Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Kladno - 12. ledna 2024   17:30

M. Boleslav
19:26' Lantoši (Fořt, Pyrochta) • 24:08' Skalický (Pyrochta, Gewiese) • 33:17' Pitule (Čech, F. Pavlík) • ' Fořt
4:3
(1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Kladno
06:54' Tralmaks   • 29:47' Smoleňák  (Melka) • 36:43' Tralmaks  (Ticháček)
M. Boleslav
Šír, Stano – Lederer, Zíka
ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav
4067 diváků
Kladno

Z mé strany je to vše a děkuji za pozornost.
Hráči si užívají děkovačku s publikem a je vidět na nich jistá úleva.
Je dobojováno. Po dělbě bodů zůstávají dva body v Boleslavi, Kladno si odváží jeden. Bruslaři přes výhru zůstávají poslední, ale na dostřel Kladnu o dva body. Tedy nemusí ztrácet naději. Ale makat a pracovat se musí dál. To platí pro oba celky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ FOŘT, který trefuje Landona Bowa mezi betony!
Tomáš FOŘT proměňuje.
Martin PROCHÁZKA neproměňuje. Puk narazil na beton.
Petr GEWIESE neproměňuje.
Deven SIDEROFF proměňuje. Vymíchal gólmana a z nulového úhlu trefil pod víko.
David BERNAD neproměňuje. trefil hokejku gólmana nebo beton.
Jaromír PYTLÍK neproměňuje. Trefuje lapačku.
Róbert LANTOŠI neproměňuje. Nastřeluje horní tyč.
Eduards TRALMAKS neproměňuje. Puk uvízl někde pod betonem.
64:16'
Skalický se kličkami dostal až k Bowovi, ale bekhendově zakončit se mu povedlo jen těsně vedle pravé tyčky!
62:51'
K útočné akci se vydali i domácí a Ondřej Rohlík z mezikruží mířil nepřesně.
62:04'
Pokus o novou ofenzivu Kladnu nevyšel, ofsajd.
61:16'
Denis Kusý objel Růžičkovu branku a zamířil do odkryté pravé části, kam domácí strážce stačil včas vytasit beton.
60:33'
Oba celky předvedly, jak by útok vypadat v prodloužení neměl. Jet sám a nechat se obklíčit celou trojicí protihráčů.
60:01'
Že remíza Kladnu vyhovuje, odpovídá obrazu hry ve třetí třetině, kdy nepadl žádný gól. Boleslav se jevila útočněji, ale vrátila se jí střelecká nemohoucnost z první třetiny. Rozhodne tedy prodloužení...nebo nájezdy.
60:00'
59:50'
Kladno získalo puk a drží ho na svých holích, remíza jim vyhovuje a dávají to najevo.
59:22'
Bruslaři vybojovali kotouč a asi bude poslední akce poté, co hosté tu svou prohospodařili.
58:17'
Landon Bow zastavuje zachycením do lapačky rychlý návrat Bruslařů.
58:00'
Kladno se osvobozuje z tlaku.
57:44'
Fořt místo teče jen vyrazil Gewieseho nahození od modré.
57:00'
Bruslaři zahájili obléhání kladenské brány.
55:45'
Po Rohlíkově akci vybojovali Kladenští puk za bránou a zbavuj se Bruslařů.
52:30'
Jágr měl na holi gólovku, kdy najel do mezikruží a z první mohl pálit do poloodkryté branky. Puk však netrefil pořádně svou čepelí, a tak se jen posunul.
52:09'
Na modrou si stoupl Václav Veber a snažil se trefit Růžičku mezi betony. Ten zachytil kotouč a přerušil hru.
51:23'
Zakázané uvolnění Kladna.
50:05'
A další zakázané uvolnění domácího celku.
49:21'
Rohlík se dostal do útoku a vyslal nepřesný výstřel ze střední vzdálenosti.
49:08'
47:45'
Bruslaři se prorvali vpřed a byl jim ze strany rytířů kladen odpor na hranici pravidel, možná až za ní. Následoval protiútok, v němž hledal marně mezeru mezi Růžičkovými betony Ticháček.
46:31'
Aleš Čech měl na holi gólovku a vzápětí pak Malát! Oba však zblízka trestuhodně neuspěli.
45:25'
Další ofsajd Bruslařů.
44:45'
Ofsajd Kladna.
44:09'
Rohlík po vhazování utekl kladenským hráčům a hledal v mezikruží Maláta, jenže tomu šel puk ne zrovna ideálně. Netrefil.
43:57'
43:34'
Nejprve Pyrochta zkazil hru na modré, ale stačil zabránit brejku. Pak se vrátili do útoku Fořt se Skalickým a druhý jmenovaný pálil nad.
42:58'
Skákavý nahozený puk ze středního pásma sbírá Růžička do lapačky.
42:48'
