Barca hledá nového Messiho. Talenty láká do fotbalové školy ve Varšavě | iSport.cz
1. října 2012 • 10:54

Barca hledá nového Messiho. Talenty láká do fotbalové školy ve Varšavě

Autor: rjm
Lionel Messi září v barcelonském dresu, klub ale neusíná na vavřínech a ve fotbalových školách hledá jeho nástupce.
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve všech koutech světa, v Africe, Asii, Latinské Americe a už rok také v nedalekém Polsku hledá fotbalová Barcelona nového Lionela Messiho. Ten sice v pětadvaceti letech září v dresu Katalánců a baví fanoušky svými kousky, šéfové Barcy ale neponechávají nic náhodě a myslí na budoucnost. V Polsku už rok funguje škola Barcelony „FCB Escola Varsovia“ a je o ní ohromný zájem. Kdyby měl klub vzít pod křídla všechny zájemce, musel by navýšit kapacitu nejméně na pětinásobek. Nový Messi se ale ještě nenašel.Značka „Barca“ má celosvětově pověst důvěryhodného a prestižního partnera, kdy je v nadsázce řečeno „úspěch zaručen“. Asi nelze říct, že všechno, na co klub sáhne, se promění v zlato, jako v bajce o králi Midasovi, ale je pravda, že ve fotbalovém světě je Barcelona zárukou skvělých  výsledků.

Už když se začalo mluvit o fotbalové škole katalánského gigantu v Polsku, začalo ve Varšavě fotbalové šílenství. Možná větší, než když se Polsko stalo letos spolupořadatelem EURO 2012.

Před rokem v říjnu přišlo na prezentaci projektu sto médií a pět stovek lidí. Škola funguje rok a dovednosti se v ní pilují mladí fotbalisté ve věku od šesti do dvanácti let. Zájem je neskutečný,

V FCB Escola Varsovia se učí fotbalu šest stovek talentů. Rodiče jsou ochotní obětovat velké peníze, vozí své syny na tréninky třikrát v týdnu klidně i stovky kilometrů. Touha ukázat se je všemocná.

 „Motivace prosadit se je obrovská. Snažíme se jim vycházet maximálně vstříc,“ tvrdí v televizní reportáži ČT4 koordinátor centra Maciej Kruk.

Nový Messi se ale ještě nenašel, to ale neznamená, že by v katalánském velkoklubu vládlo zklamání. „Pokud někdo z těch hráčů dosáhne i na mezinárodní fotbalovou úroveň, budeme jedině rádi,“ poznamenal v reportáži ČT4 Carlos Alos, zástupce FC Barcelona.

Sám žije ve Varšavě a je technickým ředitelem školy. Ta je jediná, kterou má barcelonský klub v Evropě. Po celém světě jich má celkem sedm. Jasně tak naznačil, že pátrání po budoucí hvězdě světového fotbalu tak rozhodně v nejbližší době neskončí.

 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud