Tipsport Extraliga - Základní část - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Vítkovice - 25. ledna 2024   17:30

0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Vítkovice
22:06' Kalus  (Claireaux, Auvitu) • 22:32' Šoustal  (Grman, Peterek) • 58:33' Ri. Bukarts  (L. Kovář, Claireaux)
K. Vary
Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha
KV Arena, Karlovy Vary
3527 diváků
Vítkovice

A je konec.

Karlovarští nedokázali najít recept na vítkovického brankáře, který lapil do svých spár 29 střeleckých pokusů. Naopak Ridera využila prázdné karlovarské brány a Rihards Bukarts zavezl kotouč až za brankovou čáru.

Nejlepšími hráči zápasu jsou oba brankáři Dominik Frodl (KVA) za stranu Energie a Lukáš Klimeš (VIT) za tu hostující.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Stříteská Ströer.
59:15'
Energie si už není schopná pořádně nahrát.
58:50'
KV Arena se pomalu vylidňuje a před námi je poslední minuta.
58:33'
Vítkovice právě vstřelily branku! Karlovarští se pokoušeli o hru se šesti bruslaři v poli, čehož využil RIHARDS BUKARTS, který ujel po levé straně, zbavil se obránce. Na kruhu si ještě zamíchal s kotoučem a poté s ledovým klidem poslal kotouč do prázdné karlovarské sítě. Asistence: Lukáš Kovář, Valentin Claireaux.
58:30'
Ridera vyhazuje po mantinelu.
58:24'
Vít Jiskra se pokoušel snížit, ale trefil pouze připraveného Klimeše.
58:13'
Energie to zkouší se šesti bruslaři v poli.
57:48'
Havlínovu střelu zblokoval první bránící hráč před ním.
56:27'
Rachůnek to zkoušel ještě poté od modré čáry, ale jeho střela pouze olízla Klimešovu hokejku.
56:05'
Tomáš Rachůnek se zastavil s kotoučem na kruhu, přenechal jej Kangasniemimu, který se neodvážil vystřelit.
56:00'
Energie ještě má šanci s výsledkem něco udělat, ale spíše se zdá, že je pomalu dohráno.
Dnešní utkání sleduje 3527 diváků.
55:04'
Po přihrávce rukou jsou Vítkovice vyhozeny z útočné třetiny. Následuje poslední komerční přestávka dnešního klání.
54:52'
Zakázané uvolnění Energie.
54:40'
Oba celky střídají a posílají na led čerstvé síly.
54:20'
Havlín to zkusil od modré, ale Klimeš vyrazil kotouč na druhou stranu.
53:50'
Opět zcela nepokrytý Roberts Bukarts, který tváří tvář Frodlovi neuspěl.
53:33'
Vítkovice přežily oslabení bez újmy.
52:55'
Obrovská chyba na straně energetiků a Ridera se znovu dostává do šance ve. vlastním oslabení. Roberts Bukarts vystihl rozehrávku Karlovarských a z mezikruží prověřil pozornost maskovaného muže Energie.
52:38'
Karlovarští mají ještě necelou minutu.
52:38'
Dělovou ránu vyslal nakonec ještě Matěj Stříteský.
52:30'
Procházka střílenou nahrávkou ještě trefil hokejku Černocha, ale kotouč přesto nezaplul do sítě Vítkovic.
52:09'
Procházka z kruhu trefil pouze bránícího Barinku.
51:40'
Vítkovice ihned vyhazují a Karlovarští se musí pokusit získat útočné pásmo.
51:31'
Podrážením se provinil Stuart Percy (VIT) a Karlovarští mají k dispozici již třetí přesilovou hru.
51:05'
Jonáš Peterek se ujal kotouč po chybě Tomáše Havlína na modré čáře. Vydal se na Frodla. Jeho střelu z levého kruhu vyrazil gólman Energie betonem.
50:54'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
50:20'
Matěj Stříteský pálil z kruhu.
49:10'
Michal Plutnar nahodil kotouč z vlastního pásma na Klimeše, který raději schoval kotouč do lapačky a rozehrál. Aktivní napadání energetiků vyústilo ještě ve střelu Koffera.
47:58'
Na modré se napřáhl Radek Jeřábek, jeho jedovatá střela ale o několik metrů minula Frodlovu klec.
Střely na branku 4:5
47:39'
Huttula chyboval v rozehrávce a do útoku se dostaly Vítkovice. Konečnou střelu vyslal Roberts Bukarts, před kterým ležel karlovarský brankář. Komerční přestávka.
46:40'
Kofroň si počkal na najíždějícího Koffera, který dostal nahrávku do mezikruží, odkud vyslal střelu, která ušpinila Klimešovy betony.
46:09'
