FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Pardubice - 10. dubna 2022   19:00

Slavia
41' Provod  • 54' Provod (Fila) • 61' Schranz (Plavšić) • 85' Traoré (Tecl)
4:0
(1:0)

Mandous – Bah (74. Kúdela), Ousou, Hovorka (C), Jurásek – Hromada, Provod – Schranz (74. Šmiga), Plavšić (74. Ševčík), Lingr (74. Tecl) – Fila (81. Traoré).
O. Kolář – Šmiga, Olayinka, Tecl, Kúdela, Traoré, Ševčík.
Černý – Nádvorník, Antoníček – Cieslar
Eden Aréna, Praha-Vršovice
10 386 diváků
Letáček – D. Kostka (82. Halász), Toml, Hanč, Cadu – Jeřábek (C) – Mareš (60. Jakub Rezek), Vacek (82. Lupač), Solil, Patrák (71. Sychra) – Huf (60. L. Matějka).
Hrnčíř – L. Matějka, P. Černý, Jakub Rezek, Sychra, Halász, Lupač.

SESTŘIH: Slavia - Pardubice 4:0. Sešívaní jsou zpět v čele, zářil Provod

Utkání je u konce, Slavia hladce porazila Pardubice 4:0, využila tak zaváhání Plzně a o dva body se vyhoupla do čela české nejvyšší soutěže, z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a ve čtvrtek se budu zase těšit na počtenou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.
90+1'
90'
Nastavuje se jedna minuta.
89'
Rezek z otočky pálil nad Mandousovu bránu
89'
Dlouhý nákop doskákal až k Letáčkovi, který nikým nenapadán rozehrává.
88'
Další akci Pražanů zmařil ofsajd.
87'
Provod ve středu hřiště trefil Rezka do ruky, domácí budou pokračovat ve hře.
86'
Traoré se objevil v náběhu na pravé lajně, ostrou přihrávku však nezpracoval.
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 4:0! Tecl postupoval sám na Letáčka, rozhodl se pro kličku, Letáček ale forvarda Slavie vychytal. Míč se k Teclovi odrazil zpět, sešívaná jedenáctka nahrála IBRAHIMOVI TRAORÉMU, který míč poměrně jednoduše poslal do poloprázdné brány hostů.
84'
Tecl únik neproměnil, ale Traoré díky němu zakončil do prázdné! 4:0
84'
Provod si chtěl zpracovat míč do střelecké pozice, jenže balon si předkopl příliš, a tak balon skončil v rukavicích Letáčka.
83'
Šmiga se pokusil projít individuálně do šance středem hřiště, hostující stopeři návrat zvládli a situaci vyřešili.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Jan Halász.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Adam Lupač.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
81'
Žlutou kartu dostává Aiham Ousou (SK Slavia Praha).
80'
Dnešní utkání sleduje 10 386 diváků.
79'
Nic moc zajímavého se v posledních minutách neděje, Registrovali jsme několik soubojů ve středu hřiště, které vyústily v míč pro Pardubice.
78'
Hovorka trefil Matějku při sprintu rukou do obličeje, píská se proti Slavii, Pardubice budou pokračovat ve hře na půli hřiště.
77'
Provod hledal Juráska na levé straně, hosté byli u míče první a poslali ho na aut.
76'
Červenobílí nadále hrají s balonem, sledujeme jejich kombinaci zhruba na polovině hřiště.
75'
Slávisté tak tak zvládli rozehrávku na vlastní půli. Po několika odrazech červenobílí přece jen udrželi míč.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Stanislav Tecl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Petr Ševčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Ondřej Kúdela.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Daniel Šmiga.
73'
Letáček výborně vyběhl, aby stihl dlouhý nákop dříve než Plavšić, což se mu také podařilo. Brankář Pardubic se však ve skluzu následně se srbským fotbalistou ve službách Slavie srazil, Plavšić je nyní ošetřován.
72'
Sporný zákrok Letáčka? Plavšič přepadl až po doteku gólmana s míčem
72'
Mandous si centr od rohového praporku stáhl do svých rukavic, Pražané rozehrávají.
71'
Kostkova rána zpoza vápna Mandousovi nepříjemně zaplavala
71'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Vojtěch Sychra.
70'
Kostkovo zakončení z hranice šestnáctky ve vzduchu hodně zaplavalo, pozorný Mandous se překvapit nenechal a míč vytáhl na roh.
