FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Liberec - 9. dubna 2022   16:00

0:0
(0:0)

Valeš – M. Dostál, Vondra, Křapka, D. Hašek – Fulnek (75. Koubek), D. Mareček (88. Vaníček), Jindřišek (C), Květ, Hronek (75. Beran) – Bartek (31. Chramosta).
Soukup – Beran, Koubek, Köstl, Nový, Chramosta, Vaníček.
Berka – Mokrusch, Pečenka
Ďolíček, Praha-Vršovice
3812 diváků
Vliegen – Mikula (C), Štetina, Koscelník, Purzitidis – Rondić, Ch. Frýdek, Gebre Selassie, Tupta (58. Ghali) – Jan Matoušek (75. Rabušic) – Júsuf Hilál.
Knobloch – Alijagić, Višinský, Rabušic, Ghali, Mészáros, Michal.
Vliegen

SESTŘIH: Bohemians - Liberec 0:0. Více ze hry měli klokani, belgického debutanta překonat však nedokázali

To je ode mne z mé strany dnes vše, přeji příjemný zbytek víkendu. Tak na počtenou!
Utkání je u konce, Bohemians poosmé v řadě nevyhráli a berou tedy bod, stejně jako dnešní hosté z Liberce. Je ale nutné si přiznat, že domácí měli více šancí, které mohly skončit brankou, než jejich dnešní oponent. Nejblíže byl gólovým oslavám velezkušený Josef Jindřišek, jehož pumelice z hranice vápna ale v 56. minutě div nepřelomila horní tyč Vliegenovy branky. Za hosty se mohl v 85. minutě trefit hlavou střídající Rabušic, jeho pokus ale zlikvidoval Valeš.

Liberec natáhl šňůru zápasů bez vstřelené branky na tři a bude se svoji gólovou impotenci snažit vyřešit za týden v neděli, kdy U Nisy přivítá poslední Karvinou. Bohemka hraje ve stejný den v Českých Budějovicích.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 17:17.
90+3'
90+3'
Frýdkův centr trefil jen Haška.
90+3'
Ghaliho teď zbytečně přistrčil Jindřišek a dal tím Liberci možnost zahrozit z dost možná poslední standardky zápasu.
90+3'
Koubek udržel míč v souboji s Frýdkem a po následné akci centroval Vaníček, jeho nebezpečný oblouček ale dokázala obrana krkolomě odkopnout.
90+2'
V záklonu zakončil tísněný Rondić opravdu velmi vysoko nad branku.
90+2'
Koubek se elegantním dotykem dostal okolo Purzitidise, nedokázal na to ale navázal přesnou přihrávkou.
90+1'
Dostál odzbrojil Ghaliho a nakopl na Vaníčka, který ale proti přesile neměl nárok se k míči dostat.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Křižný pas Gebre Selassieho letěl na zadní tyč, kde jej ale ustřelil z kopaček Rabušice Dostál.
90'
Zblokovaný centr Rabušice následoval přetažený pas Mikuly, za kterým trošku zvláštně vyběhl až z vápna Valeš a odkopl jej na aut.
89'
Ghaliho čistým způsobem odzbrojil Hašek a přibrdzil tak hostující postup.
88'
Po centru Květa z levé strany a souboji s Mikulou se na zemi ocitl Koubek, penalta se ale kopat nebude.
88'
Vaníčka hned poslal k zemi Mikula, podle sudího ale dovoleně.
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Antonín Vaníček.
87'
Postup libereckých zastavil zdvihnutý praporek pomezního. Rabušic jetě reklamuje, že dostal loktem, sudí ale na jeho připomínky nebere ohled.
86'
Centr Koscelníka usměrnil z hranice vápna Jusúf jen k Valešovi, pravděpodobně se ještě snažil hledat spoluhráče, na střelu to bylo málo.
86'
Na křídle za pasem Marečka sprintoval Koubek, toho ale skluzem zlikvidoval Štetina.
85'
Rabušic se mohl stát hrdinou, jeho hlavičce však řekl Valeš ne
85'
Na Frýdkův bochánek si naskočil Rabušic a svoji hlavičkou pořádně protáhl Valeše, skvělý zákrok strážce domácí svatyně!
84'
Frýdkův nepříjemný centr prodloužil na rohový kop Antonín Křapka.
84'
Domácí se ale na obranné polovině provinili faulem.
83'
Jindřišek ve vzdušném souboji zkušených předčil Rabušice.
82'
Na komlici Ghaliho si nabíhal Rabušic, pár kroků mu ale chybělo k tomu, aby zastihl merunu na hrací ploše.
82'
Jindřišek přihrál Marečkovi, jehož ale připravil o kontrolu nad míčem Frýdek.
81'
Mareček se pokoušel z levé strany centrovat do vápna, nakonec je z toho po sérii odrazů ale jen Vliegenův kop od branky.
80'
Valešův odkop ale končí za postranní čárou přibližně na úrovni liberecké šestnáctky.
80'
Jusúf se provinil na Haškovi útočným faulem.
79'
Vondrův dlouhý pas mířil za Beranem, proskákal ale až za brankovou čáru.
Dnešní utkání sleduje 3812 diváků.
78'
Koubek byl přiskřípnut dvojicí Purzitidis-Koscelník a sudí fouká do píšťalky.
78'
Vondra odhlavičkoval centr Mikuly pryč z vápna.
77'
Koubek se hnal za balonem okolo Purztidise, ten se poroučel k zemi a sudí píská. Nutno dodat, že si nejsem jistý, jestli byl hostující stoper opravdu podražen, nebo se v jeho podání jednalo o kalkul.
76'
Beran se hned uvedl soubojem s o dost robustnějším Rabušicem a dokázal balon získat.
75'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Matěj Koubek.
75'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Michal Beran.
75'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michael Rabušic.
74'
Křapka si v rychlostním souboji poradil s Jusúfem, odměnou mu budiž potlesk tribun.
73'
Domácí stále tlačí, Květ vybídl pasem do vápna Hronka, který hledal střílenou přihrávkou spoluhráče. Do bezpečí odkopává Štetina.
72'
Žlutou kartu dostává Jan Chramosta (Bohemians Praha 1905).
72'
Ghali si elegantně poradil s Dostálem, který okolo něj prolétl jako šinkansen kolem zastávky na znamení. Následně nabil Frýdkovi, jehož střela ale neprošla přes blok zelenobílých těl.
72'
Rondić zezadu stáhl Haška, který postupoval vpřed.
71'
Ghaliho centr z levé strany proskákal až ke Koscelníkovi, ten svým slabým pasem nenašel žádného spoluhráče.
70'
Na levém křídle kouzlil Ghali, hosté z toho ale nic nevytěžili.
69'
Vliegen se nepochopil s Júsufem, pohromou to ale neskončilo
69'
Prazvláštní ztlumení balon zadní částí těla předvedl Vliegen, trošku to připomínalo Petra Čecha na MS 2006 proti Ghaně. Tentokrát ale nejednalo vyloženě o zákrok, nýbrž o proukt nedorozumění mezi Vliegenem a Gebre Selassiem.
69'
Na druhé straně se opět o dlouhý aut pokusí Hronek.
69'
Ghali se snažil amibciózně proniknout mezi Jindřiškem a Marečkem, chybělo mu ale trošku štěstí.
68'
Na Haškův centr levačkou si dělal zálusk Květ, Purzitidis se ale dokázal dostat výše a navíc jej ještě domácí záložník ve vzduchu fauloval.
67'