Ještě jeden pokus Mária Grmana, který byl zcela mimo Frodlovo ohrožení.
46:00'
Grmanovo nahození od modré schoval Frodl do své lapačky.
45:16'
Valentin Claireaux to zkoušel od modré čáry.
44:20'
Po střele jednoho z energetiků vyplaval kotouč u Jiřího Černocha, před kterým zívala část odkryté brány. Karlovarský kapitán ale nedokázal uklidit kotouč nad Klimeše.
44:00'
Tentokrát Jiří Černoch z pravého kruhu byl zastaven Klimešem.
43:17'
Iikka Kangasniemi pálil po Grígerově nabídce z mezikruží, ale jeho pokus mířil nad Klimešovu svatyni. Vítkovice hrají v plném počtu.
42:41'
Gríger na brankové čáře ještě poslal puk Kangasniemimu přímo před bránu, ten ale nedokázal zpracovat těžký kotouč.
42:20'
Procházkova bomba z mezikruží letěla vysoko nad.
41:52'
Stříteský od modré čáry trefil prvního bránícího hráče před sebou.
41:30'
Plutnarovu střelu mohl tečovat ještě Beránek.
41:15'
Při nedovoleném bránění byl přistižen Lukáš Kovář (VIT) a Energie si zahraje druhou přesilovou hru.
40:59'
Karlovarským se znovu nepodařilo ani vystřelit.
40:03'
Energie se zdržela v útočné třetině, ale spíš bojovala o kotouč. Prostor ke střele si domácí nevytvořili. Vítkovice vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
40:01'
Střely na branku 17:23
Druhá dvacetiminutovka je minulostí. 23. minuta se stala Energii osudnou. Skóre zápasu otevřel Marek Kalus, který i s obráncem na zádech dokázal překonat ležícího Dominika Frodl. O necelých 30 vteřin později se dostaly Vítkovice do dvoubrankového vedení, když Grmanovo nahození od modré čáry tečoval Tomáš Šoustal. Karlovarští se pokoušeli snížit, ale recept na Lukáše Klimeše se energetikům nedaří najít. Třetí třetina začne v 19:15.
40:00'
39:32'
Tomáš Havlín není stoprocentně v pořádku. S bolestivou grimasou opět oddychuje na střídačce.
39:27'
Oslabení Energie přečkala bez gólové újmy.
38:56'
Rihards Bukarts z mezikruží pálil na Frodla, který stačil sklapnout betony včas.
38:02'
Bartejs poslal kotouč až k hostující svatyni a Energie získává cenné vteřiny.
38:02'
Po střetu Stříteským zůstal na ledě ležet Petr Chlán.
37:27'
V oslabení se předvedla dvojice Černoch s Beránkem. První jmenovanáý dostal kotouč před Klimešem, ale nedokázal jej poslat pod víko.
37:10'
Fanoušci s výrokem sudích nesouhlasí, a však přesto Daniel Kružík (KVA) již usedl na trestnou lavici za podrážení.
37:10'
Po několika vteřinách se Energie osvobozuje a bude hrát v oslabení.
36:31'
Po chybě Tomáše Bartejse se Vítkovice zabydlují v útočné třetině.
35:20'
Ondřej Procházka se pokoušel vystřelit, ale puk se hnul pouze o pár centimetrů. Ihned za ním však jel Jan Hladonik, jehož střelu zastavil na poslední chvíli Lukáš Klimeš.
34:50'
Domácí operují s kotoučem a roztáčí pomyslný kolotoč. Ke střele se pak odhodlal Iikka Kangasniemi.
34:17'
A další zakázané uvolnění hostů.
34:10'
Na Rachůnkovu dělovku od modré čáry byl Klimeš připravený se svou lapačkou.
34:02'
Icing Vítkovic.
33:29'
Jiří Černoch vyhodil kotouč pouze do středního pásma, kde se jej znovu ujali hosté.
33:10'
Ihned po vhazování posílá Energie kotouč až na zakázané uvolnění.
33:03'
Komerční přestávka.
33:03'
Ondřej Beránek se po střele dostal do potyčky s Dominikem Lakatošem.
32:40'
Za brankou Vítkovic se bojuje o puk. Plutnar nedokázal zachytit letící kotouč a Energie musí z pásma.
32:18'
Matěj Stříteský udržel pásmo.
31:10'
Puku se po delší době zmocnila Ridera, která přešla do útočného pásma a lehkou střelou zaměstnala Frodla.
31:00'
Havlín je zpět na střídačce.
30:22'
Karlovarští nadále operují v útočné třetině. Nyní to byl Plutnar na modré, který střílel, ale taktéž vedle.
29:54'
Nyní se pokoušel prosadit Tomáš Bartejs přes hlouček hráčů, a však kotouč šel nad vítkovickou klec.
29:50'
Jiskrovo nahození zpoza brány skryl gólman Ridery pod svou výstrojí.
29:33'
