1. dubna 2018 • 18:40

SESTŘIHY: Bayern smetl Dortmund 6:0! Pavlenka pomohl k výhře

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Drtivou výhrou 6:0 skončil sobotní šlágr 28. kola německé bundesligy mezi Bayernem a Dortmundem, v němž hattrickem zazářil útočník Robert Lewandowski. Když domácí zvítězí i v příštím kole, s předstihem si zajistí mistrovský titul. Sebrat jim ho může ještě Schalke, které zdolalo Freiburg, ale jeho triumf už je téměř nemožný. Výhru 6:0 slaví také Hoffenheim, jenž přejel Kolín nad Rýnem a Lipsko po vítězství na hřišti Hannoveru nadále nahání třetí Borussii. Brémy porazily  na svém stadionu Frankfurt 2:1 a opět se vzdálily sestupovým příčkám. V domácím dresu odehráli celé utkání čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Bayern - Dortmund 6:0

Branky: 6., 44. a 87. Lewandowski, 14. James, 23. Müller, 45.+1 Ribéry.

SESTŘIH: Bayern - Dortmund 6:0. Lídr zničil hosty během prvního poločasu

Dortmund dodnes pod vedením kouče Petera Stögera neprohrál, první poločas na hřišti Bayernu se mu ale vůbec nepovedl. Dvakrát se trefil polský kanonýr Lewandowski, po jednom zásahu přidali Rodríguez, Ribéry a Müller, který je s 103 góly čtvrtým nejúspěšnějším střelcem v historii mnichovského klubu. Dortmund inkasoval pět branek v první půli poprvé od dubna 1978, kdy nakonec podlehl Mönchengladbachu celkově 0:12.

Ve druhé půli pak jen v závěru Lewandowski zkompletoval už druhý březnový hattrick a s 26 brankami naprosto ovládá bundesligovou tabulku střelců. Na kontě má tolik gólů, co druhý Pierre-Emerick Aubameyang a třetí Nils Petersen dali dohromady (oba 13).

MATCH OVERVIEW LEGACY

Schalke - Freiburg 2:0

Branky: 62. Caligiuri z pen., 73. Burgstaller.

SESTŘIH: Schalke - Freiburg 2:0. Domácí slaví šestou výhru v řadě, jsou druzí

Schalke stanovilo nový klubový rekord, když pošesté za sebou zvítězilo, navíc v posledních pěti utkáních udrželo čisté konto. Proti Freiburgu zvítězilo díky vydařenému druhému poločasu, v němž nejprve Caligiuri zužitkoval penaltu po zákroku na Embola a v 73. minutě stanovil konečné skóre Burgstaller. Freiburg dohrával 25 minut v deseti po vyloučení útočníka Petersena.

Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 6:0

Branky: 22. a 47. Gnabry, 56. a 65. Uth, 61. Rupp, 72. Zuber.

SESTŘIH: Hoffenheim - Kolín 6:0. Domácí rozložili neškodného soupeře ve druhém poločase

Kolín nad Rýnem potřebuje získávat body v boji o záchranu, na hřišti Hoffenheimu se mu ale vůbec nedařilo a prohrál vysoko 0:6. Hoffenheim bodoval popáté v řadě a nechyběl u toho český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Hannover - Lipsko 2:3

Branky: 71. Sané, 78. Füllkrug - 16. Forsberg, 53. Orban, 76. Poulsen.

SESTŘIH: Hannover - Lipsko 2:3. Gólová přestřelka vyzněla pro favorita, hosté jsou čtvrtí

Lipsko vyhrálo 3:2 v Hannoveru, když Hannover v závěru dotahoval ztrátu, ale i vinou neuznané branky odešel bez bodu. Hosté se pro změnu posunuli na čtvrté místo.

Leverkusen - Augsburg 0:0

SESTŘIH: Leverkusen - Augsburg 0:0. Střelecká převaha domácím stačila jen na bod

Augsburg, za který odehrál 76 minut záložník Jan Morávek, remizoval bez branek v Leverkusenu. Nerozhodný výsledek je ve vzájemných zápasech poměrně obvyklý: z posledních sedmi duelů se body dělily šestkrát.

Stuttgart - Hamburk 1:1

Branky: 44. Ginczek - 18. Holtby.

SESTŘIH: Stuttgart - Hamburk 1:1. Poslední tým tabulky vybojoval cenný bod

Záchrana Hamburku už se zdá jen teorií a nepomohlo jí ani poslední utkání na půdě Stuttgartu, kde hosté sice vedli, ale nakonec se vrací pouze s bodem. Stuttgart pro změnu neprohrál už sedm ligových zápasů v řadě.

Hertha Berlín - Wolfsburg 0:0

SESTŘIH: Hertha Berlín - Wolfsburg 0:0. Darida v sestavě k výhře domácích nepomohl

Brémy - Frankfurt 2:1

Branky: 28. Junuzovič, 79. vlastní Abraham - 53. Jovič

SESTŘIH: Brémy - Frankfurt 2:1. Pavlenka pomohl k důležité výhře proti favoritovi

Fotbalisté Werderu Brémy porazili v 28. kole německé ligy na svém stadionu Frankfurt 2:1 a opět se vzdálili sestupovým příčkám. V domácím dresu odehráli celé utkání čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Skóre otevřel v 28. minutě Junuzovič, který zužitkoval centr z levé strany a střelou z první poslal Werder do vedení. O vyrovnaní se postaral po změně stran Jovič, jemuž připravil palebnou pozici chytrou patičkou Boateng. O chvíli později mohl Jovič dokonce zápas otočit, ale v samostatném úniku ho vynikajícím zákrokem vychytal Pavlenka.

Utkání nakonec rozhodla obrovská chyba hostujícího brankáře Hrádeckého, který nedokázal zachytit vysoký padající míč po Abrahamově obranné hlavičce a srazil si ho do vlastní sítě.

Brémy vyhrály čtyři z posledních pěti zápasů a na sestupové příčky mají náskok už 11 bodů. Frankfurt prohrál venku počtvrté v řadě a nevyužil šanci dostat se na čtvrté místo tabulky.

Mohuč - Mönchengladbach 0:0

SESTŘIH: Mohuč - Mönchengladbach 0:0. Domácí se neprosadili a dál se topí v sestupových vodách

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.