22. září 2013 • 08:17

Messiho hattrickem zastoupil Pedro a Barca je dál bez ztráty

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO | Fotbalisté Barcelony vyhráli i díky hattricku Pedra v 5. kole španělské ligy na hřišti Vallecana 4:0 a jsou bez ztráty bodu v čele tabulky stejně jako druhé Atlético Madrid. Šestadvacetiletý útočník Pedro se stal po spoluhráči Lionelu Messim teprve prvním hráčem od května 2008, který dal ve španělské lize na hřišti soupeře tři branky. Gólman obhájců titulu Víctor Valdés navíc desátou chycenou penaltou vyrovnal ve statistikách gólmana Realu Madrid Ikera Casillase.

Katalánský velkoklub šel do vedení krátce po půlhodině utkání, kdy se poprvé prosadil Pedro po Messiho přihrávce přesnou střelou k tyči. Krátce nato mohl po Adrianově faulu z pokutového kopu vyrovnat Roberto Trashorras, ale Valdés směr jeho střely vystihl.

Druhou branku přidal Pedro po změně stran po přihrávce Fábregase a hattrick dokonal v 72. minutě, kdy mu míč před prázdnou branku předložil Neymar. Konečnou podobu výsledku pak dal deset minut před koncem Fábregas.

VIDEO | Podívejte se na hattrick Pedra

Ve Valladolidu  zvítězili fotbalisté Atlética Madrid 2:0 a s plným počtem patnácti bodů jsou v tabulce za Katalánci druzí pouze vinou horšího skóre.Atlético ve středu potvrdilo vynikající vstup do ročníku výhrou v Lize mistrů nad Petrohradem a forma ho neopustila ani v domácí soutěži. Oba góly v druhém poločase připravil španělský reprezentační záložník Koke - v 56. přihrál na úvodní branku utkání hlavičkujícímu Raúlu Garcíovi a v 72. minutě poslal do brejku Brazilce Diega Costu, který svým pátým gólem v sezoně stanovil konečné skóre.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:
San Sebastian - Málaga 0:0, Almería - Levante 2:2 (45.+2 Verza z pen., 51. Suso - 55. El Zhar z pen., 60. Diop), Vallecano - FC Barcelona 0:4 (33., 47. a 72. Pedro, 80. Fábregas), Valladolid - Atlético Madrid 0:2 (56. Raúl García, 72. Diego Costa), Betis Sevilla - Granada 0:0, Real Madrid - Getafe 4:1 (33. z pen. a 90. Ronaldo, 19. Pepe, 59. Isco - 5. Lafita)Valencie - FC Sevilla 3:1 (32. a 74. Jonas, 82. Ruiz - 52. Gameiro).