Fulnek se na levé straně obtočil okolo Štetiny, ten jej sejmul nevybíravým skluzem a byl za to oceněn žlutou kartou.
67'
Rondićův centr spoluhráče nenašel, do útoku jdou opět domácí.
66'
Květ skvěle získal míč na útočné polovině, při pokusu odcentrovat zprava ale uklouzl. Bude z toho tedy pouze Vliegenův kop od branky.
66'
Christian Frýdek se teď ochotně poroučel k zemi v souboji s Chramostou, sudí ale udělal přesně to, v co nositel slavného fotbalového jména doufal, a odpískal domácímu forvardovi faul.
65'
Hosté jsou ale v hlavičkových soubojích silní a i tentokráte si poradili s domácí standardní situací.
64'
Dostálův centr levačkou vracel do ohně Hronek, Koscelník raději sráží balon na roh.
63'
Dostálův centr odvrátil Purzitidis, následně zblokovali hosté na roh střelu Marečka. Ten reklamuje, že Jusúf zasáhl míč rukou, arbitr Berka ale ukazuje na rohový kop.
62'
Domácí tlačí a ženou se za gólem. Na úrovni brankové čáry zfauloval Purzitidis Hronka, a Klokani tak mohou zahrozit ze zkráceného rohu.
62'
Dostál to zkusil takovým hybridem mezi střelou a centrem přímo na branku, Vliegen vyráží.
61'
Theodor Gebre Selassie zfauloval na křídle Fulneka a za mě se trochu nepochopitelně zlobí na sudího, dle mého názoru to byl jasný nedovolený zákrok.
61'
Ojedinělý výpad Liberce na útočnou polovinu končí jen balonem ve Valešových rukavicích.
60'
Hronek se prohnal po pravém křídle. Jeho první centr do vápna nedokázal Květ usměrnit na branku, když centroval první jmenovaný plejer podruhé, odrazil se míč na hlavu Haškovi, který číhal na puntíku. Jeho pokus ale mířil přímo do Vliegenových rukavic.
59'
Koscelník teď málem uklouzl, dokázal to ale ustát.
58'
A to bylo také poslední, co slovenský ofenzivní univerzál předvedl. Vystřídal ho jednadvacetiletý Ahmad Ghali.
58'
Tupta za své předchozí počínání dostal možnost zblízka si prohlédnout žlutý kartónek.
57'
Už se nám to pořádně přiostřuje, strhla se strkanice po souboji Hronka s Tuptou přímo pod hlavní tribunou.
56'
Domácí hodně blízko gólu, petarda Jindřiška narazila do břevna
56'
Domácí ještě reklamují, že balon šel do zámezí s tečí hostujícího brankáře. Oficiální verdikt ale zní "odkop od branky", takže si Vliegen zákrok do statistik nezapíše.
56'
Nebezpečný aut Hronka propadl až na hranici vápna, kde se do kulatého nesmyslu plnou silou opřel Josef Jindřišek a orazítkoval břevno Vliegenovy svatyně!
55'
Nejprve byl po autu Hronka úspěšný ve vzduchu Purzitidis, následně centroval opět domácí specialista na dlouhá vhazování – Květovi na zadní tyči ale chybělo pár centrimetrů.
54'
Fulnekovi vypíchl balon do autu Gebre Selassie, domácí jsou stále nalezlí na útočné polovině.
54'
Centr Haška pravačkou odvrátil akrobaticky hlavou Štetina.
54'
Bohemians budou vhazoval z levé strany, tentokráte se ale nepokusí o dlouhý aut.
53'
Po souboji s Tuptou vidí zaslouženou žlutou pravý bek Bohemians, Martin Dostál.
52'
Gebre Selassie špatně sklepl a přihrál tím v nebezpečném prostoru Hronkovi, který poslal balon ihned na kraj vápna ke Chramostovi. Domácí útočník přihrál Květovi, jehož pokus o zabijácký pas na volného Marečka zachytila obrana.
51'
Po Květově centru se do zakončení tlačil Křapka, měl to ale těžké a nedokázal hlavou usměrnit balon na branku.
51'
Fulnek se pokoušel vykláněčkou uvolnit okolo Mikuly, ten pak zblokoval jeho centr a domácí budou kopat roh.
50'
Zpětná přihrávka Fulneka z pravého křídla ale nenašla Chramostu, nýbrž Mikulu.
50'
Skvělým skluzem zastavil Vondra unikajícího Jusúfa a domácí mohou kontrovat.
49'
Mezitím se snášejí z hlavní tribuny nadávky na čárového sudího, který měl dle názoru domácích příznivců jednoznačně mávat ruku v předchozí akci.
49'
Ten pláchl pomalu o generaci staršímu Jindřiškovi, pak jej ale zakřižoval Vondra a uhasil doutnající požár.
49'
Domácí se dožadují odpískání Mikulovy ruky, mezitím ale utíká na druhou stranu Matoušek.
48'
Purzitidisův nákop za sebe prodloužil Jusúf, ale poslal balon jen k Valešovi.
47'
Do ofsajdové pasti byl lapen Jan Chramosta.
47'
Ne úplně jistou rozehrávkou se prezentoval Štetina, jemuž vypíchl na půlící čáře míč Hronek, stoper Slovanu ale svou chybu napravil a zahrál malou domů.
46'
Na zemi zůstal Purzitidis po tvrdém soubji, zjemě ale bude v pořádku.
46'
Obě dvě mužstva vstoupila do druhé pětačtyřicetiminutovky v sestavách, ve kterých dohrála tu první. Hosté budou útočit na domácí kotel, zelenobílí naopak na branku před tramvajovou zastávkou.
46'
Na place jsou již fotbalisté domácícho celku, čekáme tedy na severočechy.
První dějství je za námi, lepším mančaftem je zatím jednoznačně Bohemka, která vystrčila ofenzivní růžky a dokázala několikrát velmi nebezpečně vypálit. Nejblíže k otevření skóre byl asi ve 20. minutě Bartek, jenže jeho pumelici vytáhl exkluzivním zákrokem na roh prvoligový debutant Vliegen. Liberci se nedaří dostat do ofenzivy, Luboš Kozel bude dle mého názoru muset svůj taktický plán upravit.
