18. prosince 2022 • 07:00

SESTŘIHY: Show Čechů z Bostonu! Nečas rozhodl, Dostál vychytal Oilers

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Čeští hokejisté byli v NHL během noci ze soboty na neděli hodně vidět! Útočníci David Pastrňák, David Krejčí a Tomáš Nosek góly pomohli Bostonu k vítězství 4:2 nad Columbusem. Střelecky se prosadil také Martin Nečas, jenž přispěl k výhře Caroliny nad Dallasem 5:4 v prodloužení. Obránce Filip Hronek skóroval při prohře Detroitu 3:6 s Ottawou. Skvělým výkonem se blýskl gólman Lukáš Dostál, jenž 46 zákroky vychytal výhru Anaheimu v Edmontonu.

Boston začal v souboji nejlepšího týmu Východní konference s nejhorším potvrzovat roli favorita v 8. minutě, kdy v přesilovce otevřel skóre Pastrňák. Český kanonýr se prosadil už podvacáté v sezoně, přičemž potřetí v kariéře se na tuto metu dostal už po 30 zápasech. Šestadvacetiletý havířovský rodák si zároveň zajistil sezonu s minimálně 20 góly posedmé za sebou, čímž se vyrovnal slavným postavám klubové historie Peteru McNabovi a Bobbymu Orrovi.

Columbus ve druhé třetině srovnal díky Booneu Jennerovi, ale do vedení Bruins opět poslal Krejčí. Zkušený centr se prosadil ve 38. minutě v přesilovce tvrdou ranou bez přípravy a skóroval podeváté v sezoně.

O vítězství Boston definitivně rozhodl slepenými góly během 19 sekund v 53. minutě. Na 3:1 zvýšil Taylor Hall dorážkou Pastrňákovy střely po Krejčího přihrávce a krátce nato Nosek přidal po důrazu před brankou čtvrtý gól. Blue Jackets ještě snížili díky Patriku Laineovi v přesilovce při vyloučení Pavla Zachy, domácí si ale výhru vzít nenechali.

Detroit se ujal vedení už ve 3. minutě po gólu Joea Velena a asistenci Dominika Kubalíka, nepodařilo se mu však náskok udržet. Poslední branku Red Wings vstřelil v 33. minutě v přesilovce Hronek a sedmou trefou v ročníku vyrovnal na 3:3, pak už ale skórovali jen Senators.

Carolina proti Dallasu dvakrát vedla o dvě branky, v obou případech ale o svůj náskok přišla a konečnou výhru zachránila až v prodloužení. To po povedené akci rozhodl Nečas, jenž zaznamenal 30. bod v sezoně.

Dostál na ledě Edmontonu zazářil 46 zásahy a dovedl Anaheim ke druhé výhře za sebou. Český brankář se musel činit hlavně ve třetí části, ve které na něj Oilers vyslali hned 23 střel. Dostál za svá záda pustil jedinou a ve čtvrtém zápase v aktuálním ročníku pomohl Ducks ke druhé výhře.

Premiéru v právě probíhající sezoně NHL si odbyl Jan Jeník, jenž v dresu Arizony odehrál čtyři minuty proti Buffalu. Dvaadvacetiletý útočník ve svém prvním startu nebodoval a v NHL tak zůstává na čtyřech gólech a jedné asistenci.

Hosté: 34:00. Jenner, 54:29. Laine

Domácí: Swayman (Ullmark) – Forbort, McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton – Bergeron (C), DeBrusk, Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Hall, Coyle – N. Foligno, Nosek, Cr. Smith.

Hosté: Tarasov (Merzlikins) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Christiansen, Peeke – J. Gaudreau, Nyquist (A), Jenner (C) – Činachov, Roslovic, Laine – Sillinger, Marčenko, K. Johnson – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Lambert, Kozari – Cherrey, Kovachik

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí: 02:32. Veleno, 14:56. Erne, 32:14. Hronek

Hosté: 12:47. Batherson, 18:42. Chabot, 21:40. Batherson, 48:14. Giroux, 52:48. Motte, 56:49. Watson

Domácí: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Raymond, Larkin (C), Copp (A) – Perron, Rasmussen, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Erne – Kubalík, Veleno, E. Söderblom.

Hosté: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Brassard, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.

StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 03:35. Gostisbehere, 32:16. Hayton

Hosté: 06:34. J. Skinner, 36:42. J. Skinner, 50:07. T. Thompson, 58:32. Jost, 59:08. Okposo

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Chychrun, Gostisbehere, Moser, J. Brown, Nemeth, Stecher, Välimäki – Keller (A), Boyd, Schmaltz – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), McBain, N. Ritchie – Hayton, Jeník.

Hosté: Cra. Anderson (Luukkonen) – Clague, Dahlin (A), Samuelsson, Pilut, Fitzgerald, Davies – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).

Brenk, Markovic – Baker, Mills

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 05:07. Nurse, 39:38. Nugent-Hopkins, 42:06. McDavid

Hosté: 14:37. Carrick, 17:19. Fowler, 28:31. R. Strome, 46:08. Klingberg

Domácí: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Puljujärvi, Foegele, Holloway – Ryan, Hamblin, Kostin.

Hosté: Dostál (O. Eriksson Ek) – Shattenkirk, Fowler (C), Klingberg, Vaakanainen, Benoit, Kulikov, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Comtois – Silfverberg (A), McTavish, Megna – Leason, Carrick.