Bruslařům pískán ofsajd.
41:57'
Zakázané uvolnění Bruslařů, které u diváku vyvolalo vlnu emocí, neboť hráč puk nejspíš dohnal ještě před překročením čáry v linii branky Kladna.
41:00'
Kladno hrálo v útočném pásmu, nic nebezpečného z jejich hry nevyplynulo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Stav utkání se ji nadále nerozhodný. V prostředním dějství padly celkem čtyři góly a oba celky se neustále přetahují o výhodu. Bruslaři v ní tahali za delší konec, neboť dvakrát šli do vedení, ale Kladno vždy dokázalo srovnat stav. Zápas bude jistě napínavý až do samého konce.
40:00'
39:41'
Smoleňákovi se otevřel prostor po pravé straně a kotouč razantní střelou poslal těsně podél levé Růžičkovy tyče.
38:50'
Boleslavi je pískán ofsajd.
37:50'
Do útoku se vrhl boleslavský Pavlík, jenže jeho razantní rána postrádala přesnost.
37:08'
Pískána přihrávka rukou a hra se stěhuje před Růžičku po jeho pravici.
36:43'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru a EDUARDS TRALMAKS od vzdálenějšího kraje pravého kruhu ostrou přízemní trefou k protější tyči vyrovnává stav utkání! Asistence: Jiří Ticháček.
36:05'
Ještě než Pitule odjel na trestnou, museli sudí od sebe oddělit Jánošíka s Veberem, ostře si vyměňující názory.
36:05'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Tomáš Pitule – 2 min., podrážení.
35:33'
35:19'
Pavlík bez přípravy střílel pouze do Landona Bowa.
34:33'
Další pokus Bruslařů už Bow kontroluje svými betony a přikládá lapačku.
33:45'
Lantošiho nahození přeskočilo Bowa, těsně vedle jeho pravé tyčky.
33:33'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Václav Veber – 2 min., podrážení.
33:17'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři se opřeli o soupeře a Čech vyslal nepřesnou střelu, kterou kladenský hráč tečoval mimo, ale přímo na hokejku TOMÁŠE PITULEHO, jenž navrací domácímu celku vedení. Asistence: Aleš Čech, Filip Pavlík.
32:59'
Roman na modré převzal puk a trefil se pouze do protihráče.
31:30'
Po vhazování se do puku opřel Gewiese. Bowovi vypadl z výstroje, ale nikdo nebyl u levé tyče, aby dorážel.
30:31'
29:47'
RADEK SMOLEŇÁK vyrovnává na 2:2 poté, kdy nejprve neuspěl se svým prvním pokusem. Domácí bek získal kotouč, ale místo vyhození ze třetiny uletěl puk naslepo za bránu, kde však stále byl Smoleňák a nehlídaný. Pro něj pak už byla práce jednoduchá. Asistence: Antonín Melka.
29:24'
Kladenští zahráli ofsajd.
28:50'
Pokus Václava Vebera od modré se nakonec ukázal být přes nedůraz nebezpečnější, než se zprvu zdálo. Růžička přemístil beton včas.
28:15'
Kladno se i v plném počtu snaží a od modré pálil jen do protihráče před sebou Tadeáš Hejda.
26:50'
26:36'
Jarůšek dostal kotouč k levé tyči a z nulového úhlu přepálil.
25:59'
Bruslaři se osvobozují.
25:17'
Klepiš od modré vyslal také parádní bombu, ale ta nebyla přesná.
25:00'
Ticháček pálil od modré nepříjemně. Puk byl vyražen.
24:50'
Filip Pavlík – 2 min., krosček.
24:50'
Jakub Babka od pravého kruhu mířil mezi Růžičkovy betony. Byl tam ale faul.
24:08'
Boleslav se po vhazování dostala do útoku, kde po sérii přihrávek dostává na slot kotouč PAVOL SKALICKÝ, který vymetl svou ranou všechny pavučiny brány Landona Bowa. Asistence: Filip Pyrochta a Petr Gewiese.
23:09'
Zakázané uvolnění Boleslavi.
22:54'
Hosté se probojovali do boleslavské třetiny, jenže se jim opět nepovedlo dostat Bruslaře pod tlak.
22:00'
Dvořáček si podržel u pravé tyče kotouč na holi a snažil se ukličkovat svého "strážce" v bílém. Nakonec vystřelil, ale odražený kotouč si nikdo z jeho spoluhráčů nepřebral.
20:46'
Klepiš zatáhl puk za Růžičkovu bránu a hledal na modré Ondřeje Slováčka. Ten se však nechal obehrát a nevystřelil. Kladnu se tedy nepovedlo dostat svého soupeře pod tlak.