45+1'
45+1'
Jindřišek fauloval Rondiće na útočné polovině.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Mareček si na levém straně dělal prostor k centru, o balon jej ale skvělým skluzem oloupil Koscelník.
45'
Květ hledal pasem za obranu Fulneka,, jeho záměr ale vystihl Purzitidis.
44'
Křapkův odkop proloužil Chramosta za sebe, tam ale neměl žádného ze spoluhráčů.
43'
Frýdkův centr hledal Štetinu na zadní tyči, ten se dopustil zřejmě útočného faulu na Chramostovi. Pro mne je tedy otázkou, proč právě Chramosta má osobně na starosti asi dvakrát těžšího Štetinu, třeba tím ale kouč Veselý sleduje nějaký záměr...
42'
Rondić byl v protiútoku faulován Marečkem a zůstává na zemi, sudí jasně gestikuluje, že příště za takový zákrok již vytasí kartu.
41'
Jindřiškuv technický pokus trefil hlavu jednoho z hráčů ve zdi.
40'
Štetina nejprve dvěma skvělými obrannými zákroky zpaficikoval domácí útočné snahy, napotřetí ale Marečka již fauloval a může být rád, že se to obešlo bez karty. Tak či tak, domácí mají šanci zahrozit přímo ze standardky, budou kopat volný kop asi 23 metrů od branky.
40'
Z tohohle mráčku ale nezaprší, liberecké snažení rezultovalo v kop od branky Valeše.
39'
Po Koscelníkově zblokovaném centru si ve vápně našel míč Rondić a zprava hledal střílenou přihrávkou Jusúfa. Hašek ale z jedné posílá nebezpečný balon na roh.
39'
Květ okatě tahal Matouška, ten mu ale stejně uprchl a pro svůj mančaft vybojoval aut.
38'
Elegantní patičkou přihrál Frýdek Gebre Selassiemu, ten ovšem na prostředku o míč přišel.
37'
Fulnek centroval do vápna, leč zbytečně, jelikož byl v postavení mimo hru.
36'
A znovu Fulnek, tentokrát však Vliegen zasahovat nemusel
36'
Po sérii hlaviček se na hranici velkého čtverce opřel do balonu Fulnek, jeho halfvolej ale Vliegenovi vrásky nepřidělá, jelikož si domácí záložník zapomněl seřídit mířidla.
36'
Hronek bude mít možnost předvést svoji parádní disciplínu, tedy dlouhý aut do vápna.
35'
Nad stadionem se stahují mračna a dost možná budeme ve druhém poločase svědky deště.
34'
Mikula byl faulován po zachycení přihrávky, byl to takový ten skoro neviditelný faul, bez něhož by ale hostující bek míč udržel na kopačkách, správně posouzeno.
34'
Jindřišek byl faulován presujícím Matouškem, domácí si střihnou volný kop z hranice vlastního vápna.
33'
Chramosta viditelně nečekal, že do hry zasáhne tak brzy, a ještě se dorozcvičuje během toho, co se Koscelník připravuje vhodit aut.
32'
Květ poslal oblouček za obranu na Fulneka, který hledal spoluhráče před brankou. Veškeré vzrušení bylo ale zbytečné, jelikož druhý jmenovný přebíral přihrávku v ofsajdovém postavení.
31'
Hostům se nedaří rozehrávka, Štetina se vysvobodil nákopem. Po něm je ale opět odmávaný ofsajd Jusúfovi.
31'
Tak to opravdu nepůjde, zraněného Bartka nahrazuje Jan Chramosta.
31'
Martin Dostál si za obětavý defenzivní zákrok, kterým zablokoval pumelici Frýdka, vysloužil potlesk.
30'
Tupta si teď po ne úplně ideálním zpracování snažil vyprosit faul, sudí ale správně nepíská.
29'
Hosté dočasnou přesilovku zpackali, Jusúf byl v ofsajdu. Hronek se teď vrací na plac, Bartek stále za postranní čarou.
29'
Tuptovi se nepodařilo ekvilibristicky prodloužil za sebe patou, míč u Valeše.
28'
Oba domácí plejeři jsou na nohou, zůstávají ale mimo hru a Klokani tak budou bránit v devíti,
28'
Na zemi zůstává David Bartek. Na hřiště nabíhají zdravotníci, domácí kotel se snaží svoji legendu podpořit alespoň skandováním. Kromě Bartka je na trávníku ale i Petr Hronek.
27'
Ani jedovka Fulneka si na belgického debutanta nepřišla
27'
Relativně sám se v pokutovém území ocitl Fulnek a vypálil, Vliegen byl ale dobře postavený a střelu z nebezpečné pozice se mu podařilo vyrazit.
26'
Liberec se konečně dostal na útočnou polovinu. Po nepovedeném odvrácení míče pálil Tupta, Valeš byl ale připravený.
25'
Hašek se uvolnil zpracováním do pohybu a napřáhl zpoza šestnáctky, navázal ale na Daniela Marečka a svoji pumelici poslal taktéž vysoko nad, balon bude také k nalezení na Vršovickém náměstí.
25'
Roman Valeš by si klidně mohl na obranné polovině uspořádat piknik, protože v posledních snad deseti minutách se k němu míč ani nepřiblížil.
24'
Na Květův parádní křižný pas navázal Hronek centrem, kterým se snažil Květovi laskavost opatit. Koscelník se ale vyšplhal výše a odhlavičkoval do relativního bezpečí.
24'
Tupta fauloval Haška, Slovan je stále pod tlakem.
23'
Fulnek se uvolnil na pravém křídle, pak ale prováhal ideální možnost k centru. Dokázal ale nabít Bartkovi, který už míč do vápna dostal – Květ ale svoji hlavičkou žádného spoluhráče nenašel.
23'
Haškův hodně přetažený centr vracel do ohně Fulnek, Liberec odkopává.
22'
Jindřišek byl faulován ve středu pole, obrana si ale s centrem do vápna po standardce poradila.
