SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:0. Zmar Viktorie, Čermák nedal penaltu

6
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Plzně zahájili jarní část prvoligové sezony bezbrankovou remízou v Příbrami a po 15. kole zůstali na devátém místě neúplné tabulky. Hostující Aleš Čermák v 87. minutě neproměnil penaltu a předtím trefil břevno. Svěřenci trenéra Adriana Guľy v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nedali gól a venku nezvítězili pošesté v řadě. Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru.

Domácí: Kočí – Nový, Kingue, Tregler, Cmiljanović – Laňka, T. Pilík (90+3. Kvída), Jan Rezek (C) (7. Hájek), Soldát, Zorvan (82. Vávra) – Voltr (82. Dočekal).

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Hejda (18. Kaša), Brabec (C), Limberský (46. J. Kovařík) – Šulc (64. Al. Čermák), Kalvach, Bucha – Kayamba (80. L. Matějka), Ondrášek, Falta.

Domácí: Šiman, Vilotić, Vávra, Dočekal, Kvída, Hájek, Januška

Hosté: Staněk, Kaša, Hořava, Kovařík, Mihálik, Čermák, Matějka

Domácí: T. Pilík

Hosté: Ondrášek, Al. Čermák

Orel – Kotík, Vlček

Na Litavce, Příbram

V záloze Plzně od začátku nastoupili navrátilec z hostování Šulc a zimní posila z Olomouce Falta, kteří za Viktorii debutovali v soutěžním utkání.

Západočeši odstartovali aktivně a Kayambův centr brankář Kočí vytáhnul nad břevno. Domácí už v sedmé minutě přišli o zraněného kapitána a bývalého plzeňského záložníka Rezka. O chvíli později musel kvůli zdravotním problémům odstoupit i hostující obránce Hejda.

Příbramští zpočátku drželi s favoritem krok. Pilík z dálky protáhnul bývalého spoluhráče Hrušku, ale jeho branku o kousek minul. Plzeň se do nebezpečného zakončení dostala až ve 39. minutě, kdy Faltu zblízka výborně vychytal Kočí. Domácí gólman před pauzou zlikvidoval i Kašovu střelu po standardní situaci.

SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:0. Nešťastník Čermák trefil břevno a komicky nedal penaltu

Hosté pokračovali v náporu i na začátku druhé půle, do které nenastoupil další zraněný obránce Limberský. Tečovaná rána Kalvacha skončila těsně nad břevnem.

Domácí se nenechali zatlačit na dlouho a zahrozili v 57. minutě. Hruška pouze vyrazil Kingueho střelu a s obtížemi zlikvidoval také Voltrovu dorážku. Na druhé straně Kočího zachránilo břevno po hlavičce střídajícího Čermáka. Plzeňský záložník pak těsně minul po standardce.

V závěru domácí Soldát v pokutovém území fauloval náhradníka Matějku a rozhodčí Orel po kontrole u videa nařídil pro Viktorii penaltu. Tu však neproměnil Čermák, když přízemní střelou vůbec netrefil branku. Viktoria se tak dál trápí a vyhrála v jediném z posledních osmi kol.

Klíčové momenty utkání

Příbram - Plzeň: Čermáka rozhodil drn! Při penaltě vůbec netrefil bránu

Příbram - Plzeň: Soldát trefil zezadu Matějku, penalta pro Viktorii!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Plzeň: Čermákova dorážka zpoza vápna proskákala těsně vedle

Příbram - Plzeň: Čermákova hlavička skončila na břevně!

Příbram - Plzeň: Nový prolétl mezi obranou hostů a pálil těsně vedle

Příbram - Plzeň: Hruška nezkrotil Kingueho ránu! Voltr jen těsně nedorazil do sítě

Příbram - Plzeň: Kalvachova sražená rána jen těsně minula bránu!

Příbram - Plzeň: Kaša se probil až před Kočího, ale velkou šanci nedal!

Příbram - Plzeň: Faltovu tutovku srdnatě lapil Kočí!

Příbram - Plzeň: Hezký ťukes středem zakončoval Šulc, balon už byl asi mimo hřiště

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.