69'
Provod parádním obloučkem našel Lingra, jeho střela zblokována
69'
Provod se protáhl po levé straně, míč poslal vzduchem zhruba na penaltu, kde z voleje vypálil Lingr, jeho dělovka trefila do zad jednoho ze stoperů Pardubic.
68'
Pěkná kombinace hostů, Solilův obstřel zamířil vedle
68'
Pardubice neuspěli s centrem ani následnou kombinací. Míč se odkutálel za brankovou čáru a Mandous bude vykopávat.
67'
Do zakončení se probil také Solil, jeho tečovaná střela minula zadní tyč a následovat bude roh fotbalistů v modrých dresech.
66'
Matějka dostal hezký balon za obranu a prověřil Mandouse
66'
Po několika soubojích ve středu hřiště se míč odrazil do zámezí, vhazovat budou Východočeši.
65'
Brejk tři na jednoho zakončil Plavšič, Letáček střelu zneškodnil
65'
Pozorný musel být také Mandous na druhé straně, který vychytal Matějku pálícího z ostrého úhlu.
63'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém sešívaní postupovali do rychlého brejku, situaci tři na dva se Plavšić rozhodl vyřešit obstřelem na zadní tyč, Letáček s touto variantou počítal a míč vytěsnil na roh.
62'
Schranz se natlačil před Cadua a překonal Letáčka! 3:0
62'
Kostka se vydal na individuální výlet středem hřiště, proti přesile obránců míč udržet nedokázal.
61'
Dlouhé obléhání šestnáctky Pardubic přineslo třetí gól sešívaných! Plavšić odcentroval z levého křídla na zadní tyč, kde se do zakončení protlačil přes bránící hráče IVAN SCHRANZ, který míč usměrnil za záda Letáčka.
60'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Mareš, přichází Jakub Rezek.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Lukáš Matějka.
59'
Ousou ukončil napadání Slavie útočným faulem.
58'
Jurásek výborně potáhl míč, Lingr přestřelil bránu
58'
Jurásek znovu našel Filu v šestnáctce Pardubic, ten tentokrát posunul míč na Lingra, jehož nepříliš tvrdou střelu z otočky Letáček v pohodě lapil.
57'
Patrák si počínal příliš ostře na polovině hřiště – žlutá karta.
56'
S míčem hrají červenobílí, kteří kombinují s balonem zhruba na polovině hřiště.
55'
Schranz se pokusil prostrčit míč do vápna z pravé strany, úspěšný nebyl.
54'
Nádherná akce domácích, Provod po Filově patičce zvyšuje na 2:0!
54'
Parádní akce pražského celku! Jurásek zatáhl míč na levé křídlo, odkud po zemi našel ve vápně číhajícího Filu. Ten si počínal znamenitě, když za sebou cítil nabíhajícího LUKÁŠE PROVODA, ke kterému míč posunul efektní i efektivní patičkou a Provod se v obrovské šanci nemýlil.
52'
Kostka v nebezpečné pozici po Caduově centru, Mandous zareagoval
52'
Z rohu Pardubičtí nezahrozili. Fotbalisté v červenobílých dresech rozehrávají na vlastní polovině hřiště.
51'
Domácí obránci nechali centrovaný míč propadnout na penaltu ke Kostkovi, který se do balonu opřel hlavou a Mandous musel předvést reflexivní zákrok, aby míč směřující doprostřed pod břevno vytěsnil nad.
50'
Lingrova tvrdá rána po standardce zamířila o pár metrů nad bránu
50'
Provod přiťukl míč Lingrovi, který to zkusil z voleje, jenže dalekonosný pokus se mu příliš nevyvedl a míč skončil vysoko nad.
49'
Letáček si křikl a Bahův centr ukryl do svých rukavic. O chvíli později byl faulován Fila, takže se chystá volný přímý kop domácího celku.
48'
Po dalším centru z levého křídla vybojovali sešívaní rohový kop.
47'
Plavšić odcentroval na přední tyč, kde byli připraveni jen obránci hostí.
46'
Jurásek přibrzdil slibně se rozvíjející akci Slavie na levém křídle, záhy o balon přišel a fauloval.
46'
První půle je minulostí. Slavia vede nad Východočechy 1:0 díky gólu Lukáše Provoda z penalty. Druhý poločas začne zhruba ve 20 hodin, tak ho sledujte s námi.
