Trest za řádění fanoušků Sparty: vysoká pokuta a zavřený sektor | iSport.cz
20. prosince 2018 • 17:03

Trest za řádění fanoušků Sparty: vysoká pokuta a zavřený sektor

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Vrba by byl pro Spartu nejlepší, jen Slavia má svůj styl LIGOVÝ INSIDER: Vrba by byl pro Spartu nejlepší, jen Slavia má svůj styl
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta pyká za chování svých fanoušků při utkání posledního podzimního kola FORTUNA:LIGY v Příbrami (1:1). Za masivní použití pyrotechniky a její vhazování na hřiště musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun. V prvním jarním utkání na hřišti soupeře pak zůstane zavřený sektor pro hostující příznivce. Jde o nejvyšší pokutu, kterou disciplinární komise LFA udělila od loňského června. "Disciplinární komise bude pokračovat v nulové toleranci k používání pyrotechniky a zejména potom k vhazování pyrotechniky na hrací plochu a jiných prostor stadionu," uvedl v tiskové zprávě po posledním letošním zasedání disciplinárky její předseda Richard Baček.

Sparťanští fanoušci při utkání v Příbrami způsobili hned třikrát přerušení hry. Na trávník opakovaně vhazovali světlice a v průběhu první půle také po domácím brankáři Ondřeji Kočím sněhové koule. Letenští u Litavky podtrhli nevydařený podzim a jen remizovali 1:1.

Pokuta 200 tisíc korun je nejvyšší od loňského června. Tehdy po posledním kole předminulé sezony musela Slavia zaplatit stejnou částku za výtržnosti v utkání s Brnem, po němž získala titul. Dosavadním maximem tohoto ročníku bylo 130 tisíc korun rovněž pro Spartu po domácím derby se Slavií.

Pokutu 90 tisíc korun si vysloužilo Slovácko za porušení povinností pořádajícího klubu v utkání s Duklou. Jeho fanoušci způsobili použitím pyrotechniky delší přerušení hry a opakovaně vhazovali pyrotechniku na trávník. Klub z Uherského Hradiště má navíc na jedno soutěžní utkání podmínečně uzavřený sektor vlajkonošů s odkladem výkonu trestu na dva zápasy.

Baník Ostrava zaplatí za pyrotechniku od fanoušků v zápase s Bohemians 1905 osmdesát tisíc korun, Slavia pak za souboj s Mladou Boleslaví o 30 tisíc méně. Za stejný prohřešek dostala pokutu rovněž 50 tisíc i Příbram po utkání se Spartou. Plzeň, Bohemians 1905 a Jablonec musejí zaplatit 20 tisíc korun.

Příbram - Sparta: Diváci naházeli na trávník světlice, zápas musel být přerušen
720p 360p

Příbram - Sparta: Kočí reklamuje, že ho fanoušci Sparty trefili sněhovou koulí do zad
720p 360p

SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:1. Mizérie nekončí, Letenští se třásli o bod
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud