodlal ke střele, ale nemířil přesně. Kotouč skončil vysoko nad branou.
43:09
Třetí třetina zatím moc pohledných momentů nepřináší.
42:16
Kotouč skončil až v hledišti, bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:36
Kotouč je ve středním pásmu, domácí se snaží vyrazit kupředu.
40:58
Liberečtí ujížděli tři na dva, Bulířova přihrávka však neprošla ke spoluhráčům.
40:33
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
40:01
A hráči se již vracejí na ledovou plochu! Přinese nám třetí třetina rozhodnutí?
A máme za sebou druhou třetinu. Ta sice nabídla řadu šancí, nicméně ani jednu branku. Skóre tak je i nadále vyrovnané 1:1. Jak se tento fakt změní ve třetím dějství? To se dozvíme zhruba od 19:48.
40:00
39:48
Série nepřesností na obou stranách přerušila rodící se šance, puk je ve středním pásmu.
39:07
Šanci Bílých Tygrů nyní přerušil těsný ofsajd Michala Bulíře.
37:41
Orsava trefil pouze bránícího Jaroslava Vlacha.
37:13
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
36:48
Michal Bulíř (LIB) v útočném pásmu podrazil protihráče a míří na trestnou lavici.
36:17
Liberečtí se provinili ofsajdem. Hra je vykázána do středního pásma.
35:51
Lakatoš z pravého kruhu jen těsně minul hostující branku.
35:40
Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
35:37
Vantuchův pokus vypadl Lukášovi z rukavice, poblíž však nebyl nikdo z libereckých hokejistů.
35:24
Po skrumáži v rohu kluziště je hra přerušena. Bude se vhazovat před Lukášem.
34:48
Tak to bylo těsné! Jánošíkův pokus od modré tečoval Jaroslav Vlach a kotouč proklouzal těsně vedle pravé tyče Lukášovy branky!
34:27
Útočné snažení Liberce přerušil po hlušší fázi hry ofsajd. Následuje komerční přestávka.
32:51
Klepiš dostal dobrou přihrávku do jízdy a okamžitě pálil, Roman Will však dokázal jeho pokus vyrazit mimo tři tyče!
32:38
32:08
Stránského pas na Bartoviče byl lehce tečován a nenašel svého adresáta.
31:33
Tygři se tlačili před brankáře Lukáše, madoboleslavská obrana si však na poslední chvíli poradila a odpálila puk do bezpečí.
31:14
Lakatoš hledal před brankou připraveného Jelínka, ten ale nedokázal vypálit.
30:43
Ševc vypálil od modré, ale na brankáře Jana Lukáše si nepřišel.
30:33
Sražená rána Jakuba Orsavy skončila v ochranné síti.
30:11
Kurkův pokus z dobré pozice dokázal Will bez potíží vyrazit.
29:47
Střela rozjetého Daniela Špačka skončila až v ochranné síti. Byla však tečována, vhazovat se tedy bude před Lukášem.
29:01
Látal si najížděl před branku, zakončit však nedokázal.
28:37
Stříteského střela od modré končí na Willově vyrážečce.
28:27
28:20
Šimek znovu pálil od modré, Lukáš však drží hráče hostujícího týmu nad vodou!
28:05
Tečovaná střela Radima Šimka proskákala těsně kolem branky!
27:44
Svačinova střela sice Lukášovi vypadla, Lakatoš ale nedokázal puk dorazit za jeho záda. Mladoboleslavský brankář kotouč nakonec skryl v rukavici včas.
27:17
Po Šimkově pokusu tentokrát Lukáš skryl kotouč v lapačce.
26:55
Po Šimkově dělovce od modré zkoušel dorážet Petr Jelínek, ale jeho pokus brankář Lukáš vykopl betonem!
26:27
Lukáš Pabiška (MBL) míří na trestnou lavici za podražení Vladimíra Svačiny.
26:18
Je signalizována výhoda, Tygři si zahrají přesilovou hru.
25:37
Ševc hledal prudkou přihrávkou Jelínka, ten se však k puku nedostal.
25:12
Po nepřesné rozehrávce Bílých Tygrů následuje zakázané uvolnění.
24:34
Ofsajd Liberce.
24:19
Hanzlíkovu slabou ránu Will bez potíží zneškodnil.
24:08
Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění a trenér Pešán si bere oddechový čas.
24:06
Orsava se natlačil až před brankáře Romana Willa! Dokázal si ho obhodit, nakonec mu však kotouč utekl.
23:12
Urbanovu tvrdou ránu vyrazil Will do bezpečí.
22:47
Ani jednomu z týmů se nyní chvíli nedařilo dostat se do útočného pásma.
21:58
21:52
Ševcovu střelu zastavil beton Jana Lukáše.
21:09
Urban vyvezl kotouč do bezpečí.
20:48
Liberečtí se v útočném pásmu ohřáli jen na okamžik, hra je opět přerušena a vykázána do středního pásma.
20:40
Po ofsajdu hostujícího týmu je hra přerušena.
20:28
Tygrům se však zatím ani tato přesilová hra nedaří.
20:13
Kotouč je za libereckou brankou, Tygři vyrážejí kupředu.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše. Již brzy budeme moci pokračovat ve hře.
Máme za sebou velmi zajímavou třetinu. Bílí Tygři byli sice aktivnější, z protiútoku se však prosadila Mladá Boleslav. Jen o minutu později bylo srovnáno, když protiútok využil Milan Bartovič. V závěru už to vypadalo, že se nic zajímavého nestane, přesto ještě mohli Liberečtí jít do vedení, když se ve velké šanci objevil Krenželok, kterého vychytal Lukáš. Do kabin se tak jde za stavu 1:1. Do druhé třetiny vstoupí Bílí Tygři v přesilové hře.
