Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : M. Boleslav - 1. prosince 2017   17:30

Jihlava
Jihlava
21:12' Zeman (Čachotský) • 28:34' Zeman (Čachotský) • 36:45' T. Kubalík (Skořepa, Kajínek)
M. Boleslav

Jihlava - Mladá Boleslav: Říha dohrál! Tvrdě narazil Kubalíka na mantinel a byl předčasně poslán do kabiny

Skončilo nám skvělé utkání, kterému nechybělo vůbec nic. Pyro, vyšší trest, emoce a góly. Od druhé třetiny se nic vyjma přitvrzené hry ze strany hostí nezměnilo a Jihlava vyhrála doma první utkání s nulou, připsala si tři důležité body. Na stadionu se děkuje všem, brankáři Voldenovi, kapitánovi Čachotskému, bude se tu slavit asi dlouho. Z HZS je to dnes vše, příště u onlajnu napočtenou.
59:47'
Hostující fanoušci se předvedli v „dobrém“ světle, když odpálili zelenou dýmovnici a čoudí tak na stadionu. Nezávidím tak pracovníkům na stadionu.
59:10'
Nepochopitelné vyloučení, Lenc trefil hokejkou Suchánka, snad i loket mu dal, ale ven jdou oba dva hráči za hrubost. Doufejme, že hosté udrží své nervy na uzdě a utkání se dohraje v klidu.
58:41'
Anděl zkusil střelu z levého kruhu, mířila však pouze do bruslí Musila. Domácí fanoušci si užívají výhru a hostující hráči se spíše vztekají než hrají.
57:41'
Ofsajd domácích, Dukláci se sice zlobí, zejména Seman, ale je to zbytečné, navíc si mohl vykoledovat desítku a trenér Vlk mu to důrazně připomíná. Ofsajd byl odpískán správně, naše komentátorské místo je téměř na modré a není tak o čem se bavit.
56:42'
Zápas se spíše jen tak dohrává, Boleslav pochopila, že body dnes nebudou a Dukla si užívá cenné tři body do tabulky.
Dnešní utkání sleduje 4121 diváků.
55:26'
Jihlava bere konec zápasu spíše na pohodu, nikam se nežene a hraje svoji hru, hosté naopak snaží svoji hru přitvrdit a znepříjemnit konec utkání domácím.
54:50'
54:29'
Hubáček nyní dostal ostrou ránu do kolene, příkladně ale zabojoval a i přes „nepremávku“ jedné nohy dokázal kotouč z pásma vyhodit za velkých ovací publika.
53:46'
Klepiš jel vystřídat a po usednutí na střídačku zahodil hůl a zlomil ji, část se ocitla na ledě. Nervy tečou...
52:59'
Sudí se nemohl dostat ze sevření dvou hráčů a chtě nechtě, musel vyvézt kotouč ven z pásma, čímž nepotěšil hostující hráče.
52:49'
Začíná se to tu rozhodčím dost sypat na hlavu. Seman si důrazněji vyšlápl na Orsavu a je vyloučen za velké nevole jeho osoby, navíc si ještě neodpustil poznámky k Orsavovi a vše se jal vysvětlit Eminger, menší strkanici sudí rozehnali.
52:34'
Jakoby spíše více hra v plných prospěla domácím, neboť si vytváří více šancí než v přesilovce.
51:57'
Hosté v plném počtu. Pětiminutovku oslabení tak přežili, myslím si, že s návratem do utkání to ale bude hodně složité.
51:51'
Šest sekund do konce početní výhody, Kajínek střílel od modré, ale nechal vyniknout pouze Růžičku.
51:06'
Přesilovka se domácím vyjma minuty absolutně nedaří, Boleslav se až tak moc nezapotí.
49:52'
Stříteský dostal přihrávku mezi kruhy, gól svému bývalému zaměstnavateli ale odmítl a nepochopitelně přihrál na hůře postaveného spoluhráče! Rozjel však mnoho akci, kombinací a střel, ani jedna gólem neskončila.
48:40'
Suchánek nahodil na Růžičku, který puk vyrazil velmi nejistě a Skořepa napálil kotouč z první, netrefil však ani bránu.
47:49'
Dlouhá přesilovka zatím nepřinesla nic zajímavého, o gól pro domácí si ale říká, neboť by je velmi uklidnil.
46:57'
Krve ztratil Kubalík hodně a je tu nyní úklid ledu, situace na tribunách se dostala do fáze, že hostující fanoušci se dostali ze svého sektoru a dochází ke slovním i fyzickým rozepřím, emoce tak zase o něco vyrostly.
46:57'