20:06'
Kladno po buly vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:24.
V prvním dějství jsme viděli boleslavské ostřelo vání kladenské brány, přičemž Landon Bow doslova čaroval. Kladno v nařízeném nájezdu otevřelo skóre a Boleslav dokázala srovnat až v samém závěru při přesilové hře. Stav je tedy vyrovnaný a drama bude pokračovat v další třetině.
20:00'
19:26'
Ale Pyrochtu to nemuselo nijak mrzet. Pro puk si dojel RÓBERT LANTOŠI, jenž dovezl v sólu puk přímo za Bowova záda a prolomil neprůstřelnost kladenského gólmana po asi dvaceti střelách. Asistence: Tomáš Fořt, Filip Pyrochta.
19:15'
Pyrochta ztratil puk na modré,
18:57'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jaromír Jágr.
18:13'
18:03'
Boleslav ztratila pásmo a na druhé straně pak pálil ostře Martin Procházka.
17:45'
Landon Bow se rozhodl ponechat si nahozený puk v lapačce.
17:12'
17:05'
Skalický vybojoval puk a pak skoro od modré hledal Lantošiho u protější pravé tyče. Jenže tomu se nepodařilo tečnout puk do branky.
15:53'
14:55'
Po buly Ondřej Slováček z blízkosti mířil mezi Růžičkovy betony. Ten si s jeho pokusem poradil.
14:49'
Avšak hra se otočila před Růžičku a na levém kruhu byli zapomenuti hned dva Rytíři! A prázdná brána před nimi! Oba však minuli kotouč.
14:30'
Nyní už se hraje opět před Bowem.
14:06'
Hosté se osvobodili z tlaku a pozdrželi Bruslaře v jejich pásmu.
13:12'
Dvořáček si stoupl před Bowovu bránu a dvakrát netrefil kotouč, který měl tečovat.
12:04'
Pavlíkova rána od modré končí na brusli Hejdy. Hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.
11:46'
Smoleňák z téměř nulového úhlu zamířil na levou tyč Růžičkovy brány. Ten zastavuje puk a nechá hru plynout. Následoval boleslavský protiútok.
10:54'
10:10'
Pokračuje ostřelování kladenské brány.
09:15'
Pyrochtova bomba se odrazila od Bowa před brankoviště, odkud pak jiný hráč pálil do prakticky prázdné branky, jenže Landon Bow se stihl v poslední chvíli roztáhnout přes brankovou čáru a situaci zázračně zachránil! Pak mu další hráči málem vymlátili puk z lapačky a akce pokračovala.
08:17'
Chris Martenet – 2 min., podrážení.
08:00'
Kladno zaťalo drápy a Jarůšek se spoluhráčem dávali Růžičkovi zabrat u jeho levé tyče i za bránou.
06:54'
Autorem branky z trestného střílení je EDUARDS TRALMAKS, který překonává Jana Růžičku a otevírá skóre utkání.
06:54'
Filip Pyrochta – TS, sekání.
06:30'
Pyrochtova rána od modré se odrazila od Bowovy výstroje přímo nad něj. Následující pokusy o dorážku nevyšly, a tak Pyrochta pálil od modré znovu, tentokrát nepřesně.
05:25'
Hra je přerušena pro postavení boleslavského hráče v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.
05:15'
04:35'
Další pěkná rána od Bruslařů, Landon Bow bezchybný.
04:18'
04:10'
Ondřej Roman se dobře postavil mezi kruhy a pálil do horní části branky Landona Bowa. Jenže Bow vytasil v poslední chvíli vyrážečku a zabránil katastrofě.
03:50'
Kladenští se osvobozují z tlaku.
03:42'
Po nahození se puk odrazil od Bowa, jenž včas přikrývá lapačkou, než se k němu prorve Fořt.
03:15'
Ondřej Slováček – 2 min., krosček.
03:00'
Pyrochta zavezl puk za kladenskou bránu a následné přihrávky vedly k nabití do mezikruží, kde zívala na Skalického prázdná brána, jenže netrefil puk!
02:17'
Kotouč opět vyletěl na střídačku, vhazování ve středním pásmu.
02:00'
Sudí přerušují hru, protože puk opustil ledovou plochu. Vhazování po Bowově pravici.
01:12'
Kusý po vhazování nastřelil Růžičkův pravý beton. Útok Kladna pokračuje.
01:00'
Puk od boleslavského hráče vyletěl na střídačku domácích po odrazu od plexiskla. Vhazování po Růžičkově pravici.
00:27'
Jágr ve středním pásmu dělal vše pro to, aby po ztrátě puku zabránil Bruslařům průnik před Bowa.
00:01'