21'
Po něm se odrazil balon na velké vápno k Marečkovi, tomu ale střela vůbec nesedla a letěla někam na Vršovické náměstí.
20'
Pohotovou střelu Bartka Vliegen zlikvidoval
20'
Fantastický Vliegen teď snad chytil jasný gól! Bartek pálil z vnitřku vápna na zadní tyč, strážce hostující svatyně ale vytáhl parádní zákrok a tvrdou ránu vytěsnil na roh.
19'
Fulnekův centr odhlavičkoval jeden z nejmenších mužů na hřišti, Christian Frýdek. Bohemka drží soupeře pod zámkem.
18'
Ránu Květa vyrazil Belgičan jen před sebe, Hronek ale netrestal
18'
Tlak Bohemians přinesl jejich první šanci v zápase. Květ si po přešlapovačce narazil s Bartkem a prudce vypálil, jeho bombu ale vyrazil před sebe Vliegen. S následnou Hronkovou dorážkou z otočky, které ale absolutně chyběla razance, si hostující brankář poradil také.
17'
Jindřišek se tvrdě pustil do Tupty a vybojoval pro svůj mančaft aut.
17'
Fulnek se snažil vymodlit si faul poblíž rohového praporku v souboji s Matouškem, sudí ale počínání hráče Slovanu neshledal nedovoleným.
16'
Do brejku se hnal Jan Matoušek, dokázal dodriblovat až na hranici šestnáctky, odkud pravačkou vypálil. Střela mu ale vůbec nesedla a Valeš si připisuje rutinní zákrok.
14'
Na zadní tyči číhal Purzitidis, jeho zakončení ale Valeše neohrozilo
14'
Meruna po přímém kopu doskákala až na zadní tyč, odkud Purzitidis zakončil slabě jen do Valeše, ačkoliv mu domácí defenziva dala čas i na zpracování. Nutno ale dodat, že míč libereckému univerzálovi dosti nepříjemně skákal.
13'
Matoušek se velmi elegantní otočkou uvolnil okolo Dostála na levé straně a byl u toho zatažen.. Pěkný fotbalový moment.
12'
Fulnek trochu zbrzdil brejk, nakonec ale zakončil a vybojoval roh. Po něm se ale do vzduchu vyšplhal Jusúf a odvrátil nebezpečí.
12'
Potenciálně zajímavou akci Bohemky zastavila ruka, odkopu z hranice vápna se ujme Vliegen. Toho domácí kotel pokřtil klasickým pokřikem, který je ale bohužel kvůli jeho sprostotě nepublikovatelný.
11'
Květ šel k zemi během obléhání liberecké branky asi 10 metrů za šestnáctkou, arbitr Berka ale nechal hrát dál, na což reagovaly podrážděně jak tribuny, tak domácí středopolař.
10'
Za Jindřiškovou přihrávkou do běhu spěchal Hronek, tohle by ale nestihl ani na motorce.
10'
Matoušek zblokoval Marečkův odkop, následně mu ale míč špatně skočil a hostující křídelník tak nemohl nabrat plnou rychlost.
9'
Mareček nepřihrál přesně, jeho pas ukořistil Gebre Selassie a rozehrál na Frýdka. Ten postupoval středem, ale na jeho ambiciózní kolmici do vápna nemohl dosáhnout žádný spoluhráč.
9'
Vliegenův nákop prodloužil za sebe Jusúf, nakonec je z toho ale aut pro domácí, kterého se ujme Hašek.
8'
Mikulv pas za obranu míří do země nikoho, balon proskákal až za brankovou čáru. Roman Valeš bude tedy kopat od branky.
7'
Hašek se provinil faulem ve snaze zastavit postup Rondiće po pravé straně.
7'
Purzitidis si to nekomplikoval a před dotírajícím Bartkem odkopl asi do desáté řady hlavní tribuny.
6'
Hašek si v souboji tělo na tělo poradil s Rondićem, když jej doslova zboural a získal míč pro svůj tým. Následně si to ale trochu pokazil nepřesným zpracováním, kterým daroval soupeři aut.
6'
Bartek otravoval Purzitidise po nákopu Jindřiška, hostující stoper ale odehrál hlavou ke Vliegenovi.
5'
Domácí celek rozehrává odzadu, nakonec nastoupil v obraně ve čtyřech a ne v pěti, jak jsem avizoval před utkáním.
4'
Mikula se uvolnil k centru, ten ale našel pouze hlavu Jana Vondry.
3'
Frýdkův centr do vápna hledal Purzitidise, toho ale ve vzduchu předčil Dotál a odehrál na aut.
3'
Hronek přímo pod hlavní tribunou nepříjemně dohrál Koscelníka a sudí i přes hlasité protesty fanoušků asi správně píská faul.
2'
Bartek udržel míč zády k brance a sklepl Jindřiškovi, po jeho křižném pasu ale prohrál hlavičkový souboj Hašek a dopředu jdou liberečtí.
1'
Nepovedený centr Koscelníka z pravé strany znamená kop od Valešovy branky.
1'
Domácí v zelenobílém ihned po rozehrávce nakopli balon vpřed, Štetina si ale ve vzduchu poradil na jedničku a dostal jej k jednomu ze svých spoluhráčů v modrém dresu.
1'
Domácí fanoušci o sobě dávají hlasitě vědět již před výkopem, moc dobře vědí, že prolomení sedmizápasové série bez soutěžní výhry by Bohemce pomohlo jak v tabulce, tak psychicky.
Týmy nastupují na hřiště, vedeny trojicí arbitrů. Momentálně nad Ďolíčkem svítí sluníčko a pouhým okem by se snad mohlo zdát, že tu máme jeden z takových studených jarních dnů. Pravdou ale je, že ještě před půl hodinou pršelo tak, že by, lidově řečeno, ani psa nevyhnal. Je tedy otázkou, jak dnešní aprílové počasí ovlivní obě dvě mužstva, jelikož bych se asi ani nedivil, kdyby zanedlouho začalo opět pršet.
Úvodní sestavy pro dnešní zápas jsou již známy a vypadá to, že domácí zopakují dosti nečekaný tah z minulého kola, a David Bartek nastoupí opět na hrotu útoku.

