SESTŘIH: Dynamo - Plzeň 0:0. Trápení favorita a další ztráta venku

15
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Plzně v 9. kole první ligy remizovali v Českých Budějovicích bez branek, podruhé za sebou nezvítězili a nedali gól. Západočeši na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácejí pět bodů na vedoucí mistrovskou Slavii, která má k dobru nedělní zápas s Brnem. Dynamo po předchozích dvou výhrách završilo nečekaným bodem proti favoritovi povedený týden a patří mu 12. místo.

Plzeň nastoupila v totožné sestavě jako v minulém kole při porážce 0:1 ve Zlíně. Za Budějovice při svém prvoligovém debutu chytal brankář Vorel, zatímco zkušená jednička Drobný zůstala na lavičce.

Hosté se už v první minutě dostali do velké šance po standardní situaci, ale kapitán Brabec zblízka přestřelil. Na druhé straně gólman Hruška zlikvidoval samostatný únik Van Burena a Javorek z dorážky těsně minul prázdnou branku.

Jinak byli v úvodu aktivnější Západočeši. Vorel první těžší zákrok předvedl ve 12. minutě, kdy vyrazil Kalvachovu střelu, Ondrášek později hlavičkoval nepřesně. Domácí ve zbytku poločasu vyrovnali hru a Plzni už víc nedovolili.

I po změně stran si víc šancí a náznaků vytvářela Viktoria. Limberský v 53. minutě tvrdou ranou minul branku a Ondráškův pokus chytil Vorel, ve slibné pozici si pak neporadil ani Bucha.

Západočeši měli tlak a hodně rohů, ale minimum velkých brankových příležitostí. V jedné z nich v 85. minutě selhal Řezník, kterému v šestnáctce nevyšel krok a vůbec netrefil míč.

Plzeňští v nejvyšší soutěži neprohráli s Budějovicemi už 18 utkání a popáté za sebou od Dynama neinkasovali. Viktoria ale potvrdila trápení na hřištích soupeřů, kde naplno bodovala v jediném z posledních sedmi ligových utkání.

Domácí: Vorel – P. Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Havelka (89. L. Havel) – Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršić) – Brandner.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha (73. Káčer), Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua (73. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), J. Kopic.

Odemknout video

České Budějovice - Plzeň: Kopic si navedl míč na střed a střílel jen těsně vedle

České Budějovice - Plzeň: Kalvach střelou zpoza vápna protáhl Vorla

České Budějovice - Plzeň: Van Burena zastavil Hruška, z dorážky Javorek mířil těsně vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.