45+1'
45'
44'
Červenobílí přišli o balon na pravém křídle, hosté budou vhazovat.
43'
Balon byl po rohu prodloužen až ke vzdálenějšímu rohovému praporku, kde se navíc píská útočný faul. Hrát budou domácí.
42'
Ousou musel zapracovat i ve vlastní šestnácte, míč stihl před Hufem odehrát na rohový kop.
41'
Provod poslal Letáčka na druhou stranu a poslal sešívané do vedení! 1:0
41'
Pokutový kop zahrál LUKÁŠ PROVOD, který poslal míč ze svého pohledu po zemi k levé tyči, gólman Letáček si vybral druhou stranu, a tak Slavia vede 1:0!
39'
Penalta pro Slavii! Faulován byl na pravém křídle Ousou.
38'
Slavia měla k dispozici roh, Bahův centr se snášel na malé vápno, kde kralovali beci Pardubic.
37'
Fila si zprava navedl balon na střelu z ostrého úhlu, jenže se hodně ukopl, jeho pokus Letáčka ani trochu neohrozil.
36'
Jurásek se blýskl povedeným průnikem po levém křídle, jenže následný centr vůbec nezamířil do hřiště.
35'
Plavšić zleva nedokázal míč procedit přes bránící hráče do šestnáctky soupeře, sešívaní však u míče zůstávají.
34'
Patrák si nerozuměl se svými spoluhráči, míč z otočky poslal až k Mandousovi
33'
Bah napadal Patráka příliš důrazně. Píská se proti domácímu celku, Pardubice budou rozehrávat na polovině hřiště.
32'
Bah z ostrého úhlu našel mezeru, ale střílel nepřesně
32'
Provod střílel z první těsně vedle po parádním Juráskově centru
32'
Provod dnes hraje výborně a s velkou chutí. Sešívaný středopolař si naběhl na centr z levého křídla, který se pokusil usměrnit z první k bližší tyči. Tu o kousek minul.
31'
Exekuce standardní situace se chopil Provod, který trefil jednoho z hráčů tvořících zeď do obličeje.
30'
Chystá se volný přímý kop Slavie, faulován byl Plavšić.
29'
Pardubičtí se nakonec nedočkali, míč po několika odrazech skončil v zámezí a signalizován je odkop od brány.
28'
Východočeši drží míč na pravém křídle, kde čekají, zda se objeví nějaká skulina v defenzivě sešívaných.
27'
Ousou nahrál na křídlo, kam ale nikdo neběžel, Letáček bude vykopávat.
26'
Patrák ve středu hřiště dohrál jednoho z domácích, hrát budou Pražané.
25'
Povedený centr Cadua odvrátil Ousou, další pas do šestnáctky Slavie byl o chvíli později sražen do Mandousových rukavic.
24'
Roh Pardubic nebyl nebezpečný. Hosté ale zůstanou u míče, neboť se píská faul jednoho ze slávistů.
23'
Provod přímo z rohu málem zaskočil Letáčka!
23'
Zčistajasna mohli jít do vedení hosté! Huf postupoval na Mandouse zleva, gólman sešívaných předvedl dobrý reflexivní zákrok, když míč vytěsnil na roh.
22'
Provod přišel o balon na polovině soupeře a záhy fauloval, za což dostal žlutou kartu.
21'
Schranz přesným obloučkem našel Lingra, kterému střela z voleje nesedla. Letáček chytil míč, jak se říká, do teplých.
20'
Pardubice operovaly s míčem na polovině Slavie, nedokázaly si však připravit nic nebezpečného.
19'
Provod zatočil míč od rohového praporku přímo mezi tři tyče, pozorný Letáček míč vyškrábl na další roh.
18'
Vacka ve stoprocentní šanci vychytal Mandous!
18'
Lingr byl u pravého rohového praporku sám proti přesile, pro Slavii vybojoval roh.
17'
Po souboji ve středu hřiště se píská faul na Plavšiće, rozehrávat budou Vršovičtí.
16'
Schranz se obtočil kolem svého strážce a do vápna soupeře vyslal z pravé strany střílený centr, stopeři Pardubic ho dokázali zlikvidovat.
15'
Pardubice se prakticky poprvé v zápase dostali na polovinu Slavie, Mareš mohl dokonce postupovat sám na Mandouse, jenže šance se zalekl, celý brejk hodně přibrzdil a centr o chvíli později jen prolétl vápnem sešívaných.
