14. ledna 2018 • 21:30

SESTŘIHY: Dortmund nezdolal Wolfsburg, Gebre Selassie zařídil remízu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český obránce Theodor Gebre Selassie v prvním jarním bundesligovém kole zařídil fotbalistům Werderu Brémy vyrovnávacím gólem remízu 1:1 s Hoffenheimem. Jednatřicetiletý reprezentant se střelecky prosadil podruhé v sezoně. Lídr německé ligy Bayern Mnichov vstoupil do jarní části vítězstvím 3:1 v Leverkusenu. Po páté výhře za sebou vede neúplnou tabulku o 14 bodů a míří za šestým titulem v řadě. Fotbalisté Dortmundu bez suspendovaného útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga pouze remizovali v 18. kole německé ligy 0:0 s Wolfsburgem. Zůstali na čtvrtém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na druhé Lipsko a mankem jednoho bodu na třetí Schalke. Mönchengladbach prohrál na hřišti posledního Kolína nad Rýnem 1:2. O bod ho připravil v šesté minutě nastavení Simon Terodde.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Aubameyang byl z kádru Borussie vyřazen před zápasem z disciplinárních důvodů. Střelce 13 bundesligových branek v této sezoně suspendoval trenér Peter Stöger, protože se nezúčastnil sobotní týmové porady.

"Řekl, že zapomněl. Vyvodili jsme z toho důsledky, přesto byl dnes překvapen," uvedl před zápasem Stöger. "Týmový duch je pro nás velmi důležitý. Nebudete tomu věřit, ale jsme klidní. Auba je důležitý hráč, ale kluci přesto věří ve výhru. Každý, kdo hraje za Dortmund, má kvalitu," dodal.

SESTŘIH: Dortmund - Wolfsburg 0:0. Borussia bez Aubameyanga ztratila

Ve středu útočné trojice Aubameyanga nahradil osmnáctiletý Švéd Alexander Isak, jenž byl poprvé součástí základní jedenáctky Borussie v ligovém utkání. Stejný debut prožil také jeho kolega z ofenzivy, sedmnáctiletý Angličan Jadon Sancho, který do Dortmundu přišel v létě z Manchesteru City.

Oba měli proti "Vlkům" šanci, Sancho dokonce trefil tyč, skórovat se nepodařilo ani mladíkům, ani zkušenějším hráčům jako Jarmolenkovi nebo střídajícímu Schürrlemu. Na druhé straně musel gólman Bürki zasáhnout proti pokusům Didaviho nebo Williama.

O záchranu bojující Brémy prohrávaly od 39. minuty, kdy českého brankáře Jiřího Pavlenku překonal hlavičkující Benjamin Hübner. Domácí však po přestávce přidali a dočkali se vyrovnání. Po rohovém kopu v 75. minutě propadl míč ke Gebre Selassiemu, který se zblízka nemýlil.

SESTŘIH: Brémy - Hoffenheim 1:1. Trefil se Gebre Selassie

Brémy jsou po remíze stále v sestupovém pásmu, ale od příček zajišťujících záchranu je dělí jediný bod. Hoffenheim, za který odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, sice po třech porážkách za sebou konečně bodoval, avšak promarnil možnost posunout se v neúplné tabulce na třetí místo.

Leverkusen neprohrál v předchozích dvanácti bundesligových zápasech, ale síle Bayernu neodolal. Hostům chyběl zraněný polský kanonýr Robert Lewandowski, zastoupily ho však jiné zahraniční opory.

První bundesligový gól v novém roce dal ve 32. minutě Javi Martínez, který se trefil po rohovém kopu Arjena Robbena a sklepnutí Artura Vidala. Na 2:0 zvýšil po necelé hodině hry svým prvním ligovým gólem v sezoně Franck Ribéry po pasu Jamese Rodrígueze.

SESTŘIH: Leverkusen - Bayern 1:3. Favorit vstoupil do jara výhrou

Dvacet minut před koncem zdramatizoval zápas nejlepší střelec Leverkusenu Kevin Volland, jenž skóroval podesáté v tomto ročníku, ale v samém závěru se ještě blýskl Rodríguez. Kolumbijský záložník hostující z Realu Madrid zamířil z přímého kopu přesně do pravého horního roku branky.

Bayern pokračuje ve skvělé sérii pod trenérem Juppem Heynckesem, který v říjnu nahradil odvolaného Carla Ancelottiho. Po změně na lavičce mnichovský velkoklub vyhrál 16 ze 17 soutěžních utkání.

Na soupisce Herthy se poprvé od říjnového zranění kolena a následné operace objevil záložník Vladimír Darida, ale do utkání ve Stuttgartu nakonec nezasáhl. Pouze z lavičky náhradníků tak sledoval, jak o vítězství domácích rozhodl nešťastný vlastní gól Niklase Starka.

SESTŘIH: Stuttgart - Hertha 1:0. O výhře rozhodl vlastní gól

Dortmundu ve večerním duelu proti Wolfsburgu nepomůže gabonský kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang. Střelec 13 bundesligových branek v této sezoně byl z disciplinárních důvodů vyřazen z kádru.

Ve středu útočné trojice jej nahradí osmnáctiletý Švéd Alexander Isak, který bude poprvé součástí základní jedenáctky Borussie v ligovém utkání. Stejný debut prožije také jeho kolega z ofenzivy, sedmnáctiletý Angličan Jadon Sancho, který do Dortmundu přišel v létě z Manchesteru City.

SESTŘIH: Hannover - Mohuč 3:2. Domácí Fullkrug nastřílel hattrick

SESTŘIH: Frankfurt - Freiburg 1:1. Tlak domácích tři body nepřinesl

SESTŘIH: Augsburg - Hamburk 1:0. Hosté zůstávají předposlední

Lipsko zvládlo duel se Schalke a po výhře 3:1 sesadilo soupeře z druhého místa. Na něm má před týmem z Gelsenkirchenu jednobodový náskok a o další dva body je zpět jsou Leverkusen s Dortmundem, který má však k dobru nedělní zápas s Wolfsburgem.

SESTŘIH: Lipsko - Schalke 3:1. Domácí ovládli šlágr a jsou druzí

Fotbalisté Mönchengladbachu prohráli v 18. kole německé ligy na hřišti posledního Kolína nad Rýnem 1:2. O bod je připravil v šesté minutě nastavení Simon Terodde. Mönchengladbach nevyužil šanci posunout se až na třetí místo a zůstal šestý.

Kolín se dostal v rýnském derby do vedení ve 34. minutě, když po Jojičově přímém kopu otevřel skóre Sörensen. Favorizovaný Mönchengladbach vyrovnal dvacet minut před koncem, z dorážky se prosadil Raffael.

Domácí přesto dosáhli na teprve druhé vítězství v sezoně, když v poslední minutě nastavení po Rauschově centru hlavou skóroval Terodde, který do Kolína nad Rýnem během zimní přestávky přestoupil ze Stuttgartu.

SESTŘIH: Kolín - Mönchengladbach 2:1. V poslední minutě nastavení udeřil Terodde

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6. Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7. Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51
8. Frankfurt 34 14 7 13 45:45 49