Na modré čáře se napřáhl Dalimil Mikyska, proti jeho střele vytasil vítkovický brankář lapačku.
29:22'
Procházkova střela skončila v Klimešově náruči.
29:04'
Hladonik vystřelil z vrcholu kruhu, před bránou mohl kotouč tečovat ještě Redlich.
28:40'
Huttula letmo nahazuje do třetiny.
27:52'
Kangasniemi zkoušel nabít před branku na Tomáše Rachůnka, který však byl zblokovaný hráčem soupeře, a tak nemohl zasáhnout kotouč.
27:00'
Energie se sice dostala s kotoučem až do třetiny, ale Vítkovice vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.
26:53'
Havlín je doktorem odváděn do kabiny.
26:53'
Po tomto zákroku následuje komerční přestávka.
26:53'
Po zákroku za bránou zůstal na ledě ležet Tomáš Havlín, který se zvedá s velice bolestivou grimasou a míří na střídačku, kde se svíjí bolestí.
26:47'
Zdá se, že se domácí trochu sesypali.
26:20'
Ihned po vhazování prověřil Frodlovu pozornost Roberts Bukarts.
26:15'
Zakázané uvolnění Energie, hra se přesouvá před Frodla. Hlavní sudí ještě komunikuje s oběma trenéry.
25:54'
Ridera hraje v plném počtu a oslabení sehrála velice dobře.
25:40'
A máme tu už několikáté vyhození a domácí fanoušci pískají.
25:00'
Tohle není přesilovka, která by byla hodna gólu. Karlovarští hráči se téměř dokáží dostat do útočné třetiny, Vítkovice všechny kotouče posílají obratem na druhou stranu.
24:25'
Marcel Barinka zahrozil ve vlastním oslabení, kdy zůstal sám před Dominikem Frodlem, který na poslední chvíli stačil zasáhnout.
23:45'
Podrážením se provinil Juraj Mikúš (VIT) a Energie má ideální příležitost snížit gólové manko.
23:40'
Domácí si navíc zahrají přesilovou hru.
23:14'
Karlovarští před sebou mají ještě přes polovinu zápasu, a tak mají šanci s nepříznivým skóre něco udělat.
22:32'
Vítkovice právě vstřelily branku! Tohle není pro Energii dobrý začátek druhé třetiny. Ridera navyšuje svůj náskok. Od modré čáry nahodil Grman, jehož střelu přesně tečoval za záda karlovarského brankáře TOMÁŠ ŠOUSTAL. Asistence: Mário Grman, Jonáš Peterek.
22:06'
Vítkovice právě vstřelily branku! Hosté otevírají skóre zápasu. Před Dominikem Frodlem byl MAREK KALUS, který sice měl na zádech Dalimila Mikysku, ale přesto se mu podařilo překonat ležícího brankáře Energie. Asistence: Valentin Claireaux a Yohann Auvitu.
22:01'
Marek Kalus se pokoušel propasírovat puk za Frodla, ale kotouč těsně minul branku.
21:15'
Puk z obranné třetiny nakonec vyvezl Stříteský, ale před Klimešem se Karlovarští moc neohřáli.
20:47'
Nepřesná a riskantní nahrávka Mikyska způsobila boj o kotouč u mantinelu.
20:24'
Energie znovu nahazuje kotouč do pásma, kde se ho ujímají hosté a přesouvají se před Frodla.
20:24'
Karlovarští vyhráli vhazování a dostali se až před Klimeše, kterému při zákroku vypadla branka ze svého postavení, a tak uvidíme další práci ledaře.
20:01'
Vše je opraveno a může se jít hrát.
Za branku Dominika Frodla je menší dírka, tak jsou povoláni ledaři.
Střely na branku po první třetině – 6:10
První třetině je za námi. Aktivnější byli hosté, kteří měli více střeleckých pokusů. V závěru se začali o slovo přihlašovat i Karlovy Vary. Velkou šanci měl na konci Jiří Černoch, jehož bomba skončila na plexiskle za Frodlem. Druhá třetina začne v 18:16.
20:00'
19:45'
Jiří Černoch měl před sebou první branku utkání, když zůstal volný na levém kruhu. Do rány vložil příliš síly a kotouč poslal na plexisklo.
19:18'
Tomáš Šoustal našel lépe postaveného jmenovce Tomáše Vondráčka, který nezpracoval těžký kotouč před Frodlem.
19:10'
Do konce první dvacetiminutovky zbývá jedna minuta.
18:30'
Dávid Gríger si příliš hrál s kotoučem v útočné třetině, až o něj přišel.
18:14'
Mikyska nedokázal zachytiti kotouč na modré a domácí musí spěchat dozadu.
18:01'
Od modré čáry to zkoušel Michal Plutnar, ve výhledu brankáři clonil ještě Gríger, který byl připraven na teč, ale gólman Vítkovic dokázal zareagovat. Následuje druhá komerční přestávka dnešního zápasu.