20:00
19:59
Kotouč však po vhazování skončil v rohu kluziště.
19:58
A pozor! Liberečtí to na dvě sekundy zkusí v šesti bez brankáře!
19:58
Bílí Tygři si zahrají přesilovou hru. Martin Látal (MBL) míří na trestnou lavici za hákování.
19:58
To byly věci! Lukáš Krenželok pálil zblízka do odkryté branky, Jan Lukáš se však odkázal přesunout a puk vyrazil do bezpečí!
19:28
Z levého kruhu zkusil ještě vypálit Klepiš, neomylně však trefil Willovu lapačku.
19:01
Hra se opět trochu zpomalila, v této třetině se nejspíš již skóre nezmění.
18:00
Dernerův pokus zblokoval Lukáš betonem.
17:14
Mikyskova přihrávka před branku žádného adresáta nenašla.
16:45
Adam Jánošík pálil z levého kruhu, trefil však pouze nastavenou hruď Jana Lukáše.
16:29
Tomáš Hyka se zjevil před brankářem ale nakonec těsně přestřelil!
16:05
Tak to byla parádní akce! Lukáš Vantuch naservíroval puk před branku Janu Stránskému, proti jeho střele však brankář Lukáš předvedl parádní semafor!
15:56
Stříteského pokus skončil v lapačce Romana Willa. Bude se vhazovat v libereckém pásmu.
15:39
15:27
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:07
Lakatoš pálil od modré čáry a trefil boční síť! Diváci už si mysleli, že se jedná o branku, přesto se hraje dál.
14:49
Žejdlův pokus Will neviděl, nakonec ho však stejně dokázal zneškodnit.
14:04
Bojuje se nyní hlavně o střední pásmo, hra poněkud ztratila tempo.
13:27
Klepišův pokus od modré jen těsně minul Willovu branku.
12:46
Branko Radivojevič vypálil z levého kruhu, Lukáš však jeho střelu skryl v náručí. Následuje komerční přestávka.
12:40
12:20
Tak to je ovšem odpověď! Pyrochta parádně vyslal do samostatného úniku MILANA BARTOVIČE a ten bekhendem překonal brankáře Lukáše!
Asistence: Filip Pyrochta, Lukáš Derner.
11:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A hosté jdou do vedení! Štich vyslal kupředu TOMÁŠE HYKU a ten přesnou ranou poslal kotouč do vinglu liberecké branky!
Asistence: David Štich.
10:58
Ševcův pokus pokus od modré těsně minul mladoboleslavskou branku.
10:39
10:32
Ani Stránského pokus brankáře Lukáše nezaskočil.
10:21
Vlachovu střelu z úhlu Lukáš kryje. Následuje komerční přestávka.
09:46
Vitásek vystihl rozehrávku kotouče a okamžitě spěchá s pukem kupředu.
09:16
Klepiš obkroužil libereckou branku, následně však o kotouč přišel.
08:28
Tentokrát chytil Will Jonákovu střelu do lapačky, mladý gólman však neváhal a okamžitě puk rozehrál směrem k obraně.
08:00
Domácí hrají v plném počtu.
07:55
Jonákův pokus skončil na vyrážečce Romana Willa.
07:41
A Tygři opět vyhazují.
07:25
Proti Hykovi si Will poradil a vyrazil puk rukavicí do rohu.
07:05
Liberečtí vyhazují až k Lukášovi.
06:37
Už už se otevíral prostor před Radivojevičem, dostal se však do ofsajdu a nemohl vyrazit na branku.
06:21
Šimek vyhodil puk do bezpečí, Boleslav musí zaútočit znovu.
06:00
Také Mladá Boleslav si zahraje přesilovou hru. Filip Pyrochta (LIB) dostává menší trest za sekání.
05:54
Orsava dostal dostatek prostoru a okamžitě vypálil, jeho pokus však zastavil Roman Will.
05:17
Vantuch vybojoval puk a hledal před brankou spoluhráče, místo toho však jeho pas skončil na hostujících hokejkách.
04:43
Na druhé straně pálil z první rozjetý Látal, jeho pokus ale Will zastavil.
04:23
Tak to byla obrovská šance! Po dobré kombinaci zívala na Dominika Lakatoše zcela odkrytá branka, mladý útočník však ani zcela osamocen nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče! Kotouč mu totiž na poslední chvíli sjel z čepele.
03:35
Pyrochtovu střelu od modré vyrazil Lukáš betonem.
03:14
Lenc nebezpečně nahazoval zpoza branky, puk však Will vrátil do rohu kluziště.
02:37
Také Roman Will si připsal první zákrok, když vyrazil střelu jednoho z hostujících útočníků do ochranné sítě.
02:34
02:26
V samotném závěru přesilové hry stanul rozjetý Bulíř sám před brankářem, Jan Lukáš však jeho pokus dokázal vyrazit do bezpečí!
01:49
Až nyní, Boleslavští však po chvíli opět dostali puk do středního pásma.
01:25
Liberci se stále nepodařilo usadit se v pásmu.
01:03
A puk je opět až u Romana Willa.
00:49
´Boleslav velmi rychle vyhazuje do bezpečí.
00:34
Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici zamíří Radan Lenc (MBL), který dostává dvouminutový trest za podražení.
00:24
Kupředu mohla vyrazit také Boleslav, ale její šanci zastavil ofsajd.
00:09
Ševcovo nahození skončilo v rohu kluziště, Tygři se posouvají do pásma.
00:01
Nyní už jsou na ledě také oba soupeři! Zápas bude moci za dvě minuty začít.
V Home Credit Areně už se vše pomalu připravuje ke startu utkání. Jako první přicházejí na led rozhodčí.

