Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Vítkovice - 12. ledna 2024   17:30

Plzeň
16:54' Indrák (Matýs, Söderlund) • 23:11' Matýs (Söderlund, Kvasnička)
Vítkovice

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím, mějte se fajn.
Je dobojováno, Škoda Plzeň na svém ledě poráží Vítkovice těsně 2:1. Ve třetí třetině již branka nepadla, vítěznou trefu tak má na svědomí Ondřej Matýs.

Střely na bránu: 26 – 24.

Nejlepší hráči: Ondřej Matýš (PLZ) – Peter Krieger (VIT).
60:00'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Dominik Lakatoš – 2 min., napadání rozhodčích.
59:46'
Dominik Lakatoš se dostal ke střele od levého mantinelu, Dominik Pavlát nicméně jeho ránu viděl a puk zachytil do své lapačky.
59:33'
Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.
59:33'
Dominik Pavlát drží puk pod svou lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
59:10'
Plzeň dokázala dostat puk alespoň do středního pásma.
58:45'
Klimeš spěchá na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti.
58:09'
58:01'
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48'
57:33'
Plzeň stále drží puk na svých hokejkách, hosté se k němu nemohou dostat.
56:49'
Hra se odehrává za brankou Klimeše, tudíž přesně tam, kde to vyhovuje domácímu týmu.
56:09'
Dominik Lakatoš – 2 min., podrážení.
55:48'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Pour – 2 min., podrážení.
54:55'
Rána Deje byla sražená Ondřejem Matýsem nad branku Pavláta. Plzeň se posléze výhozem do středního pásma osvobozuje.
54:08'
Jansa získal puk v útočné třetině, poté se ale svádí tuhý boj u mantinelu.
53:00'
Po nepovedené přihrávce se píská zakázané uvolnění, Dominik Pavlát znovu bude muset být na pozoru.
52:24'
Adrián Holešinský inkasoval tvrdý hit u mantinelu a slovenský reprezentant zůstává ležet na ledové ploše. Jen za pomoci spoluhráčů se nakonec dostal na střídačku.
51:40'
Jakub Lev se dral za vyhozeným kotouče, jenomže proti dvojnásobné přesile to měl složité.
50:47'
Klimeš měl nyní štěstí, že rána Houdka netrefila bránu, jelikož brankář Vítko vic vůbec nic neviděl.
49:19'
O chvíli později ale Dominika Pavláta překvapila rána Bukartse, která skončila za jeho zády, naštěstí pro něj mu pomohla branková konstrukce.
49:10'
Marcel Barinka měl před sebou hodně volného místa, jeho tvrdá rána ale Pavláta nepřekvapila.
48:19'
Ondřej Matýs taktéž nahodil puk na maskovaného muže Ostravanů, avšak ani on neměl nyní potřebné štěstí, aby hrací předmět skončil v bráně.
47:04'
Tomáš Dujsík pálil bez přípravy od modré čáry, jeho projektil mířil ale jen doprostřed brány, kde byl připraven Klimeš.
46:27'
Petr Zámorský od pravého mantinelu nahazoval puk před branku, ten se pro domácí ale přívětivě neodrazil.
45:23'
Jan Schleiss se dostal ke střele z pravého kruhu, branku soupeře ale o malý kousek přestřelil.
44:19'
Aleksi Laakso vystřelil od modré čáry, jeho pokusu nicméně Klimeše nepřekvapil.
42:57'
42:41'
Domácí se dostali ke kotouči a ten znovu poslali bleskově na opačnou stranu ledové plochy.
42:22'
Roberts Bukarts si najel mezi kruhy, kam také dostal pas od zadního mantinelu, svou ránu ale poslal vedle brány.
41:28'
I ve druhém oslabení se zatím Škoda brání velmi spolehlivě, již dvakrát se jí povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
40:57'
Tomáš Dujsík – 2 min., vysoká hůl.
40:26'
Zkraje třetí třetiny měl velkou šanci Jakub Pour, který zůstal sám před gólmanem, ale svou kličku nedotáhl.
40:01'
Druhá perioda je u konce, v ní jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve náskok ŠKody zdvojnásobil Ondřej Matýs, který se dostal před Klimešem ke kotouči, naději pro hosty poté vykřesal Peter Krieger, který zůstal zapomenut před Pavlátem. Před třetí třetinou je vše nadále otevřené.
40:00'
39:45'
Marek Kalus se snažil v závěru druhé části srovnat, jeho rána od modré čáry ale nebyla úspěšná.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Další akce plzeňského týmu je zastavena předčasně – ofsajd.
37:50'
Tim Söderlund si nabruslil až před brankáře, na poslední chvíli mu ale utekl puk od hokejky.
35:42'
Jan Schleiss se hezky vyhnul protihráči, poté bekhendem hledal před brankou Holešinského, ten si ale k puku nedostal.
33:50'
Před brankou Klimeše si klepal o puk Marek Soukup, prvního gólu v Tipsport extralize se ale mladý útočník Škody nedočkal.
32:59'
Vítkovice jsou najednou polité čerstvou vodou, další jejich šanci ale vychytal pohotový Pavlát.
31:57'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté střílí kontaktní branku. Jonáš Peterek zachytil puk na modré čáře, poté rychlou pobídkou vybídl ke skórování PETERA KRIEGERA, který zůstal zcela sám před Pavlátem. Zde se ukázalo, že za dobrý skutek je člověk vždy odměněn, Krieger v první třetině odvolal faul na svou osobu. Asistence: Jonáš Peterek.
31:34'
Jakub Lev dostal rychlý pas za obranu Vítkovic, plzeňský útočník zkusil tvrdou střelu, s tou si ale Klimeš včas poradil.
29:15'
Třetí formace indiánů hraje i dneska velmi aktivně, Ondřej Matýs to měl nyní na hokejce, celou akci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou, ta se mu nicméně nepovedla dle představ.