Říhova oblíbenost nyní padne v Jihlavě na nulu. Tvrdě narazil zezadu Kubalíka na hrazení a je vyloučen na 5 minut a do konce utkání. Odjíždí do kabiny za notného pískotu domácích fanoušků a dolétl na něj dokonce kus chleba. Otázka, zda výtržník s chlebem dal připomenout přísloví: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, nebo házel chleba z důvodu zálohovaných kelímků na zimáku.
46:23'
Hra samotná obraz nemění, Boleslav převzala otěže utkání a diktuje tempo. Domácí se dostali spíše do role statického pozorovatele.
45:57'
Zakázané uvolnění Dukly, bude to mít ale ještě hodně složité.
45:23'
Květoň ale při vývozu puku posadil na zadek jednoho z obránců, nechtěl ale nic riskovat, a proto spíše trefil Růžičku v bráně.
44:58'
Říhovi nyní uskočil puk po pasu od Orsavy, což bylo pro domácí jediné štěstí!
43:38'
Jihlava se vydala cestou bránění, což není vůbec dobrá cesta, stačí si vzpomenout na baráž doma proti Pardubicím či zápas proti Olomouci. Na chvíli se ale domácí dostali do útočného pásma a drží se tu poměrně dlouho.
42:14'
Anděl servíroval před bránu na Žálčíka, ve vysoké rychlosti však letní posila Dukly pouze projela oblastí, kde se kotouč nacházel.
41:05'
Pabiškova střela byla tečována před Voldenem, který s tím měl opravdu hodně práce. Jihlava se ale příliš brzo dala na bránění výsledku, a co si budeme nalhávat, 3:0 je hratelný výsledek.
40:15'
Suchánek v pravou chvíli odpálil kotouč na Orsavu mimo dosah. Při snaze Jihlavy vyhodit z pásma hrál Květoň na střídačce a hra se vrací do obranného pásma domácích.
40:07'
Začátek mise Boleslavi za srovnáním je přerušen icingem Bolky.
40:01'
Naprosto luxusní čertovské vystoupení na stadionu, mladé krasobruslařky to vzaly za správný konec a předvádějí vystoupení, za které by se ani Rammstein, co se ohně týče, stydět nemusel. Navíc by měla skvadra okolo zpěváka Lindemanna dvojnásobnou radost, neboť choreografie měla náplň v songu Du Hast. Celé vystoupení zakončila návštěva Mikuláše s andělem, tedy ne s Lukášem, ale nebeským pomocníkem. Za celou show patří krasobruslařkám palec nahoru.
Pekelná to druhá třetina na jihlavském zimáku. Dukla naprosto přehrála svého soupeře z Boleslavi a díky dvěma pěkným souhrám Zemana a Čachotského + nájezdu Kubalíka vede již 3:0. Další třetina začne cca v 19:15.
40:00'
39:28'
Boleslav ale přitápí pod kotlem a vytváří si nebezpečné akce, které naštěstí pro domácí gólem nekončí. Pro odlehčení situace tu byl hlavní rozhodčí, který zajel do rýhy v ledu a natáhl se jako lachtan na led.
38:49'
Postavení útočícího hráče v brankovišti, Boleslav tak vyjede ven z útočného pásma.
38:02'
Domácí v plném počtu. Nebylo to rozhodně jednoduché oslabení pro domácí, avšak gólem si pojistili vedení.
36:45'
Dukla právě vstřelila branku!
Boleslavský pohřeb. Sice se domácí poměrně opotili, dokázali ale získat puk díky Skořepovi a centr domácí první lajny vyslal do úniku TOMÁŠE KUBALÍKA, který překonal Růžičku střelou nad beton a odpálil gejzír radosti jak na trestné domácích, tak na stadionu. Asistence: Josef Skořepa, David Kajínek
36:03'
Na bránu se řítil Holík a zastavil ho Suchánek sekyrou, na trestné střílení to nebylo, na dvě minuty už ale ano.
35:31'
Velmi solidní hokej je k vidění v kraji Vysočina, domácí hrají zřejmě nejlepší třetinu za poslední zápasy.
34:46'
34:20'
Jihlava sice soupeře mačká v pásmu, střely se ale rovnají nule, navíc Dukla se sama z pásma vyhodila, následně v honbě za třetí trefou spáchala icing.
33:12'
Sudí pískali ofsajd zřejmě asi pouze pro hrstku vyvolených, Suchánek puk v pásmu neudržel, hvizd byl ale natolik slabý, že ho snad slyšela pouze domácí střídačka, proto byl dohrán Kubalík a dvakrát šťastný z toho není.
32:46'
Klepiš spáchal naprosto zbytečný faul v útočném pásmu, když podrazil domácího hráče za jeho vlastní brankou.
31:52'
