SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:1. „Sešívaní“ otočili šlágr po pauze, rozhodl Lingr

38
ZIMÁK: Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Slavia zvládla šlágr 23. kola FORTUNA:LIGY a po výhře 2:1 nad Plzní se udržela na prvním místě tabulky! Viktoria v očekávaném souboji vedla po gólu Tomáše Chorého, Pražané ale zápas otočili skvělým výkonem ve druhém poločase. Nejprve hlavou srovnal Peter Olayinka, vítěznou branku vstřelil Ondřej Lingr. Slavia tak vede ligu o dva body před Spartou, Plzeň je na třetím místě o další dva body zpět.

Slavia vyhrála i 12. domácí zápas v ligové sezoně a v Edenu s Plzní bodovala podvanácté za sebou. Západočeši nepotvrdili pozici nejlepšího venkovního týmu soutěže a potřetí z posledních čtyř kol ztratili body.

Oba týmy nasadily uzdravené záložníky. Plzeňský trenér Bílek postavil po zranění klíčového středopolaře Kalvacha, do slávistické sestavy se zase vrátil bývalý hráč Viktorie Hromada. Na pozici stopera se zatáhl kapitán Pražanů Holeš a na hrotu útoku dostal přednost explzeňský Tecl.

Po velmi opatrném úvodu, který pozdržel úklid hrací plochy po pyrotechnice z domácího „kotle“, z první velké šance udeřili Západočeši. Přízemní centr bývalého slávistického záložníka Buchy, jenž dnes oslavil 25. narozeniny, propadl z pravé strany přes Květa až k volnému Chorému a ten zblízka na konci 16. minuty prostřelil gólmana Koláře. Plzeňský útočník si připsal 11. branku v ligové sezoně.

Pražané za nepříznivého stavu výrazně přidali, chvílemi házenkářsky obléhali soupeřovo vápno, ale do velkých šancí se zpočátku nedostávali. V 25. minutě Tecl po Holešově centru na dlouhou nohu zamířil mimo a už v nastavení první půle podržel hosty po rohovém kopu a Olayinkově hlavičce gólman Staněk.

Trenér Pražanů Trpišovský po pauze dvakrát vystřídal a poslal na trávník Van Burena s Lingrem místo Tecla a Hromady. Domácí pokračovali v tlaku a na konci 50. minuty srovnali. Po Ševčíkově rohu na přední tyči hostující obrana jen přizvedla míč za sebe a Olayinka hlavičkou zblízka srovnal. Nigerijský křídelník skóroval podeváté v ligovém ročníku a ve druhém domácím utkání po sobě.

Chvíli nato mohl otočit stav Ševčík, jeho povedený pokus ale vytáhl Staněk. V 63. minutě pak střídající Matěj Jurásek vystřelil jen do boční sítě. V 76. minutě už slávisté soupeře za pasivní hru potrestali. Po akci Matěje Juráska prošel míč až ke střídajícímu Lingrovi a ten jej napálil do sítě. Domácí ofenzivní univerzál potvrdil, že se mu proti Plzni daří a jubilejní 150. ligový start oslavil devátým gólem v ročníku nejvyšší soutěže.

Lingr pak mohl přidat pojistku, ale v záklonu přestřelil. Na opačné straně v 83. minutě utekl střídající Jirka a před Havlem na poslední chvíli odvrátil na roh Matěj Jurásek. Domácí střídající hráč pak nedotáhl samostatný únik, ale slávisty už to mrzet nemuselo.

Domácí: 51. Olayinka, 77. Lingr

Hosté: 16. Chorý

Domácí: O. Kolář – Douděra (62. M. Jurásek), Ogbu, Holeš (C), D. Jurásek – Hromada (46. Van Buren) – Schranz (70. Masopust), P. Ševčík, Oscar (85. Kačaraba), Olayinka – Tecl (46. Lingr).

Hosté: Staněk – Holík, Hejda (C), Jemelka, M. Havel (85. Sýkora) – Kalvach, Bucha – Kopic (85. Durosinmi), Květ (60. M. Vydra), Mosquera (83. Jirka) – Chorý (60. Kliment).

Domácí: Masopust, Mandous, Ousou, Zafeiris, Van Buren, Jurečka, Hronek, Kačaraba, Traoré, Lingr, Jurásek

Hosté: Pernica, Pilař, Sýkora, Kliment, Vydra, Durosinmi, Jirka, Vlkanova, Kaša, Ndiaye, Tvrdoň

Odemknout video

Slavia - Plzeň. Lingr potvrdil skvělý výkon a otočil na 2:1!

Slavia - Plzeň: Ševčíkova petarda lapena výborným Staňkem

Slavia - Plzeň: Olayinkova hlavička zapadla za Staňka, 1:1!

Slavia - Plzeň: Ruka? Olayinka po Ševčíkově centru trefil Jemelku, ale penalta se nepískala

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.