28:27'
K Indrákovi se teď se štěstím orazil kotouč, plzeňský útočník ho posléze poslal rovnou na bránu, mířkl na bližší tyč, tu měl však Klimeš pokrytou.
27:24'
27:22'
Petr Chlán zůstal zapomenut mezi kruhy, jeho ránu ovšem včasným zákrokem zachytil Dominik Pavlát.
26:25'
Střelu z pravého kruhu dokázal Pavlát utlumit, následně se indiáni opět dokázali osvobodit.
26:00'
Plzeň se zatím brání velmi spolehlivě, již dvakrát dokázala dostat puk přes všechny čáry.
25:24'
Tomáš Mertl – 2 min., držení.
24:44'
Plzeň je v této pasáži hry jasně lepším celkem. Nejprve Lev našel na pravém kruhu Schleisse, ten ovšem minul. Následně zakončoval Rekone, pod brankářem ale poslal puk těsně vedle brány.
23:11'
Plzeň právě vstřelila branku!
Škoda zdvojnásobuje své vedení. David Kvasnička vystřelil od modré čáry, Klimeš jeho pokus tentokrát neudržel, Söderlund se následně z dorážky taktéž neprosadil. celou práci nicméně dokončil ONDŘEJ MATÝS, který zametl puk do brány. Asistence: Tim Söderlund, David Kvasnička.
22:55'
Petre Zámorský napřáhl na modré čáře až ke stropu haly, prostor mezi třemi tyčemi ovšem minul.
21:50'
Adrián Holešinský si vzal puk ve středním pásmu, následně se dostal v útočné třetině mezi kruhy, odkud zkusil střelu zápěstím, Klimeš puk za svá záda nepustil.
20:59'
Plzeň do druhé třetiny nastoupila velmi aktivně, bleskově se usadila v útočné třetině, ránu od modré čáry nicméně Klimeš zkrotil.
20:01'
Je za námi první třetina, která v konečném součtu přinesla jedinou branku. Tu vstřelil těsně před koncem první části Miroslav Indrák, který tečoval ránu Matýse od modré čáry. Vítkovce byly v první třetině hodně aktivní, měly taktéž hodně šancí, Dominik Pavlát ale zatím chytá velmi spolehlivě.
20:00'
19:05'
Tomáš Mertl si nabruslil podél levého mantinelu do útočné třetiny, následně tvrdě vystřelil, mezeru mezi betony ovšem nenašel.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:18'
Jakub Pour mohl bleskově navýšit domácí vedení, když se k němu ideálně odrazil kotouč, na poslední chvíli jeho dorážku stačil zablokovat jeden z bránících hráčů Vítkovic.
16:54'
Škoda jde z nenápadné akce do vedení. Indrák přihrál do jízdy Timu Söderlundovi, který zavezl puk do pásma, následně oslovil na modré čáře Ondřeje Matýse, jehož ránu těsně před Klimeše ideálně tečoval MIROSLAV INDRÁK. Asistence: Ondřej Matýs, Tim Söderlund.
15:26'
Lehké nahození Marka Soukupa podržel Klimeš ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
14:29'
Hlavní rozhodčí se chystal poprvé v zápase vylučovat, jenomže Peter Krieger předvedl gesto fair play, když faul odvolal. Za tento počin ho následně na střídačce objal Šoustal.
14:29'
Petr Fridrich měl velkou možnost v signalizované výhodě, hostující útočník měl před sebou prázdnou bránu, trefil však jen obránce PIskáčka.
13:47'
Jakub Pour získal odražený kotouč v útočném pásmu, avšak poté. se mu hrací předmět zamotal pod brusle a forvard Škody vůbec nevystřeli.
12:31'
Hra se přelévá ze strany na stranu, aktivnější celkem jsou ale nadále hosté. Po dalším zákroku Pavláta přichází na řadu komerční přestávka.
10:26'
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Lukáš Kovář, Pavlát toho tentokrát moc neviděl, přesto puk za jeho zády neskončil.
09:06'
Jakub Pour se dostal do rychlého brejku, v situaci dvou na jednoho to vzal na sebe, rychlým švihem ale minul bližší tyč.
08:14'
Tim Söderlund zavezl puk do útočného pásma, následná rána od modré čáry avšak přistála jen v připravené lapačce Klimeše.
06:30'
Petr Chlán se dostal ke střele z otočky, z levého kruhu gólmana indiánů ale nepřekonal. Vítkovice ale nadále tlačí svého soupeře.
06:07'
Plzni začátek utkán zatím moc nevychází. Po dalším icingu se znovu bude vhazovat před Pavlátem.
04:28'
Tim Söderlund se dostal až před Klimeše, kterého se snažil po rychlé kličce překonat, tu ovšem nedotáhl do zdárného konce.
03:45'
Klimeš neudržel lehké nahození od červené čáry, naštěstí pro něj mu puk neskočil za brankovou čáru.
02:29'
Jonáš Peterek byl v další dobré pozici, z pravého kruhu mířil na bližší tyč, tu měl avšak Pavlát pohlídanou. Začátek utkání ale nadále patří hostujícímu celku.
01:52'
Od modré čáry pálil Yohann Auvitu, plzeňský brankář jeho pokus vyrazil do bezpečí. Plzeň se pokouší rychle otočit hru.
00:42'
Po rychlém přechodu hry se pokoušel Lakatoš překvapit Pavláta ranou z ostrého úhlu, maskovaný muž indiánů ovšem dával pozor.
00:19'
Zápas začíná nepovedenou rozehrávkou Ostravanů. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Klimeše.
00:01'
Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, dnešní utkání bude za malou chvíli zahájené.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Malák, Piskáček (A), Houdek – Pour, Lev (A), Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, M. Soukup, Jansa.
Trenér: Petr Kořínek.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Grman, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Krieger, Vondráček – Bukarts, Barinka, Fridrich – Šoustal, Claireaux, Peterek.
Trenér: Pavel Trnka.