17:36'
Ondřej Beránek z vrcholu kruhu poslal puk před Klimeše na Víta Jiskru, který tečí trefil jen boční síť.
17:15'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
17:00'
Dopředu se hrnou hosté.
16:11'
Bomba Matěje Stříteského od modré čáry skončila na boční síti.
15:57'
Rihards Bukarts z vrcholu levého kruhu poslal kotouč mimo bránu Energie.
15:25'
Na kotouči je Energie, která se pokouší o udržení ve třetině.
14:51'
Gríger sice vybojoval puk ve vlastním pásmu, ale poté jej o něj připravil Marcel Barinka, který z mezikruží překvapil Frodla.
14:00'
Ridera rozjíždí útok od vlastní branky.
Střely na branku 3:10
13:58'
Petr Fridrich v sevření dvou obránců Karlových Varů dokázal vystřelit, ale kotouč popadl gólman Energie. Následuje komerční přestávka.
13:27'
Na druhé straně to zkoušel Filip Koffer, ale jeho zakončení zblokoval obránce hostů.
12:40'
Marek Kalus z levého kruhu dobře vypálil, a však Frodl jeho střelu zastavil.
12:10'
Matěj Stříteský na puku za brankou čeká na spoluhráče a odchází střídat. Na led se tak dostala čerstvá krev.
11:31'
Máme za sebou polovinu první třetiny. Větší šance byla k vidění zhruba jedna. Hraje se téměř bez přerušování a hra plyne rychle.
10:40'
Plutnar s Jiřím Černoch mířili do přečíslení, ale to nakonec zastavil jeden z hostujících obránců.
09:45'
Od modré vyslal střílené nahození Mário Grman, ale na maskovaného muže Karlových Varů si nepřišel.
09:20'
Nahození Rihardse Bukartse vyrazil gólman domácích do rohu.
09:00'
Ani Energie nedokázala nic vymyslet.
08:32'
Ovšem Vítkovičtí se příliš dlouho před Frodlem nezdrželi a už musí spěchat do obrany.
08:10'
Klimeš podržel puk pro své spoluhráče a hosté se znovu dostávají do útočné třetiny.
07:15'
Ondřej Beránek číhal volný mezi kruhy, jeho bomba o kousek minul klec soupeře.
06:10'
Matěj Stříteský nedokázal vyhodit puk přes dva vítkovické hráče a kotouče se zmocnil Tomáš Vondráček, jehož šance zblízka skončila na připraveném Frodlovi.
05:40'
Velká šance Grígera, který ještě z otočky nabil kolegovi Rachůnkovi, ten však nedokázal adekvátně zpracovat puk a otevřít skóre zápasu.
05:09'
Ze své obvyklé pozice to zkoušel Tomáš Rachůnek, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou.
04:45'
Hosté nahazují do třetiny, ale hra se rychle otáčí.
04:00'
Petr Fridrich zkoušel střílet přes Stříteského, ale marně.
03:00'
Hezká akce Mária Grmana, který s Huttulou na svých zádech si sjel až před Frodla, který ležící měl obtížnou pozici k zakročení, a však vítkovický hráč minul odkrytou část domácí svatyně.
02:40'
Plutnar zaváží puk za vlastní bránu a domácí se pokouší rozjet nový útok.
02:20'
A na druhé straně stejná situace, ve které se Vítkovice samy připravily o třetinu po špatné nahrávce.
01:49'
Nepřesná nahrávka v útočném pásmu připravila Karlovarské o pásmo.
01:20'
Kangasniemi z těžké pozice a z hráčem na zádech dokázal udržet útočnou třetinu. Gríger před Klimešem však nedokázal uklidit puk do hostující sítě.
01:02'
Další zákrok brankáře domácích, který ukryl ve své lapačky nahození z levého kruhu.
00:40'
Na druhé straně pelášil pro kotouč Petr Fridrich, který obsazen hráčem Energie jen píchl do puku, který bez problémů vyrazil Frodl betonem.
00:20'
Střela Joony Huttuly od modré letěla vysoko nad vítkovickou branku.
00:10'
Karlovarští se za brankou ujímají kotouče a prochází dopředu.
00:01'
Po státní hymně už přichází čas na úvodní vhazování.
Lukáš Kovář naopak vyšel ze dvířek jako první na straně hostů.
Dominik Frodl právě vyvedl z kabiny své spoluhráče za potlesku domácích fanoušků.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Havlín – Jiskra, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, O. Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.
Trenér: David Bruk

