SESTŘIH: Boleslav - Sparta 4:5. Šílená přestřelka! Rozhodl Polidar

Autor: iSport.cz
32
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v divoké přestřelce ve 32. kole první ligy v Mladé Boleslavi 5:4. Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži sedmý zápas po sobě a dvě kola před koncem sezony si upevnili druhé místo o tři body před Jabloncem. Středočeši prohráli v lize po dvou duelech a zůstali třináctí.

Letenští v prvním poločase dvakrát vedli zásluhou Davida Moberga Karlssona a Tomáše Wiesnera, domácí útočník Michal Škoda ale pokaždé srovnal. Zkraje druhé půle dokonal zvrat Jaromír Zmrhal, ale hostující stoper Dávid Hancko v rozmezí 54. až 70. minuty obrátil skóre. První gól zaznamenal z pokutového kopu. V první minutě nastavení přidal pátý zásah Sparty střídající Matěj Polidar, konečný výsledek stanovil střídající Lukáš Budínský.

Zraněného sparťanského stopera Čelůstku nahradil Vitík. Už po půlminutě hry se domácí málem ujali vedení. Brankář Nita při odkopu trefil útočníka Jiřího Klímu, od něhož se míč odrazil do tyče. Místo toho skórovala v deváté minutě Sparta. Hložek nahrávkou zahnal Karlssona, ale švédský záložník vrátil míč před branku na zakončujícího Wiesnera.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 4:5. Bláznivý duel a emoce, v závěru rozhodl Polidar

Mladá Boleslav odpověděla za tři minuty. Škoda si po Zmrhalově přihrávce posunul míč hrudí do běhu, utekl obráncům Hanckovi a Hanouskovi a prudkou střelou překonal Nitu.

Po další podobné situaci se do samostatného úniku dostal Jiří Klíma, ale na vyběhnutého rumunského gólmana nevyzrál. V 25. minutě se Matějovský v souboji kapitánů před šestnáctkou zbavil Dočkala a zamířil přesně k tyči. Rozhodčí Ginzel ale po zhlédnutí opakovaných záběrů branku neuznal, protože Škoda stál v momentě střely v ofsajdu a bránil sparťanskému brankáři ve výhledu.

Ve 40. minutě si hosté vzali vedení zpátky. Sáček dostal míč ke Karlssonovi, který po otočce a střele do protipohybu nedal Šedovi šanci.

Vzápětí Škoda po otočce ve vápně zakončil těsně vedle. Po Zmrhalově rohu na přední tyč se však už druhé branky v zápase dočkal, když ho neuhlídal Vitík a mladoboleslavský útočník zblízka srovnal.

Tři minuty po změně stran obrátili Středočeši stav. Matějovský ukázkově našel Zmrhala, který si obehrál Nitu a z nelehké pozice dokázal přesně zakončit a překonat dobíhajícího brankáře Sparty.

Také Letenští přispěchali s rychlou reakcí a o šest minuty později srovnali. Preisler v šestnáctce fauloval Wiesnera a Ginzel odpískal penaltu, kterou proměnil Hancko.

Poté Šeda vyrazil Dočkalovu ránu na roh. Domácí převzali iniciativu, jenže v 70. minutě udeřili Pražané, když Karlssonův roh zužitkoval Hancko. Slovenský stoper poprvé v české lize zaznamenal v jednom utkání dvě trefy.

V první minutě nastavení vstřelil vítězný gól po samostatném úniku Polidar, jelikož Karlsson rychle rozehrál míč. Branka platila i přes protesty domácích hráčů. Vzápětí mohl přidat šestou trefu hostů střídající Minčev, jenže velkou šanci nevyužil. Místo toho o tři minuty později snížil výstavními "nůžkami" Budínský. Na vyrovnání však už domácím nezbyl čas. Sparta venku v lize vyhrála po pěti zápasech.

Domácí: 12. Michal Škoda, 43. Michal Škoda, 48. Zmrhal, 90+4. Budínský

Hosté: 9. Wiesner, 40. Moberg Karlsson, 54. Hancko, 70. Hancko, 90+1. Polidar

Domácí: Šeda – Douděra, Řezník, D. Šimek, Preisler (80. Malínský) – Skalák, Matějovský (C), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (79. Budínský), Michal Škoda.

Hosté: Nita – Wiesner, Vitík (46. Souček), Hancko, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (90+1. Minčev), Pavelka, Sáček (76. Polidar), Dočkal (C), Hložek – Juliš (64. Karabec).

Domácí: Mikulec, Tatajev, Dufek, Malínský, Budínský, Klíma, Krobot

Hosté: Heča, Plechatý, Souček, Trávník, Polidar, Karabec, Minčev

Domácí: Skalák, Douděra, Šeda

Hosté: Souček

Ondřej Ginzel – Matěj Vlček, Kamil Hájek

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Sparta: Jarolím si po zápase podal ruku s Vrbou, ale neubránil se zlobě

Mladá Boleslav - Sparta: Malínský se řítil na Nitu, ale Pavelka ho skvělým skluzem zastavil

Mladá Boleslav - Sparta: Minčev v tutovce šanci zahodil, Šeda ho skvěle vychytal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Sparta: Gól roku? Budínský nádhernými nůžkami od tyče snížil na 4:5

Mladá Boleslav - Sparta: Rychle rozehraná standardka, Polidar jistí výhru, 3:5

Mladá Boleslav - Sparta: Pořádná strkanice mezi Řezníkem a Hanouskem

Mladá Boleslav - Sparta: Hancko vrátil hostům vedení! Hlavičkou otočil na 4:3

Mladá Boleslav - Sparta: Dočkalovu ránu zpoza vápna Šeda vytěsnil vedle tyče

Mladá Boleslav - Sparta: Hancko mazácky k tyči proměnil pokutový kop, 3:3!

Mladá Boleslav - Sparta: Wiesnera zastavil Preisler nedovoleně, penalta pro hosty!

Mladá Boleslav - Sparta: Matějovský skvěle našel Zmrhala, který otočil na 3:2!

Mladá Boleslav - Sparta: Karlssonova standardka mířila do šibenice, Šeda ji lapil!

Mladá Boleslav - Sparta: Skalák zkoušel nápaditým lobem přehodit Nitu, málem mu to vyšlo

Mladá Boleslav - Sparta: Škoda byl na přední tyči nejdůraznější, 2:2! Vrba v mdlobách

Mladá Boleslav - Sparta: Škodova rána z otočky těsně minula Nitovu bránu!

Mladá Boleslav - Sparta: Karlsson z otočky vrací hostům vedení! 1:2

Mladá Boleslav - Sparta: Matějovského trefa neplatila, Škoda stínoval Nitovi z ofsajdu

Mladá Boleslav - Sparta: Nita zlikvidoval Klímovo sólo

Mladá Boleslav - Sparta: Škoda utekl Hanckovi s Hanouskem a propálil Nitu, 1:1

Mladá Boleslav - Sparta: Karlsson našel před bránou Wiesnera, ten otevřel skóre, 0:1

Mladá Boleslav - Sparta: Nita nastřelil napadajícího Klímu, míč se odrazil do tyče!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905