SESTŘIH: Brno - Baník 2:1. Řezníček řádil, Šín prvním gólem v lize jen snížil

5
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Zbrojovky Brno ve 20. kole FORTUNA:LIGY zdolali na domácím hřišti Baník 2:1. Ostravští měli především v prvním poločase velké problémy v obraně, čehož využil Jakub Řezníček. Nejlepší ligový střelec po změně stran přidal ještě jeden gól a svému týmu vystřelil důležitou výhru. Celkem má 13 tref. Naopak první zásah v lize na opačné straně zaznamenal mladík Matěj Šín, Baníku to ale na bodový zisk nestačilo.

Svěřenci trenéra Richarda Dostálka zdolali Slezany i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže. Ostravané prohráli druhé kolo za sebou a venku v lize nevyhráli 15 z posledních 16 duelů. V neúplné tabulce mají oba týmy shodně 24 bodů, Baník je desátý, Brno o příčku pozadu.

Zbrojovka nastoupila v základu s novou posilou z Plzně stoperem Mohamedem Tijanim. Hned z první vážnější akce šli domácí do vedení. Alli dostal pas do šestnáctky a odcentroval na volného Řezníčka, který se poprvé trefil v jarní části ligového ročníku.

Brňany gól povzbudil, dobrou kombinací i napadáním si vytvořili mírnou převahu. Tu korunovala druhá Řezníčkova trefa, leč kvůli ofsajdu neuznaná.

Baník se za první poločas k trvalejší ofenzivě nedostal. Dvakrát střílel nebezpečně Plavšič, jednou Kaloč. Více starostí měli hosté ve vlastních zadních řadách s eliminací pestré hry Brna. Endlova hlavička skončila těsně nad, Hladíkovi chyběly po centru Alliho centimetry k tomu, aby ve 38. minutě navýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek.

Hosté vstoupili do druhé půle velmi aktivně, po pár minutách hry se blýskl brněnský gólman Berkovec, když vytáhl na roh gólovou střelu Kaloče. Podobně vyzněl i jejich druhý střelecký souboj v 62. minutě.

Brno spoléhalo na brejky a jeden z nich mu vyšel parádně. Postaral se o něj Hladík, jehož střelu sice Laštůvka vyrazil, jenže Řezníček poslal míč do sítě.

Dvoubranková ztráta přinutila Baník ještě více otevřít hru, což ale znamenalo další brejkové možnosti domácích. Třetí gól visel ve vzduchu po akcích Allihio a znovu Řezníčka.

V 80. minutě se po centru Fleišmana zleva prosadil osmnáctiletý záložník Šín, když z deseti metrů zamířil přesně k tyči.

Zadělal tak na drama závěrečných minut. V šestiminutovém nastavení vypálil tvrdě po zemi Plavšič, poté hlavičkoval střídající Muhamed Tijani, Berkovec však uhájil cenný triumf Zbrojovky. Ostrava prohrála v lize na hřišti Brna po dvou výhrách.

Domácí: 9. Řezníček, 65. Řezníček

Hosté: 80. Šín

Domácí: Berkovec – Koželuh, Mo. Tijani, Šural, Granečný – Texl (90+4. Hlavica), Endl – Hladík (78. Blecha), M. Ševčík (78. Rogožan), Alli (78. Pachlopník) – Řezníček (C).

Hosté: Laštůvka (C) – J. Juroška, Lischka, Pojezný, Fleišman – Cadu (66. Jaroň), Buchta (66. Šín) – Kaloč, Boula (61. Mu. Tijani), Plavšić – Ji. Klíma.

Domácí: Hrubý, Hlavica, Štěrba, Matejov, Hrabina, Blecha, Pachlopník, Falta, Rogožan, Nečas

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905