Joannete, L´Ecuyer – Daisy, Mahon

Rogers Place, Edmonton

18296 diváků

Domácí: 06:20. Noesen, 17:03. A. Svečnikov, 33:54. Teräväinen, 42:44. Jarvis, 62:19. Nečas

Hosté: 18:38. Pavelski, 25:38. Ja. Benn, 49:05. Seguin, 50:50. Hakanpää

Domácí: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – A. Svečnikov, Stastny, Nečas – Teräväinen, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Noesen, Drury, Stepan.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen (A), Lundkvist, R. Suter, C. Miller, Lindell, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Gurjanov, Faksa, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Kiviranta, Glendening, Dellandrea.

Beach, McIsaac – Flemington, Barton

PNC Arena, Raleigh

18 680 diváků

Domácí: 31:27. Marino, 56:30. Haula

Hosté: 08:54. Reinhart, 27:49. Forsling, 39:23. Reinhart, 58:49. Verhaeghe

Domácí: Schmid (Vaněček) – Hamilton (A), Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Zetterlund, Hischier, Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Mercer, Haula, Wood – Holtz, M. McLeod, J. Boqvist.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad, Forsling, Montour (A), M. Staal, Mahura, Kiersted – M. Tkachuk, Barkov (C), Verhaeghe (A) – Reinhart, Bennett, Luostarinen – Cousins, E. Staal, Lomberg – Děnisenko, Dalpe, Heponiemi.

Lee, Skilliter – Pancich, Nansen

Prudential Center, Newark

15 082 diváků

Domácí: 07:11. J. van Riemsdyk, 37:56. Laughton, 47:53. Frost

Hosté: 16:58. Panarin, 29:09. K. Miller, 32:14. Goodrow, 46:22. Vesey, 57:52. Trouba, 59:12. Kakko

Domácí: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, York, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Konecny, N. Cates, Farabee – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Lycksell, Laughton (A), Bellows – P. Brown, Deslauriers.

Hosté: Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, Harpur – Goodrow (A), Zibanejad (A), Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Vesey, Trocheck, Kreider – Kravcov, Brodzinski, Blais.

Dunning, Rooney – Dobias, Deschamps

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 340 diváků

Domácí: 40:16. Suzuki

Hosté: 02:58. Hagel, 11:39. Paul, 29:26. Cirelli, 37:47. Hagel, 58:01. Kučerov

Domácí: Allen (Montembeault) – Harris, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Slafkovský – Armia, Dvorak, Hoffman – Pezzetta, Evans, R. Pitlick.

Hosté: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Černák, Cole, Foote, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Cirelli, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

K. Pollock, K. Nicholson

Bell Centre, Montreal

Domácí: 11:12. E. Gustafsson, 14:48. T. van Riemsdyk, 22:51. E. Gustafsson, 40:10. Hathaway, 43:49. E. Gustafsson

Hosté: 13:12. Nylander, 26:25. Matthews

Domácí: C. Lindgren (Fucale) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Orlov, Irwin, T. van Riemsdyk – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Oshie (A), Eller, Johansson – Hathaway, Protas, Aube-Kubel.

Hosté: Samsonov (Murray) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Bunting, Matthews (A) – Malgin, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Kämpf, Engvall – Joe. Anderson, Holmberg, Aston-Reese.

Schlenker, St. Pierre – O'Quinn, Murray

Capital One Arena, Washington

18573 diváků

Domácí: 28:38. Rantanen, 39:44. Newhook, 59:28. Makar

Hosté: 43:25. Duchene

Domácí: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), Compher, Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – L. O'Connor, Meyers, Cogliano (A) – J. Foudy, Hudon, D. Hunt.

Hosté: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, Gravel – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sissons, Glass, Niederreiter – Jankowski, R. Johansen, Co. Smith – Jeannot, Pärssinen, Trenin.

Anderson, Pochmara – Hughes, Toomey.

Ball Arena, Denver

18 131. diváků

Domácí: 21:12. Re. Smith, 43:30. Re. Smith

Hosté: 18:58. Lee, 24:32. Fasching, 37:28. Holmström, 58:33. Nelson, 59:49. Parise

Domácí: L. Thompson (Hill) – Martinez, Hague, Hutton, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov – Kessel, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Kolesar – Röndbjerg, Leschyshyn, Amadio.

Hosté: Varlamov (54. Sorokin) – Salo, Pulock, Romanov, Mayfield, Aho, Pelech – Bailey (A), Barzal, Wahlstrom – Lee (C), Nelson (A), Beauvillier – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Cizikas, Fasching.

Samuels-Thomas, Charron – Brisebois, Jackson

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 007 diváků

Domácí: 54:36. Horvat

Hosté: 02:51. Connor, 25:30. Capobianco, 32:08. Pionk, 40:56. Gagner, 47:59. Jonsson Fjällby

Domácí: S. Martin (Delia) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers, Stillman – Lazar, Horvat, Garland – Kuzmenko, J. Miller, Michejev – Dries, Höglander, Studnicka – Aman, Joshua, Pederson.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Capobianco – Perfetti, Scheifele, Connor – Dubois, Gagner, Barron – Lowry, Harkins, D. Gustafsson – Stenlund, Jonsson Fjällby, Kuhlman.

Hebert, Furlatt – McNamara, Knorr

Rogers Arena, Vancouver

18 487 diváků

Domácí: 05:54. Danault, 36:16. Anderson-Dolan, . Moore

Hosté: 13:23. Meier, 35:26. Labanc

Domácí: Copley (Quick) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Spence, Edler – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Moore, Danault (A), Iafallo – Kaliyev, Lizotte, Arvidsson – Vilardi, Kupari, Anderson-Dolan.

Hosté: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Harrington – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Bonino (A) – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.