Třebíč se dotáhla na lídra první ligy, udržela nulu. Zlín ukončil sérii výher

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté druhé Třebíče zvítězili ve 21. kole první ligy doma nad vedoucí Porubou 2:0 a na Ostravany, kteří mají ještě dva zápasy k dobru, se bodově dotáhli. Zlín nenavázal na sérii čtyř výher a prohrál na ledě Litoměřic 2:5.

Třebíč vyhrála i jedenáctý domácí zápas v sezoně. Horácká Slavia se proti lídrovi ujala vedení po 46 sekundách, kdy se dostal v oslabení do úniku Miroslav Holec a překonal gólmana Daniela Dolejše.

Výsledek pojistil 38 vteřin před koncem při power play do prázdné branky Martin Dočekal. Gólman Třebíče Pavel Jekel udržel potřetí v sezoně čisté konto. Poruba neuspěla po sérii tří výher a venku nebodovala potřetí za sebou.

Zlín, který sestoupil z extraligy po 42 letech, ve 22. duelu v sezoně utrpěl 11. porážku. Litoměřice potřetí za sebou naplno bodovaly. Berani po 118 sekundách prohrávali po brance Přemysla Svobody a v 7. minutě v přesilové hře přidal druhý gól Stadionu Lukáš Válek.

Ve druhé třetině nejdříve využil přesilovku pěti proti třem David Aubrecht a Josef Slavíček s Ondřejem Procházkou zařídili už pětibrankový náskok. Ve 39. minutě zkorigoval stav Šimon Frömel a necelých pět minut před koncem v početní výhodě ještě zmírnil prohru Jiří Suhrada.

Vsetín zabral po dvou porážkách a vyhrál v Prostějově 3:1. Ve 32. minutě dostal Valachy do vedení v přesilové hře Roman Přikryl a 68 sekund před koncem druhé třetiny zvýšil vedení Fin Riku Sihvonen. Po 36 sekundách závěrečného dějství upravil Jan Berger už na 3:0. Brankáři Maximu Žukovovi sebral čisté konto v 54. minutě Matouš Venkrbec.

Třetí venkovní vítězství za sebou oslavila Jihlava, která vyhrála v Sokolově 2:1. Pro Baník to byla šestá prohra z posledních sedmi duelů. Dvěma brankami o tom rozhodl Patrik Miškář, který skóroval v 25. a v 55. minutě. Za domácí vyrovnal v čase 27:44 Martin Weinhold.

Pátou porážku za sebou musel strávit Šumperk, který sice vedl v Přerově 2:0, ale prohrál 3:4 v prodloužení. Přesně po šesti minutách hry otevřel skóre ve prospěch Draků Lukáš Nedvídek a po polovině utkání zvýšil Ondřej Hrachovský.

Zubři mezi 41. a 49. minutou otočili stav díky gólům Jan Süsse, Antonína Pechanec při přesilovce čtyř proti třem a Tomáše Doležala. V čase 54:10 vynutil prodloužení Lukáš Žalčík. Po 68 sekundách nastavení zajistil Přerovu výhru David Březina.

Po čtyřech porážkách bez zisku bodu uspěl Kolín, který zdolal poslední Pardubice B 2:1. Na vedoucí branku Kozlů Kryštofa Ouřady z 26. minuty odpověděl 90 sekund před koncem druhé třetiny Jiří Půhony, ale v čase 49:41 rozhodl Adam Dlouhý.

Pražská Slavia po debaklu v Porubě 0:7 doma dosáhla jen na bod po porážce s Frýdkem-Místkem 1:2 po samostatných nájezdech. Hosty dostal do vedení v 18. minutě Pavel Matěj, po 80 sekundách druhé třetiny sice vyrovnal Robin Všetečka, ale v nájezdech se jako jediný prosadil Vladimír Svačina.