Hanzlíkovi stál ve střele Pacovský a problém tak žádný Voldenovi nevznikl. Atmosféra na stadionu je parádní, hodně tomu ale napovídá stav. Komerční přestávka.
31:29'
Ofsajd, dokonce úmyslný, Dukla se tak zadarmo dostane do pásma.
30:45'
Kubalík asi brzy zlomí hůl, jakou má smůlu na střely. Třikrát střílel na Růžičku v nadějných pozicích, ani jednou ho však nepřekonal a nepovedlo se mu to ani napočtvrté. Svoji zlobu dává dost najevo.
30:07'
Němečkova střela nadělala menší potíže Voldenovi, který, pravda moc práce v druhé části neměl.
28:34'
Zeman – Čachotský, vol. 2. Čachotský udržel puk v pásmu a zpoza brány zadovkou vybídl ADAMA ZEMANA, který překonal nic netušícího Růžičku. V Jihlavě je nyní hodně veselo. Asistence: Tomáš Čachotský.
28:21'
Boleslav navíc absolutně vypadla z tempa a Kubalík mohl přidat druhý gól! Nestalo se tak.
26:37'
Kubalík měl otevřený prostor na střelu, musel si ještě stahovat puk a proto jeho střela nebyla tak razantní, stadion navíc ožil a ožil ještě více po tvrdém, ale čistém hitu Kotvana na Skořepu.
26:16'
Po přistrčení Květoně střílel z první Ulrych, Růžička dnes bude mít svoje ruce bolavé, neboť hodně často je používá k zachycení střel mířících na jeho osobu.
25:59'
Hosté v plném počtu. Eminger se musel pořádně opotit.
24:37'
Hodně povedená minuta přesilovky pro Jihlavu. Puky tam létaly a Růžička se musel hodně otáčet a motat v brankovišti, střela Šidlíka, Zemanova dorážka a spousta dalšího si cestičku do brány nenašla.
23:59'
Eminger při snaze zastavit Žálčíka pomohl sobě menším háčkem na Žálčíkovu osobu a je vyloučen za hákování.
23:23'
Jihlava pokračuje v ofenzivních choutkách, Hanzlík touš zpracoval vysokou holí, puk se ale dostal k Zemanovi a ten střelil do tzv. teploměru a Růžičku tím poměrně překvapil.
22:05'
Diviš výborně vybojoval kotouč za brankou hostí, jenže Rys nebyl dobře postaven a z další šance tak sešlo. Jihlava ale vede po velmi dlouhé době, což je také pozitivní, zatím hraje Dukla dobré utkání. Dokázala se nyní i ubránit, Volden podržel puk v lapačce.
21:12'
Kapitán Čachotský opět děsí diváky u obrazovek, onlajnu a hostující sektor. Čachotský se vynořil ze závaru před domácí brankou a nasadil k jízdě po pravém křídle, kterou zakončil obtočením okolo Emingera a krásnou stahovačkou před bránu a nahrávkou na volného ADAMA ZEMANA, který doklepl puk do prázdné. Parádní akce. Asistence: Tomáš Čachotský.
20:55'
Těžko říci, kam Orsava střílel, puk se bez přičinění octl v ochranné síti a hra je tak logicky zastavena.
20:19'
Pacovského střela z mezikruží byla několikrát tečovaná a stadionem to celkem zahučelo-
20:01'
Čertovská výprava, která tu chodila po celém stadionu rozdávat spíše strach malým dětem, to nyní nemá jednoduché, minutu před začátkem třetiny se octla přímo v kotli. Svůj pohyb ale karavana urychlila a nyní už mizí do útrob haly.
Konec první třetiny, která nabídla herní převahu Jihlavy, šance Semana ale zůstala neproměněna a do kabin se jde za stavu 0:0. Další třetina začne cca v 18:21.
20:00'
19:23'
Hosté nyní zdržují se střídáním, od dvou minut to nebylo daleko.
18:51'
Teď to poměrně ožilo povedenou kombinací, Kubalík už ale puk nedostal blíže k bráně a Bruslaři se ubránili. Domácí následně rozjeli rychlou akci se střelou Květoně, žádný problém to ale pro hostujícího brankáře nebyl.
18:18'
75 sekund pryč a nic. Střela Stříteského a Šidlíka byla sice poměrně záludná, problémem bylo ale její umístění.
17:26'
Čachotský prohrál souboj s Němečkem, Boleslav se v klidu brání oslabení.
17:05'
V nastalém zmatku z této šance navíc hákoval Hanzlík a jde si odpočinout na trestnou.
16:22'
Neskutečná šance domácích! Anděl pláchl po levém křídle a přihrával křižně před bránu Semanovi, ten si mohl vybrat umístění střely, trefil ale jenom Růžičkův beton!