Liberecký lodivod Luboš Kozel se pak rozhodl vsadit na taktiku "dvou věží", jelikož spolu nastoupí v přední linii dva vytáhlí bombeři, Abdulla Jusúf Hilál a Imad Rondič. Změna nastala také v brankovišti Slovanu, svoji ligovou premiéru si odbyde 23letý Belgičan Olivier Vliegen, který vystrnadil ze základní jedenáctky dosavadní jedničku, Miloše Knoblocha.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, D. Hašek, Jindřišek (C), Křapka, Vondra – Hronek, D. Mareček, Květ, Fulnek – Bartek.
Náhradníci: Soukup – Beran, Koubek, Köstl, Nový, Chramosta, Vaníček.
Trenér: Jaroslav Veselý

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Gebre Selassie, Štetina, Koscelník – Jan Matoušek, Ch. Frýdek, Purzitidis, Tupta – Júsuf Hilál, Rondić.
Náhradníci: Knobloch – Alijagić, Višinský, Rabušic, Ghali, Mészáros, Michal.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Pečenka. VAR: Zelinka
Vzájemné zápasy
6.11.2021 Slovan Liberec – Bohemians 1905 2:1 (73. Chaluš, 90. Tupta – 78. Puškáč)
8.5.2021 Bohemians 1905 – Slovan Liberec (51. Pulkrab z pen., 57. Necid, 83. Hronek)
16.1.2021 Slovan Liberec – Bohemians 1905 1:1 (13. Mosquera – 70. Pulkrab)
22.2.2020 Slovan Liberec – Bohemians 1905 3:1 (17. Mara, 35. 50. Kuchta – 27. Nečas
31.8.2019 Bohemians 1905 – Slovan Liberec 2:1 (50., 87. Vodháněl – 69. Dorley
Hráči ke sledování