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek, Prčík – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Ro. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, Ri. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.
Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha.
HC Energie Karlovy Vary
Na energetiky čeká druhé domácí utkání v řadě. Ač domácí půda není pro Karlovarské výhodou, tak v předešlém zápase s Kladnem dokázali získat tři body. Brukovu družinu pak trápila velká marodka, která se konečně začíná zmenšovat. V zápase s Vítkovicemi tak neuvidíme Ondřeje Dlapu, Lukase Zetterberga nebo Lukáš Pulpána.

Naopak už do úterního duelu nastoupil karlovarský kanonýr Dávid Gríger, který se rovnou předvedl ve své elitní formě, když zapsal 1+1.

Do brankoviště nastoupil Dominik Frodl, jehož v minulém týdnu trápily menší zdravotní obtíže. Gólman Energie patří mezi špičku extraligy, což potvrzuje v důležitých momentech. V zápase proti Kladnu například vychytal únik legendy hokeje Jaromíra Jágra.

Karlovarští mají s Vítkovicemi dobrou bilanci. Ze třech vzájemných zápasů si energetici odnesli šest bodů. Připsali si pouze jednu porážku na ledě Vítkovic. Podaří se hokejistům z lázeňského města dojít pro další úspěch nebo se tentokrát poradují hosté?
HC Vítkovice Ridera
Vítkovičtí se na západ Čech přesunuli už po úterním klání v Hradci Králové, kde se jim podařilo obrátit nepříznivý vývoj utkání a ve třetí třetině srovnat gólové manko. V následujících nájezdech byla Ridera úspěšná a z ledů si Ridera odvezla dva body, čímž si připsala druhé vítězství v řadě.

Vítkovice mají odehraných 36 zápasů, v nichž nasbíraly 44 bodů a nachází se na 12. místě. Od 11. příčky dělí Vítkovické 6 bodů.

Ridera má problém v produktivitě. Patří mezi celky, které nastřílely nejméně gólů z celé soutěže. Nejvíc branek zaznamenal Dominik Lakatoš.

Svatyni pak střeží Lukáš Klimeš s 92.64% úspěšností. Na pozici dvojky nastupuje Matěj Machovský s 89.98%.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.