Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 31. 7. 2021
7:44
31. 7. 2021

Olympijské hry jsou nejen svátkem sportu, ale také pořádně nákladnou záležitostí. V novodobé historii za sebou olympiády nechaly velké dluhy, které pořadatelská města splácela dlouhá desetiletí. Na vině jsou hlavně narůstající náklady, které zpravidla přesáhnou původní částku i o stovky procent. Mezi lety 1964 a 2010 průměrně výsledná cena přesáhla původní plán o 252 procent. Více o financování olympijských her na webu E15.cz>>>

7:43
31. 7. 2021

SPORTOVNÍ STŘELBA: Střelci Alberto Fernández a Fátima Gálvezová vyhráli soutěž smíšených družstev v trapu a získali pro Španělsko první zlato na olympijských hrách v Tokiu. Ve finálovém duelu porazili 41:40 Marka Bertiho a Alessandru Perilliovou ze San Marina. Bronz vybojovalo americké duo Brian Burrows, Ann Bernauová.

6:49
31. 7. 2021

BIKROS/BMX: Americký bikrosař Connor Fields utrpěl při těžkém pádu v pátečním semifinále olympijského závodu krvácení do mozku. Obhájce titulu strávil noc na jednotce intenzivní péče nemocnice v Tokiu, další potíže se ale neobjevily a lékaři ho dnes přeložili na běžné oddělení, kde ještě zůstane na pozorování. Informovali o tom zástupci amerického týmu.

6:00
31. 7. 2021
Lukáš Krpálek

Tenhle den bude náš! To si večer před závody slíbili kamarádi mezi vodou a zemí Jiří Prskavec (28) a Lukáš Krpálek (30). Slovo do puntíku dodrželi. A tak když se večer potkali v olympijské vesnici, skočili si do náručí a začali slavit dvě zlaté medaile. Více o společných oslavách čtěte ZDE>>>

Jiří Prskavec s Lukášem Krpálkem si oslavy zlatých medailí na OH v Tokiu užili přímo ve vesnici. A spolu s nimi i ostatní členové české výpravy! Jiří Prskavec s Lukášem Krpálkem si oslavy zlatých medailí na OH v Tokiu užili přímo ve vesnici. A spolu s nimi i ostatní členové české výpravy!
5:37
31. 7. 2021

ATLETIKA:  Mistr světa ve skoku o tyči z roku 2011 Polák Pawel Wojciechowski dnes na olympijských hrách v Tokiu skončil už v kvalifikaci na 550 centimetrech a problémy měli i další tyčkaři. V kvalifikaci chyběl dvojnásobný světový šampion Američan Sam Kendricks, jehož vyřadil pozitivní test na koronavirus.

Francouz Renaud Lavillenie, olympijský vítěz z Londýna a stříbrný z Ria de Janeiro, skočil základ 550 cm až na třetí pokus a Polák Piotr Lisek, který se ze třech posledních šampionátů vracel vždy s medailemi, se na poslední chvíli zachraňoval dokonce dvakrát.

5:22
31. 7. 2021

BASKETBAL: Už dávno ztratili auru nedotknutelnosti, z posledních šesti zápasů včetně přípravy prohráli polovinu. Tohle není neotřesitelný Dream Team, ale reprezentace USA, se kterou se sice asi nedá vyhrát, naděje na důstojnou porážku, jež by stačila k postupu do čtvrtfinále, však existuje. Více čtěte ZDE.

České basketbalisty v čele s Tomášem Satoranským čeká boj s hvězdami USA
5:20
31. 7. 2021

PLAVÁNÍ: V Tokiu a okolí se už týden závodí v rámci olympijských her a minimálně v plavání pořád bez pozitivního dopingového testu. To ještě neznamená, že všichni sportovci svým konkurentům věří. Třeba americký plavec Ryan Murphy si po porážce na 200 metrů motýlek neodpustil záhadné komentáře, které mohly směřovat i na vítězného Jevgenije Rylova. A Ruský olympijský výbor reagoval velmi ostře. Více čtěte ZDE.

Ryan Murphy a Jevgenij Rylov soupeří nejen v bazénu Ryan Murphy a Jevgenij Rylov soupeří nejen v bazénu
5:16
31. 7. 2021

BASKETBAL: Francouzští basketbalisté porazili na olympijském turnaji na závěr základní části Írán 79:62 a vyhráli bez porážky „českou“ skupinu A.

5:04
31. 7. 2021

PLAVÁNÍ: Smíšenou štafetu na 4x100 metrů polohový závod na OH v Tokiu ovládla Velká Británie ve světovém rekordu 3:37,58 před Čínou a Austrálií.

4:36
31. 7. 2021

JEZDECTVÍ: Český reprezentant v jezdecké všestrannosti Miroslav Trunda inkasoval dnes na úvod olympijské soutěže s klisnou Shutterflake 46,10 trestného bodu v drezuře a patří mu v průběžném pořadí až 60. místo z 63 účastníků. Druhý český zástupce Miloslav Příhoda dostal již v pátek s valachem Ferreolusem 33,80 bodu a je po úvodním kole celkově pětatřicátý.

4:09
31. 7. 2021

GYMNASTIKA: Americká sportovní gymnastka Simone Bilesová vynechá na olympijských hrách po víceboji kvůli psychickým problémům také finále na přeskoku a bradlech.

4:08
31. 7. 2021

PLAVÁNÍ: Katie Ledecká z USA vyhrála osmistovku kraul před Australankou Ariarne Titmusovou a Italkou Simonou Quadarellaovou. Má sedmé zlato z OH. Tolik získala i česká gymnastická legenda Věra Čáslavská.

3:48
31. 7. 2021

PLAVÁNÍ: Americký plavec Caeleb Dressel vyhrál motýlkářskou stovku na olympijských hrách ve světovém rekordu 49,45 a získal v Tokiu třetí zlatou medaili.

3:22
31. 7. 2021
COVID-19

COVID: V atletické výpravě Trinidadu a Tobaga na olympijských hrách se objevil koronavirus a kvůli nákaze přijdou o start v Tokiu dálkař Andwuelle Wright a běžkyně na 400 metrů překážek Sparkle Ann McKnightová. Oba měli pozitivní test na covid-19 stejně jako jeden z trenérů Wendell Williams. Všichni skončili v karanténě, oznámil národní olympijský výbor ostrovního státu v Karibském moři.

2:35
31. 7. 2021

ATLETIKA: Americká smíšená štafeta v běhu na 4x400 metrů nakonec nebude chybět v dnešním olympijském finále. Favorizovaný tým uspěl s protestem proti diskvalifikaci z pátečního rozběhu kvůli chybné předávce, oznámili pořadatelé. Příležitost běžet o medaile dostalo také kvarteto z Dominikánské republiky, jež rovněž bylo v pátek diskvalifikováno.

Verdiktem jury naproti tomu o start při olympijské premiéře této disciplíny přišli čtvrtkaři Německa a Španělska, kteří původně z vyloučení dvou týmů profitovali.