14'
Bah před vápnem soupeře přenechal míč Provodovi, který vypálil jen doprostřed, Letáček si poradil.
13'
Parádní kombinace domácích a Schranz v tutovce! Zaskvěl se Letáček
13'
V první velké šanci utkání se zjevil Schranz na pravé straně. Letáček si proti němu dobře povystoupil a i proto dokázal proti nebezpečné ráně z veliké blízkosti zasáhnout.
12'
Provodova jedovka zpoza vápna zamířila doprostřed
12'
Plavšić na levé straně centroval z hodně ostrého úhlu, i proto nedokázal poslat míč do vápna tak, aby neopustil hřiště. Letáček bude vykopávat.
11'
Ani tento roh nebyl nebezpečný. Slávisté i po něm pokračovali s míčem na svých kopačkách, na křídlo si zaběhl Hromada, jenž nedostal přesný pas.
10'
Lingr v akci znovu, tentokrát na levém křídle vybojoval pro svůj celek roh.
9'
Nic nebezpečného se nekonalo, hosté bez potíží centr odvrátili, o chvíli později se pokusil individuálně probít do šance Lingr úspěšný nebyl.
8'
Před vápnem Východočechů byl faulován Provod, uvidíme volný přímý kop Slavie.
7'
Bah dostal ostrý pas do křídla, dánského obránce ale zradilo zpracování a míč se dokutálel až za brankovou čáru.
6'
Zatím se hraje prakticky jen a pouze na polovině Pardubic, obléhání pokračuje.
5'
Červenobílí si roh zopakovali, ani napodruhé neuspěli, když se krátkými pasy nedokázali dostat do střelecké pozice.
4'
Hostující beci si poradili s dvěma přetaženými centry, po druhém z nich skončil míč na rohovém kopu.
3'
Schranz prostrčil míč do křídla na Baha, který odcentroval do malého vápna. Letáčkovi míč vypadl z rukavic, pardubickému gólmanovi však pomohli jeho obránci, kteří balon odklidili do bezpečí.
2'
Domácí se prokombinovali až na hranu vápna svého soka, kde si nedokázali poradit s agresivní obranou a o míč přišli.
1'
Rozehrávky se ujaly Pardubice. Hostující celek se s míčem dostal až k vlastnímu brankáři, který nakopl balon na Hufa, jenž v souboji se stopery Slavie neuspěl.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Hovorka (C), Jurásek – Hromada, Provod – Schranz, Plavšić, Lingr – Fila.
Náhradníci: O. Kolář – Šmiga, Olayinka, Tecl, Kúdela, Traoré, Ševčík.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Toml, Hanč, Cadu – Jeřábek (C) – Mareš, Vacek, Solil, Patrák – Huf.
Náhradníci: Hrnčíř – L. Matějka, P. Černý, Jakub Rezek, Sychra, Halász, Lupač.
Trenér: Jaroslav Novotný

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Antoníček – Cieslar.
FK Pardubice
Pardubice se ve své druhé sezoně v české nejvyšší soutěži od postupu trápí. Dokladem je předposlední příčka či fakt, že poslední soutěžní výhra Pardubic se datuje do roku 2021, kdy Východočeši zdolali Bohemians 2:1. Před nedělními zápasy ztrácí hosté na kýženou třináctou pozici čtyři body. O co hrát tedy pardubičtí fotbalisté na Slavii mají, přesto platí, že mohou jen překvapit, však na podzim vyfasovali od červenobílých ve svém azylu pět gólů. Jak si povedou nyní v Edenu?
SK Slavia Praha
Slavia je v tabulce druhá, Pardubice předposlední. Sešívaní tak pochopitelně platí za jasného favorita. Svěřenci kouče Trpišovského navíc mají o motivaci postaráno, neboť Plzeň v sobotu jen remizovala na půdě Olomouce a červenobílí se tak v případě výhry vyhoupnou do čela ligy. Sešívaní mají v nohách bláznivý zápas v Rotterdamu s tamním Feyenoordem, který skončil 3:3. Dokáží se zkoncentrovat Vršovičtí na ligové střetnutí před pohárovou odvetou a dokráčí k "povinnému" vítězství?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u duelu české nejvyšší soutěže mezi pražskou Slavií a Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.