Bílí Tygři Liberec: Will (Bláha) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Derner, Pyrochta, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš (C) – Radivojevič, Bulíř, Svačina – Bartovič, Vantuch, J. Stránský – J. Vlach, J. Mikyska, D. Špaček – Hrabík.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Holub, Stříteský (C), Hanzlík, Kurka, Pastor, Štich, T. Voráček – Jonák, Žejdl, Orsava – Lenc, Musil, Hyka – Klepiš (A), Vampola, Látal – Pabiška (A), Urban.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Gerát, Rozlílek.
Zajímavý návrat bude tento duel znamenat pro Petra Vampolu. Ještě v minulém ročníku dokráčel s Bílými Tygry k titulu, nyní se poprvé do Home Credit Areny vrátí v soutěžním utkání v dresu soupeře. Jak si zpět pod Ještědem povede? To se dozvíme ve čtvrtek od 18 hodin.
BK Mladá Boleslav

Proti Mladoboleslavským však Tygry nečeká nic snadného. Ve svém zatím posledním extraligovém utkání si v přestřelce vyšlápli na třinecké Oceláře, které zdolali 5:4. A že šlo opravdu o potřebné body! Za celý listopad totiž Bruslaři vybojovali v osmi zápasech pouze osm bodů.

Kvůli tomu se postupně propadli až na osmou příčku tabulky. Na umístění v elitní šestici v tuto chvíli ztrácejí pět bodů a potřebovali by zabrat. Co do ofenzivy si přitom nevedou špatně. Vždyť na branku soupeře vyšlou průměrně 30,84 střel za zápas, což je nejvíce z celé extraligy. Na produktivitě se to však zatím neprojevuje.
Bílí Tygři Liberec

Liberecké šelmy nezačaly cestu za obhajobou titulu zrovna ideálně. V úvodu sezony si připsaly několik zbytečných ztrát a v tabulce se pohybovaly na hranici elitní šestky. Pak však přišla až neuvěřitelná série dvanácti výher v řadě. Tu nastartovali Tygři právě na ledě Boleslavi a nyní se budou stejného soupeře pokoušet porazit znovu.

Do utkání tentokrát navíc půjdou v nové roli. Po úterní dohrávce 18. kola s chomutovskými Piráty se Bílí Tygři vyšvihli poprvé v této sezoně na první příčku tabulky, když poskočili o tři body před Třinec a Kometu Brno. Proti Mladé Boleslavi by tak rádi toto umístění udrželi.
V utkání 26. Tipsport extraligy na sebe ve čtvrtek narazí Bruslařský klub Mladá Boleslav a domácí Bílí Tygři Liberec.