SESTŘIHY: Pavlenka chytil penaltu, Darida nahrál na gól. Bayern vítězně

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

SESTŘIHY | Fotbalisté Brém doma porazili Wolfsburg 3:1 a v tabulce se vzdálili na tři body barážové příčce. Brankář Werderu Jiří Pavlenka zlikvidoval penaltu, ale z dorážky už inkasoval. Vydařený zápas 22. kola německé bundesligy prožil český záložník Vladimír Darida, který asistencí přispěl Hertě k vítězství 2:0 na hřišti Leverkusenu. Porážky Bayeru využil Dortmund, jenž ho po domácí výhře nad Hamburkem přeskočil a je třetí. Triumf 4:2 slaví Frankfurt i Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem, jenž ukončil sérii pěti zápasů bez výhry. Už v pátek vyhrálo Lipsko nad Augsburgem a na první Bayern ztrácí 18 bodů. Mnichovští zvládli duel se Schalke, který porazili 2:1.

MATCH OVERVIEW LEGACY

SESTŘIH: Brémy - Wolfsburg 3:1. Pavlenka chytil penaltu, ale dostal gól z dorážky

Brémám, za které nastoupil i další český reprezentant Theo Gebre Selassie , výborně vyšel úvodní poločas. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Ludwig Augustinsson a krátce před pauzou zvýšil Florian Kainz. Obě branky spoluhráčům připravil Zlatko Junuzovic.

Domácí si ve 49. minutě zápas zkomplikovali a nabídli Wolfsburgu pokutový kop, který přes výborný Pavlenkův zákrok nadvakrát proměnil Paul Verhaegh. Werder však větší drama nepřipustil a v 72. minutě přidal pojistku opět Kainz. V závěru byl brankář Brém po jednom z odkopů na hřišti ošetřován, ale utkání dochytal.

I ve druhém zápase po příchodu na hostování z Chelsea se trefil útočník Batshuayi a zařídil Dortmundu další tři body. Borussia porazila Hamburk 2:0, belgický reprezentant v úvodu druhého poločasu usměrnil ve skluzu do sítě Pulisicovu přihrávku před prázdnou bránu.

V závěru přidal druhý gól Götze. Borussia neprohrála v pátém bundesligovém utkání v řadě a vyšvihla se na třetí místo. Hamburk zůstal předposlední.

SESTŘIH: Dortmund - Hamburk 2:0. Výhru zařídili Batshuayi a Götze

Bayern Mnichov i bez nemocného trenéra Juppa Heynckese porazil Schalke 2:1 a má v čele náskok 18 bodů před druhým Lipskem. V 6. minutě se prosadil z dorážky Lewandowski a vyrovnal rekord právě svého současného kouče. Heynckesovi se v sezoně 1972/73 povedlo v dresu Mönchengladbachu skórovat ve všech úvodních 11 domácích zápasech svého týmu.

V 29. minutě vyrovnal pohotovým halfvolejem Di Santo, ale Bayern si vzal vedení zpátky o sedm minut později. Müller z velkého úhlu překvapil brankáře Fährmanna a prostřelil ho kolem stojné nohy na přední tyč.

SESTŘIH: Bayern - Schalke 2:1. O vítězi se rozhodlo už v prvním poločase

Na výhře Herty na půdě Leverkusenu se podílel přihrávkou na vítězný gól český reprezentant Vladimír Darida , jenž nastoupil v základní sestavě a odehrál 88 minut.

Darida krátce před přestávkou prostrčil míč mezi obránci na unikajícího Lazara a ten nedal zakončením na zadní tyč brankáři Leverkusenu šanci. Po přestávce pojistil výhru týmu z hlavního města Kalou, který využil velkou chybu stopera Taha.

Hertha vyhrála po čtyřech zápasech a je jedenáctá, Leverkusen utrpěl teprve druhou domácí ligovou porážku v sezoně a propadl se na páté místo. Přeskočil ho Frankfurt, který porazil 4:2 beznadějně poslední Kolín nad Rýnem.

SESTŘIH: Leverkusen - Hertha 0:2. K výhře hostů přispěl asistencí Darida

Pavel Kadeřábek byl u výhry Hoffenheimu 4:2 nad Mohučí, na hřiště naskočil v 68. minutě za stavu 2:1. Nedlouho poté svým druhým gólem v utkání zvýšil Szalai. Berggreen rovněž druhým zásahem ještě snížil, ale v závěru se parádní dělovkou z přímého kopu prosadil další dvougólový střelec Kramarič.

SESTŘIH: Hoffenheim - Mohuč 4:2. Domácí ukončili sérii pěti zápasů bez výhry

Hráči Bayernu Mnichov se radují z jedné z branek v zápase se Schalke

SESTŘIH: Frankfurt - Kolín 4:2. Domácí válí, hosté zůstávají poslední

SESTŘIH: Hannover - Freiburg 2:0. Hosté nevyhráli už potřetí v řadě

Oba celky vytěžily z předchozích čtyř bundesligových zápasů shodně po sedmi bodech, ale vzájemný duel vyšel lépe loňským vicemistrům. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy Poulsenův akrobatický pokus gólman Hitz jen vyrazil a míč následně poslal z malého vápna do sítě devatenáctiletý obránce Upamecano.

Tříbodový zisk pojistil Lipsku v druhé půli Keita tečovanou střelou z přímého kopu. Z podobné pozice pak ještě jeho spoluhráč Werner trefil břevno.

Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu a pomohl k hladké výhře nad Frankfurtem, se tentokrát dostal na hřiště až tři minuty před koncem.

SESTŘIH: Lipsko - Augsburg 2:0. Domácí jsou po výhře druzí, Morávek hrál v závěru

SESTŘIH: Stuttgart - Mönchengladbach 1:0. Rozhodl gól už z páté minuty

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54