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Gewiese, Čech, F. Pavlík, Jánošík (C), Bernad, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši (A) – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Pitule, Závora.
Trenér: Richard Král

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák (C), Melka (A), M. Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Šír, Stano – Lederer, Zíka.
Vzájemné zápasy

První zápas obou celků v sezóně předvedlo Kladno obrat z 1:3 na 4:3, navíc na boleslavském ledě. Odveta se konala na ledě Rytířů, v níž se body dělily. Za výhru 3:2 po nájezdech šly dva body do Boleslavi, zatímco Rytířům zbyl jeden. Uvidíme, jak to dopadne dnes.

Rytíři Kladno

Předposlední Kladno dokázalo v posledních týdnech reagovat na zlepšování Boleslavi tím, že samo též bodovalo a udrželo Boleslav pod sebou, byť tedy zažilo podobný dvojzápas s Českými Budějovicemi, ze kterého vytěžilo jen bod. Nyní svou předposlední pozici budou hájit proti Boleslavi přímo v tomto "zápase pravdy". V posledních dnech se na adresu Kladna ale snášela kritika za dvojdenní angažmá slovenského brankáře Júlia Hudáčka, jenž předtím působil v kazašském týmu Barys Astana. Problémy v brankovišti tedy kladenský celek musí vyřešit jiným způsobem.

Nejproduktivnější hráči:
Jiří Ticháček: 30 bodů (7+23)
Jakub Klepiš: 24 bodů (4+20)
Eduards Tralmaks: 22 bodů (14+8)

Brankáři:
Adam Brízgala: 21 zápasů, 1161 minut, průměr 3,15 gólů na zápas, úspěšnost zákroků 89,9 %.
Landon Bow: 15 zápasů, 789 minut, průměr 3,8 gólů na zápas, úspěšnost zákroků 87,53 %.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři mají za sebou dvojzápas s Třincem, v nichž se rozhodovalo až v nájezdech respektive v prodloužení, a vyválčili z toho tedy dva body. Dvojzápas byl proložen střetnutím s Českými Budějovicemi, ve kterém Boleslavští nedokázali udržet vedení a ve třetí třetině utkání ztratili. Odmítli tím přiblížení se k předposlednímu Kladnu a zůstávají poslední. Jsou si ale vědomi, že s Kladnem je nyní čeká tzv. "zápas pravdy". Výhra znamená dotažení se bodově na soupeře, prohra znamená zabřednutí hlouběji na poslední místo tabulky.

Róbert Lantoši: 29 bodů (13+16)
Matti Järvinen: 17 bodů (6+11)
Filip Pyrochta: 16 bodů (3+13)

Brankáři:
Jan Růžička: 18 zápasů, 1004 minut, průměr 2,75 gólů na zápas, úspěšnost zákroků 90,4 %.
Filip Novotný: 21 zápasů, 1051 minut, průměr 3,08 gólů na zápas, úspěšnost zákroků 89,91 %.
Zdravíme všechny příznivce ledního hokeje. Dnes je na programu 35. kolo Tipsport extraligy, v němž dojde k přímému střetu dvou celků ze spodku tabulky, tedy mezi týmy BK Mladá Boleslav a Rytíři Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.