SESTŘIH: Baník - Zlín 4:2. Zajíc dal dva góly, zářil i mladík Buchta

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili ve 32. kole FORTUNA:LIGY Zlín 4:2. O dva domácí góly se postaral Tomáš Zajíc, kterému zdatně sekundoval mladík David Buchta s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí. Vítězové se v tabulce posunuli na sedmé místo před Pardubice.

Lepší úvod si Baník nemohl přát. Už po 86 sekundách hry hosté doslova nabídli vedoucí gól Tetourovi, který odražený míč zhruba z 16 metrů přesně trefil k tyči.

Vzhledem k tomu, že oběma týmům už o nic zásadního nejde, se hrál vcelku otevřený fotbal, v němž přibývaly šance. Za Zlín mohl rychle srovnat Poznar, ale v sedmé minutě ho vychytal Laštůvka.

Pak byl kousek od druhého gólu po standardní situaci Kuzmanovič, před odkrytou brankou mu však chyběl možná krok. Po půlhodině neuspěl ani Zajíc, k němuž propadl centr ze strany. Ostravský útočník ale minutu nato všechno odčinil a po přesném centru Buchty hlavou z malého vápna usměrnil balon k tyči.

Ještě před pauzou měl po další chybě hostů gólovou příležitost Kuzmanovič. Sudí Dubravský nejprve po jeho souboji s gólmanem Rakovanem nařídil penaltu, aby ji následně po zhlédnutí záznamu u videa odvolal.

Zlín byl v defenzivě zranitelný a po další špatné rozehrávce měl těsně po pauze třetí gól na noze Sor, ale sám před Rakovanem akci překombinoval. Ostravu to pořádně mrzelo, protože během dvou minut přišla o náskok.

Martínez nejdříve v 52. minutě umístěnou ranou k tyči z velkého čtverce snížil a připsal si premiérový gól v české lize. Z další akce si na centr zleva naskočil Hlinka a hlavou nedal Laštůvkovi šanci.

Bleskové vyrovnání ale s Ostravou nezamávalo a domácí naopak opět převzali taktovku. Zajícův gól ale neplatil po předcházející srážce Tetoura s Rakovanem, po níž musel otřesený brankář střídat. Náhradník mei tyčemi Dostál se ještě ani nerozkoukal a už musel řešit šanci Buchty.

Stejný hráč už v 72. minutě po Kaločově centru nezaváhal a povedeným volejem nechytatelně zavěsil. Ostrava měla navrch a vytvářela si další přečíslení. Po brejku pak v 82. minutě pojistil její výhru Zajíc. Dva góly v jednom utkání dal už potřetí v této ligové sezoně.

Domácí: 2. Tetour, 33. Zajíc, 72. D. Buchta, 82. Zajíc

Hosté: 52. Martínez García, 54. Hlinka

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – D. Buchta (83. Fillo), Kaloč, Kuzmanović (88. Holzer), Tetour (88. Šmiga), Sor (65. de Azevedo) – Zajíc (88. O. Šašinka).

Hosté: Rakovan (66. S. Dostál) – Cedidla, P. Buchta, Procházka, Matejov – Fantiš, Hlinka, Janošek (88. Tkáč), Y. Dramé (46. Jawo) – Poznar (C), Martínez García (77. Toutou Mpondo).

Baník - Zlín: Těžká srážka Tetoura s Rakovanem, domácí gólman musel střídat

Baník - Zlín: Martínez García výstavním úderem k zadní tyči zaskočil Laštůvku, 2:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.