SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:4. VAR v akci, pak vláda hostů. Řádil Olayinka

39
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Vršovické derby pro Slavii! „Červenobílí“ vyhráli ve 14. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Bohemians 4:1 a zůstávají na druhém místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. „Klokani“ vedli díky góly Romana Květa z druhé minuty, vzápětí ovšem srovnal Peter Olayinka. Po půlhodině hry se domácí dožadovali penalty, sudí Tomáš Klíma ji ani přes výzvu VAR nenařídil. Krátce nato naopak odpískal pokutový kop na druhé straně, Václav Jurečka ho bezpečně proměnil. Ve druhé půli se ještě prosadili Ondřej Lingr a znovu Olayinka.

Slavia v nejvyšší soutěži porazila Bohemians počtvrté z posledních pěti zápasů. „Červenobílí“ v lize vyhráli potřetí za sebou a z druhého místa tabulky nadále ztrácejí čtyři body na obhájce titulu z Plzně, který má utkání k dobru. Bohemians v posledních třech kolech nezvítězili, dvakrát za sebou nebodovali a propadli se na šestou příčku. „Klokani“ potvrdili, že se jim aktuálně v Ďolíčku nedaří, jako domácí tým tam v této ligové sezoně získali jen tři z 19 bodů.

Trenér Slavie Trpišovský tři dny po čtvrteční výhře 1:0 na půdě Ballkani v Evropské konferenční lize zvolil rozestavení s dvěma útočníky Jurečkou a Teclem, který často operoval na pozici podhrota. Kouč Bohemians Veselý udělal několik změn v sestavě. V brance poprvé v ligové sezoně dostal šanci Bačkovský, na stoperu místo Hůlky nastoupil Krch a jen na lavičce začal Kovařík.

„Klokani“ vstoupili do utkání ideálně. Slávisté na začátku druhé minuty odvrátili míč jen těsně za vápno a Květ z voleje přesnou střelou k tyči překonal gólmana Koláře. Domácí záložník skóroval už poosmé v ligovém ročníku.

Slávistům trvala odpověď jen přes minutu. Masopustův centr na zadní tyč vrátil před branku David Jurásek a Olayinka zblízka tečoval míč mimo dosah Bačkovského. Nigerijský křídelník si připsal 30. gól v české lize. Olayinka mohl v osmé minutě otočit stav, ale sám před Bačkovským neuspěl. Agilní Nigerijec pak v další nadějné pozici hlavou těsně minul.

Ve 23. minutě po zákroku Hromady upadl ve vápně Prekop a videorozhodčí Berka po přezkoumání situace vyzval sudího Klímu, aby se na souboj podíval ze záznamu. Hlavní arbitr i po kontrole u monitoru trval na svém a penaltu pro domácí nenařídil.

O chvíli později se Bohemians zlobili na Klímu ještě víc. Po následné akci upadl v šestnáctce po souboji se stopery Křapkou a Krchem hostující Jurečka a hlavní arbitr bez váhání nařídil pokutový kop. Videorozhodčí Berka se zřejmě domníval, že šlo o chybu, znovu vybídl Klímu k přezkoumání situace u monitoru, ale sudí znovu svůj původní verdikt potvrdil. Jurečka se z penalty nemýlil a navázal na branku z minulého kola v derby.

V závěru nastavení první půle trefil Dostál střelou nejspíš mířící do branky Ousoua, Klíma ale pokutový kop nenařídil, neboť měl slávistický stoper ruku u těla. Bohemians nesli verdikty rozhodčího velmi nelibě a po poločasovém hvizdu dostal jejich kouč Veselý za protesty žlutou kartu.

Po změně stran „Klokani“ vstoupili náporem, do gólových šancí je ale favorit nepouštěl. Po prostřídání slávisté otupili domácí tlak a v 76. minutě si pojistili náskok. Po přečíslení se prosadil střídající Lingr, byť si Bačkovský na střelu sáhl. Asistenci si připsal Olayinka, který za chvíli svůj povedený výkon korunoval svým druhým gólem v utkání, když zakončil kombinaci do odkryté branky.

„Červenobílým“ pak další Lingrovu trefu sebral těsný ofsajd a střídající Sor mířil vedle. Na druhé straně zasáhl proti Kovaříkově pokusu z přímého kopu Kolář. Slávisté zůstali jediný gól od zopakování loňské výhry v Ďolíčku 5:1. Hosté potvrdili, že mají nejlepší ofenzivu soutěže, v ligové sezoně dali už 44 branek. Slávisté se zároveň ideálně naladili na čtvrteční závěrečný duel skupiny Konferenční ligy se Sivassporem.

Domácí: 2. Květ

Hosté: 3. Olayinka, 30. Jurečka, 76. Lingr, 79. Olayinka

Domácí: Bačkovský – Köstl, Křapka, Dan. Krch – M. Dostál (71. Hála), Jindřišek (C), Petrák (46. Kovařík), Prekop – Hronek (85. Novák), Drchal (71. Mužík) – Květ (85. Hůlka).

Hosté: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Ousou, D. Jurásek – Douděra (71. Sor), Oscar (85. Kričfaluši), Hromada (85. Tiéhi), Olayinka – Jurečka (61. Usor) – Tecl (C) (61. Lingr).

Domácí: Vilotić, Bartek, Mužík, Novák, Kovařík, Hála, Hůlka, Nový, Valeš

Hosté: Tiéhi, Usor, Sor, Ewerton, Lingr, Jurásek, Sirotník, Dvořák, Kričfaluši, Santos, Biegon

Klíma – Kubr, Kříž

Ďolíček, Praha-Vršovice

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Slavia: Sor předložil Lingrovi míč do prázdné, gól ale vinou ofsajdu neplatil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Slavia: Děravou obranu ztrestal Olayinka, který dával do prázdné, 1:4

Bohemians - Slavia: Olayinkův brejk dokončil Lingr, 1:3

Bohemians - Slavia: Usorovi míč poskočil, proto přestřelil

Bohemians - Slavia: Jurečka neomylně skóroval z penalty, 1:2

Bohemians - Slavia: Krch s Křapkou vzali Jurečku do kleští, penalta!

Bohemians - Slavia: Hromada ve střetu s Prekopem, podle sudího o penaltu nešlo

Bohemians - Slavia: Olayinkova hlavička skončila těsně vedle

Bohemians - Slavia: Tecl křižným pasem krásně našel Olayinku, toho vychytal Bačkovský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905