18. září 2019 • 20:43

SESTŘIH: Teplice – Boleslav 2:0. Favorité chybovali a Mareš trestal

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Teplic si připsali druhou výhru v sezoně FORTUNA:LIGY. V dohrávaném zápase 4. kola proti Mladé Boleslavi zařídil jejich výhru Jakub Mareš, který využil dvě hrubé chyby obrany Středočechů. Skláři mají díky vítězství 10 bodů a jsou v tabulce na 11. místě, Boleslav zůstává třetí se čtyřbodovou ztrátou na druhou Plzeň.

Domácí opět nastoupili bez potrestaného trenéra Hejkala, ale jeho absence jim v prvním poločase vůbec nevadila. Teplice favorita zaskočily a už ve čtvrté minutě potrestaly laxní bránění Mladé Boleslavi. Hlavičku Jakuba Mareše ještě brankář Šeda vyrazil, ale Řezníček vrátil míč před branku a nikým nehlídaný Mareš míč poslal do sítě.

Domácí: 4. J. Mareš, 37. J. Mareš

Hosté:

Domácí: Grigar – Shejbal, Čmovš, Jeřábek, Vondrášek – Royo (64. Hyčka), Kodeš, Kučera, Žitný (81. Jindráček) – J. Mareš (C), Jakub Řezníček (90. Ljevaković).

Hosté: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (24. Ladra), Fulnek – Bucha (46. Jiří Klíma), Hubínek, Matějovský (C), Budínský – Mešanović, Komličenko (72. Pech).

Domácí: Hyčka, Ljevaković, Vyhnal, Jindráček, Radosta, Paradin, Diviš

Hosté: Stejskal, Křapka, Paixao da Silva, Klíma, Ladra, Pech, Hašek

Domácí: Jeřábek, Shejbal, Jakub Řezníček, Vondrášek, Kodeš, Hyčka

Hosté: Bucha, Šeda, Komličenko, Jakub Klíma

Pavel Rejžek – Petr Kotalík, Jiří Pečenka.

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

2518 diváků

V 37. minutě přidal Mareš druhý gól a i tentokrát mu k němu pomohla chyba boleslavské obrany. Kučerovu přihrávku do vápna totiž Jakub Klíma ve skluzu srazil před vybíhajícím Šedou tak nešťastně, že teplický útočník měl znovu snadnou práci a míč poslal do prázdné brány. Hosté už v té chvíli hráli bez zkušeného obránce Pudila, který střídal kvůli zranění.

Mladá Boleslav poslední vzájemný zápas v Teplicích v minulé sezoně vyhrála 8:0, ale dnes na Stínadlech ani náznakem neukázala, že má nejlepší útok v soutěži. Nebyl vidět ani ruský kanonýr Komličenko, který dal v předchozích dvou utkáních šest branek.

Tepličtí se tak dočkali prvního vítězství nad Mladou Boleslaví po deseti ligových zápasech a v tabulce jim patří jedenácté místo. Středočeši jsou o skóre třetí před Jabloncem a v sezoně venku ještě nevyhráli. Dnes na soupeřových hřištích zaznamenali třetí porážku.

Teplice - Mladá Boleslav: Dělovku Mareše vyrazil Šeda šťastně na roh

Teplice - Mladá Boleslav: Klíma skluzem nešťastně pomohl Jakubu Marešovi, který snadno skóroval, 2:0

Teplice - Mladá Boleslav: Dalekonosná rána Mešanoviče mířila vedle

Teplice - Mladá Boleslav: Šeda vytáhl Marešovi hlavičku, na jeho dorážku ale nestačil, 1:0

Teplice - Mladá Boleslav: Po centru Klímy vyzkoušel pozornost gólmana Komličenko

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905