15:26'
Ošemetnou situaci vyřešil Hubáček svoji rukou, vyvezl puk z pásma a navíc dal možnost na střelu, kterou využil Květoň, hostující strážce brány ale drží.
14:17'
Dobrá práce Kubalíka, bratr Dominika nyní jednak vybojoval puk v útočném pásmu, ale také dokázal zamotat hlavy hostujícím obráncům a vybídl ke střele někoho z domácích, která ale nepřišla.
13:09'
Menší rozruch na jihlavském zimáku, po střele jednoho z domácích Růžička při přemístění vykopl bránu ze svého postavení, domácí logicky chtějí dvě minuty, vylučovat se nebude.
12:10'
Němeček ukázal solidní práci s holí a přejel celé hřiště za účelem střílet, jeho pokus byl opět sražen do ochranné sítě.
12:00'
Kajínek se odhodlal ke střele z modré čáry, Růžička vytáhl svoji lapačku, při puštění střely dále by to ale stejně zásah nebyl. Během komerční pauzy se vrátíme do hostujícího sektoru, kde od prvních minut probíhá fanatické fandění, hosté se navíc prezentují choreem se zkratkou klubu, tedy BKMB. Jednoduché, povedené.
11:28'
Dlouhou pasáž Boleslavi v pásmu Jihlavy ukončila Kotvanova střela, která byla sražena do ochranné sítě. Oba celky tak prostřídají a budeme moci jet nanovo.
10:01'
Ovace přijímá tuším Suchánek, výborným výklekem Emingerova pasu zabránil téměř jistému gólu v bráně domácích!
09:38'
Aby to zase domácí nemrzelo. Kubalík byl sice podržen Emingerem, respektive jeho hůl byla, to mu ale nebránilo v přihrávce Jiránkovi, který vypálil, jenže pokusu chybělo umístění.
08:37'
Seman po vyhraném buly posunul na Žálčíka, který se vydal proti Říhovi, hostující obránce ale tentokrát nepřinesl radost fanouškům Dukly a Říha si zkušeně pohlídal Žálčíka tělem.
08:14'
Bernad byl obtěžován Čachotským, i proto tak jeho přihrávka nebyla povedená a Suchánek v poklidu zachytil.
07:48'
Lenc obloukem napálil puk do útočného pásma, kde si ho fotbalově, tedy hrudí, sklepl Volden a chytil ho do lapačky.
06:41'
Boleslav je v pásmu Dukly nastěhována delší dobu, jediný špatný pas v kombinaci je ale vrátil zpět k vlastní ráně. Netrvalo to dlouho a máme hosty opět v pásmu zpět.
06:22'
Střela Semana z pravého kruhu pozlobila hostujícího brankáře, Seman se pokoušel o důraznější dojezd, načež Kotvan ho odstrčil, žádná velká mela to ale nebyla. Komerční přestávka.
06:01'
Zakázané uvolnění, přece jenom ale hosté vystřídají, jmenovitě Němec, který to schytal do nohy a musí být ošetřen.
05:33'
Jiránek nasadil na mantinel Volfa, nové plexi sice potřeba není, ale i tak to byl povedený hit.
04:23'
Nahození Říhy zachytil Volden do lapačky, norský brankář překvapivě rozehrál a vyplynul z toho rychlý brejk, střela mířila pouze do připraveného Růžičky.
03:41'
První střela domácích na bránu. Kajínek volil ještě přihrávku na Ulrycha, který si vyjel více na levou stranu brány a vypálil, Růžička vyrazil hokejkou.
03:06'
Čachotského přihrávku zastavil Němeček, dlouho se s pukem nepomazlil, na modré ho o něj obral Stříteský.
02:03'
Bolka se nemůže poměrně delší dobu dostat ze svého vlastního pásma, Jihlava začala tradičně s chutí a působí problémy v rozehře. Zatím se hraje bez přerušení, hra je opravdu plynulá, šance žádné.
01:05'
Růžička si vyhozený puk domácích jel osobně převzít, moc slavné to ale nebylo, avšak puk zmizel na nejbližší hokejky hostí, takže může být spokojen.
00:39'
Květoň se pokusil o nahození před branku po pasu od Šidlíka, následná akce vyústila ve střelu nové posily, Růžička si střelu ale podržel.
00:03'
Hned o první průnik se pokoušel Jiránek, ale byla mu vystavena stopka Hanzlíkem. Ten samý hráč se dostal blíže k bráně, jeho střelu zastavilo plexi.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – L. Květoň, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A).

