SESTŘIH: Olomouc – Sparta 2:3. Vrbova vítězná premiéra, zápas plný penalt

Autor: iSport.cz
98
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty v premiéře pod novým trenérem Pavlem Vrbou, který v týdnu nahradil odvolaného Václava Kotala, po velkém obratu vyhráli v Olomouci 3:2. Hanáci v duelu 18. ligového kola vedli 2:0 po gólech Kryštofa Daňka a Pabla Gonzáleze, ale v 57. minutě snížil Ladislav Krejčí starší a poté dvěma proměněnými penaltami otočil skóre David Moberg Karlsson. Vítězný gól dal ve třetí minutě nastavení. Za stavu 2:2 naopak González pokutový kop nedal.

Domácí: 9. Daněk, 48. P. González

Hosté: 57. Ladislav Krejčí st., 67. Moberg Karlsson, 90+3. Moberg Karlsson

Domácí: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek (32. Zmrzlý) – Zahradníček (80. Látal), Greššák, Daněk, Breite, P. González – Chytil (90. Poulolo).

Hosté: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí ml., Pavelka (58. Karabec), Dočkal (C) (90+5. Souček), Ladislav Krejčí st. (63. Plavšić) – Juliš (63. Kozák).

Domácí: Zifčák, Yunis, Štěrba, Zmrzlý, Látal, Poulolo, Macík

Hosté: Plechatý, Souček, Kozák, Plavšić, Trávník, Heča, Karabec

Domácí: R. Hubník, P. González, Greššák

Hosté: Ladislav Krejčí ml.

Pavel Franěk – Petr Blažej, Radim Dresler

Andrův stadion, Olomouc

Sparta částečně odčinila minulou porážku 0:1 s Bohemians 1905 a v Olomouci v lize zvítězila po třech prohrách 0:1 za sebou. Letenští na druhém místě tabulky snížili náskok vedoucí Slavie na 10 bodů. Sigma vyhrála jediné z posledních 10 kol a je devátá.

Vrba změnil rozestavení s třemi stopery, s nimiž Sparta většinou hrála pod Kotalem, a nasadil čtyřčlennou obranu. Bývalý kouč národního celku či Plzně také do základní sestavy vrátil kapitána Dočkala, který minulá dvě kola začal na lavičce.

Sigmě chyběli hned tři stabilní hráči základní sestavy, přesto byla od úvodu aktivnější a v deváté minutě otevřela skóre. Zahradníček z pravé strany poslal míč do vápna a nabíhající Daněk umístil balon přesně pod břevno. Osmnáctiletý talent dal svůj druhý ligový gól v kariéře.

SESTŘIH: Olomouc - Sparta 2:3. Vrbův debut a velký obrat v bláznivém duelu

Ve 24. minutě pálil z dobré pozice González, trefil však jen střed branky a Nitu. Chvíli nato na druhé straně vyrazil gólman Mandous Karlssonovu ránu.

Tři minuty po změně stran Hanáci zvýšili. Po Mandousově dlouhém nákopu zaváhala hostující defenziva, González přetlačil Vitíka a sám před Nitou nezaváhal. Španělský záložník skóroval už počtvrté za poslední tři kola.

Vzápětí mohl González přidat další branku, ale Spartu tentokrát zachránil Nita. V 57. minutě Pražané snížili. Vitík vysunul kolmicí na hraně ofsajdu Krejčího staršího a ten obstřelil Mandouse.

Za 10 minut Letenští srovnali. Sudí Franěk po zásahu videorozhodčího přezkoumal zákrok Zmrzlého ve vápně na střídajícího Kozáka u monitoru a nařídil penaltu. Karlsson poslal Mandouse na opačnou stranu.

Pražané po vyrovnání ožili a brzy mohli dokonce otočit stav. Nejprve zachránil Sigmu stoper Hubník, poté Hancko hlavičkoval těsně vedle a následně Mandous vytáhl hlavičku Krejčího mladšího.

V 83. minutě zahrávali penaltu i domácí poté, co Franěk u monitoru vyhodnotil zákrok Krejčího mladšího na Daňka jako nedovolený. González však Nitu ani nadvakrát nepřekonal a gól z Breiteho dorážky neplatil kvůli nedovolenému zákroku na sparťanského brankáře.

Už v nastavení pak Letenští dokonali obrat. Greššák ve vápně fauloval Kozáka a Karlsson s přehledem proměnil i druhou penaltu. Švédský záložník dal poprvé v české lize v jednom utkání dvě branky.

Vrba po sparťanské premiéře: Zápas měl vše! Výměny názorů? V Bulharsku jsem si tak nepokecal

Látal: Jsme zklamaní. Ale když za stavu 2:2 neproměníte penaltu, nemůžete vyhrát

Semkli jsme se, těšilo Vitíka. Nitu chválíme často, věděli jsme, že penaltu chytí

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Sparta: Karlsson proměňuje penaltu a Letenští otáčejí na 3:2!

Olomouc - Sparta: Další penalta! Greššák se nalepil na Kozáka a pomohl mu k zemi

Olomouc - Sparta: Gonzalezova nádherná dalekonosná rána skončila těsně nad bránou!

Olomouc - Sparta: Hancko se opřel do odraženého míče, ale byla z toho jen slabá rána

Olomouc - Sparta: Nita perfektně chytil Gonzalezovu penaltu! Pak sudí pískl při dorážce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Sparta: Balon propadl až k Hanckovi! Ten ale nedorazil za Mandouse

Olomouc - Sparta: Penalta pro Sigmu! Znovu VAR, zasáhl po střetu Krejčího s Daňkem

Olomouc - Sparta: Prudkou Zahradníčkovu ránu z úhlu si Nita pohlídal

Olomouc - Sparta: Mandous se skvěle vytáhl proti dvojhlavičce Krejčího s Hubníkem!

Olomouc - Sparta: Hanckova hlavička po Dočkalově centru málem skončila v síti!

Olomouc - Sparta: Karlsson bezpečně proměnil pokutový kop, 2:2!

Olomouc - Sparta: Ze střetu Zmrzlého s Kozákem je penalta po sporném zásahu VAR

Olomouc - Sparta: Vitík skvěle vysunul Krejčího staršího, ten dává hostům naději! 2:1

Olomouc - Sparta: Další balon na Gonzaleze! Nita zachránil hosty skvělým zákrokem

Olomouc - Sparta: Gonzalez setřásl Vitíka a zakončil za Nitu, 2:0!

Olomouc - Sparta: Krejčího ránu zpoza vápna si Mandous pohlídal

Olomouc - Sparta: Chytil v tutovce! Ale balon se mu komicky zamotal mezi nohama

Olomouc - Sparta: Pavelka hrubě podcenil souboj a Gonzalez ho málem potrestal

Olomouc - Sparta: Karlsson nádherně kroutil ránu do šibenice! Mandous ho vychytal

Olomouc - Sparta: Gonzalezovu dělovku Nita s problémy vyrazil

Olomouc - Sparta: Vitíkova hlavička zamířila mimo tři tyče

Olomouc - Sparta: Pavelkova rána z dobré pozice skončila vysoko nad břevnem!

Olomouc - Sparta: Karlsson si zasekl na levačku, ale slabou střelu si pohlídal Mandous

Olomouc - Sparta: Vepřek vracel na Gonzaleze, ale ten se nevymrštil dostatečně vysoko

Olomouc - Sparta: Sáčkova dalekonosná pumelice prosvištěla nad břevnem

Olomouc - Sparta: Daněk vložil nohu do Zahradníčkova stříleného centru, 1:0!

98

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905