Zajímavé bude určitě sledovat, kde se bude pohybovat 34letý David Bartek. Snad již legendární krajní záložník Bohemians si totiž v minulém kole vyzkoušel netradiční roli – nastoupil totiž na hrotu útoku. Vzhledem k tomu, že byl kouč Veselý s jeho prací pro mužstvo spokojen, se dá očekávat, že si Bartek pro něj donedávna netradiční roli vyzkouší i dnes.

Na druhé straně se bude zajisté chtít ukázat Michael Rabušic. Zkušený forvard, který letos v září oslaví 33. narozeniny, je posledním libereckým hráčem, který vsítil ligový gól, a to přesně před měsícem Pardubicím, když se trefil dokonce dvakrát při výhře 4:1. Od té doby sice Liberec jednou vyhrál se Slavií, to bylo ale vlastní brankou Petera Olayinky.
FC Slovan Liberec

Severočeši nedávno šokovali úřadujícího mistra ze Slavie Praha, když ji na domácím pažitu i přes Štetinovu brzkou červenou kartu porazili 1:0. Od té doby sehráli dvě ligová utkání, která byla o dost méně úspěšná. Ani jednou totiž nedokázala družina Luboše Kozla vstřelit branku a jak se Sigmou Olomouc, tak s Teplicemi, prohrála nejtěsnějším možným rozdílem.

I tak je ale Slovan, který zatím disponuje 33 získanými body a skóre 27:35, stále na dostřel skupině o titul. Do konce základní části nyní zbývají 3 zápasy a ač je Liberec devátý, na šestý Hradec Králové ztrácí pouhopouhé dva body.
Bohemians Praha 1905

Domácí jsou momentálně, lidově řečeno, pod dekou. Jejich poslední soutěžní vítězství je již pořádně vousaté, naposledy totiž brali plný bodový zisk 12. února, když doma přivítali Zlín. Od té doby Klokani sedmkrát po sobě nevyhráli – z MOL Cupu je vyřadil po prodloužení Hradec Králové a v lize brali pouhé tři body za stejný počet remíz ze šesti utkání. Před minulým kolem se staly špatné výsledky týmu osudnými Luďku Klusáčkovi, jehož v pozici trenéra zelenobílých vystřídal jeho dosavadní asistent, Jaroslav Veselý. Ani ten ale při své premiéře nedokázal zvítězit, v Karviné Bohemians vydolovali jeden jediný bod po výsledku 1:1.

Klokani se navíc v tuto chvíli nachází na barážové pozici. Jsou čtrnáctí se skóre 32:53, což z jejich defenzivy dělá druhou nejhorší v celé soutěži. Už je tedy nejvyšší čas, aby zelenobílí zabrali a odpoutali se od pozic, které, lidově řečeno, "smrdí" druhou ligou.
Vítám vás u textového přenosu ze zápasu 28. kola české nejvyšší fotbalové soutěže, tedy Fortuna Ligy. V pražských Vršovicích se na legendárním pažitu v Ďolíčku střetnou Bohemians Praha 1905 a FC Slovan Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.