Rozhodčí: Kika, Jaroš – Gerát, Hynek.
Hezký páteční den z Plzně!

Společně se budeme věnovat 35. kolu Tipsport extraligy, ve kterém domácí Škoda Plzeň přivítá na svém ledě ostravské Vítkovice.

Indiáni jsou na jedenáctém místě tabulky, na svůj účet dokázali nasbírat 41 bodů. V novém roce Západočeši sehráli tři zápasy, nejprve na svém ledě přejeli Olomouc vysoko 8:0 a o dva dny později i Kladno, které porazili 7:2. V neděli byla na pořadu dne odveta s Olomoucí, tentokrát slavili kohouti, kteří slavili 7:3.

Vítkovice nadále zůstávají za předsezónním očekáváním, v tabulce jsou až dvanáctí a na dnešního soupeře ztrácejí pět bodů, dnes se hraje tudíž o pomyslných šest bodů. Ostravané v roce 2024 odehráli již čtyři zápasy. V extralize dvakrát prohráli se Spartou, Olomouc naopak na svém ledě porazili 3:2 po prodloužení. Naposledy hrály Vítkovice v týdnu proti proti švédské Skelleftee v rámci semifinále LIgy mistrů, český celek na svém ledě prohrál 2:4, na severu Evropy je tudíž čeká velmi těžký úkol.

Dámy a pánové, přeji vám u textového přenosu příjemnou zábavu, onlajnem vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.