SESTŘIH: Jablonec – Baník 1:1. Horejš stále bez výhry, hosty spasil Klíma

Autor: iSport.cz, kal
9
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Jablonečtí fotbalisté v domácím utkání 5. kola FORTUNA:LIGY remizovali s Baníkem Ostrava 1:1 a stále tak čekají na první vítězství pod trenérem Davidem Horejšem v sezoně. Severočeši přitom od 66. minuty vedli díky proměněné penaltě v podání Jana Chramosty. Kvalitně chytajícího brankáře Jana Hanuše ale dokázal v závěru duelu překonat Jiří Klíma, který zabránil třetí porážce Ostravanů z pěti odehranných zápasů. Nicméně kromě jednobodového zisku a zlepšené defenzivy nemají oba trápící se kluby zrovna důvod k radosti.

Duel týmů, jejichž předsezónní ambice zůstávají zatím daleko za očekáváním, začal ve velmi opatrném duchu. Hráči jakoby se na trávníku hledali. Prvním náznakem šance byl rohový kop Baníku ve 21. minutě, po kterém ale Takács hlavičkoval nad. O čtyři minuty později na druhé straně Surzynova dělovka po rohu také skončila nad břevnem Laštůvkovy branky.

První potlesk se stadionem rozezněl po půlhodině hry, kdy Kuzmanovič zakroutil přímý kop do horního růžku, stejně výtečně jej ale zlikvidoval Hanuš. Ostravský tým byl od té doby aktivnější, zlepšil pohyb i kombinaci, ke střelám se dostali Kaloč, Buchta i Jaroň, leč bez efektu. Stejně dopadl i pokus Chramosty ve 43. minutě.

Krátce po změně stran Klíma šel sám na Hanuše, gólmana přeloboval, ale míč směřující do prázdné branky na poslední chvíli odhlavičkoval Heidenreich mimo nebezpečí.

Hra získala větší spád na obou stranách, v 56. minutě se vyznamenal Laštůvka proti Chramostově umístěné střele, na druhé straně neuspěl Kaloč tvrdou ránou do náručí Hanuše.

Ráz utkání ovlivnila 65. minuta, kdy sudí Zelinka posoudil kontakt Kroba s brankářem Laštůvkou jako faul a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Chramosta.

Hosté se snažili vyrovnat. V 74. minutě pálil těsně vede Buchta, poté se opět vyznamenal Hanuš. V 85. minutě ale kapituloval po střele Klímy. Přestože Baník tlačil domácí i v závěru, skóre se už nezměnilo.

Jablonec v nejvyšší soutěži nezvítězil posedmé za sebou, ale s ostravským soupeřem doma neprohrál v 18. ligovém duelu v řadě.

Domácí: 66. Chramosta

Hosté: 85. Ji. Klíma

Domácí: Hanuš – Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Krob (76. Martinec) – Jovović (64. Malínský), Kratochvíl, Šulc, Považanec, Polidar (22. Chramosta) – Sejk (64. Pleštil).

Hosté: Laštůvka (C) – Sanneh, Pojezný, Takács, Fleišman (83. Šehić) – Boula (83. Smékal), Kaloč – Jaroň (72. Mu. Tijani), Kuzmanović (75. Mišković), Buchta – Ji. Klíma.

Domácí: Kadlec, Ikaunieks, Chramosta, Pleštil, Malínský, Štěpánek, Martinec, Richter, Houska

Klíčové momenty z utkání

Jablonec - Baník: Tlak Slezanů zužitkoval Klíma! Prostřelil Hanuše a srovnal na 1:1

Jablonec - Baník: Kaloče v další šanci opět vychytal Hanuš

Jablonec - Baník: Chramosta se z penaltového puntíku nemýlil, 1:0

Jablonec - Baník: Laštůvka knockoutoval Heidenreicha, Zelinka nařídil penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Baník: Kaločova bomba k tyči skončila v náruči připraveného Hanuše

Jablonec - Baník: Chramosta šel sám na Laštůvku, který proti jeho střele skvěle zasáhl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905