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Bernad, Knot – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – T. Knotek, P. Holík, Orsava – Pabiška, P. Musil, Lenc (A) – Martin Procházka, L. Volf, P. Kousal.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kis, Rampír.
Stadion je dnes zaplněn, bohužel pro návštěvnost Dukly, tradičně jako v posledních utkáních. Nebude to tedy žádná sláva, čtyři tisíce by odpovídaly. Když už to vypadalo, že bude dnešní utkání hráno bez hostujících fanoušků, tak se 6 minut před utkáním jich zhruba 15 zjevilo. Spíše to ale dle jejich barev kulichů vypadá, že velkou část tvoří družební fanoušci z nedalekého Havlíčkova Brodu.
BK Mladá Boleslav

I Boleslavští měli cestu listopadem trnitou. Po úvodních třech porážkách došla vedení BK trpělivost a z trenérského piedestalu odvolalo trenéra Augustu, který byl nahrazen zkušeným Vladimírem Kýhosem. Ani pod jeho vedením to také není růžové. Sice hned v prvním utkání pod jeho vedením Bolka vyhrála 6:1 ve Zlíně a přehrála Třinec venku 4:2, jenže tři utkání prohrála.

To poslední sehrála v Hradci Králové, kde nezachytila první třetinu a to rozhodlo, z východu Čech si tak odvezla prohru 2:4. V tabulce jim patří osmé místo s 35 body, pouhé čtyři body náskoku na třináctý Litvínov.

HC Dukla Jihlava

Strastiplný listopad. Zřejmě v tomto měsíci ztratila Dukla nejvíce bodů a pohled do tabulky dává za pravdu. Z osmi zápasů vyhrála pouze dva, z toho jeden proti Olomouci až v prodloužení. Navíc vstřelila pouhých 12 gólů a i díky tomu se tak krčí na posledním místě tabulky s pětibodovou ztrátou na Litvínov.

Poslední utkání sehrála Jihlava doma proti Olomouci a za stavu 2:2 se šlo do prodloužení, kde rozhodl útočník Anděl a Jihlava tak zakončila listopad výhrou 3:2 v prodloužení.

Dobrý den všem příznivcům hokeje. Počínaje prvním prosincovým dnem začne druhá polovina Tipsport Extraligy ledního hokeje. Od 17:30 se na Horáckém zimním stadionu utká HC Dukla Jihlava proti BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.