SESTŘIH: Slavia - Zlín 2:1. Třetí výhra, skvělý Dostál a nervózní závěr

98
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Slavie mají po třech kolech Fortuna ligy plný počet bodů. Před zaplněným Edenem porazili Zlín 2:1 po brankách Ondřeje Lingra a Micka van Burena ze druhého poločasu. Ševce držel skvělými zákroky na dostřel vynikající Stanislav Dostál a koncovku zdramatizoval vlastní gól Tomáše Vlčka, na vyrovnání ale tým Pavla Vrby nedosáhl.

Slávisté v nejvyšší soutěži porazili Zlín podeváté za sebou a bodovali v posledních 20 domácích ligových zápasech. V tabulce jim patří druhé místo o skóre za Spartou. Vršovičtí se vítězně naladili na čtvrteční úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy s Dniprem. „Ševci“ po minulé domácí prohře 0:1 se Spartou podlehli o gól i dalšímu aspirantovi na titul a spolu s Českými Budějovicemi zůstávají v sezoně bez bodu.

Trenér Slavie Trpišovský před čtvrtečním vstupem do kvalifikace Evropské ligy nešetřil hráče a nasadil prakticky nejsilnější možnou sestavu. Pražané od úvodu naprosto dominovali, ale z drtivé převahy a nejméně šesti vyložených šancí se v první půli neprosadili.

Domácí: 47. Lingr, 60. Van Buren

Hosté: 84. Černín

Domácí: O. Kolář – Vlček, Ogbu, Holeš (C) – Schranz (73. Tomič), Zafeiris, Oscar (65. P. Ševčík), Provod – Van Buren (65. Chytil), Jurečka (82. Tijani), Lingr (65. M. Jurásek).

Hosté: S. Dostál – Cedidla (57. E. Ndiaye), Simerský (C), Didiba, Čelůstka – Janetzký, Tkáč (80. Černín) – Reiter, Slončík (57. J. Kolář), Fantiš (57. Y. Dramé) – F. Žák (57. Vukadinović).

Domácí: Mandous, Ousou, Wallem, Masopust, Tijani, Chytil, Ševčík, Hromada, Tomič, Kačaraba, Jurásek

Hosté: Rakovan, Dramé, Hrdlička, Černín, Ndiaye, Kolář, Číž, Bartošák, Kovinić, Vukadinović

Domácí: Oscar

Hosté: Cedidla, Janetzký

Orel – Vlček, Kříž

Fortuna Arena, Praha-Vršovice

17 581 diváků

Hned ve třetí minutě hlavičkoval Schranz a za již překonaným gólmanem Dostálem zakročil jeden z obránců. Na opačné straně po brejku vypálil kousek vedle Žák a od té doby už hosté v první půli nezahrozili. Červenobílí stupňovali tlak, Zlínští však odolávali.

Ve 20. minutě Provod tvrdou ranou zpoza vápna napálil tyč, brankovou konstrukci trefil i Zafeiris, který po půlhodině orazítkoval spojnici. Za další tři minuty ve velké šanci Vlček ve skluzu minul, následně Van Burenovu dost možná gólovou střelu v poslední chvíli zpomalil obránce.

„Ševci“ drželi míč jen 20 procent času, ale štěstí se jich drželo i nadále. Ve 42. minutě sám před Dostálem ztroskotal Van Buren a zlínský gólman si poradil i s hlavičkou Lingra po rohovém kopu už v nastavení první půle. Potřetí hosty zachránila branková konstrukce z následného kopu po Van Burenově hlavičce.

Minutu po přestávce už domácí udeřili. Zafeirisův centr z pravé strany v akrobatické pozici sklepl Jurečka na Lingra a ten prostřelil Dostála. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál, který má od klubu svolení odejít, skóroval poprvé v ligové sezoně.

V 52. minutě v další obrovské šanci Jurečku vychytal Dostál a neprosadil se ani dorážející Lingr. Po hodině hry už slávisté přidali pojistku. Provod z levé strany poslal přízemní centr do vápna a Van Buren zblízka umístil balon do sítě. Nizozemský útočník si připsal druhý gól v ligovém ročníku.

Zlínští byli prakticky neškodní, přesto mohli snížit. Čelůstka po odvráceném rohu vrátil centr do vápna a míč k překvapení domácího brankáře Koláře skončil na tyči. Jinak ale dál hrozili jen Pražané. V 68. minutě Chytila vychytal Dostál a poté si hostující gólman poradil i se střelou dalšího střídajícího hráče Tomiče.

V 84. minutě hosté nečekaně snížili. Po spolupráci střídajících hráčů našel Vukadinovič z pravé strany jemným centrem nabíhajícího Černína a jeho hlavičku srazil mimo Kolářův dosah Vlček. Zlínský zadák se první branky v lize nedočkal, rozhodčí Orel označil gól za vlastní.

Domácím pak ještě trochu zatrnulo, když Dramé v nastavení zamířil do boční sítě, na opačné straně proti Chytilovi znovu zasáhl Dostál.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Slavia - Zlín 2:1. Totální válec, ale vydřená výhra. Famózní Dostál umožnil drama

Slavia - Zlín: Černínovu hlavičku si Vlček srazil za Koláře, 2:1!

Slavia - Zlín: Nejistého Koláře málem zaskočil Čelůstkův centr, který skončil na tyči!

Slavia - Zlín: Van Buren využil Provodovu nabídku a zvýšil na 2:0!

Slavia - Zlín: Lingr konečně prolomil čekání. Hned po pauze nasadil Dostálovi housle, 1:0

Slavia - Zlín: Třetí tyč či břevno během poločasu! Van Buren trefil brankovou konstrukci

Slavia - Zlín: Van Buren v tutovce před Dostálem selhal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905